מרכז הורים ילדים יד לבנים שכונת ורבר

העירייה יצאה במכרז יזמים להקמת מרכז הורים-ילדים בפארק יד לבנים פתח תקווה

המרכז, בשכונת רמת ורבר המתחדשת, צפוי להיות מוקם במבנה המוקף בחצר רחבה, ששימשה בעבר כגן ילדים. לפי תנאי המכרז, הוא צפוי לפעול בכל שעות היום ולספק ספק מענה איכותי, קהילתי ותרבותי לתושבי השכונה והאזור, בכל הגילים, בדגש על פעוטות וילדים. לדברי העירייה: "זוהי הזדמנות יוצאת דופן ליזמים בתחום, לקדם פתיחת מרכז הורים ילדים עם קונספט ייחודי שיביא ערך לתושבי העיר".

המרכז להורים וילדים צפוי להיות חלק אינטגרלי מהפארק בשכונת רמת ורבר, העוברת התחדשות עירונית מאסיבית, לרבות פרויקטים רבים של פינוי-בינוי, שצפויים להכניס אליה משפחות חדשות וצעירות, שיהנו משירותי המרכז. חברת מקפ"ת, היוזמת מרכזים קהילתיים בפתח תקווה, יצאה עם המכרז בתחילת השבוע, כשההשתתפות בו כרוכה בתשלום של 1000 ש"ח עבור מסמכי המכרז.

את התשלום ניתן לבצע באתר האינטרנט של החברה או במשרדי החברה. מפגש מציעים צפוי להיערך ב-2/2/2023 בשעה 12:00 בכניסה למויזאון פתח תקווה לאומנויות בפארק "יד-לבנים", בקריית המוזיאונים, רח` ארלוזורוב 30, פתח תקוה, כשהוא אינו תנאי להשתתפות במכרז. את ההצעות על כל נספחיהן, בהתאם לתנאי המכרז, יש למסור בשני עותקים, במסירה ידנית במשרדי מקפ"ת (לא בדואר), ברחוב שפירא 21 קומה 2, פתח תקווה, עד ליום ה-23/2/2023 בשעה 12:00 בצהרים.

על המציע לצרף להצעתו ערבות בנקאית בנוסח המצורף למסמכי המכרז על סך 25,000 ₪. הערבות תהא בתוקף עד ליום 23/6/2023, כשמקפ"ת תהא רשאית לדרוש הארכת תוקף הערבות הבנקאית. הצעות ללא ערבות, לא תובאנה לדיון ומסמכים שלא יימסרו בזמן – לא יתקבלו. בנוסף צוין כי החברה אינה מתחייבת לקבל את ההצעה הגבוהה ביותר, או כל הצעה שהיא.

פארק יד לבנים

בישראל יש מספר מרכזים מסוג כזה, כשהבולט שבהם היה של רשת "דיאדה", שפעלה עם מספר סניפים בתל אביב, אך נסגרה לפני כשבע שנים. מרכזים מסוג זה אמורים יאפשר למשפחות שמתקשות בתפקוד האישי, ההורי והמשפחתי, לרכוש ידע וכלים להתמודדות טובה יותר ולשפר את תפקודם ההורי, תפקוד הילדים ושיפור הקשר והיחסים בין ההורים לילדיהם. 

המרכזים מבצעים תוך שימוש במגוון שיטות התערבות : טיפול פרטני, דיאדי, משפחתי וקבוצתי וטיפול והדרכה בהורות. במרכז צפויים לקיים שיחות הדרכה להורים, וטיפול בילדים באמצעות מגוון רחב של כלים יצירתיים וחווייתיים כמו: טיפול באמצעות אומנות וצילום, תנועה, פסיכו דרמה, בעלי חיים, גינון ומטבח טיפולי.

עוד ב-מהנעשה בעיר

יריד תעסוקה קניון הגדול פתח תקווה 2024

רולדין, בורגר ראנץ', גולדה ולנדוור יציעו עבודה לנוער של פתח תקווה ביריד בקניון הגדול

היריד, שמארגנת עיריית פתח תקווה, יתקיים ב-22.5, יום רביעי מ-18:00 עד 19:30 ברחבת החניה של עופר הקניון הגדול – מול הפארק הגדול. ביריד צפויים להשתתף עשרות עסקים וחברות מהעיר ומחוצה לה, שיציעו לנוער עבודה כמדריכים, מלצרים, ברמנים, מוכרים בחנות, נציגי מכירות, קופאים ועוד. גרינברג: "חיבור בין בני הנוער לחברות ולעסקים בפתח תקווה מטיב עם שני הצדדים".

המשך קריאה »
הקרייה האקדמית פתח תקווה כיום ולפי ההדמיה בעוד כמה שנים

העירייה: מתחילים לקדם את קמפוס הסטודנטים של פתח תקווה בקרייה האקדמית

אם יש משהו שחסר בעיר זו אווירה סטודנטיאלית אמיתית. לפי התכנונים של עיריית פתח תקווה, המצב הזה אמור להשתנות בשנים הקרובות, כשעל הפרק: שטח ענק, שבו יוקמו מבנים של המתחם האוניברסיטאי, זאת לצד מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט, כפי שמבטיחים בחיים עוזר. הפרוייקט יוקם בתחום הרחובות רבין, דרגנר והשחם, וישתרע על פני עשרות דונמים.

המשך קריאה »
יום העצמאות פתח תקווה 2024

חגיגות מצומצמות: אירועי יום העצמאות פתח תקווה 2024 במתכונת קהילתית בלבד

ראש העיר, רמי גרינברג, הודיע היום שחגיגות יום ההולדת של המדינה, יחגגו בצורה מינורית מאוד, ביחס לשנים קודמות. בניגוד לאירוע העדלאידע, שהוחלט לקיימו כרגיל, אירועי יום העצמאות יתקיימו באופן שונה. לא ייפתחו במות ענק בפארקים עם אומני פופ ומוסיקה שמחה – וכמובן, שגם לא יהיו זיקוקים. גרינברג: "נתפלל שבשנה הבאה נוכל לחגוג כראוי, כשכל החיילים והחטופים יחזרו לביתם בריאים ושלמים".

המשך קריאה »
ראש העיר רמי גרינברג משמאל מברך תושב פתח תקווה פורים שמח. צילום: ליאור שמחי

למרות הכל, חוגגים: העדלאידע במרכז פתח תקווה התקיימה. גרינברג התחפש לקאובוי

לא כולם שלמים עם זה. לא כולם באמת שמחים מהלב, אבל המסורת חייבת להימשך. אלפים רבים של תושבים החלו לזרום משעות הצהרים לרח' חיים עוזר, לבמה המרכזית, סמוך לעיריית פתח תקווה, שהחליטה לקיים את האירוע, זאת למרות קולות של ביקורת, שזה לא העת לחגוג, כשיש לנו חטופים בעזה וכל יום נהרג חייל. ב-12:15 תעלה לבמה כוכבת הילדים מיכל הקטנה ולאחריה משפחת ספיר. וידאו – בקרוב.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading