אמנון בן עמי עם השלט שהוא תלה על מרפסת ביתו

בית המשפט קבע: גרינברג במעצר לפחות עד יום שישי. התושבים ובעלי העסקים מודאגים

על רקע החלטת בית המשפט להאריך את מעצרו של רמי גרינברג ב-4 ימים נוספים, אנשי העסקים, תושבי העיר ואלה שפועלים בה, מודאגים מאוד מכך שגם השבוע לא יהיה מי שיתפקד בפועל כראש עיר. אחד מהם הוא אמנון בן עמי, בין המובילים את מטה המאבק של התושבים, שתומכים בגרינברג. "הבן אדם בולדוזר", הוא מתאר. "כל יום היעדרות שלו, יכול לפגוע בצורה קשה בעיר ובעסקיה".

הדיווחים על כך שראש עיריית פתח תקווה צפוי להישאר במעצר לפחות עד יום שישי, התקבלו בתדהמה בקרב גורמים בעירייה ומקורביו של גרינברג. עוד יותר מכך הם הוטרדו לשמוע על התנאי המעצר הקשים מהם גרינברג סובל, לטענת סניגורו, עורך דין עופר ברטל ("פרעושים, קרציות ומזרן של 5 סנטימטר – זה לא אנושי"). הפער הכל כך גדול בין המצב המשפטי/אנושי של גרינברג, לתמיכה הגורפת בו בעיר – רק מעצימה את הדיסוננס בו פתח תקווה נמצאת. 

אחד מהאנשים שממחישים את הדיסוננס, הוא אמנון בן עמי, הנחשב לאחד התומכים הבולטים בגרינברג, מחוץ לעירייה. למרות שהוא תושב העיר רק חמש שנים (מתגורר בנווה עוז), הוא מכיר אותה היטב משני ההיבטים – התושבים והעסקים. בכל זאת, מדובר תעשיין בדימוס, שהעסיק 600 עובדים (בצפון) ועד היום פעיל עסקית ומכיר עסקים מפתח תקווה בכל התחומים.

אחת מהסיבות שהמשטרה ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרו של גרינברג, היא שלפי הדיווחים, יש בידיה תיעוד של גרינברג מקבל חצי מיליון במזומן מאיש העסקים רון עומייסי, שאף הציע את עצמו כעד מדינה. לטענת בן עמי, עילת הארכת המעצר היא הפוכה. "פשוט לא מצאו אקדש מעשן שיוביל להרשעה", הוא אומר. אני מקווה מאוד שהכל עורבא פרח והוא ייצא נקי, כמו שקרה עם ראשי עיר אחרים".

לפתח תקווה עבר בן עמי בן ה-64, לפני חמש שנים לאחר גירושיו ויצר לעצמו פרק ב' במרכז, לאחר 30 שנה בסביבה כפרית בגליל. לגרינברג התוודע לראשונה בחוג הבית, שערך בביתו ביוזמת קרנית אשתו, אי שם בתחילת 2018. "מהרגע שהוא פתח את הפה, הבנתי שמדובר בתופעה", הוא נזכר. "גרינברג ממש שלט בכל פרט ופרט בעיר. הוא פלט נתונים כמו מחשב. הבנתי שהוא מנהיג והקמתי מטה תמיכה בו". 

הוא מספר כי מה שנגע לליבו הייתה ההירתמות של גרינברג, עוד כשהיה חבר מועצה, לעזור לאשתו, כשהייתה נזקקת לאחר שאביה נפל מסולם והפך לנכה, "פנייה אחת – והוא כבר הגיע עם ארגז מצרכים", אומר בן עמי. "אז מעבר לאישיות שלו, לא יכול להיות שמישהו כל כך אינטיליגנט, שהוא גם איש משטרה וצבא בעברו ושומר חוק, יעשה את הדברים שמיוחסים לו".

ועם כל זאת, החשדות כלפיו חמורים מאוד. איך אתה מסביר זאת?

"יכול להיות שהוא נפל למצב שמישהו הטעה אותו, או לא ניהל את כספיו נכון, או שלא נתן לו את המידע כמו שצריך".

הייתם אמורים להפגין תמיכה בשערי אבו כביר. מדוע ביטלתם את זה?

"אני חשבתי שזה לא נכון לנסוע לשם. צריך לחכות ולהמתין לממצאי החקירה. נקווה שהאמת תצא לאור. בינתיים זה לא נכון להפריע, או לגרום לדברים שישבשו את החקירה".

