עמיר רחלבסקי, מנכ"ל ובעלי חברת גרופית על רקע סירקין

התפרסמו יזמי הנדל"ן שזכו במכרז "סירקין מזרח": גרופית שמה את הכסף הגדול ביותר

חברת הנדל"ן שילמה עבור הזכייה בשטח י"ז של המתחם, לא פחות מ-88 מיליון ש"ח, שאליהם יתווספו הוצאות פיתוח על סך כ-23 מיליון ש"ח. 8 החברות הנוספות שזכו בשטחים אחרים: רמי צרפתי, רם אדרת פרויקטים, אלקטרה השקעות, אפרידר, מצפה העיר, ש.י.א רפאל, אסיה סיירוס ועץ השקד. רחלבסקי, מנכ"ל גרופית: "פתח תקווה היא יעד אסטרטגי"

אנשי נדל"ן רבים לוטשים עיניים לבוננזת המגורים החדשה של פתח תקווה – שכונת סירקין מזרח, או בשמה הנוסף, שהוא גם שם התכנית: רובע סירקין. מדובר בשכונה ענקית, שתיבנה בשנים הקרובות, על השטח של המחנה הצבאי הישן.

9 המגרשים שיצאו למכרז בשכונת סירקין מזרח
9 המגרשים שיצאו למכרז בשכונת סירקין מזרח

גרופית בסירקין: 205 יח"ד ב-3 מגדלי מגורים

לפי התכנית, השכונה תיבנה על שטח כולל של 2440 דונם, שנפרש ממחנה סירקין עד לשכונות יוספטל וקריית אלון. ביום רביעי האחרון התפרסמה רשימת הזוכים במכרז, שהוצא על ידי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) וכלל 1501 יחידות דיור, חלקם הגדול במסגרת "מחיר מטרה".

9 מקטעי שטח הוצאו למכרז ומי ששמה את הסכום הגדול ביותר היא חברת הנדל"ן "גרופית", שזכתה בשטח י"ז לבניית 205 יחידות דיור בשכונה, מתוכם 164 יוקצו לשיווק במסגרת "מחיר מטרה" (הנחה של כ-20% ממחירי השוק). החברה תשלם כ-88 מיליון שקל בגין הזכייה וכן הוצאות פיתוח של כ-23 מיליון שקל, סכום המשקף כחצי מיליון ש"ח לכל יחידת דיור. מתחם המגורים של גרופית בסירקין כולל גם 1900 מ"ר של שטחי מסחר.

תושבי האזור ייהנו מנגישות גבוהה עם חיבור קרוב לכביש 6, כביש 40 ולצומת גנים. קו המטרו M2 עתיד לעבור בשכונה, כאשר המגרש שגרופית זכתה בו ממוקם במרחק 250 מטר מתחנת "סירקין דרום". המתחם שבו זכתה חברת גרופית הוא בשטח של כחמישה דונם וצפוי לכלול שלושה בניינים – הראשון בן שמונה קומות, השני בן תשע קומות ומגדל מגורים בן 30 קומות.

קו מטרו M2, שאמור לעבור בשכונות סירקין
קו מטרו M2, שאמור לעבור בשכונות סירקין

סירקין עיר קטנה - 8500 יח"ד ו-300 אלף מ"ר שטחי מסחר

שטחי המסחר ימוקמו בקומת הקרקע של המגדל, וכן בשטחים הצמודים לשני הבניינים הנמוכים יותר. התמהיל יכלול דירות 3, 4 ו-5 חדרים, שמונה דירות פנטהאוז ושש דירות גן. "פתח תקווה היא יעד אסטרטגי עבורנו", מסר עמיר רחלבסקי, מנכ"ל ובעלי חברת גרופית. "זוהי עיר אטרקטיבית, שעתידה להתפתח רבות בשנים הקרובות. העיר דוחפת ומקדמת התחדשות עירונית, לצד עתודות קרקע המאפשרות בנייה חדשה.

רחלבסקי גם התייחס לעניין התחברותי ואמר כי "פעילות הרכבת הקלה תגביר את הנגישות לעיר ותחזק אותה כאופציה חזקה של תעסוקה, דבר שימשוך לעיר אוכלוסיות חדשות וחזקות". העובדה שלחברת "גרופית" יש עוד פרויקט מגורים גדול יחסית, "גרופית בפסגה" בפסגת הדר, יכולה להעיד על האמון שיש לה בעיר בפתח תקווה.

