בית ספר רימון פתח תקווה

300 בני נוער יפתחו ביום ראשון לימודי בבית ספר "רימון" פתח תקווה בהיכל התרבות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

האם מפתח תקווה ייצאו אביב גפן, או קרן פלס הבאים? יש סיכוי בית הספר למוסיקה, שנפתח בשנה שעברה בהשקעה של 3 מיליון ש"ח, קיבל תנופה משמעותית וצפוי להתחיל שנה מלאה עם כ-100 נרשמים לקורסים וכ-200 לכיתות האמן. בין המורים: חמי רודנר ודניאל סלומון. עלות קורס ממוצע, המסובסד על ידי העירייה הוא כ-1500 ש"ח.

מוסיקאים מפורמסים שמזוהים עם פתח תקווה זה עניין די נדיר, אם נתעלם (וקשה) מרביד פלוטניק וטונה, אבל אולי המצב ישתנה בעתיד הקרוב, הודות לשלוח בית הספר רימון המפורסם, שעושה צעדי התפתחות בעיר וצפויה להתחיל שנת לימודים חדשה ביום ראשון הקרוב. כ-300 תלמידים יהנו ממיטב המדריכים, שילמדו אותם במתחם מיוחד, שנפתח בהיכל התרבות.

ראש העיר רמי גרינברג מתופף בפתיחת שלוחת בית ספר רימון פתח תקווה בשנה שעברה
ראש העיר רמי גרינברג מתופף בפתיחת שלוחת בית ספר רימון פתח תקווה בשנה שעברה

מוסיקת הייטק

לסגל המוסד, שנפתח כדי לספק לבני נוער מפתח תקווה והסביבה הכשרה מוסיקלית מתקדמת, באמצעות טובי המורים ברימון שהם מוסיקאים מובילים בעצמם – כדוגמת חמי רודנר שלימד בסמסטר הפתיחה, יצטרפו בשנה הקרובה שמות כדוגמת דניאל סלומון, עדי אולמנסקי והראפר סגול 59 (חן רותם). כמו כן, בנוסף לפן המוסיקלי יילמד משחק בשלוחה השחקן אור בן מלך ("עספור", קופה ראשית"), במסגרת קורס מחזמר ראשון מסוגו שיעביר עם בוגרת רימון עומר הלל.

לדברי בית ספר רימון, גם הפן הטכנולוגי במוסיקה יזכה לעיבוי נרחב השנה בשלוחה. לימודים אלו יורחבו במרכז המוסיקלי שמצויד במחשוב ותוכנות הפקה מהמתקדמים והחדשניים בישראל, מתוך רצון לסייע ליוצרים הצעירים להשתלב בחוד החנית של תעשיית המוסיקה ואף בתעשיית המיוזיק-טק שמהווה כיום חלק מההייטק העולמי.

ברימון גם מתכננים לקיים אירועים לקהל הרחב בכניסה חופשית, לאחר שבשנה הקודמת הופיעו בני נוער מקומיים שלמדו בשלוחה על אותה הבמה לצד שלל כוכבים וביניהם אלון עדר, ג'ורדי, רוני דלומי, יאיא כהן אהרונוב מה"דג נחש" ונוספים. עלות דמי הלימוד ממוצעת היא 3000 ש"ח לשנה לתלמיד, אך העירייה מסבסדת כמחצית מהסכום, כך שהעלות היא בסביבות 1500 ש"ח. 

פתח תקווה - עיר עתיד מוסיקלית

"לשמחתנו הרבה, החזון של השלוחה בפתח תקווה אכן מתממש", מסרה רוני קורל, סמנכ"לית שיווק ופיתוח ומנהלת את לימודי החוץ של רימון. "המקום מהווה חממה ליוצרים צעירים, ומעניק להם את כל הכישורים שמוסיקאי העתיד צריכים לרכוש ואליהם הנוער מתחבר כיום, כדוגמת הפקה מוסיקלית".

לדברי קורל, הלימודים בשלוחת רימון לנוער מהווים מקפצה עתידית להמשך לימודים מתקדמים בתחומי היצירה, שהולמים את ההתפתחויות הטכנולוגיות והחדשנות של המאה ה-21. "אנחנו דוגלים בתפיסה שיש להעניק לבני הנוער את הכלים האיכותיים ביותר בתחום המוסיקה – כבר בגיל צעיר", הוסיפה. 

שלוחת הנוער של רימון הוקמה בהיכל התרבות פתח תקווה בהשקעה של 3 מיליון ש"ח. לתפיסת בית ספר רימון, החיבור התבקש בהתחשב שפתח תקווה משקיעה משאבים רבים בפיתוח החינוך בתחום המוסיקה וכי  הקונסרבטוריון העירוני הוא מהמובילים בישראל ופעילות המוסיקה בבתי הספר מעוררת הערכה במשרד החינוך, והעיר זוכה למוניטין ארצי גם בשימוש במוסיקה למטרות חיבור בין אוכלוסיות שונות כחוסן קהילתי וחברתי.

עוד ב-מהנעשה בעיר

הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

"התפוז המכני" בפתח תקווה: העיר גועשת בעקבות הפצת סרטון אלימות של הכאת נער

חבורה של נערים היכו נמרצות נער באגרופים ובבעיטות ואף הפנו כלפיו אקדח טייזר – כשהכל מתועד ומופץ ברשתות החברתיות. "עזבו אותי. אמא שלי מאושפזת בבית חולים", זעק הנער, אך זה לא עזר לו והוא הוכה עד זוב דם. התיעוד הגיע לידי שוטרי תחנת פתח תקווה, שפתחו בחקירה, למרות שלא התקבלה תלונה על התקיפה האכזרית. גרינברג: "פועלים עם המשטרה לאיתור פרטי המעורבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading