בית מישורים פתח תקווה

בית מישורים פתח תקווה ברחוב שנקר 26 נמכר לערוץ ההידברות ב-22 מיליון ש"ח

העמותה, המפעילה תחנת טלוויזיה (אפיק 97), רדיו ואתר אינטרנט למגזר הדתי-חרדי, תבצע את העסקה הנדל"נית, לאחר שבמשך שנים רבות שכרה את המבנה הותיק בקריית אריה. עד מועד השלמת העסקה, העמותה תקבל הנחה של 10% בדמי השכירות, והחל ממועד ההשלמה, היא תחדל לשלם. מחיר המכירה מגלם רווח של 100%, ביחס לעלות המבנה, שנרכש חברת מישורים. לפני 14 שנים.

חברת מישורים, הנמצאת בבעלות איש העסקים הקנדי אלכס שניידר (בעלי מכבי ת"א לשעבר), מסרה כי מכרה את בית מישורים בתמורה ל-22 מיליון שקל. המגרש, עליו בנוי המבנה, משתרע על שטח של 1,063 מ"ר, עליהם בנוי בניין משרדים הכולל חמש קומות (וקומת מרתף) ומקומות חניה, בשטח בנוי כולל של כ-2,285 מ"ר. דמי השכירות השנתיים למבנה עומדים כיום על 1.37 מיליון שקל, כולל קומת המרתף. 

חברת מישורים רכשה את המבנה כבר בשנת 2009 תמורת 10.2 מיליון שקל, והוא מופיע בדו"חותיה הכספיים לפי שווי של כ-17.3 מיליון שקל, כך שמחיר המכירה גבוה בכ-29% מההערכות. השלמת העסקה מול הידברות, צפויה להתרחש במהלך הרבעון הראשון לשנת 2023. לפי הדיווח, מישורים תמכור להידברות גם את הזכויות במערכת הסולארית, המותקנת על הבניין בתמורה ל-350 אלף שקל נוספים. 

לפי מישורים השקעות נדל"ן, המנוהלת ע"י אלון וקסמן ונסחרת בבורסה בתל אביב, מחיר העסקה גבוה ב-29% ממחירו בספרים עם תמורה המשקפת תשואה שנתית של 6.2%. וסף יש על המגרש שטח לשיווק, שבו לא תשתמש העמותה, בהיקף של כמעט 2 דונמים, ובתוספת של 27 חניות.

הידברות היא עמותה חרדית ישראלית שהוקמה בשנת 2002 ומטרתה, על פי פרסומיה, "לעסוק בהסברה יהודית ובקירוב, ומתוך כך, לספק גם עולמות עשירים בתוכן יהודי מחזק". יו"ר הארגון הוא הרב זמיר כהן.

בית מישורים על המפה

עוד ב-נדלן

גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »
חוות שרתים ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה

העירייה: חוות שרתים ענקית תיפתח ברחוב ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה. מי יפונה?

עיריית פתח תקווה מפרסמת כי לפי התכנון, שני האנגרים, שנמצאים בסמוך ליד בניין המשרדים של משרד הביטחון, יהרסו בקרוב ובמקומם תוקם החווה בשטח של 41 אלף מ"ר, שצפויה לשרת את העסקים הרבים הנמצאים באיזור, במיוחד חברות הייטק, להן דרוש מקום פיזי קרוב ונגיש למידע דיגיטלי מאוחסן ולתעבורה שלו. מחסן מערך המשלוחים הרובוטים רשת הסופרים, יחד עם מוסך הונדה הסגור – יפונו.

המשך קריאה »
הרצל 74 פתח תקווה הריסה

הבניין שפגע בו טיל בהרצל 74 פ"ת, נהרס במסגרת פרויקט של מאיה בנייה ויזמות (וידאו)

יותר משלוש שנים מאז הבניין בו 12 דירות נפגע במהלך מבצע "שומר חומות" בירי שהגיע מרצועת עזה, התבצעה היום הריסה שלו, כשבמקומו אמור לקום מגדל מגורים חדש בן 9 קומות עם 30 דירות. מאז פגיעת הטיל, הוא נותר נטוש והיווה סכנה למגורים. היזמים, בשיתוף פעולה עם עיריית פתח תקווה ומינהלת כרמים להתחדשות עירונית לקחו על עצמם את הפרויקט, שיצא היום לדרך.

המשך קריאה »