רמי גרינברג על רקע עיריית פתח תקווה

רמי גרינברג צפוי לחזור ללשכה כבר ביום ראשון הבא. גורמים מעריכים: הראיות נגדו קלושות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

האם המהומה הייתה על מאומה? אחרי החדשות, החקירות, המעצר עם הג'וקים והפשפשפים והמזרן הדק, מסתבר שראש העיר יחזור למשרדים בחיים עוזר כבר עוד שישה ימים. למרות שבתחילה המשטרה להרחיקו מהלשכה ל-45 ימים, התברר היום שהיא התקפלה, כנראה מכיוון שעוצמת הראיות נגדו נחלשה ביחס לימי החקירה הראשונים. יופיע במסיבת סיום הקיץ? 

ביום חמישי הקודם רמי גרינברג שוחחר ממעצר לאחר שבעה ימים עם תנאים קשים, כפי שקבל עורך דינו וחקירות בלתי פוסקות, שהתמקדו בחשד לשוחד, שלכאורה הוא קיבל מגורמים עסקיים במהלכו של קמפיין בחירות 2018. הראיה המרכזית שנחשפה לציבור, היא צילום וידאו של גרינברג מקבל מזומן מאיש העסקים רון עומייסי. אנשי גרינברג נפנפו ראיה זו וטענו כי בסך הכל מדובר בכסף של מנות פלאפל, שנקנו עבור מתנדבים בבחירות, שעומייסי התעקש להחזיר.

צפו במפגן התמיכה של התושבים ברמי גרינברג. עזר?

ראיות חלשות בלי חשד סיבר

לאחר ימים של חקירות, שופט בית משפט השלום בראשון לציון, גיל גבאי, קבע ביום חמישי כי החשדות נגד גרינברג נחלשו באופן משמעותי. למעשה, החוקרים בלהב 433 של המשטרה, לא הצליחו לבסס את החשד העיקרי נגד גרינברג – קבלת שוחד – לא לפני שנכנס ללשכת ראש העיר ובטח שגם לא אחריה. יש לציין כי החקירה של ראש העיר לוותה על ידי פרקליט בכיר.

מגורמים משפטיים עמם שוחחנו, עולה כי ייתכן מאוד שהתיק נגד ראש עיריית פתח תקווה, כלל לא יבשיל לכדי כתב אישום. השופט ציין בהחלטתו לאפשר לגרינברג לחזור לעבודתו בעירייה, כי משנת 2018, שבה החל לשמש כראש עיר, לא הוצג בפניו חשד סביר שביצע את העבירות שיוחסו לו. יחד עם זאת, ייתכן שכתבי אישום יוגשו נגד עצורים אחרים בפרשה, ביניהם מנכ"ל העירייה, יניב בניטה, שגם הוא נחקר בחשד לפרשת קבלת השוחד, מרמה והפרת אמונים.

תושבים תומכים ברמי גרינברג
תושבים תומכים ברמי גרינברג

יופיע במסיבה?

גרינברג, המיוצג על ידי עורך דין עופר ברטל, הכחיש בכל חקירותיו את החדשות נגדו וטען שמעולם לא קיבל שום שוחד. עכשיו, עושה רושם, כי למשטרה יהיה הרבה יותר קשה להוכיח שהחשדות מבוססים ויהיה עליה לאסוף עוד ראיות רבות ומשמעותיות הרבה יותר, על מנת שהפרקליטות תוכל להגיש כתב אישום מוצג נגדו.

למרות החשדות הכבדים, גרינברג זוכה לתמיכה ציבורית אדירה בקרב תושבי העיר, שהביטוי העוצמתי שלה היה במפגן התמיכה ביום רביעי שעבר בשער העירייה. נושאי הדברים הדגישו הלוך ושוב, כי חזרתו של גרינברג ללשכה, היא קריטית לקיומה ולתפקודה של פתח תקווה.

ההערכות בעירייה היא שהופעתו הציבורית המשמעותית הראשונה של גרינברג, מאז נעצר ב-10.8, תהיה באצטדיון "שלמה ביטוח" ב-31.8, במסיבת סיום הקיץ בהשתתפות יובל המבולבל, דוד חיים וטל מוסרי. עדיין לא ידוע אם גרינברג צפוי לשאת דברים באירוע.

סרטון הקידום של העירייה למסיבת סוף הקיץ

עוד ב-מהנעשה בעיר

הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

"התפוז המכני" בפתח תקווה: העיר גועשת בעקבות הפצת סרטון אלימות של הכאת נער

חבורה של נערים היכו נמרצות נער באגרופים ובבעיטות ואף הפנו כלפיו אקדח טייזר – כשהכל מתועד ומופץ ברשתות החברתיות. "עזבו אותי. אמא שלי מאושפזת בבית חולים", זעק הנער, אך זה לא עזר לו והוא הוכה עד זוב דם. התיעוד הגיע לידי שוטרי תחנת פתח תקווה, שפתחו בחקירה, למרות שלא התקבלה תלונה על התקיפה האכזרית. גרינברג: "פועלים עם המשטרה לאיתור פרטי המעורבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading