עמיר רחלבסקי, מנכ"ל ובעלי חברת גרופית על רקע סירקין

התפרסמו יזמי הנדל"ן שזכו במכרז "סירקין מזרח": גרופית שמה את הכסף הגדול ביותר

חברת הנדל"ן שילמה עבור הזכייה בשטח י"ז של המתחם, לא פחות מ-88 מיליון ש"ח, שאליהם יתווספו הוצאות פיתוח על סך כ-23 מיליון ש"ח. 8 החברות הנוספות שזכו בשטחים אחרים: רמי צרפתי, רם אדרת פרויקטים, אלקטרה השקעות, אפרידר, מצפה העיר, ש.י.א רפאל, אסיה סיירוס ועץ השקד. רחלבסקי, מנכ"ל גרופית: "פתח תקווה היא יעד אסטרטגי"

אנשי נדל"ן רבים לוטשים עיניים לבוננזת המגורים החדשה של פתח תקווה – שכונת סירקין מזרח, או בשמה הנוסף, שהוא גם שם התכנית: רובע סירקין. מדובר בשכונה ענקית, שתיבנה בשנים הקרובות, על השטח של המחנה הצבאי הישן.

9 המגרשים שיצאו למכרז בשכונת סירקין מזרח
9 המגרשים שיצאו למכרז בשכונת סירקין מזרח

גרופית בסירקין: 205 יח"ד ב-3 מגדלי מגורים

לפי התכנית, השכונה תיבנה על שטח כולל של 2440 דונם, שנפרש ממחנה סירקין עד לשכונות יוספטל וקריית אלון. ביום רביעי האחרון התפרסמה רשימת הזוכים במכרז, שהוצא על ידי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) וכלל 1501 יחידות דיור, חלקם הגדול במסגרת "מחיר מטרה".

9 מקטעי שטח הוצאו למכרז ומי ששמה את הסכום הגדול ביותר היא חברת הנדל"ן "גרופית", שזכתה בשטח י"ז לבניית 205 יחידות דיור בשכונה, מתוכם 164 יוקצו לשיווק במסגרת "מחיר מטרה" (הנחה של כ-20% ממחירי השוק). החברה תשלם כ-88 מיליון שקל בגין הזכייה וכן הוצאות פיתוח של כ-23 מיליון שקל, סכום המשקף כחצי מיליון ש"ח לכל יחידת דיור. מתחם המגורים של גרופית בסירקין כולל גם 1900 מ"ר של שטחי מסחר.

תושבי האזור ייהנו מנגישות גבוהה עם חיבור קרוב לכביש 6, כביש 40 ולצומת גנים. קו המטרו M2 עתיד לעבור בשכונה, כאשר המגרש שגרופית זכתה בו ממוקם במרחק 250 מטר מתחנת "סירקין דרום". המתחם שבו זכתה חברת גרופית הוא בשטח של כחמישה דונם וצפוי לכלול שלושה בניינים – הראשון בן שמונה קומות, השני בן תשע קומות ומגדל מגורים בן 30 קומות.

קו מטרו M2, שאמור לעבור בשכונות סירקין
קו מטרו M2, שאמור לעבור בשכונות סירקין

סירקין עיר קטנה - 8500 יח"ד ו-300 אלף מ"ר שטחי מסחר

שטחי המסחר ימוקמו בקומת הקרקע של המגדל, וכן בשטחים הצמודים לשני הבניינים הנמוכים יותר. התמהיל יכלול דירות 3, 4 ו-5 חדרים, שמונה דירות פנטהאוז ושש דירות גן. "פתח תקווה היא יעד אסטרטגי עבורנו", מסר עמיר רחלבסקי, מנכ"ל ובעלי חברת גרופית. "זוהי עיר אטרקטיבית, שעתידה להתפתח רבות בשנים הקרובות. העיר דוחפת ומקדמת התחדשות עירונית, לצד עתודות קרקע המאפשרות בנייה חדשה.

רחלבסקי גם התייחס לעניין התחברותי ואמר כי "פעילות הרכבת הקלה תגביר את הנגישות לעיר ותחזק אותה כאופציה חזקה של תעסוקה, דבר שימשוך לעיר אוכלוסיות חדשות וחזקות". העובדה שלחברת "גרופית" יש עוד פרויקט מגורים גדול יחסית, "גרופית בפסגה" בפסגת הדר, יכולה להעיד על האמון שיש לה בעיר בפתח תקווה.

