הועד האולימפי בפתח תקווה

יש המלצה: בתום ישיבת ערב, תמיכה פה אחד בפתח תקווה, להקמת "בית הועד האולימפי"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

הועד האולימפי נועד היום (5.3) ודן בעיר שצפויה לארח את משרדיו במבנה חדש, אחר הפרידה ממרכז הספורט הלאומי ועיריית תל אביב. חמש ערים הביעו התעניינות משמעותית בתהליך, מהן נשארו שתיים – הרצליה ופתח תקווה, שהומלצה על ידי כל חברי הועד, לאחר שקיבלה מחברי הוועדה הציבורית ניקוד גבוה יותר בשקלול 11 הפרמטרים. המטרה: לאכלס את המקום לפני אולימפיאדת 2028 בלוס אנג'לס.

על הרעיון של הקמת "בית הועד האולימפי" בפתח תקווה כבר כתבנו לפני כשנה וחצי, כשנודע על הכוונה להקים את קריית ההתעמלות, ליד צומת העיפרון. אז זה היה עדיין בגדר רעיון, אבל כעת, נראה שזה הופך להשתמש ונראה את לוגו חמש הטבעות בדרך אם המושבות (שלמה שמלצר) בעוד מספר שנים. מעבר למשרדים בו יישבו עובדי הועד האולימפי, מדובר יהיה גם במרכז מבקרים אינטראקטיבי וייחודי – מקום בו יבקרו ישראלים רבים, הקהילה העסקית ואורחים מחוץ לארץ.

צפו בטקס השקת פרויקט קריית ההתעמלות (במתחם צפוי לקום בית הועד האולימפי)

לקחנו את הרצליה בפיניש

בתום ישיבת ההנהלה של הועד האולימפי, שהתקיימה הערב (5.3) במשרדי הוועד האולימפי בישראל, אושרה פה אחד ההמלצה על העיר פתח תקווה כמועמדת הנבחרת והמובילה להקמת בית הוועד האולימפי.
במרץ 2021, הוקמה ועדה ציבורית ייעודית בראשותו של יו"ר הוועד האולימפי דאז, יגאל כרמי, במטרה לבחון לעומק את כל נושא מעבר בית הוועד האולימפי, לאחר הפרידה ממרכז הספורט הלאומי ועיריית תל אביב.

לדברי הועד האולימפי, חברי הוועדה ביצעו תהליך איתור מעמיק המשכלל את מגוון השיקולים: מיקום במרכז הארץ, מיקסום עלות למול תועלת וקבלת מעטפת תמיכה עירונית לקידום הפעילות האולימפית. בנוסף הייתה דרישה שהמקום יכיל חדרי כנסים ואודיטוריום למפגשים מקצועיים ומדעים, מיקום נכבד לטובת מרכז המבקרים האולימפי להנחלת הרעיון האולימפי ואת משרדי הנהלת הוועד האולימפי בישראל.

צומת העיפרון - אולמות התעמלות
צומת העיפרון - כאן יוקמו אולמות התעמלות ובית הועד האולימפי?

בית הועד האולימפי בפתח תקווה יוקם לפני לוס אנג'לס 2028?

כאמור, חמש ערים הביעו התעניינות משמעותית, כשהרצליה ופתח תקווה הגיעו לקו הסיום. ידה של העיר שלנו הייתה העליונה, לאחר שקיבלה מחברי הוועדה הציבורית ניקוד גבוה יותר בשקלול 11 הפרמטרים.
המלצת הוועדה הוצגה ואושרה על ידי ועדת היגוי מטעם הנהלת הוועד האולימפי, שכללה את יו"ר הוועד האולימפי, יעל ארד.

"הבאנו לעניין את טובי המומחים בישראל בתחום התכנון והבניה, השמאות והתשתיות בראשות יו"ר הוועד האולימפי היוצא יגאל כרמי", מסרה ארד. תהליך האיתור ולימוד ההצעות היה ארוך ומרתק ואני שמחה שאנחנו עומדים בלוחות הזמנים שקבענו לקיים את הבחירה עד סוף הרבעון הראשון של 2023. המטרה היא כבר ברבעון הראשון ב – 2024 להתחיל את הבניה על מנת שעוד לפני משחקים האולימפיים בלוס אנג'לס 2028 ניכנס למשכנינו החדש". ראש העיר, רמי גרינברג, מסר: "גאווה לפתח תקווה! תודה לועד האולמפי על האמון בעיר".

עוד ב-ספורט

שכונת סירקין - הדמיה של רמ"י

שכונה ספורטיבית: הוצגה תכנית להקמת אולמות ומתקני ספורט ב"נוף ירקון" פ"ת

לפי התכנית, יוקמו בשכונה העתידית (שכונת סירקין) ארבעה מגרשי כדורגל תיקניים, שישמשו את גם את מכבי והפועל פתח תקווה, אולמות ספורט, קאנטרי קהילתי גדול ומגרש לאתלטיקה קלה עם כ-2500 מקומות ישיבה. בנוסף לאלה, צפויים להיבנות אולמות ספורט בגדלים שונים בבתי הספר שיוקמו בשכונה, שעתידה לאכלס כ-50 אלף תושבים חדשים שיגורו בכ-12,000 יחידות דיור.

המשך קריאה »
שחקני הפועל ומכבי פתח תקווה בתקופות מאושרות. הסכימו לקיזוז. צילום באדיבות דוברות הקבוצות

מכבי והפועל פתח תקווה מקצצות בשכר השחקנים ונערכות לחידוש ליגת העל

בשתי קבוצות הכדורגל הפתח תקוואיות, התקבלה הודעת הקיצוץ בהסכמה ובהבנה – זאת על פי מתווה ארגון השחקנים. במכבי לא יקצצו למי שמרוויח פחות מ-18 אלף ש"ח ברוטו ומבטיחים להחזיר את כספי הקיצוץ במידה והקבוצה תעפיל לפלייאוף העליון. בהפועל פתח תקווה יקצצו גם לכאלה שמרוויחים פחות מ-18 אלף ברוטו וגם לאנשי המקצוע. הליגה תחזור בעוד כשבועיים – ללא קהל.

המשך קריאה »
אצטדיון שלמה ביטוח - המנון לפני כל משחק

באצטדיון "שלמה ביטוח" פתח תקווה מבטיחים: מחידוש הליגה – המנון לפני כל משחק

ב-25.11.23 צפויה ליגת העל לחזור למגרשים – אך עדיין לא ידוע אם המשחקים ישוחקו עם קהל ביציעים. הכל כמובן תלוי במצב. אבל אם יש דבר אחד מובטח, אז מבחינת מנהל האצטדיון, ראובן כץ, שירת ההמנון תהיה אירוע קבוע לפני כל שריקת פתיחה. "מי שלא רוצה לשחק עם דגלי ישראל ביציע ולשמוע את התקווה לפני כל משחק, לא ישחק פה, כולל כפר קאסם", אמר לערוץ הספורט.

המשך קריאה »
רוכבים בתקווה אופניים 2023

אירוע האופניים של פתח תקווה – "רוכבים בתקווה 2023" נקבע ליום שישי 10/11

האירוע, בארגון ויוזמת עיריית פתח תקווה, ייערך בפעם החמישית – ולאור ההיענות מאירועים קודמים – מומלץ להירשם בהקדם. לרוכבי האופניים יוקצו שלושה מקצים בני 10, 20 ו-40 קילומטרים. הוא גם צפוי לכלול מופעי אקסטרים, הגרלות ופרסים. הרכיבה מתאימה לאופני שטח ואופני טנדם והמסלולים כוללים חציות מים. עלות הרשמה: 30 ש"ח. עם השכרות אופניים: 70 ש"ח.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading