מרכז הורים ילדים יד לבנים שכונת ורבר

העירייה יצאה במכרז יזמים להקמת מרכז הורים-ילדים בפארק יד לבנים פתח תקווה

המרכז, בשכונת רמת ורבר המתחדשת, צפוי להיות מוקם במבנה המוקף בחצר רחבה, ששימשה בעבר כגן ילדים. לפי תנאי המכרז, הוא צפוי לפעול בכל שעות היום ולספק ספק מענה איכותי, קהילתי ותרבותי לתושבי השכונה והאזור, בכל הגילים, בדגש על פעוטות וילדים. לדברי העירייה: "זוהי הזדמנות יוצאת דופן ליזמים בתחום, לקדם פתיחת מרכז הורים ילדים עם קונספט ייחודי שיביא ערך לתושבי העיר".

המרכז להורים וילדים צפוי להיות חלק אינטגרלי מהפארק בשכונת רמת ורבר, העוברת התחדשות עירונית מאסיבית, לרבות פרויקטים רבים של פינוי-בינוי, שצפויים להכניס אליה משפחות חדשות וצעירות, שיהנו משירותי המרכז. חברת מקפ"ת, היוזמת מרכזים קהילתיים בפתח תקווה, יצאה עם המכרז בתחילת השבוע, כשההשתתפות בו כרוכה בתשלום של 1000 ש"ח עבור מסמכי המכרז.

את התשלום ניתן לבצע באתר האינטרנט של החברה או במשרדי החברה. מפגש מציעים צפוי להיערך ב-2/2/2023 בשעה 12:00 בכניסה למויזאון פתח תקווה לאומנויות בפארק "יד-לבנים", בקריית המוזיאונים, רח` ארלוזורוב 30, פתח תקוה, כשהוא אינו תנאי להשתתפות במכרז. את ההצעות על כל נספחיהן, בהתאם לתנאי המכרז, יש למסור בשני עותקים, במסירה ידנית במשרדי מקפ"ת (לא בדואר), ברחוב שפירא 21 קומה 2, פתח תקווה, עד ליום ה-23/2/2023 בשעה 12:00 בצהרים.

על המציע לצרף להצעתו ערבות בנקאית בנוסח המצורף למסמכי המכרז על סך 25,000 ₪. הערבות תהא בתוקף עד ליום 23/6/2023, כשמקפ"ת תהא רשאית לדרוש הארכת תוקף הערבות הבנקאית. הצעות ללא ערבות, לא תובאנה לדיון ומסמכים שלא יימסרו בזמן – לא יתקבלו. בנוסף צוין כי החברה אינה מתחייבת לקבל את ההצעה הגבוהה ביותר, או כל הצעה שהיא.

פארק יד לבנים

בישראל יש מספר מרכזים מסוג כזה, כשהבולט שבהם היה של רשת "דיאדה", שפעלה עם מספר סניפים בתל אביב, אך נסגרה לפני כשבע שנים. מרכזים מסוג זה אמורים יאפשר למשפחות שמתקשות בתפקוד האישי, ההורי והמשפחתי, לרכוש ידע וכלים להתמודדות טובה יותר ולשפר את תפקודם ההורי, תפקוד הילדים ושיפור הקשר והיחסים בין ההורים לילדיהם. 

המרכזים מבצעים תוך שימוש במגוון שיטות התערבות : טיפול פרטני, דיאדי, משפחתי וקבוצתי וטיפול והדרכה בהורות. במרכז צפויים לקיים שיחות הדרכה להורים, וטיפול בילדים באמצעות מגוון רחב של כלים יצירתיים וחווייתיים כמו: טיפול באמצעות אומנות וצילום, תנועה, פסיכו דרמה, בעלי חיים, גינון ומטבח טיפולי.

עוד ב-מהנעשה בעיר

צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »
לג בעומר פתח תקווה

מריחים כבר את העשן? אלו המקומות שמותר בהם לעשות מדורות בל"ג בעומר בפ"ת

עיריית פתח תקווה פרסמה את רשימת על המקומות בהם מותר לקיים את המדורות לציון החג. כמדי שנה, עשרות אלפי תושבים, ילדים ומבוגרים, יחגגו את ל"ג בעומר בשכונות ברחבי פתח תקווה. בעירייה מציינים שיש לשמור על כללי הבטיחות ולהדליק את המדורות אך ורק במקומות שהוקצו לכך ומופיעים ברשימה. בעירייה מבקשים כי מדליקי המדורות יקפידו לכבותם לפני פיזור. להלן המקומות

המשך קריאה »