פתח תקווה NEWS - מתחם בסט

חברת בסט תשקיע 170 מיליון ש"ח בפרויקט "הקריה האקדמית" בפתח תקווה

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

אחד מהפרויקטים המעניינים של העיר, צפוי לקבל חיזוק נוסף. חברת הנדל"ן של הקבוצה הודיעה כי כי תשקיע מליונים בשטח של כ-5 דונם במערב-דרום העיר על ציר רבין המתפתח. במסגרת הפרויקט צפויים להיבנות 158 דירות (2-5 חדרים כולל פנטהאוזים) ועוד כ-3000 מ"ר של שטחי מסחר וחניונים.  מור: "נמשוך אליו אוכלוסייה איכותית ובתוכה עובדי הייטק ורפואה".

לא הרבה שטחים פנויים נותרו לפתח תקווה על הצירים של ז'בוטינסקי-יצחק רבין בעיר. בלי קשר לגשם הקרב, הפרויקטים באזור, כפי שאנחנו מדווחים חדשות לבקרים, צצים כמו פטריות. אחד המסקרנים ביותר, הוא זה הקרוי "הקריה האקדמית", שאמור להכיל שילוב שימושים של מסחר, משרדים, מגורים ואולי אפילו סטודנטים רובצים על הדשא.

הנתח הגדול - במסחר

לפי התכנית, החלק של חברת BST הוא יחסית קטן ביחס לפרויקט הדי גרנדיוזי המתפרס כולו על  154 דונם וצפויות להיבנות בו כ-1500 יחידות דיור חדשות ו-4500 מ"ר של שטחי מסחר, לצד 18 דונם של שטח פתוח. בחישוב פשוט זה כ-10% מהמגורים, אבל יותר משלושת-רבעי המסחר. בשטח עצמו שרכשה חברת היזמות, היא עתידה להקים 2 מגדלים גדולים על 28 קומות.

פתח תקווה NEWS - מתחם בסט
הפרויקט הדי גרנדיוזי מתפרס כולו על 154 דונם

לדברי דני מור, מנכ"ל חברת בסט ייזום מקבוצת בסט, "כיף לקחת חלק בפרויקט "הקריה האקדמית" בפתח תקווה, כחלק מתנופת הבנייה והפיתוח שעוברת העיר". בבסט בונים על אוכלוסיה אקדמית, במיוחד עובדי בית החולים בילינסון ואנשי הטכנולוגיה שעובדים ועוד יעבדו באזור. "זה בדיוק התמהיל הצפוי למשוך אליו אוכלוסייה איכותית ובתוכה עובדי הייטק ורפואה".

המתחם מתחיל דרומה לפרויקטים של "ב.ס.ר סיטי" + "גלובל טאוורס" (מגדל ALIGN) ולמרכז המסחרי יכין סנטר, ומסתיים על גבול גבעת שמואל, כשממערב תוחם אותו כביש רבין וממזרח אזור התעשייה של רח' הסיבים, צמוד לאזור הבילויים השוקק של רח' השחם. 

פתח תקווה NEWS - דני מור

10 דקות הליכה מהרכבת הקלה

כמו כל הפרויקטים באיזור, גם כאן בונים על התחנה ההומה של הרכבת הקלה (פתיחה צפויה – נובמבר 2022), שתביא בנוחות את הדיירים והעובדים למקום. זאת למרות שהיא תהיה מרוחקת כ-10 דקות הליכה מהקצה הצפוני של המתחם. זה לא ישנה את העובדה שרבין הולך להיות עוד יותר פקוק, למרות שהמעורבים בפרויקט בונים גם על מערכת של קווים מהירים (שאטלים) מהתחנות ומרחבי העיר. 

מה שמסקרן יותר בפרויקט, הוא שהאופי האקדמי שלו אמור לא רק להתבטא בדיירים, אלא גם במוסד על-תיכוני, שאמור להיות חלק ממנו. מה זה אותו מוסד? עוד לא פורסם, בין היתר מפני שכנראה לא יודעים אם ומתי תאשר המועצה להשכלה גבוהה להקים מכללה בפתח תקווה. 

מה שכן, כבר התבשרנו שהשלוחה הישראלית של אוניברסיטת העסקים של בייג'ינג, אמורה לקום במקום, כפי שדיווחנו לפני כ-3 חודשים. למעשה, 30 דונם מתוכם מיועדים למוסד להשכלה גבוהה (כנראה מכללה) ו־20 דונם לבית ספר תיכון (שישמש כמובן את תושבי השכונה והאזור). שטחים נוספים הוקצו לטובת שטחים ירוקים.

צפו בשטח עליו צפוי להיבנות מתחם הקריה האקדמית:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בפתח תקווה

פתח תקווה NEWS - בנייה בבזל פארק

שטח הקרקע הסמוך לפרויקט "בזל פארק" יימכר ביותר מ-100 מיליון שקלים

לאחר תביעה לפירוק שיתוף בבית המשפט, הוחלט להעמיד את חלק משטח המגרש הנטוש בבאזל פארק למכירה בעלות של מאות מיליונים. באזור יוקרתי ומבוקש כמו קריית אריה, שכל שטח פנוי נבנה בו משהו חדש, מי תהיה הקונה הראשונה להסתער על המציאה?

המשך קריאה »
מבט על פרויקט דן טאון היום

"עמי בוטיק" רכשה את "דן טאון" ביותר מחצי מיליארד שקל

שם מפתיע מאוד נכנס לאחד מהפרויקטים המסחריים המדוברים ביותר בפתח תקווה ובישראל בכלל. רשת קניוני הבוטיק רכשה מ"הכיכר הלבנה", שהחזיקה בזכויות הפרויקט, את המתחם בהשקעה של 580 מיליון ש"ח. מדובר על שטח של 27 אלף מ"ר בשלושה מפלסים. נוכח ריבוי המרכזים המסחריים שצפויים באיזור – האם ההשקעה תצדיק את עצמה?

המשך קריאה »
פרויקט ויתניה-קרסו

חפירה ודיפון במתחם "ויתניה-קרסו" – לפני מיתוג ושיווק הפרויקט

אחד הפרויקטים הגדולים והמסקרנים בפארק טק (קריית אריה) הינו המתחם הרב שימושי למסחר, הייטק ומשרדים של היזמים "ויתניה" ו-"קרסו נדל"ן", הצובר סביבו ציפיה והתלהבות לקראת הפתיחה ב-2024. מדובר בשטח קרקע עצום המשתרע על כ- 25 דונם בצומת שלמה שמלצר (ציר אם המושבות) וזבולון המר. לאחרונה החלו עבודות החפירה והדיפון – קבלו הצצה.

המשך קריאה »
מתחם "ביג" במקום מפעל קניאל

חושבים "ביג": במקום מפעל "קניאל" הישן – עוד 5 מגדלי ענק בז'בוטינסקי

לאחר שהוסרו התנגדויות הציבור, אישרה אתמול הוועדה המחוזית באופן סופי את בניית מתחם "ביג" על ציר ז'בוטינסקי. במסגרת הפרויקט, אמורים לקום 5 בנייני משרדים בני 40 קומות, לצד שטחי מסחר נרחבים. לצד ב.ס.ר סיטי, מתחם "דן טאון" ומגדל גלובל טאוורס (ALIGN), שמעבר לכביש, צפויים עד 2025 לפקוד את המקום עשרות אלפי עובדים, מבקרים (וגם מכוניות..) חדשים.

המשך קריאה »
נגישות