אמיר הלר מקבוצת אלמוג על רקע תכנית פינוי בינוי בשכונת אחדות

פינוי-בינוי בשכונת אחדות מעלה הילוך: אושרה תכנית קבוצת אלמוג ל-227 יחידות דיור

מהקבוצה נמסר כי הוועדה המחוזית אישרה למתן תוקף את התכנית לפינוי מבנים ישנים והקמת חדשים  במפגש הרחובות יוספסברג, מיכל כץ ויצחק בן-צבי במזרח העיר. במסגרת התוכנית, יהרסו שלושה בניינים ישנים הכוללים 56 יח"ד ובמקומם ייבנו שני מגדלים בני 24 קומות. אמיר הלר, המשנה למנכ"ל: "אישור התכנית הוא צעד שיבטיח לתושבים ביטחון אישי וסביבת חיים מתקדמת ומודרנית" 

קבוצת אלמוג מדווחת על אישור תוכנית פינוי בינוי משמעותית בשכונת אחדות שבפתח תקווה: הוועדה המחוזית מרכז, בראשותו של מיכה גדרון, החליטה לתת תוקף לתוכנית ובכך סללה את הדרך להמשך קידומו המהיר של הפרויקט, שיהיה אחד מהבולטים בהתחדשות העירונית, שתעבור בשנים הקרובות על מזרח העיר פתח תקווה.

התכנית של יוספסברג-מיכל כץ-יצחק בן צבי בשכונת אחדות
התכנית של יוספסברג-מיכל כץ-יצחק בן צבי בשכונת אחדות

במקום 3 מבנים קטנים, 2 מגדלי מגורים ענקיים

במסגרת הפרויקט, יהרסו שלושה בניינים הכוללים 56 דירות במפגש הרחובות יוספסברג, מיכל כץ ובן-צבי, ובמקומם יוקמו שני מגדלי מגורים המתנשאים לגובה של 24 קומות שיכללו 227 יח"ד. עוד יוקם במסגרת הפרויקט שטח מסחרי בהיקף של כ-400 מ"ר בקומת הקרקע, ויוקצו משטח התוכנית שני מגרשים בשטח כולל של כדונם  לטובת בניית מבני ציבור.

לדברי המשנה למנכ"ל קבוצת אלמוג, אמיר הלר, אישור התכנית הוא נדבך נוסף בקידום ההתחדשות העירונית שעיריית פתח תקווה עושה במזרח העיר. "אני מברך את הדיירים שלנו שעבורם אישור התכנית הינו צעד גדול ומשמעותי לקראת דירתם החדשה, שתהא גדולה בטוחה ואיכותית וזהו צעד שיבטיח להם ביטחון אישי וסביבת חיים מתקדמת ומודרנית", מסר. "אנו מברכים על החלטת הוועדה המחוזית, לאשר תכנית פינוי בינוי חשובה זו".

הכיכר והשטח המסחרי שצפוי לקום בפרויקט בקרקע של אחד מהבניינים

לא רק מגורים, גם מרכז מסחרי וגן ילדים

אדריכל הפרויקט הוא דורון גולדווסר והיא קודמה בתיאום עם עיריית פתח תקווה ומנהלת כרמים של העירייה. הפרויקט יכלול בנוסף שטח ציבורי פתוח, חזית מסחרית הפונה לרחוב, כיכר גדולה וירוקה ושביל מעבר בין הרחובות. קבוצת אלמוג מדווחת כי מיד עם פרסום התכנית ברשומות, החברה תפעל להוצאת היתרי בניה בהקדם האפשרי.

"אנחנו מלווים את תכנית "יוספסברג-מיכל כץ-יצחק בן צבי" כבר תשע שנים", מספר האדריכל גולדווסר, שמשרדו נמצא סמוך לשטח הפרויקט, כך שהוא מכיר טוב את השטח ולא רק בגלל שמדובר במשרד ותיק הפועל משנת 1965 בעיר. "במשך השנים בוצעו בה מספר שינויים ומאז שרמי גרינברג נכנס לעירייה, היא קיבלה תנופה".

"מה שמייחד אותה זה שילוב של השטחים הציבוריים והמסחריים שלה יחד עם מבני המגורים. מדובר בסוג של מרכז מסחרי שכונתי עם מקומות ישיבה ובתי קפה". גולדווסר מוסיף כי תמהיל הדירות בפרויקט יהיה מגוון מאוד – מדירות קטנות עד דירות גדולות. ובנוסף, העירייה תפקיע חלק משטח הפרויקט לטובת שירותיים ציבוריים כמו גן ילדים, מעון יום ובית כנסת.

אמיר הלר, משנה למנכ"ל קבוצת אלמוג. צילום: איציק שוקל

"לפרויקט יש חשיבות לאומית"

שכונת אחדות נחשבת לאחת מהשכונות הותיקות של פתח תקווה ונמצאת בסמיכות לשכונות שעריה וכפר גנים ב', השכונה ממוקמת בחלקה הדרום מערבי של העיר, בקרבה לכביש 471 המחבר אותה לעורקי תחבורה ראשיים נוספים ביניהם כביש 4 וכביש 6. תוכנית יוספסברג היא חלק מתכנית עירונית כוללת, שגם אמורה לתת מענה בנושאי תחבורה, שטחי ציבור ומוסדות ציבור. על פי "תכנית אחדות", חלק מהמבנים בשכונה מיועדים לפינוי-בינוי וחלקם מיועדים להתחדשות במסגרת תמ"א 38.

הוועדה ציינה בהחלטתה כי ל"התחדשות העירונית חשיבות לאומית בעיבוי המרקם העירוני, חיזוק העיר הן בהיבט של מתן פתרונות דיור איכותי לתושבים ובמקביל חיזוק התשתיות העירוניות כגון: תחבורה ציבורית יעילה ומתן מענה למבני ציבור נוספים. מנגד מאפשרת ההתחדשות במרקם הקיים, שמירה על השטחים הפתוחים העוטפים את העיר ומספקים אפשרויות לבילוי ופנאי לתושבים".

עוד ב-נדלן

נדל"ן מגורים פתח תקווה

הלמ"ס: עלייה של כמעט 50% במכירות דירה בפתח תקווה ברבעון האחרון לעומת הקודם

שוק נדל"ן המגורים בעיר מתאושש תשעה חודשים אחרי פרוץ המלחמה? עוד מוקדם לדעת, אבל הנתונים שפרסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מראים מגמה משמעותית של עלייה בקצב מכירת הדירות (חדשות ויד שניה). למרות החששות והתחזיות הפסימיות בפתח תקווה מכרו בין מרץ למאי 24, לא פחות מ-539 דירות, לעומת 362 שמכרו בין דצמבר 23 לפברואר 24.

המשך קריאה »
בזל פארק פתח תקווה

בזל פארק פ"ת: הסתיימה בניית כל 27 הקומות. ROOMS צפויים לפתוח שם מתחם נוסף

פרויקט הענק של קבוצת סופרין וקבוצת וייס, עולה שלב נוסף וכבר נוגע בשמיים עם עוד מגדל משרדים משמעותי שימלא את הסקיי-ליין של פתח תקווה. השאיפה היא לסיים את העבודות במרץ 2025 ולאחר מספר חודשים לקבל טופס 4, שיאפשר לאכלס את הבניין החולש על כמעט 40 אלף מ"ר משרדים שבבנייתו הושקעו כ-350 מיליון ש"ח. מותג המתחמים השיתופיים של פתאל, צפוי לשכור או לרכוש שם קומות.

המשך קריאה »
גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »