הועד האולימפי בפתח תקווה

יש המלצה: בתום ישיבת ערב, תמיכה פה אחד בפתח תקווה, להקמת "בית הועד האולימפי"

הועד האולימפי נועד היום (5.3) ודן בעיר שצפויה לארח את משרדיו במבנה חדש, אחר הפרידה ממרכז הספורט הלאומי ועיריית תל אביב. חמש ערים הביעו התעניינות משמעותית בתהליך, מהן נשארו שתיים – הרצליה ופתח תקווה, שהומלצה על ידי כל חברי הועד, לאחר שקיבלה מחברי הוועדה הציבורית ניקוד גבוה יותר בשקלול 11 הפרמטרים. המטרה: לאכלס את המקום לפני אולימפיאדת 2028 בלוס אנג'לס.

על הרעיון של הקמת "בית הועד האולימפי" בפתח תקווה כבר כתבנו לפני כשנה וחצי, כשנודע על הכוונה להקים את קריית ההתעמלות, ליד צומת העיפרון. אז זה היה עדיין בגדר רעיון, אבל כעת, נראה שזה הופך להשתמש ונראה את לוגו חמש הטבעות בדרך אם המושבות (שלמה שמלצר) בעוד מספר שנים. מעבר למשרדים בו יישבו עובדי הועד האולימפי, מדובר יהיה גם במרכז מבקרים אינטראקטיבי וייחודי – מקום בו יבקרו ישראלים רבים, הקהילה העסקית ואורחים מחוץ לארץ.

צפו בטקס השקת פרויקט קריית ההתעמלות (במתחם צפוי לקום בית הועד האולימפי)

לקחנו את הרצליה בפיניש

בתום ישיבת ההנהלה של הועד האולימפי, שהתקיימה הערב (5.3) במשרדי הוועד האולימפי בישראל, אושרה פה אחד ההמלצה על העיר פתח תקווה כמועמדת הנבחרת והמובילה להקמת בית הוועד האולימפי.
במרץ 2021, הוקמה ועדה ציבורית ייעודית בראשותו של יו"ר הוועד האולימפי דאז, יגאל כרמי, במטרה לבחון לעומק את כל נושא מעבר בית הוועד האולימפי, לאחר הפרידה ממרכז הספורט הלאומי ועיריית תל אביב.

לדברי הועד האולימפי, חברי הוועדה ביצעו תהליך איתור מעמיק המשכלל את מגוון השיקולים: מיקום במרכז הארץ, מיקסום עלות למול תועלת וקבלת מעטפת תמיכה עירונית לקידום הפעילות האולימפית. בנוסף הייתה דרישה שהמקום יכיל חדרי כנסים ואודיטוריום למפגשים מקצועיים ומדעים, מיקום נכבד לטובת מרכז המבקרים האולימפי להנחלת הרעיון האולימפי ואת משרדי הנהלת הוועד האולימפי בישראל.

צומת העיפרון - אולמות התעמלות
צומת העיפרון - כאן יוקמו אולמות התעמלות ובית הועד האולימפי?

בית הועד האולימפי בפתח תקווה יוקם לפני לוס אנג'לס 2028?

כאמור, חמש ערים הביעו התעניינות משמעותית, כשהרצליה ופתח תקווה הגיעו לקו הסיום. ידה של העיר שלנו הייתה העליונה, לאחר שקיבלה מחברי הוועדה הציבורית ניקוד גבוה יותר בשקלול 11 הפרמטרים.
המלצת הוועדה הוצגה ואושרה על ידי ועדת היגוי מטעם הנהלת הוועד האולימפי, שכללה את יו"ר הוועד האולימפי, יעל ארד.

"הבאנו לעניין את טובי המומחים בישראל בתחום התכנון והבניה, השמאות והתשתיות בראשות יו"ר הוועד האולימפי היוצא יגאל כרמי", מסרה ארד. תהליך האיתור ולימוד ההצעות היה ארוך ומרתק ואני שמחה שאנחנו עומדים בלוחות הזמנים שקבענו לקיים את הבחירה עד סוף הרבעון הראשון של 2023. המטרה היא כבר ברבעון הראשון ב – 2024 להתחיל את הבניה על מנת שעוד לפני משחקים האולימפיים בלוס אנג'לס 2028 ניכנס למשכנינו החדש". ראש העיר, רמי גרינברג, מסר: "גאווה לפתח תקווה! תודה לועד האולמפי על האמון בעיר".

עוד ב-ספורט

בני לם

תיראו מופתעים: המאמן בני לם לא ימשיך לאמן את הפועל פתח תקווה. תקציב הנוער יעלה?

הקבוצה שירדה ליגה, החליטה שלא להאריך את חוזהו של לם, שהגיע באמצע העונה, אך סיים עם מאזן גרוע של 5 נקודות מתוך 33 אפשרות ב-11 משחקי ליגה (15% הצלחה). לפי דיווחים, ניר לוין, המנהל המקצועי החדש, שוקל למנות כמחליף את אלון זיו, מאמן הפועל עכו. עוד אופציה על השולחן היא עומר פרץ, שפוטר מבני יהודה. בהפועל מתכוונים להגדיל את תקציב מחלקת הנוער, נקודת האור של המועדון.

המשך קריאה »

כבר קניתם? בהלת כרטיסים לגמר הגביע: במכבי פתח תקווה מצפים למכור עוד כ-2000 כרטיסים

נותרו עוד תשעה ימים לגמר הגדול בבלומפילד (30.5, 20:30), אבל כבר עכשיו מלחמת אוהדים על הכרטיסים בשיאה. מסתבר שאוהדי הפועל באר שבע רכשו כרטיסים ליציעים של אוהדי מכבי, מה שגרם להנהלה לסגור להשאיר את רכישת הכרטיסים האינטרנטית דרך "לאן", רק לאוהדי מכבי שיש להם היסטוריית רכישה. מי שמעוניין בכרטיס ליציעי מכבי, יכול גם לרכוש אותם במסגרת הפנינג, שייערך בשבת הקרובה (25.5).

המשך קריאה »
ניר לוין חוזר להפועל פתח תקווה

צפו בשערי העבר: ניר לוין סוגר מעגל לאחר שמונה אתמול למנהל המקצועי של הפועל פ"ת

יומיים אחרי התפטרותו של המנכ"ל אבי יחיאל, הודיע אתמול (שישי, 17.5) המועדון על מינויו של שחקן העבר האגדי של הקבוצה בשנות ה-90', לעמוד בראש הצוות המקצועי של הפועל, שירדה לליגה הלאומית. חרושת השמועות בדבר מינויו החלה כבר בתחילת החודש, כשהיה ברור שגורלה של הקבוצה נחרץ. "תפקיד מאוד משמעותי של התוויית הדרך המקצועית של המועדון, גם בבוגרים וגם בקבוצת הנוער", אמר.

המשך קריאה »
הפועל פתח תקווה ילדים א'

הפועל פתח תקווה ילדים א' הביסו 9:0 את עמישב בדרבי שנערך בסירקין

העונה המופלאה של שנתון 2010 במחלקת הנוער ממשיכה לייצר שיאים חדשים, עם ניצחון ענק. הפועל הפגינה עליונות מוחלטת מפתיחת המשחק וכבר במחצית התוצאה הייתה 7:0, מה שלא הותיר ספק לגבי יחסי הכוחות במגרש. את השערים כבשו: יאיר פז (שלושער), איתי ג'יני (שלושער – סה"כ 18 שערים העונה), עידן טסה (צמד) ועומרי טהרני קינח בפנדל, שקבע את התוצאה.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading