אמנון בן עמי עם השלט שהוא תלה על מרפסת ביתו

בית המשפט קבע: גרינברג במעצר לפחות עד יום שישי. התושבים ובעלי העסקים מודאגים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

על רקע החלטת בית המשפט להאריך את מעצרו של רמי גרינברג ב-4 ימים נוספים, אנשי העסקים, תושבי העיר ואלה שפועלים בה, מודאגים מאוד מכך שגם השבוע לא יהיה מי שיתפקד בפועל כראש עיר. אחד מהם הוא אמנון בן עמי, בין המובילים את מטה המאבק של התושבים, שתומכים בגרינברג. "הבן אדם בולדוזר", הוא מתאר. "כל יום היעדרות שלו, יכול לפגוע בצורה קשה בעיר ובעסקיה".

הדיווחים על כך שראש עיריית פתח תקווה צפוי להישאר במעצר לפחות עד יום שישי, התקבלו בתדהמה בקרב גורמים בעירייה ומקורביו של גרינברג. עוד יותר מכך הם הוטרדו לשמוע על התנאי המעצר הקשים מהם גרינברג סובל, לטענת סניגורו, עורך דין עופר ברטל ("פרעושים, קרציות ומזרן של 5 סנטימטר – זה לא אנושי"). הפער הכל כך גדול בין המצב המשפטי/אנושי של גרינברג, לתמיכה הגורפת בו בעיר – רק מעצימה את הדיסוננס בו פתח תקווה נמצאת. 

אחד מהאנשים שממחישים את הדיסוננס, הוא אמנון בן עמי, הנחשב לאחד התומכים הבולטים בגרינברג, מחוץ לעירייה. למרות שהוא תושב העיר רק חמש שנים (מתגורר בנווה עוז), הוא מכיר אותה היטב משני ההיבטים – התושבים והעסקים. בכל זאת, מדובר תעשיין בדימוס, שהעסיק 600 עובדים (בצפון) ועד היום פעיל עסקית ומכיר עסקים מפתח תקווה בכל התחומים.

אחת מהסיבות שהמשטרה ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרו של גרינברג, היא שלפי הדיווחים, יש בידיה תיעוד של גרינברג מקבל חצי מיליון במזומן מאיש העסקים רון עומייסי, שאף הציע את עצמו כעד מדינה. לטענת בן עמי, עילת הארכת המעצר היא הפוכה. "פשוט לא מצאו אקדש מעשן שיוביל להרשעה", הוא אומר. אני מקווה מאוד שהכל עורבא פרח והוא ייצא נקי, כמו שקרה עם ראשי עיר אחרים".

לפתח תקווה עבר בן עמי בן ה-64, לפני חמש שנים לאחר גירושיו ויצר לעצמו פרק ב' במרכז, לאחר 30 שנה בסביבה כפרית בגליל. לגרינברג התוודע לראשונה בחוג הבית, שערך בביתו ביוזמת קרנית אשתו, אי שם בתחילת 2018. "מהרגע שהוא פתח את הפה, הבנתי שמדובר בתופעה", הוא נזכר. "גרינברג ממש שלט בכל פרט ופרט בעיר. הוא פלט נתונים כמו מחשב. הבנתי שהוא מנהיג והקמתי מטה תמיכה בו". 

הוא מספר כי מה שנגע לליבו הייתה ההירתמות של גרינברג, עוד כשהיה חבר מועצה, לעזור לאשתו, כשהייתה נזקקת לאחר שאביה נפל מסולם והפך לנכה, "פנייה אחת – והוא כבר הגיע עם ארגז מצרכים", אומר בן עמי. "אז מעבר לאישיות שלו, לא יכול להיות שמישהו כל כך אינטיליגנט, שהוא גם איש משטרה וצבא בעברו ושומר חוק, יעשה את הדברים שמיוחסים לו".

ועם כל זאת, החשדות כלפיו חמורים מאוד. איך אתה מסביר זאת?

"יכול להיות שהוא נפל למצב שמישהו הטעה אותו, או לא ניהל את כספיו נכון, או שלא נתן לו את המידע כמו שצריך".

הייתם אמורים להפגין תמיכה בשערי אבו כביר. מדוע ביטלתם את זה?

"אני חשבתי שזה לא נכון לנסוע לשם. צריך לחכות ולהמתין לממצאי החקירה. נקווה שהאמת תצא לאור. בינתיים זה לא נכון להפריע, או לגרום לדברים שישבשו את החקירה".

מה הארכת מעצר תעשה לעיר?

"אני בטוח שתושבים בעלי עסקים יחושו בקרוב את האפקט של עיר בלי ראש עיר. גרינברג חולש על כל כך הרבה מישורים ושולט בכל פרט ופרט. פרויקטים ייתקעו. איך מערכת החינוך בעיר תוכל להיערך לשנת הלימודים עוד שבועיים עם כל מערך הסייעות – כשאין ראש עיר? אנחנו צפויים לבעיות קשות". 

לטווח הארוך, איך אתה רואה את פתח תקווה בלי גרינברג?

"מדובר בבן אדם עילוי. תראו איזו השקעה הוא עשה ב-4 שנים בעיר. החיים פה התהפכו, בזכות העבודה היסודית שעשה. זה מנהיג. אין עוד ראש עיר עם יכולות כאלה ואפילו דנילוביץ' מבאר שבע, לא מגיע לרמה שלו. לא סתם פעם צחקו על פתח תקווה – והיום נראה מי צוחק עליה. פתח תקווה היא עיר קשה לניהול וחבל שנפסיד מנהיג כזה לעיר הזאת".

עוד ב-מהנעשה בעיר

הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

"התפוז המכני" בפתח תקווה: העיר גועשת בעקבות הפצת סרטון אלימות של הכאת נער

חבורה של נערים היכו נמרצות נער באגרופים ובבעיטות ואף הפנו כלפיו אקדח טייזר – כשהכל מתועד ומופץ ברשתות החברתיות. "עזבו אותי. אמא שלי מאושפזת בבית חולים", זעק הנער, אך זה לא עזר לו והוא הוכה עד זוב דם. התיעוד הגיע לידי שוטרי תחנת פתח תקווה, שפתחו בחקירה, למרות שלא התקבלה תלונה על התקיפה האכזרית. גרינברג: "פועלים עם המשטרה לאיתור פרטי המעורבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading