כביש 40 - הבית המצויר בצומת הושע

בשורה לתושבי השכונות המזרחיות: צמתים חזן והושע בכביש 40 – צפויים להישאר פתוחים

חוקר שמונה מטעם הועדה הארצית לתכנון ובנייה, המליץ על שינוי התכנון המקורי וקיבל את השגות העירייה בעניין סגירת הצמתים. מהלך סגירת הצמתים תוכנן בעקבות ההתחדשות העירונית, שצפויה להתרחש בשנים הקרובות על האיזור הגובל בכביש, ובמיוחד בסירקין, הוביל למאבק של התושבים, שנראה שנשא פרי. קדושים: "הישג משמעותי מאוד של התושבים מול מערכות תיכנון אדירות".

במהלך השנה האחרונה ליווינו את המאבק נגד סגירת הצמתים המתוכננת בכביש 40. המאבק, אותו הובילו תושבי שכונות מזרח העיר (אחדות, הדר גנים, עמישב, שעריה), בראשות פעיל הציבור ירון קדושים (שהיה גם זה שהתלונן נגד ראש העיר, רמי גרינברג, מה שהוביל למעצרו וחקירתו), בא לפתחו של העירייה, שמינתה חוקר-בודק, שפרסום לאחרונה מסמך, בו הוא ממליץ להשאיר את הצמתים חזן והושע פתוחים

ירון קדושים מדבר על רמי גרינברג
ירון קדושים - הוביל את המאבק

מבטיחים: הקישוריות בין חלקי העיר תישמר

לפי המסמך, מומלץ להמשיך את השיקוע של כביש 40 החדש, עד לצומת שעריה ובכך להשאיר את הצמתים חזן והושע פתוחים. בנוסף, החוקר ממליץ להקטין באופן משמעותי את המחלף המתוכנן בצומת סירקין, ובכך להשאיר חלק מהשטחים לטובת הציבור. בנוגע לרחוב השופר, החוקר ממליץ לצמצם את מספר הנתיבים בו ובכך להרחיק את המטרד, שהיה יכול להיגרם לתושבי הרחוב. 

לצד זאת, מדגישים בעירייה כי בנוגע לצומת המתוכנן ברחוב השופר, היא תבקש למנוע את החיבור המדובר ולהשאיר את תוואי הרחוב על כנו. זאת בשל העובדה כי תכניתו של החוקר מאפשרת את פתיחת הצומת ברחוב רות, מה שיוצר קישוריות נוספת בין השכונות במזרח העיר ולמערבה. על כל פנים, על פי המלצת החוקר – בכל הצמתים (הושע, רות, חזן, סירקין והשופר), יהיה חיבור בין מזרח העיר למערבה והקישוריות בין חלקי העיר תישמר.

עיקרי שינויי התכנית - שצפויה להשאיר את הצמתים הושע וחזן פתוחים

"מאבק של דוד מול גוליית"

בתוך כך נודע כי ראש העיר, רמי גרינברג, הנחה את מהנדס העיר וגורמי הרשות הרלוונטיים ללמוד את החלטת החוקר לעומקה וככל שיהיה צורך, לקדם שיפורים נוספים בתכנית מעבר לאלו שצויינו לעיל. יש לציין כי החלטת החוקר עדיין נתונה לבחינה ושיקול דעתה של הועדה לתשתיות לאומיות ולאחר תיקון התכנית (בהתאם להחלטת החוקר), התכנית תפורסם שוב.

"אנחנו נלמד את החלטת החוקר לעומקה וככל שיהיה צורך נפעל לקדם שיפורים נוספים", מסר גרינברג, שבירך על ההחלטה. טובת התושבים היא היחידה שעומדת לנגד עיני ולשמה אנחנו פועלים". 

