פרויקט ויתניה-קרסו

חפירה ודיפון במתחם "ויתניה-קרסו" – לפני מיתוג ושיווק הפרויקט

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

אחד הפרויקטים הגדולים והמסקרנים בפארק טק (קריית אריה) הינו המתחם הרב שימושי למסחר, הייטק ומשרדים של היזמים "ויתניה" ו"קרסו נדל"ן", הצובר סביבו ציפיה והתלהבות  לקראת הפתיחה ב-2024. מדובר בשטח קרקע עצום המשתרע על כ- 25 דונם בצומת שלמה שמלצר (ציר אם המושבות) וזבולון המר, סמוך למשרדי אינטל. החודש החלו עבודות החפירה והדיפון – קבלו הצצה.

אזור העסקים של פתח תקווה, פארק טק, ממשיך להתרחב ולהתפתח וכבר היום נחשב לאחד ממוקדי התעסוקה המובילים בגוש דן. המשרדים המפוארים של תאגידי ענק דוגמת אינטל, סייברארק, ו-IBM מייצגים את החזון השאפתני להפוך את פתח תקווה לעיר ההייטק הגדולה בישראל.

שלט כבר יש - מיתוג עוד אין
שלט כבר יש - מיתוג עוד אין

הולכים על "צנוע" - 10 קומות ולא יותר

לפני כשנה וחצי אישרה הועדה המחוזית את פארק העסקים שכרגע נקרא בפשטות "מתחם ויתניה-קרסו", על שמם של החברות היזמיות של הפרויקט – "ויתניה" ו"קרסו נדל"ן". יוני ישראלי, מנהל חטיבת הנכסים בקרסו נדל"ן, מסר לפחת תקווה NEWS כי בחודשיים הקרובים הפרויקט יעבור מיתוג, לקראת שיווק שטחי המשרד והמסחר לקראת 2022. 

בניגוד למגדלים רבי הקומות הצפויים לקום באיזור, במסגרת פרויקטים עליהם דיווחנו לאחרונה, כמו "פארק גיסין", "בזל פארק" ו"מתחם ביג", הפרויקט של "ויתניה-קרסו" יכיל בנייני משרדים "צנועים" יותר של כ-10 קומות כל אחד בשטח כולל של כ-25 דונם. תכנון זה משמר את אפיון הבניה של כל איזור ה"פארק טק", לצדו של אצטדיון הכדורגל. 

ואכן, בדיוק כמו ה"פארק טק", הפרויקט צפוי לאכלס בעיקר חברות היי-טק ותוכנה, ביומד ותעשייה מתקדמת. לפי התכנון, בשלב א' יקומו שלושה בניינים ובשלב ב' יקום הבניין הרביעי – שיהיה המרכזי מביניהם ויכיל כ-20 אלף מ"ר של משרדים.

עבודות חפירה ודיפון - ויתניה-קרסו
עבודות חפירה ודיפון - ויתניה-קרסו

ביום - מרכז עסקי. בלילה - מרכז בילויים

מי שאמון על הצד התכנוני של הפרויקט הוא האדריכל אבנר ישר, שסיפר לתקשורת כי המחשבה הייתה ליצור משרדים וחללי עבודה בתמהיל גדלים משתנה וגמיש, המתכתבים עם שוק העבודה הדינמי של עידן הקורונה. "המטרה פה היא לשבור את הקונספט של אזור תעסוקה שפועל רק עד שעות אחר הצהרים ולייצר מתחם שוקק עם מסעדות ובתי קפה עם אופציות בילוי ופנאי לכל אורך היום והלילה", אמר. 

