רמי גרינברג על רקע עיריית פתח תקווה

רמי גרינברג צפוי לחזור ללשכה כבר ביום ראשון הבא. גורמים מעריכים: הראיות נגדו קלושות

האם המהומה הייתה על מאומה? אחרי החדשות, החקירות, המעצר עם הג'וקים והפשפשפים והמזרן הדק, מסתבר שראש העיר יחזור למשרדים בחיים עוזר כבר עוד שישה ימים. למרות שבתחילה המשטרה להרחיקו מהלשכה ל-45 ימים, התברר היום שהיא התקפלה, כנראה מכיוון שעוצמת הראיות נגדו נחלשה ביחס לימי החקירה הראשונים. יופיע במסיבת סיום הקיץ? 

ביום חמישי הקודם רמי גרינברג שוחחר ממעצר לאחר שבעה ימים עם תנאים קשים, כפי שקבל עורך דינו וחקירות בלתי פוסקות, שהתמקדו בחשד לשוחד, שלכאורה הוא קיבל מגורמים עסקיים במהלכו של קמפיין בחירות 2018. הראיה המרכזית שנחשפה לציבור, היא צילום וידאו של גרינברג מקבל מזומן מאיש העסקים רון עומייסי. אנשי גרינברג נפנפו ראיה זו וטענו כי בסך הכל מדובר בכסף של מנות פלאפל, שנקנו עבור מתנדבים בבחירות, שעומייסי התעקש להחזיר.

צפו במפגן התמיכה של התושבים ברמי גרינברג. עזר?

ראיות חלשות בלי חשד סיבר

לאחר ימים של חקירות, שופט בית משפט השלום בראשון לציון, גיל גבאי, קבע ביום חמישי כי החשדות נגד גרינברג נחלשו באופן משמעותי. למעשה, החוקרים בלהב 433 של המשטרה, לא הצליחו לבסס את החשד העיקרי נגד גרינברג – קבלת שוחד – לא לפני שנכנס ללשכת ראש העיר ובטח שגם לא אחריה. יש לציין כי החקירה של ראש העיר לוותה על ידי פרקליט בכיר.

מגורמים משפטיים עמם שוחחנו, עולה כי ייתכן מאוד שהתיק נגד ראש עיריית פתח תקווה, כלל לא יבשיל לכדי כתב אישום. השופט ציין בהחלטתו לאפשר לגרינברג לחזור לעבודתו בעירייה, כי משנת 2018, שבה החל לשמש כראש עיר, לא הוצג בפניו חשד סביר שביצע את העבירות שיוחסו לו. יחד עם זאת, ייתכן שכתבי אישום יוגשו נגד עצורים אחרים בפרשה, ביניהם מנכ"ל העירייה, יניב בניטה, שגם הוא נחקר בחשד לפרשת קבלת השוחד, מרמה והפרת אמונים.

תושבים תומכים ברמי גרינברג
תושבים תומכים ברמי גרינברג

יופיע במסיבה?

גרינברג, המיוצג על ידי עורך דין עופר ברטל, הכחיש בכל חקירותיו את החדשות נגדו וטען שמעולם לא קיבל שום שוחד. עכשיו, עושה רושם, כי למשטרה יהיה הרבה יותר קשה להוכיח שהחשדות מבוססים ויהיה עליה לאסוף עוד ראיות רבות ומשמעותיות הרבה יותר, על מנת שהפרקליטות תוכל להגיש כתב אישום מוצג נגדו.

למרות החשדות הכבדים, גרינברג זוכה לתמיכה ציבורית אדירה בקרב תושבי העיר, שהביטוי העוצמתי שלה היה במפגן התמיכה ביום רביעי שעבר בשער העירייה. נושאי הדברים הדגישו הלוך ושוב, כי חזרתו של גרינברג ללשכה, היא קריטית לקיומה ולתפקודה של פתח תקווה.

ההערכות בעירייה היא שהופעתו הציבורית המשמעותית הראשונה של גרינברג, מאז נעצר ב-10.8, תהיה באצטדיון "שלמה ביטוח" ב-31.8, במסיבת סיום הקיץ בהשתתפות יובל המבולבל, דוד חיים וטל מוסרי. עדיין לא ידוע אם גרינברג צפוי לשאת דברים באירוע.

סרטון הקידום של העירייה למסיבת סוף הקיץ

עוד ב-מהנעשה בעיר

רחוב רוטשילד פתח תקווה

העירייה מדווחת: אישרנו את תכנית המדיניות לחידוש רחוב רוטשילד פתח תקווה

בהודעה שהוציאה היום, עיריית פתח תקווה מעדכנת שהועדה המקומית אישרה את תכנית המדיניות להתחדשות הרחוב הסואן במרכז העיר. "מטרת התכנית לאפיין את התחדשות הרחוב, כך שיכיל התחדשות עירונית מבוקרת כחלק מרצף עירוני מתחדש, תוך טיפוח המרחב הפתוח, צירי הולכי הרגל ושימור המרחב העירוני", נמסר מהעירייה. גרינברג: "רוטשילד עתיד לשנות את פניו ולהתחדש בסטנדרט הגבוה ביותר".

המשך קריאה »

צפו: כ-600 משרות הוצעו לבני הנוער של פתח תקווה ביריד תעסוקה בקניון הגדול

יריד התעסוקה, בשיתוף עיריית פתח תקווה ועופר הקניון הגדול, כבר הפך למסורת – וגם הפעם, הוצעו לעשרות רבות של מחפשי עבודה צעירים, עבודות קיץ שוות, כמו עבודה במקדונלד'ס, H&M, בורגר ראנץ', ניו דלי, מימדיון, לונה פארק ועוד ועוד. "זה מרגש. סוף סוף מצאתי עבודה. עבודה ראשונה שלי", אמרה עדי בן יוסף בת ה-17 מאם המושבות. מקדונלד'ס, מעסיק הנוער הבולט – זקוק לכ-30-40 עובדים בפ"ת.

המשך קריאה »
תקציב עיריית פתח תקווה

יש תקציב: עיריית פתח תקווה מדווחת כי התקציב ל-2024 הוא 2.5 מיליארד ש"ח

מספר ימים לאחר שיצאה בהודעה על קידום תכנית גרנדיוזית לקידום העיר ב-3.5 מיליארד ש"ח, העירייה מודיעה על תקציב שנתי הגדול ב-131 מיליון משנת 2023. לדבריה, העניין התאפשר, נוכח תהליכי התייעלות משמעותיים בעירייה. "אנחנו מגדילים את ההשקעה בתושבים – זאת ללא העלאת תשלום הארנונה", מסרו. תקציב החינוך לשנת 2024 יעמוד על למעלה ממיליארד ש"ח – עלייה של 100 מיליון משנה שעברה.

המשך קריאה »
פתח תקווה נוף נווה גן פארק גדול קניון

עיריית פתח תקווה מדווחת: נקדם את העיר בפרויקטים בהשקעה של 3.5 מיליארד ש"ח

שלושה חודשים אחרי הבחירות, שהעניקו לראש העיר רמי גרינברג עוד חמש שנים, הוא מכריז על תכנית פיתוח ענקית, שצפויה, אם הכל יילך כמתוכנן, להצעיד את העיר שלנו עוד יותר קדימה. התכנית מבוססת על תקציב בלתי שוטף, זאת בנוסף לתקציב העירייה השוטף ל-2024, שיעמוד על יותר מ-2.5 מיליארד ש"ח – עלייה של כ-130 מיליון ₪ בהשקעות לתושב לעומת 2023.

המשך קריאה »