מה הארכת מעצר תעשה לעיר?

"אני בטוח שתושבים בעלי עסקים יחושו בקרוב את האפקט של עיר בלי ראש עיר. גרינברג חולש על כל כך הרבה מישורים ושולט בכל פרט ופרט. פרויקטים ייתקעו. איך מערכת החינוך בעיר תוכל להיערך לשנת הלימודים עוד שבועיים עם כל מערך הסייעות – כשאין ראש עיר? אנחנו צפויים לבעיות קשות". 

לטווח הארוך, איך אתה רואה את פתח תקווה בלי גרינברג?

"מדובר בבן אדם עילוי. תראו איזו השקעה הוא עשה ב-4 שנים בעיר. החיים פה התהפכו, בזכות העבודה היסודית שעשה. זה מנהיג. אין עוד ראש עיר עם יכולות כאלה ואפילו דנילוביץ' מבאר שבע, לא מגיע לרמה שלו. לא סתם פעם צחקו על פתח תקווה – והיום נראה מי צוחק עליה. פתח תקווה היא עיר קשה לניהול וחבל שנפסיד מנהיג כזה לעיר הזאת".

עוד ב-מהנעשה בעיר

יריד תעסוקה קניון הגדול פתח תקווה 2024

רולדין, בורגר ראנץ', גולדה ולנדוור יציעו עבודה לנוער של פתח תקווה ביריד בקניון הגדול

היריד, שמארגנת עיריית פתח תקווה, יתקיים ב-22.5, יום רביעי מ-18:00 עד 19:30 ברחבת החניה של עופר הקניון הגדול – מול הפארק הגדול. ביריד צפויים להשתתף עשרות עסקים וחברות מהעיר ומחוצה לה, שיציעו לנוער עבודה כמדריכים, מלצרים, ברמנים, מוכרים בחנות, נציגי מכירות, קופאים ועוד. גרינברג: "חיבור בין בני הנוער לחברות ולעסקים בפתח תקווה מטיב עם שני הצדדים".

המשך קריאה »
הקרייה האקדמית פתח תקווה כיום ולפי ההדמיה בעוד כמה שנים

העירייה: מתחילים לקדם את קמפוס הסטודנטים של פתח תקווה בקרייה האקדמית

אם יש משהו שחסר בעיר זו אווירה סטודנטיאלית אמיתית. לפי התכנונים של עיריית פתח תקווה, המצב הזה אמור להשתנות בשנים הקרובות, כשעל הפרק: שטח ענק, שבו יוקמו מבנים של המתחם האוניברסיטאי, זאת לצד מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט, כפי שמבטיחים בחיים עוזר. הפרוייקט יוקם בתחום הרחובות רבין, דרגנר והשחם, וישתרע על פני עשרות דונמים.

המשך קריאה »
יום העצמאות פתח תקווה 2024

חגיגות מצומצמות: אירועי יום העצמאות פתח תקווה 2024 במתכונת קהילתית בלבד

ראש העיר, רמי גרינברג, הודיע היום שחגיגות יום ההולדת של המדינה, יחגגו בצורה מינורית מאוד, ביחס לשנים קודמות. בניגוד לאירוע העדלאידע, שהוחלט לקיימו כרגיל, אירועי יום העצמאות יתקיימו באופן שונה. לא ייפתחו במות ענק בפארקים עם אומני פופ ומוסיקה שמחה – וכמובן, שגם לא יהיו זיקוקים. גרינברג: "נתפלל שבשנה הבאה נוכל לחגוג כראוי, כשכל החיילים והחטופים יחזרו לביתם בריאים ושלמים".

המשך קריאה »
ראש העיר רמי גרינברג משמאל מברך תושב פתח תקווה פורים שמח. צילום: ליאור שמחי

למרות הכל, חוגגים: העדלאידע במרכז פתח תקווה התקיימה. גרינברג התחפש לקאובוי

לא כולם שלמים עם זה. לא כולם באמת שמחים מהלב, אבל המסורת חייבת להימשך. אלפים רבים של תושבים החלו לזרום משעות הצהרים לרח' חיים עוזר, לבמה המרכזית, סמוך לעיריית פתח תקווה, שהחליטה לקיים את האירוע, זאת למרות קולות של ביקורת, שזה לא העת לחגוג, כשיש לנו חטופים בעזה וכל יום נהרג חייל. ב-12:15 תעלה לבמה כוכבת הילדים מיכל הקטנה ולאחריה משפחת ספיר. וידאו – בקרוב.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading