בית ספר רימון פתח תקווה

300 בני נוער יפתחו ביום ראשון לימודי בבית ספר "רימון" פתח תקווה בהיכל התרבות

האם מפתח תקווה ייצאו אביב גפן, או קרן פלס הבאים? יש סיכוי בית הספר למוסיקה, שנפתח בשנה שעברה בהשקעה של 3 מיליון ש"ח, קיבל תנופה משמעותית וצפוי להתחיל שנה מלאה עם כ-100 נרשמים לקורסים וכ-200 לכיתות האמן. בין המורים: חמי רודנר ודניאל סלומון. עלות קורס ממוצע, המסובסד על ידי העירייה הוא כ-1500 ש"ח.

מוסיקאים מפורמסים שמזוהים עם פתח תקווה זה עניין די נדיר, אם נתעלם (וקשה) מרביד פלוטניק וטונה, אבל אולי המצב ישתנה בעתיד הקרוב, הודות לשלוח בית הספר רימון המפורסם, שעושה צעדי התפתחות בעיר וצפויה להתחיל שנת לימודים חדשה ביום ראשון הקרוב. כ-300 תלמידים יהנו ממיטב המדריכים, שילמדו אותם במתחם מיוחד, שנפתח בהיכל התרבות.

ראש העיר רמי גרינברג מתופף בפתיחת שלוחת בית ספר רימון פתח תקווה בשנה שעברה
ראש העיר רמי גרינברג מתופף בפתיחת שלוחת בית ספר רימון פתח תקווה בשנה שעברה

מוסיקת הייטק

לסגל המוסד, שנפתח כדי לספק לבני נוער מפתח תקווה והסביבה הכשרה מוסיקלית מתקדמת, באמצעות טובי המורים ברימון שהם מוסיקאים מובילים בעצמם – כדוגמת חמי רודנר שלימד בסמסטר הפתיחה, יצטרפו בשנה הקרובה שמות כדוגמת דניאל סלומון, עדי אולמנסקי והראפר סגול 59 (חן רותם). כמו כן, בנוסף לפן המוסיקלי יילמד משחק בשלוחה השחקן אור בן מלך ("עספור", קופה ראשית"), במסגרת קורס מחזמר ראשון מסוגו שיעביר עם בוגרת רימון עומר הלל.

לדברי בית ספר רימון, גם הפן הטכנולוגי במוסיקה יזכה לעיבוי נרחב השנה בשלוחה. לימודים אלו יורחבו במרכז המוסיקלי שמצויד במחשוב ותוכנות הפקה מהמתקדמים והחדשניים בישראל, מתוך רצון לסייע ליוצרים הצעירים להשתלב בחוד החנית של תעשיית המוסיקה ואף בתעשיית המיוזיק-טק שמהווה כיום חלק מההייטק העולמי.

ברימון גם מתכננים לקיים אירועים לקהל הרחב בכניסה חופשית, לאחר שבשנה הקודמת הופיעו בני נוער מקומיים שלמדו בשלוחה על אותה הבמה לצד שלל כוכבים וביניהם אלון עדר, ג'ורדי, רוני דלומי, יאיא כהן אהרונוב מה"דג נחש" ונוספים. עלות דמי הלימוד ממוצעת היא 3000 ש"ח לשנה לתלמיד, אך העירייה מסבסדת כמחצית מהסכום, כך שהעלות היא בסביבות 1500 ש"ח. 

פתח תקווה - עיר עתיד מוסיקלית

"לשמחתנו הרבה, החזון של השלוחה בפתח תקווה אכן מתממש", מסרה רוני קורל, סמנכ"לית שיווק ופיתוח ומנהלת את לימודי החוץ של רימון. "המקום מהווה חממה ליוצרים צעירים, ומעניק להם את כל הכישורים שמוסיקאי העתיד צריכים לרכוש ואליהם הנוער מתחבר כיום, כדוגמת הפקה מוסיקלית".

לדברי קורל, הלימודים בשלוחת רימון לנוער מהווים מקפצה עתידית להמשך לימודים מתקדמים בתחומי היצירה, שהולמים את ההתפתחויות הטכנולוגיות והחדשנות של המאה ה-21. "אנחנו דוגלים בתפיסה שיש להעניק לבני הנוער את הכלים האיכותיים ביותר בתחום המוסיקה – כבר בגיל צעיר", הוסיפה. 

שלוחת הנוער של רימון הוקמה בהיכל התרבות פתח תקווה בהשקעה של 3 מיליון ש"ח. לתפיסת בית ספר רימון, החיבור התבקש בהתחשב שפתח תקווה משקיעה משאבים רבים בפיתוח החינוך בתחום המוסיקה וכי  הקונסרבטוריון העירוני הוא מהמובילים בישראל ופעילות המוסיקה בבתי הספר מעוררת הערכה במשרד החינוך, והעיר זוכה למוניטין ארצי גם בשימוש במוסיקה למטרות חיבור בין אוכלוסיות שונות כחוסן קהילתי וחברתי.

עוד ב-מהנעשה בעיר

רחוב רוטשילד פתח תקווה

העירייה מדווחת: אישרנו את תכנית המדיניות לחידוש רחוב רוטשילד פתח תקווה

בהודעה שהוציאה היום, עיריית פתח תקווה מעדכנת שהועדה המקומית אישרה את תכנית המדיניות להתחדשות הרחוב הסואן במרכז העיר. "מטרת התכנית לאפיין את התחדשות הרחוב, כך שיכיל התחדשות עירונית מבוקרת כחלק מרצף עירוני מתחדש, תוך טיפוח המרחב הפתוח, צירי הולכי הרגל ושימור המרחב העירוני", נמסר מהעירייה. גרינברג: "רוטשילד עתיד לשנות את פניו ולהתחדש בסטנדרט הגבוה ביותר".

המשך קריאה »

צפו: כ-600 משרות הוצעו לבני הנוער של פתח תקווה ביריד תעסוקה בקניון הגדול

יריד התעסוקה, בשיתוף עיריית פתח תקווה ועופר הקניון הגדול, כבר הפך למסורת – וגם הפעם, הוצעו לעשרות רבות של מחפשי עבודה צעירים, עבודות קיץ שוות, כמו עבודה במקדונלד'ס, H&M, בורגר ראנץ', ניו דלי, מימדיון, לונה פארק ועוד ועוד. "זה מרגש. סוף סוף מצאתי עבודה. עבודה ראשונה שלי", אמרה עדי בן יוסף בת ה-17 מאם המושבות. מקדונלד'ס, מעסיק הנוער הבולט – זקוק לכ-30-40 עובדים בפ"ת.

המשך קריאה »
תקציב עיריית פתח תקווה

יש תקציב: עיריית פתח תקווה מדווחת כי התקציב ל-2024 הוא 2.5 מיליארד ש"ח

מספר ימים לאחר שיצאה בהודעה על קידום תכנית גרנדיוזית לקידום העיר ב-3.5 מיליארד ש"ח, העירייה מודיעה על תקציב שנתי הגדול ב-131 מיליון משנת 2023. לדבריה, העניין התאפשר, נוכח תהליכי התייעלות משמעותיים בעירייה. "אנחנו מגדילים את ההשקעה בתושבים – זאת ללא העלאת תשלום הארנונה", מסרו. תקציב החינוך לשנת 2024 יעמוד על למעלה ממיליארד ש"ח – עלייה של 100 מיליון משנה שעברה.

המשך קריאה »
פתח תקווה נוף נווה גן פארק גדול קניון

עיריית פתח תקווה מדווחת: נקדם את העיר בפרויקטים בהשקעה של 3.5 מיליארד ש"ח

שלושה חודשים אחרי הבחירות, שהעניקו לראש העיר רמי גרינברג עוד חמש שנים, הוא מכריז על תכנית פיתוח ענקית, שצפויה, אם הכל יילך כמתוכנן, להצעיד את העיר שלנו עוד יותר קדימה. התכנית מבוססת על תקציב בלתי שוטף, זאת בנוסף לתקציב העירייה השוטף ל-2024, שיעמוד על יותר מ-2.5 מיליארד ש"ח – עלייה של כ-130 מיליון ₪ בהשקעות לתושב לעומת 2023.

המשך קריאה »