קדושים, אומנם  מסר כי התושבים עדיין לומדים את ההחלטה ואת השינויים לעומקם, אל ציין כי. "זהו הישג משמעותי מאוד של התושבים מול מערכות תיכנון אדירות. ממש כמו דוד מול גוליית. העירייה הסתירה ועשתה הכל לשבור את המאבק הצודק הזה ולא הגישה כלל התנגדות לסגירת הצמתים. התיכנון המקורי כולו בוצע בשיתוף העיריה ובהסכמתה המלאה".

השרה מרב מיכאלי, ירון קדושים ורמי גרינברג בכביש 40 פתח תקווה
השרה מרב מיכאלי, ירון קדושים ורמי גרינברג בכביש 40 פתח תקווה בביקור מלפני 8 חודשים (פברואר 2022)

עוד ב-רכב ותחבורה

כביש 471 ו-444 פתח תקווה

מחלצים פקק לפתח תקווה? נתיבי ישראל תתחיל בקרוב עבודות בכבישי 444 ו-471

לפי הדיווח, החברה הוציאה צו לתחילת העבודות, שצפויות להתבצע בקרוב בצומת נחשונים-מגדל אפק, שמדי בוקר חולפים בו אלפי מכוניות, כשרבות מהן שייכות לפתח תקוואים, או לכאלה שעובדים בעיר. לפי התכנון, יתווספו שני נתיבים נוספים על כביש 444 וכביש נתיב האצה בכביש 471. תושבי העיר, שעובדים בראש העין מתזמנים לפעמים שעה בעומס, במה שאמורה להיות נסיעה של כמה דקות. האם זה ישתנה?

המשך קריאה »
חניון ציבורי רחוב השחם פתח תקווה

בשורה לעובדים ולמבלים: עיריית פתח תקווה מכפילה את החניון הציבורי בשחם. העבודות החלו

אחד ממקומות החנייה הכי עמוסים בעיר, בדרך להתרחב בצורה משמעותית, במרכז העסקים והבילויים של רח' שחם. מתחם הכורכר, שאלפי מכוניות חונות בו מדי יום, יוסיף לשטחו מאות חניות נוספות, במטרה להקל על הצפיפות במקום שבכל יום רגיל משעה 9:00, כבר מפוצץ במכוניות של העובדים במשרדים. גם בלילות ובערבים, במיוחד של סופ"ש קשה למצוא מקום פנוי. העירייה: "פועלים לתת מענה חניה חינמי לתושבים".

המשך קריאה »
מכוניות חשמליות בפתח תקווה

עיר מחשמלת: יותר מ-13,000 מכוניות חשמליות נמכרו לפתח תקוואים מתחילת השנה

אם גם אתם שמתם לב לכמות הבלתי נגמרת של GEELY, ORA, TESLA, BYD, MG ועוד חשמליות על הכבישים שלנו – יש לזה גם אסמכתא. לפי נתוני משרד התחבורה, פתח תקווה נמצאת במקום השני אחרי תל אביב בכמות כלי הרכב החשמליים, שנקנו על ידי תושבי העיר – החל מינואר 2024. המיתון, המלחמה ומצב הרוח הלאומי – מסתבר שלא משפיעים על מי שרואה חשמלית על כבישי פתח תקווה – ורוצה גם אחת משלו.  

המשך קריאה »
אוטובוסים בפתח תקווה

עיריית פתח תקווה: תגברנו את התחבורה הציבורית בעיר ב-10 קווי אוטובוסים

משרד התחבורה והרשות הארצית לתחבורה ציבורית בשיתוף העירייה, מודיעים היום על תגבור קווים בסך של כ-200 נסיעות ביום. הקוים שיתוגברו: קוי האוטובוס 76, 77, 78 של חברת מטרופולין, קו 20, 22, 44, 64, 99 של אפיקים אלקטרה וקוים 51 ו-38 של חברת דן. גרינברג: "נפחית שימוש ברכב פרטי, נקל על העומסים בכבישים, נצמצם פגיעה באיכות הסביבה ובחיי אדם".

המשך קריאה »