מרכז הורים ילדים יד לבנים שכונת ורבר

העירייה יצאה במכרז יזמים להקמת מרכז הורים-ילדים בפארק יד לבנים פתח תקווה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

המרכז, בשכונת רמת ורבר המתחדשת, צפוי להיות מוקם במבנה המוקף בחצר רחבה, ששימשה בעבר כגן ילדים. לפי תנאי המכרז, הוא צפוי לפעול בכל שעות היום ולספק ספק מענה איכותי, קהילתי ותרבותי לתושבי השכונה והאזור, בכל הגילים, בדגש על פעוטות וילדים. לדברי העירייה: "זוהי הזדמנות יוצאת דופן ליזמים בתחום, לקדם פתיחת מרכז הורים ילדים עם קונספט ייחודי שיביא ערך לתושבי העיר".

המרכז להורים וילדים צפוי להיות חלק אינטגרלי מהפארק בשכונת רמת ורבר, העוברת התחדשות עירונית מאסיבית, לרבות פרויקטים רבים של פינוי-בינוי, שצפויים להכניס אליה משפחות חדשות וצעירות, שיהנו משירותי המרכז. חברת מקפ"ת, היוזמת מרכזים קהילתיים בפתח תקווה, יצאה עם המכרז בתחילת השבוע, כשההשתתפות בו כרוכה בתשלום של 1000 ש"ח עבור מסמכי המכרז.

את התשלום ניתן לבצע באתר האינטרנט של החברה או במשרדי החברה. מפגש מציעים צפוי להיערך ב-2/2/2023 בשעה 12:00 בכניסה למויזאון פתח תקווה לאומנויות בפארק "יד-לבנים", בקריית המוזיאונים, רח` ארלוזורוב 30, פתח תקוה, כשהוא אינו תנאי להשתתפות במכרז. את ההצעות על כל נספחיהן, בהתאם לתנאי המכרז, יש למסור בשני עותקים, במסירה ידנית במשרדי מקפ"ת (לא בדואר), ברחוב שפירא 21 קומה 2, פתח תקווה, עד ליום ה-23/2/2023 בשעה 12:00 בצהרים.

על המציע לצרף להצעתו ערבות בנקאית בנוסח המצורף למסמכי המכרז על סך 25,000 ₪. הערבות תהא בתוקף עד ליום 23/6/2023, כשמקפ"ת תהא רשאית לדרוש הארכת תוקף הערבות הבנקאית. הצעות ללא ערבות, לא תובאנה לדיון ומסמכים שלא יימסרו בזמן – לא יתקבלו. בנוסף צוין כי החברה אינה מתחייבת לקבל את ההצעה הגבוהה ביותר, או כל הצעה שהיא.

פארק יד לבנים

בישראל יש מספר מרכזים מסוג כזה, כשהבולט שבהם היה של רשת "דיאדה", שפעלה עם מספר סניפים בתל אביב, אך נסגרה לפני כשבע שנים. מרכזים מסוג זה אמורים יאפשר למשפחות שמתקשות בתפקוד האישי, ההורי והמשפחתי, לרכוש ידע וכלים להתמודדות טובה יותר ולשפר את תפקודם ההורי, תפקוד הילדים ושיפור הקשר והיחסים בין ההורים לילדיהם. 

המרכזים מבצעים תוך שימוש במגוון שיטות התערבות : טיפול פרטני, דיאדי, משפחתי וקבוצתי וטיפול והדרכה בהורות. במרכז צפויים לקיים שיחות הדרכה להורים, וטיפול בילדים באמצעות מגוון רחב של כלים יצירתיים וחווייתיים כמו: טיפול באמצעות אומנות וצילום, תנועה, פסיכו דרמה, בעלי חיים, גינון ומטבח טיפולי.

עוד ב-מהנעשה בעיר

הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

"התפוז המכני" בפתח תקווה: העיר גועשת בעקבות הפצת סרטון אלימות של הכאת נער

חבורה של נערים היכו נמרצות נער באגרופים ובבעיטות ואף הפנו כלפיו אקדח טייזר – כשהכל מתועד ומופץ ברשתות החברתיות. "עזבו אותי. אמא שלי מאושפזת בבית חולים", זעק הנער, אך זה לא עזר לו והוא הוכה עד זוב דם. התיעוד הגיע לידי שוטרי תחנת פתח תקווה, שפתחו בחקירה, למרות שלא התקבלה תלונה על התקיפה האכזרית. גרינברג: "פועלים עם המשטרה לאיתור פרטי המעורבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading