אמיר הלר מקבוצת אלמוג על רקע תכנית פינוי בינוי בשכונת אחדות

פינוי-בינוי בשכונת אחדות מעלה הילוך: אושרה תכנית קבוצת אלמוג ל-227 יחידות דיור

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מהקבוצה נמסר כי הוועדה המחוזית אישרה למתן תוקף את התכנית לפינוי מבנים ישנים והקמת חדשים  במפגש הרחובות יוספסברג, מיכל כץ ויצחק בן-צבי במזרח העיר. במסגרת התוכנית, יהרסו שלושה בניינים ישנים הכוללים 56 יח"ד ובמקומם ייבנו שני מגדלים בני 24 קומות. אמיר הלר, המשנה למנכ"ל: "אישור התכנית הוא צעד שיבטיח לתושבים ביטחון אישי וסביבת חיים מתקדמת ומודרנית" 

קבוצת אלמוג מדווחת על אישור תוכנית פינוי בינוי משמעותית בשכונת אחדות שבפתח תקווה: הוועדה המחוזית מרכז, בראשותו של מיכה גדרון, החליטה לתת תוקף לתוכנית ובכך סללה את הדרך להמשך קידומו המהיר של הפרויקט, שיהיה אחד מהבולטים בהתחדשות העירונית, שתעבור בשנים הקרובות על מזרח העיר פתח תקווה.

התכנית של יוספסברג-מיכל כץ-יצחק בן צבי בשכונת אחדות
התכנית של יוספסברג-מיכל כץ-יצחק בן צבי בשכונת אחדות

במקום 3 מבנים קטנים, 2 מגדלי מגורים ענקיים

במסגרת הפרויקט, יהרסו שלושה בניינים הכוללים 56 דירות במפגש הרחובות יוספסברג, מיכל כץ ובן-צבי, ובמקומם יוקמו שני מגדלי מגורים המתנשאים לגובה של 24 קומות שיכללו 227 יח"ד. עוד יוקם במסגרת הפרויקט שטח מסחרי בהיקף של כ-400 מ"ר בקומת הקרקע, ויוקצו משטח התוכנית שני מגרשים בשטח כולל של כדונם  לטובת בניית מבני ציבור.

לדברי המשנה למנכ"ל קבוצת אלמוג, אמיר הלר, אישור התכנית הוא נדבך נוסף בקידום ההתחדשות העירונית שעיריית פתח תקווה עושה במזרח העיר. "אני מברך את הדיירים שלנו שעבורם אישור התכנית הינו צעד גדול ומשמעותי לקראת דירתם החדשה, שתהא גדולה בטוחה ואיכותית וזהו צעד שיבטיח להם ביטחון אישי וסביבת חיים מתקדמת ומודרנית", מסר. "אנו מברכים על החלטת הוועדה המחוזית, לאשר תכנית פינוי בינוי חשובה זו".

הכיכר והשטח המסחרי שצפוי לקום בפרויקט בקרקע של אחד מהבניינים

לא רק מגורים, גם מרכז מסחרי וגן ילדים

אדריכל הפרויקט הוא דורון גולדווסר והיא קודמה בתיאום עם עיריית פתח תקווה ומנהלת כרמים של העירייה. הפרויקט יכלול בנוסף שטח ציבורי פתוח, חזית מסחרית הפונה לרחוב, כיכר גדולה וירוקה ושביל מעבר בין הרחובות. קבוצת אלמוג מדווחת כי מיד עם פרסום התכנית ברשומות, החברה תפעל להוצאת היתרי בניה בהקדם האפשרי.

"אנחנו מלווים את תכנית "יוספסברג-מיכל כץ-יצחק בן צבי" כבר תשע שנים", מספר האדריכל גולדווסר, שמשרדו נמצא סמוך לשטח הפרויקט, כך שהוא מכיר טוב את השטח ולא רק בגלל שמדובר במשרד ותיק הפועל משנת 1965 בעיר. "במשך השנים בוצעו בה מספר שינויים ומאז שרמי גרינברג נכנס לעירייה, היא קיבלה תנופה".

"מה שמייחד אותה זה שילוב של השטחים הציבוריים והמסחריים שלה יחד עם מבני המגורים. מדובר בסוג של מרכז מסחרי שכונתי עם מקומות ישיבה ובתי קפה". גולדווסר מוסיף כי תמהיל הדירות בפרויקט יהיה מגוון מאוד – מדירות קטנות עד דירות גדולות. ובנוסף, העירייה תפקיע חלק משטח הפרויקט לטובת שירותיים ציבוריים כמו גן ילדים, מעון יום ובית כנסת.

אמיר הלר, משנה למנכ"ל קבוצת אלמוג. צילום: איציק שוקל

"לפרויקט יש חשיבות לאומית"

שכונת אחדות נחשבת לאחת מהשכונות הותיקות של פתח תקווה ונמצאת בסמיכות לשכונות שעריה וכפר גנים ב', השכונה ממוקמת בחלקה הדרום מערבי של העיר, בקרבה לכביש 471 המחבר אותה לעורקי תחבורה ראשיים נוספים ביניהם כביש 4 וכביש 6. תוכנית יוספסברג היא חלק מתכנית עירונית כוללת, שגם אמורה לתת מענה בנושאי תחבורה, שטחי ציבור ומוסדות ציבור. על פי "תכנית אחדות", חלק מהמבנים בשכונה מיועדים לפינוי-בינוי וחלקם מיועדים להתחדשות במסגרת תמ"א 38.

הוועדה ציינה בהחלטתה כי ל"התחדשות העירונית חשיבות לאומית בעיבוי המרקם העירוני, חיזוק העיר הן בהיבט של מתן פתרונות דיור איכותי לתושבים ובמקביל חיזוק התשתיות העירוניות כגון: תחבורה ציבורית יעילה ומתן מענה למבני ציבור נוספים. מנגד מאפשרת ההתחדשות במרקם הקיים, שמירה על השטחים הפתוחים העוטפים את העיר ומספקים אפשרויות לבילוי ופנאי לתושבים".

עוד ב-נדלן

איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading