עינב עצמון, ראש מנהלת כרמים במרכז העיר

אדר' עינב עצמון: "עד 2030 יוספטל ועמישב יהיו שכונות חדשות. במרכז העיר נדאג לשימור"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

אם יש משהו שיקבע איך פתח-תקווה תיראה (תרתי משמע) לקראת 2030, זה האופן בו ההתחדשות העירונית תצליח, מבחינת המהירות, ההיקף וההשתלבות עם התשתיות והתחבורה, לקראת העשור הבא. מי שעל כתפיה מונחות תקוות אלה, היא ראש מינהלת כרמים, האחראית על ההתחדשות העירונית בעיר, אותה תפסנו השבוע לשיחה בחובבי ציון פינת ברקוביץ'. "אנחנו דואגים להאצת התהליכים".

ההתחדשות העירונית בפתח תקווה היא כבר מזמן לא משהו שרק כתוב על נייר השרטוטים. מי שיוצא לו להסתובב במרכז העיר ובמזרחה, יכול לראות כמעט בכל רחוב פרויקט אחד ואפילו יותר של תמ"א או פינוי-בינוי. בפתח תקווה NEWS כבר סיקרנו עשרות רבות של פרויקטים, גדולים כקטנים, להם מכנה משותף אחד: חידוש או הריסת מבני מגורים ישנים והפיכתם לבניינים ומגדלים חדשים ומודרניים. זו אולי הסיבה שיש בעיר עשרות חברות נדלן המתמקדות בהתחדשות עירונית בפתח תקווה.

צפו בראיון עם אדר' עינב עצמון

התחדשות עירונית בפתח תקווה - לא צורך. חובה

לדברי אדר' עינב עצמון, ראש מנהלת כרמים להתחדשות עירונית, היא עושה הכל על מנת להאיץ הליכים במטרה לקדם פרויקטים. היא יודעת, אולי יותר מכולם, עד כמה מצב התחזוקה של המבנים במרכז העיר ובשכונות הוותיקות הוא גרוע ורעוע – בעיה לא רק אסתטית, אלא גם ואולי בעיקר, בטיחותית. כפי שכבר כתבנו, רעידת האדמה, שהורגשה בישראל בחודש החולף, רק מדגישה עוד יותר את החשיבות של ההתחדשות העירונית בפתח תקווה, שהיא כבר לא צורך, אלא חובה.

הנתונים שפרסמה מינהלת כרמים לסיכום 2022, מרשימים בהיקפם: 3791 יחידות דיור ב 7 מתחמים שונים אושרו על ידי הוועדה המקומית, 2020 יחידות דיור ב-6 מתחמים שונים הופקדו בועדה מחוזית והותמ"ל, 544 יחידות דיור ב-3 מתחמים שונים אושרו בוועדה המחוזית, 328 יחידות דיור כבר קיבלו היתר בניה ו-238 יחידות דיור כבר בביצוע. בתהליך 2022 התקבלו 4855 פניות מתושבים ו-578 יזמים וקבלנים קיבלו מענה. המינהלת ערכה בשנת 2022 מעל 40 כנסי דיירים וועדי בתים סיורים ופעילויות הסברה ועשרות תושבים קיבלו הכשרה מקצועית בהתחדשות עירונית.

מרכז העיר פתח תקווה - זקוק דחוף להתחדשות עירונית

"עד 2030 יוספטל ועמישב יתחדשו עירונית"

"אנחנו קודם כל חושבים על התושבים, אבל עושים הכל כדי להאיץ הליכי התחדשות עירונית", אמרה לנו השבוע בראיון שקיימנו איתה במרכז העיר. עצמון מחוברת לקרקע ולתושבים ולכן ביקשה שנבצע את הראיון ברחוב, סמוך למשרדי המינהלת, הממוקמים ברח' נורדאו 30. בראיון התייחסה להתחדשות העירונית במרכז העיר. "נדאג לשימור התרבות והמורשת של המבנים. לא נהרוס ונבנה מגדלים גבוהים – אלא נשפר את הקיים", אמרה.

שכונת יוספטל פתח תקווה - התחדשות עירונית?
דמיינו את יוספטל ב-2030 ותקבלו את אם המושבות החדשה?

יחד עם זאת הדגישה כי בכוונת המינהלת לקדם פרויקטים במרכז העיר מתחמים של פינוי-בינוי, במיוחד באזורי תחנות רכבת המטרו. לגבי מזרח העיר, ציינה עצמון את תכניות הענק הצפויות להתבצע בשכונות יוספטל ועמישב. "עד 2030, נראה את שתי השכונות מתחדשות עם עוד אלפי יחידות דיור. כבר היום הופקדה תכנית ביוספטל עם כ-3000 יחידות דיור ב-16 מתחמים".

עצמון ציינה שהמינהלת מחפשת עוד כוח אדם, על מנת שהיא תוכל לטפל בהיקף הגדול של הפרויקטים להתחדשות עירונית. "אנחנו מחפשים מנהל פרויקט לאיזור מרכז העיר וכן מנהל קהילה".

סרטון סיכום 2022 של כרמים - המנהלת להתחדשות עירונית

עוד ב-נדלן

גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »
עזרא ונחמיה 1-5 פתח תקווה הדר גנים עמישב

נלחמים ובונים: פרויקט עזרא ונחמיה 1-5 אושר לאחר התנגדויות. במהלך 2024 יחלו בנייה ופינוי

פרויקט ההתחדשות העירונית הגדול בעמישב הדר גנים עולה שלב, לאחר שהועדה המחוזית לתכנון ובנייה פתח תקווה, אישרה להתקדם לעבר היתרים, לקראת הריסה של 48 יחידות דיור בשלושה מבנים ישנים ומוזנחים, שיוחלפו בלא פחות מ-175 יחידות דיור בשלושה מבנים מודרניים.יזמי הפרויקט הם בינו נדל"ן, לה מספר פרויקטים נוספים בשכונה, יחד עם ונטורה ניהול ופיקוח נדל"ן.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading