עדלאידע 2023 פתח תקווה

צפו: כ-30 אלף הגיעו לעדלאידע 2023 וצפו בהופעות של קווין רובין ומני ממטרה

המוני תושבי פתח תקווה הגיעו למרכז העיר ונהנו מאווירה, שלא נראתה שנים באירוע המרכזי של פורים. אחרי שלושה חגים, בצל מסיכות הקורונה, הפעם פורים נחגג עם מסיכות ותחפושות חג בשלל סוגים – חלקן יצירתיות ומושקעות במיוחד. שני כוכבי הילדים עלו על הבמה המרכזית לקראת 13:00, בעיכוב קל אחרי הפסקת חשמל איזורית, שאילצה את העסקים באיזור להקפיא את הקופות.

מהעירייה נמסר שכ-30 אלף איש ביקרו לאורך היום בעדלאידע, שהתקיים היום בבוקר-צהרים במרכז פתח תקווה. המבלים הראשונים, בעיקר משפחות עם ילדים, הגיעו לאיזור כבר סמוך לשעה 9:00 ונהנו ממיצגי ענק, פינות יצירה, פינות איפור, מעגלי מתופפים, מופעי רחוב, לונה פארק לקטנטנים (שנבנה בכיכר המייסדים), מתחמי מוסיקה, רכבי כבאות, מייצגי משטרה, מתחמי משחק ויצירה והכל באווירת קרקס ססגונית.

צפו בעדלאידע 2023 פתח תקווה. מה התחפושת הכי יפה?

מני ממטרה וקווין רובין עושים שמח

שיא האירוע היה הופעתם של כוכבי הילדים מני ממטרה וקווין רובין על הבמה המרכזית ברחבת העירייה. רובין: "כתושב עבר של העיר פתח תקווה, אני רוצה להגיד לכם שזאת עיר מדהימה, מהממת, מתפתחת ועם אנשים טובים – ואני הולך לעשות לכם שמח".

קווין רובין, תושב פתח תקווה לשעבר: "עיר מדהימה"

גרינברג: העיר לבשה חג

רמי גרינברג, ראש העיר, נשא דברים קצרים לפני ההופעה ואמר "משמח אותי לראות את רחובות העיר מלאים בילדים וילדות שנהנים מאווירת חג שמחה ועליזה. העיר לבשה חג ומרכז העיר נראה כמתחם גדול של קרקס שמח וצבעוני". את האירוע ארגן והפיק אגף תרבות, אירועים ופנאי בניהולה של אלה איגלר.

ראש העיר רמי גרינברג עם מני ממטרה: "העיר לבשה חג"
ראש העיר רמי גרינברג עם מני ממטרה: "העיר לבשה חג". צילום: דוברות העירייה

למרות הפסקת החשמל, המכירות קפצו במאות אחוזים

מה שאולי קצת העיבה על החגיגה, היא הפסקת חשמל, שקרתה בסביבות השעה 12:00. אירוע העדלאידע עצמו וההופעה של קווין רובין ומני ממטרה לא הושפעה מכך, תודות לגנרטור, אך עשרות עסקים במקום, נאלצו להקפיא את המכירה מכיוון שהקופות לא פעלו. כשהחשמל חזר, הם זכו לבוסט (לא פתאומי), עם תורים של עשרות שחיכו בעיקר למנת החומוס, השווארמה או הפלאפל. בעלי העסקים שדיברנו איתם, סיפרו שנהנו מגידול של מאות אחוזים במכירות, לעומת יום חול רגיל.

העסקים נהנו מאלפי לקוחות משלמים. רגעי הבוסט אחרי הפסקת החשמל

צפו בגלריית התמונות מעדלאידע 2023 פתח תקווה

עוד ב-מהנעשה בעיר

רחוב רוטשילד פתח תקווה

העירייה מדווחת: אישרנו את תכנית המדיניות לחידוש רחוב רוטשילד פתח תקווה

בהודעה שהוציאה היום, עיריית פתח תקווה מעדכנת שהועדה המקומית אישרה את תכנית המדיניות להתחדשות הרחוב הסואן במרכז העיר. "מטרת התכנית לאפיין את התחדשות הרחוב, כך שיכיל התחדשות עירונית מבוקרת כחלק מרצף עירוני מתחדש, תוך טיפוח המרחב הפתוח, צירי הולכי הרגל ושימור המרחב העירוני", נמסר מהעירייה. גרינברג: "רוטשילד עתיד לשנות את פניו ולהתחדש בסטנדרט הגבוה ביותר".

המשך קריאה »

צפו: כ-600 משרות הוצעו לבני הנוער של פתח תקווה ביריד תעסוקה בקניון הגדול

יריד התעסוקה, בשיתוף עיריית פתח תקווה ועופר הקניון הגדול, כבר הפך למסורת – וגם הפעם, הוצעו לעשרות רבות של מחפשי עבודה צעירים, עבודות קיץ שוות, כמו עבודה במקדונלד'ס, H&M, בורגר ראנץ', ניו דלי, מימדיון, לונה פארק ועוד ועוד. "זה מרגש. סוף סוף מצאתי עבודה. עבודה ראשונה שלי", אמרה עדי בן יוסף בת ה-17 מאם המושבות. מקדונלד'ס, מעסיק הנוער הבולט – זקוק לכ-30-40 עובדים בפ"ת.

המשך קריאה »
תקציב עיריית פתח תקווה

יש תקציב: עיריית פתח תקווה מדווחת כי התקציב ל-2024 הוא 2.5 מיליארד ש"ח

מספר ימים לאחר שיצאה בהודעה על קידום תכנית גרנדיוזית לקידום העיר ב-3.5 מיליארד ש"ח, העירייה מודיעה על תקציב שנתי הגדול ב-131 מיליון משנת 2023. לדבריה, העניין התאפשר, נוכח תהליכי התייעלות משמעותיים בעירייה. "אנחנו מגדילים את ההשקעה בתושבים – זאת ללא העלאת תשלום הארנונה", מסרו. תקציב החינוך לשנת 2024 יעמוד על למעלה ממיליארד ש"ח – עלייה של 100 מיליון משנה שעברה.

המשך קריאה »
פתח תקווה נוף נווה גן פארק גדול קניון

עיריית פתח תקווה מדווחת: נקדם את העיר בפרויקטים בהשקעה של 3.5 מיליארד ש"ח

שלושה חודשים אחרי הבחירות, שהעניקו לראש העיר רמי גרינברג עוד חמש שנים, הוא מכריז על תכנית פיתוח ענקית, שצפויה, אם הכל יילך כמתוכנן, להצעיד את העיר שלנו עוד יותר קדימה. התכנית מבוססת על תקציב בלתי שוטף, זאת בנוסף לתקציב העירייה השוטף ל-2024, שיעמוד על יותר מ-2.5 מיליארד ש"ח – עלייה של כ-130 מיליון ₪ בהשקעות לתושב לעומת 2023.

המשך קריאה »