לאחר השלמת שכונת סירקין, היא צפויה לכלול לא פחות מ-8,500 יח"ד וכ-300 אלף מ"ר של מסחר ותעסוקה. כן תכלול מוסדות ציבור, בתי ספר, פארק עירוני הכולל שטחי ספורט, פארק לאורך נחל שילה ועוד, בתכנון המקנה עדיפות להולכי רגל ורוכבי אופניים. בשכונה תוקם תשתית למערכת פניאומטית של פינוי אשפה בדומה לשכונות מתקדמות.

בשמונה שטחי המכרז הנוספים, זכו עוד שמונה חברות נדל"ן: רמי צרפתי – חברה לבנייה, רם אדרת פרויקטים, אלקטרה השקעות, אפרידר, מצפה העיר, ש.י.א רפאל פרויקטים, אסיה סיירוס ועץ השקד. סה"כ כספי הצעות המכרז: מעל חצי מיליארד ש"ח.

הזוכות במכרז סירקין
הזוכות במכרז סירקין פתח תקווה - כל המספרים בפנים (לחצו להגדלה)

עוד ב-נדלן

פינוי תחנת דלק גיסין ילו פז פתח תקווה

האם במקום תחנת הדלק פז-ילו בנווה גן, יקום מבנה מגורים ענק עם 35 קומות?

לפי תכנית המתאר, שהוגשה בשבוע שעבר לבדיקה תכנונית בועדה המקומית והמחוזית, תחנת הדלק הותיקה, הנמצאת בלב השכונה, תפונה לטובת בניין מגורים, גני ילדים, משרדים ושטחי מסחר. חוץ מתחנת הדלק נמצאים במקום מספר רב של עסקים שונים, כמו חנות YELLOW, מכון לשטיפת מכוניות, חנות משקאות, אופניים ועוד. הסיבה? בעיקר כלכלית. "ממצים כך יותר טוב את השטח", אומר מנהל הפרויקט.

המשך קריאה »
מתחם בכור שטרית אחדות - לפני אחרי פתח תקווה

אחדות מתחדשת: מתחם שטרית פתח תקווה של א.ב. התחדשות עירונית מעלה הילוך

ראש העיר רמי גרינברג, פירסם היום כי הועדה המקומית אישרה לקידום את תכנית ההתחדשות בשכונה במזרח העיר, במתחם הממוקם בין הרחובות הנרייטה סולד מצפון ורחוב אסף שמחוני מדרום. לפי התכנית יהרסו 20 מבנים ותיקים במצב רעוע, ובמקומם יקומו 11 מבנים חדשים, עם מאות יחידות דיור חדשות – זאת, לצד שטחי מסחר בקומת הקרקע. יזמית הפרויקט, שייכת למשפחת דיין – מעשירי ישראל.

המשך קריאה »
עין גנים - פינוי-בינוי בסכנה?

פינוי בינוי במרכז ומזרח פתח תקווה בסכנה? מאות דיירים מעכבים חתימות לפרויקטים ענקיים

תנופת ההתחדשות העירונית עלולה לקבל מקל בגלגלים, עקב חשש שחלק מהקרקעות המיודעות למוגרים יופקעו לטובת בניית תחנות המטרו M2, שצפויה להתחיל בשנים הקרובות ולהסתיים בעוד כעשור, עולה מפנייה דחופה שהוגשה לאחרונה, על ידי עורכי הדין המייצגים את הדיירים, לרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. לפי התכנון, חמישה מתחמים אמורים לקום, לפי תכנית המתאר של 2040.

המשך קריאה »
אנילביץ' 7-9 פתח תקווה

קבוצת אב-גד החלה בשיווק דירות בפרויקט הבוטיק אנילביץ' 7-9 פתח תקווה

חברת הנדל"ן, לה בעיקר פרויקטים מגורים בעיקר של התחדשות עירונית במרכז הארץ, מתחילה לשווק את הפרויקט המשמעותי שלה בעיר. מדובר על 36 יחידות דיור בשני בניינים מעוצבים ומודרנים, בני תשע קומות כל אחד בלב מרכז העיר השקט, סוף רחוב רוטשילד. מיכאל רצון, יו"ר החברה: "כמי שגדל בפתח תקווה, יהיה מרגש במיוחד לתת מפתחות לדירות חדשות בפרויקט הזה". כמה עולה דירה?

המשך קריאה »