שכונת יוספטל פתח תקווה - התחדשות עירונית?

האם שכונת יוספטל תהפוך לשכונה שכיף לחיות בה?

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

רק לפני כשבוע נספה בשכונה הילד אמיל אלופר, משריפה שפרצה בבית אביו הנמצא בשכונה. קשה שלא לקשר בין המבנה הישן בו הוא גר, לשריפה הקטלנית שגבתה את חיי בנו. אם השריפה הייתה פורצת בבניין חדיש, מוגן עם מערכות כיבוי, אולי הטרגדיה הייתה נמנעת. לכאן אולי גם “תכנית יוספטל” היא בלתי נמנעת.

אז טוב היה לנו לגלות שתנופת הבנייה למגורים בפתח תקווה לא פוסחת גם על שכונת יוספטל שבמזרח העיר. על פי התוכנית, שאישרה השבוע העירייה, השכונה הוותיקה הולכת לשנות בשנים הקרובות את פניה מהקצה לקצה ותהפוך ממוזנחת וישנה למטופחת ומודרנית.

יוספטל אימפריה?

על פי התוכנית, אותה מקדמת העירייה יחד עם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ומנהלת ההתחדשות העירונית “כרמים”, צפויה יוספטל לגדול בעוד כ-3000 יחידות דיור, שבחישוב מוערך יאוכלסו בכ-10,000-15,000 תושבים חדשים. בכך תהפוך משכונה צדדית, לשכונה מרכזית ומשמעותית בפתח תקווה. האם השכונה הוותיקה שנה את פניה מהקצה לקצה ותהפוך ממוזנחת וישנה למטופחת ומודרנית?

התכנית קרמה עור וגידים במשך כשנתיים והושקעו בה כ-5 מיליון שקלים, כוללת שטח של 335 דונם, בה קיימות כיום 1,380 יחידות דיור (מבנים ויח’ קרקע). יותר משני-שליש מיחידות הדיור במבנים יהרסו ובמקומם יקומו בניינים חדשים עם תוספות קומות.

שכונת יוספטל פתח תקווה - התחדשות עירונית?
שכונת יוספטל המוזנחת

מהעירייה מסרו כי בד בבד עם הגידול המשמעותי בהיקף הדיור, צפוי לגדול גם היקף איזורי המסחר והתעשייה בשכונה. רחוב וייסבורג, הציר הראשי של השכונה, ישנה את פניו ויהפוך לציר משמעותי עם 12,000 מ”ר של תעסוקה ו-16,000 מ”ר של מסחר. 

שטחי הציבור בשכונה צפויים לגדול ל-52 דונם של שטחים בנויים ועוד 57 דונם של שטחים פתוחים, ביניהם פארק שיוקם לצידו של נחל מזור, המקיף את השכונה ממזרחה. בשטחים הבנויים אמורים לקום אשכול מבני חינוך וקהילה, מועדון נוער, גני ילדים ומעונות יום. לדברי העירייה, במסגרת התכנית גם תתאפשר הקמת שטחי ספורט ונופש שיכללו בריכות שחייה וקאנטרי קלאב לתושבים.

שכונת יוספטל פתח תקווה - התחדשות עירונית?
מעבר רחובות מוזנח בשכונת יוספטל

רמי גרינברג: נעשה צדק לתושבי יוספטל

רמי גרינברג מסר כי נעשה צדק הסטורי עם שכונת יוספטל. “אישור התכנית הוא צעד משמעותי להתחדשות המיוחלת, לה מצפים שנים רבות תושבי העיר”, אמר ראש העיר. “ההתחדשות העירונית בשכונה מחוייבת מכורח המציאות ותאפשר איכות חיים מיטבית עבור תושביה”

באשר לסוגיית עומס התנועה, שתמיד מטרידה את התושבים, במיוחד כאשר צפיפות האוכלוסין גדלה, העירייה מרגיעה ולדבריה, התכנית התנועתית של יוספטל מתחברת עם תכנית סירקין, עליה דיווחנו לאחרונה. “התכנית נותנת דגש פיתוח התחבורה הציבורית באיזור, לרבות תחנות אוטובוסים חדשות ברחובות הפנימיים וצירי תחבורה ציבורית חדשים”, מסרו. “זאת בנוסף לרשת אופניים שאמורה לחבר בין הצירים העירוניים והבינעירוניים”.

שכונת יוספטל פתח תקווה - התחדשות עירונית?
כניסה לרחוב וייסבורג בשכונת יוספטל

 לדברי אלעזר במברגר, מנהל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, תכנית יוספטל היא “אחת מתכניות הדגל להתחדשות עירונית, שמקודמות על ידינו במסלול ישיר לתכנון מפורט של שכונה שלמה”. נעם סלע, מנהל המנהלת להתחדשות עירונית “כרמים” מסר כי יוספטל “זקוקה להתחדשות עירונית ותכנית היא צעד גדול בדרך להגשמת החלום והפיכתה לשכונה מתחדשת ואיכותית”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בפתח תקווה

פרויקט משה דיין 6 פתח תקווה

במקום לנד-רובר – מגדל בן 28 קומות

תנופת הפיתוח והבנייה של איזור “דאון-טאון” פתח תקווה, מקבלת היום חיזוק נוסף עם הודעת העירייה על כך שהיא מקדמת מרכז עסקים חדש ברח’ משה דיין, איפה שנמצאת כיום סוכנות לנד-רובר. על פי התוכנית, אמור לקום שם (עוד) מגדל משרדים בן 28 קומות. המיקום אטרקטיבי, אך נוכח ריבוי הפרויקטים באיזור, האם יהיה לו ביקוש?

המשך קריאה »
פרויקט בזל פארק בפתח תקווה

הצצה מהשטח: “בזל פארק” – האח הצעיר של “פארק גיסין”

הפרויקט כולל מגדל משרדים ענק בן 27 קומות עם שטח כולל של 39 אלף מ”ר. המגדל צפוי להכיל לא פחות מ-325 יחידות משרד (90-180 מ”ר ליח’), שבחישוב מוערך אומר שכ-1500-2000 עובדים יאכלסו את הפרויקט.
לדברי יזמי הפרויקט, צפי האכלוס הוא ספטמבר 2024, אז כבר אמורים לפעול ה”קו האדום” ואולי גם ה”קו הצהוב”, של הרכבת הקלה, שתעצור בתחנת “בילינסון”, מרחק הליכה יחסית קטן (תלוי למי…) מהפרויקט. לפי החישוב שלנו, כחצי קילומטר.

המשך קריאה »
מבט על מגדלי דיור בפתח תקווה

מתכננים לקנות דירה חדשה בפתח תקווה? קבלו 300 אלף ש”ח הנחה

מי שתכנן לרכוש את הדירה הראשונה שלו בעיר, ישמח בוודאי לשמוע שמועצת רשות מקרקעי ישראל (רמ”י), אישרה השבוע את תכנית משרד השיכון גם עבור פתח תקווה, לפיה דירה בתכנית תימכר לזוג צעיר ב- 20% פחות ממחיר השוק, או עד 300 אלף שקלים.

המשך קריאה »
נגישות