השאלה שתמיד נשאלת, היא איך פרויקט חדש מסוג זה ישפיע על הסדרי התנועה, הפקקים ובעיות החניה באיזור, שכבר היום הוא מהעמוסים בגוש דן. במקרה של מתחם "ויתניה-קרסו", תולים תקוות בכך שהוא מעט מרוחק מרח' ז'בוטינסקי ההומה וקרוב ליציאות לכבישים 4 ו-5. לאלו, כמובן יש להוסיף את תחנת הרכבת קרית אריה הקיימת ואת תחנת הרכבת הקלה של הקו האדום (מטרו 2), שצפויה לקום לצדה, מרחק של כ-5-10 דקות הליכה מהפרויקט.

לגבי חניות, במתחם עצמו אמורים להיות מוקצים כ- 75 אלף מ"ר של מרכזי חניה. אם זה יספיק לכל אותם השבים והבאים הצפויים לגדוש את המקום? זאת כבר תשובה שנגלה הלכה למעשה בעוד שנתיים-שלוש.

פרויקט ויתניה קרסו - מבט מכביש זבולון המר
פרויקט ויתניה קרסו - מבט מכביש זבולון המר
מתחם ויתניה-קרסו (הדמיה) - מתוך אתר "קרסו נדל"ן"
מתחם ויתניה-קרסו (הדמיה) - מתוך אתר "קרסו נדל"ן"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בפתח תקווה

פתח תקווה NEWS - בנייה בבזל פארק

שטח הקרקע הסמוך לפרויקט "בזל פארק" יימכר ביותר מ-100 מיליון שקלים

לאחר תביעה לפירוק שיתוף בבית המשפט, הוחלט להעמיד את חלק משטח המגרש הנטוש בבאזל פארק למכירה בעלות של מאות מיליונים. באזור יוקרתי ומבוקש כמו קריית אריה, שכל שטח פנוי נבנה בו משהו חדש, מי תהיה הקונה הראשונה להסתער על המציאה?

המשך קריאה »
מבט על פרויקט דן טאון היום

"עמי בוטיק" רכשה את "דן טאון" ביותר מחצי מיליארד שקל

שם מפתיע מאוד נכנס לאחד מהפרויקטים המסחריים המדוברים ביותר בפתח תקווה ובישראל בכלל. רשת קניוני הבוטיק רכשה מ"הכיכר הלבנה", שהחזיקה בזכויות הפרויקט, את המתחם בהשקעה של 580 מיליון ש"ח. מדובר על שטח של 27 אלף מ"ר בשלושה מפלסים. נוכח ריבוי המרכזים המסחריים שצפויים באיזור – האם ההשקעה תצדיק את עצמה?

המשך קריאה »
פתח תקווה NEWS - מתחם בסט

חברת בסט תשקיע 170 מיליון ש"ח בפרויקט "הקריה האקדמית" בפתח תקווה

אחד מהפרויקטים המעניינים של העיר, צפוי לקבל חיזוק נוסף. חברת הנדל"ן של הקבוצה הודיעה כי השקיעה מליונים בשטח של כ-5 דונם במערב-דרום העיר על ציר רבין המתפתח. במסגרת הפרויקט צפויים להיבנות 158 דירות (2-5 חדרים כולל פנטהאוזים) ועוד כ-3000 מ"ר של שטחי מסחר וחניונים. מור: "נמשוך אליו אוכלוסייה איכותית ובתוכה עובדי הייטק ורפואה".

המשך קריאה »
מתחם "ביג" במקום מפעל קניאל

חושבים "ביג": במקום מפעל "קניאל" הישן – עוד 5 מגדלי ענק בז'בוטינסקי

לאחר שהוסרו התנגדויות הציבור, אישרה אתמול הוועדה המחוזית באופן סופי את בניית מתחם "ביג" על ציר ז'בוטינסקי. במסגרת הפרויקט, אמורים לקום 5 בנייני משרדים בני 40 קומות, לצד שטחי מסחר נרחבים. לצד ב.ס.ר סיטי, מתחם "דן טאון" ומגדל גלובל טאוורס (ALIGN), שמעבר לכביש, צפויים עד 2025 לפקוד את המקום עשרות אלפי עובדים, מבקרים (וגם מכוניות..) חדשים.

המשך קריאה »
נגישות