אקס לאב

אקס לאב דיאמונדס: העתיד הנוצץ של תעשיית היהלומים

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

הייתה זו מרלין מונרו שאמרה כי “יהלומים הם חבריה הטובים ביותר של האישה“, והיא צדקה. יהלומים הם סמל ליוקרה, אהבה, מעמד, נאמנות ויוקרה כבר מאז שחר ההיסטוריה ואין פלא. ליהלומים יש מספר תכונות הגורמות להם להראות כאילו הם נפלו מכוכב אחר: הם סימטריים, נוצצים ומבריקים, ואפשר להבין מדוע הרומאים והיוונים העתיקים חשבו שיהלומים עשויים מדמעות של אלים ושבבים של כוכבים נופלים.

יהלומי אקס לאב דיימונד. (קרדיט: גדעון לווין. גרדיט לתמונה הפותחת: עדי שנפיק)

המציאות היא שונה לחלוטין. יהלום הוא גביש העשוי מאה אחוז פחמן שנוצר מתחת לאדמה בתהליך של מאות שנים,וקשה מאוד למצוא אותו. זו הסיבה שהוא כל כך יקר. מעבר לכך, תעשיית כריית היהלומים העולמית היא תעשיה שהפכה לידועה לשמצה בשנים האחרונות, בעקבות עליית המודעות לאיכות הסביבה (כריית יהלומים פוגעת מאוד באיכות הסביבה) וכן בעקבות דיווחים על ניצול בני אדם בתעשייה זו. “לגעת ביהלום”, סרט בכיכובו של ליאונרדו די-קפריו, עזר בהבאת המודעות לנושא זה וטביעת המושג “יהלומי דמים” לתיאור התעשיה הזו, שרוב רובה פועלת במדינות מוכות מלחמה באפריקה.

למזלנו, באמצעות הטכנולוגיה המפותחת של ימינו, ניתן לייצר יהלומים בתנאי מעבדה! הטכנולוגיה לייצר יהלומי מעבדה קיימת כבר כ-90 שנה. ליהלומי מעבדה (באנגלית- LAB Diamond) יש בדיוק את אותו ההרכב הכימי, פיזי והאופטי כמו של יהלום שהגיע ממכרות, אך הייצור שלו הוא הומני, ירוק ובר השגה. עכשיו, רשת חנויות התכשיטים הראשונה בעולם אשר כל תכשיטיה משובצים ביהלומי מעבדה בלבד הגיעה לקניון עופר בפתח תקווה.

אותה היוקרה, בפחות ממון. אקס לאב דיימונס (קרדיט: גדעון לוין)

חגית כץ-שינובר, מנכ”לית X LAB DIAMONDS הסבירה למקומון “פתח תקווה ניוז” כיצד עובד תהליך הייצור המרתק של יהלומי המעבדה. “תהליך הייצור של יהלום מעבדה זהה לתהליך שקורה במעמקי האדמה, רק שהוא קורה בתנאים של מעבדה. מולקולות של פחמן נכנסות אל תוך ריאקטור חזק מאוד המשחזר את תנאי הלחץ והחום שנמצאים בבטן האדמה, ותוך מספר שבועות -לעומת ביליוני שנים שלוקח ליהלום המכרות להיווצר- היהלום מוכן. לאחר מכן הוא מועבר לליטוש”.

מדבריה של חגית משתמע שיהלום מעבדה הוא יהלום אמיתי לכל דבר, ובעל אותן תכונות בדיוק של יהלום “רגיל”. למעשה, חגית מספרת, ניתן להבדיל בין יהלום מעבדה ליהלום כרייה רק באמצעות מכשור מתקדם ולא בעזרת העין, מיומנת ככל שתהיה.

כל תכשיטי X-LAB מגיעים עם תעודת אחריות. באתר וכן בחנות הפיזית בקניון עופר ניתן למצוא שלל תכשיטים בעיצובים יוקרתיים ומיוחדים- צמידי טניס, טבעות אירוסים, טבעות סוליטר עם יהלומים בכל הסוגים משובצים בזהב צהוב, לבן או ורוד. המחירים עצמם נוחים יחסית לגודל המרשים של היהלומים.

 

חזית החנות בקניון עופר, פתח תקווה.

אקס לאב דיאמונדס, הקניון הגדול עופר, פתח תקווה (קומה 3, סמוך למדרגות הנעות, ליד H&M)

www.xlabdiamonds.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בפתח תקווה

חנות לגו בפתח תקווה

חדש בקניון פתח תקווה: חנות פופ-אפ של LEGO (לגו)

לגו (LEGO) מותג משחקי ההרכבה המפורסם בעולם, תפס השבוע נוכחות בולטת גם בפתח תקווה. בקניון הגדול, בין השולחנות בקומת האוכל, נפתחה חנות POP UP (“פופ-אפ”), שבין ביס לביס בוודאי תפתח את העיניים של הילדים (וגם את הארנק של ההורים). 

המשך קריאה »
נגישות