לאחר השלמת שכונת סירקין, היא צפויה לכלול לא פחות מ-8,500 יח"ד וכ-300 אלף מ"ר של מסחר ותעסוקה. כן תכלול מוסדות ציבור, בתי ספר, פארק עירוני הכולל שטחי ספורט, פארק לאורך נחל שילה ועוד, בתכנון המקנה עדיפות להולכי רגל ורוכבי אופניים. בשכונה תוקם תשתית למערכת פניאומטית של פינוי אשפה בדומה לשכונות מתקדמות.

בשמונה שטחי המכרז הנוספים, זכו עוד שמונה חברות נדל"ן: רמי צרפתי – חברה לבנייה, רם אדרת פרויקטים, אלקטרה השקעות, אפרידר, מצפה העיר, ש.י.א רפאל פרויקטים, אסיה סיירוס ועץ השקד. סה"כ כספי הצעות המכרז: מעל חצי מיליארד ש"ח.

הזוכות במכרז סירקין
הזוכות במכרז סירקין פתח תקווה - כל המספרים בפנים (לחצו להגדלה)

עוד ב-נדלן

קבוצת חג'ג' תשקיע במיזם "היכל התרבות" פתח תקווה לאחר שנכנסה לשותפות "צים-בהרי"

פרויקט ההתחדשות העירוני הענק מקבל תפנית, עם מעורבותה של חברת הנדל"ן המוכרת, שתיכנס לשותפות בחברת "צים בהרי", שיזמה את הפרויקט, במקום "בהרי נדל"ן", שהסתכסכו משפטית עם "צים נדל"ן" של עדי צים. לפי הדיווח, הקבוצה, שבשליטת עידו וצחי חג'ג', תשקיע סכום כולל של כ-80 מיליון שקל בחברת צים בהרי, בתמורה להקצאת 30% ממניות החברה והשקעה ישירה במיזם במרכז העיר.

המשך קריאה »
סוף רוטשילד הריסה קטה גרופ

סוף רוטשילד פתח תקווה: אירוע של קטה גרופ הסתיים בהריסת 6 מבנים (וידאו)

עשרות רבות של אנשים הגיעו לאירוע הריסה נוצץ של חברת הנדל"ן הכי מוכרת בעיר. במסגרת הפרויקט, הורסים 6 בניינים ישנים ומוזנחים ברחוב רוטשילד 156 ו-158, אלונים 4 ו-6 ויהוד 4 ו-6 ומקימים במקומם 4 בנייני מגורים חדשים ומודרנים. באירוע נכחו אנשי החברה בראשות היזם גיל קטה, דוד חג'ג' ממנהלת כרמים להתחדשות עירונית ודיירים הגרים במבנים שנהרסו. צפי אכלוס: 2026.

המשך קריאה »
שחם 30 פתח תקווה

צפו: נכס מוכן להשכרה במתחם האוכל והבילויים שחם 30 פתח תקווה (וידאו)

לאחרונה התפנה שטח מסחרי אטרקטיבי של כ-117 מ"ר + כ-20 מ"ר רחבה חיצונית, שצפוי לאכלס עסק מתחום המזון במתחם ההומה והמוכר. קבוצת SHAHAV (שהב) יזמות נדל"ן, יזמית הפרויקט ובעלת שטחי המסחר, משווקת אותו במחירי השכרה אטרקטיביים, כך שמדובר בחלון הזדמנות קצר. במתחם כבר פועלים המותגים: ג'ירף, גולדה, קפה לנדוור, סמאש בורגר האוס, מקס ברנר וטוסקה אירועים.

המשך קריאה »

משמרים ומקימים ברח' חובבי ציון פתח תקווה: אושרה להפקדה תכנית "בית הדפוס"

הרחוב המרכזי במרכז העיר הישן צפוי לעבור בקרוב מתיחת פנים במספרים 12 ו-14. במסגרת הפרויקט, גם יוקם בשטח התכנית בניין מגורים חדש בשטח של כ-900 מ"ר בן 6 קומות עם 30 יחידות דיור, שיכלול גם חניון תת קרקעי. בנוסף, יבוצעו עבודות שימור במבנה בית הדפוס ההיסטורי ובשני מבנים הסטוריים נוספים: בית חלבנה ניידיץ ובית פישצנר. התכנית תשמר גם את עצי האקליפטוס הוותיקים שנמצאים בסמוך לבית הדפוס.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading