השתלת לב בבילינסון פתח תקווה

צפו בבילינסון מחייכים: מצב מושתלי תרומת האיברים של לאה לוסי די ז"ל משתפר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

בית החולים הפתח תקוואי מסר כי נראה שמבצע ההשתלות של הרוגת הפיגוע בכביש הבקעה הסתיים בהצלחה, זאת לאחר שאיבריה הושתלו באישה בת 51 (לב), בגבר בן 25 (כבד), ובשני גברים בני 39 ו-58, שבגופם הושתלו כליותיה. ליטל ולנסי, מושתלת הלב: "זה מעשה אצילי. ידעתי שאם אעבור השתלב, זה יהיה כרוך בטרגדיה של מישהו אחר ושיהיה מחיר לחיים החדשים שאני מקבלת".

48 שעות עברו מתחילת מבצע ההשתלות חסר התקדים בבית החולים בילינסון, לאחר הטרגדיה של משפחת די, שאיברה בנוסף ללאה גם את שתי בנותיה, רינה ומאיה, זכרונן לברכה. החלטתו האצילית של בעלה, לואי, לתרום את איבריה, למעשה הצילה ארבעה אנשים, שנותחו ביומיים האחרונים בבית החולים שבעיר וגרמה לכך שהם יוכלו לחיות חיים ארוכים יותר ובריאים יותר.

צפו בדבריה הנרגשים של המושתלת ליטל ולנסי ורופאיה

"ידעתי שלהשתלה שלי יהיה מחיר"

"בשמונת החודשים שחיכיתי להשתלה, ידעתי שבמידה ואקבל השתלת לב, הדבר יהיה כרוך בטרגדיה של מישהו אחר", אמרה ליטל ולנסי בת ה-51, מושתלת הלב, בעודה שוכבת במיטתה. " ידעתי שיהיה מחיר לחיים החדשים שאני מקבלת, זה מעשה באמת אצילי, אני לא יודעת אם יש בן אדם שיכול לעמוד בניסיון כל כך קשה, אבל אם כבר עומדים בניסיון כזה ואפשר בתוך כך לתת לאנשים לחיות חיים טובים, זו ברכה".

ולנסי, אם לשני בנים, אובחנה לפני מספר שנים עם אי ספיקת לב ובחודשים האחרונים התדרדר מצבה והיא נזדקקה להשתלה דחופה. בעקבות המחלה, היא התקשתה לבצע פעולות פשוטות, כמו להסתובב בבית ואפילו לעלות מדרגות בודדות. ההשתלה צפויה לשפר את בריאותה ואת חייה בצורה משמעותית.

פרופ' ירון ברק מנהל היחידה להשתלות בית חזה במערך לניתוחי לב וחזה בבילינסון
פרופ' ירון ברק מנהל היחידה להשתלות בית חזה במערך לניתוחי לב וחזה בבילינסון

"לולא השתלת הלב, מצבה היה מוסיף ומתדרדר"

"אני מאוד מרוצה ממהלך ההתאוששות של ליטל", אמר פרופ' דן ערבות, מנהל המערך לניתוחי לב וחזה בבילינסון, שהשתיל את הלב בולנסי, זאת לאחר שביצע גם השתלת הלב שתרם אור אשכר ז"ל, שאיבד את חייו בפיגוע בדיזינגוף. "אלו רגעים מטלטלים גם לנו כצוות משתיל לזכות לתת חיים לחולים בזכות אצילותם של משפחות קורבנות הטרור."

ד"ר טוביה בן גל, מנהל המערך לאי ספיקת לב, במערך הקרדיולוגי של בילינסון, סיפר כי לולא ההשתלה, לולנסי היו נותרים שבועות ספורים לחיות. "היא הייתה תלויה בטיפול תרופתי, שהאפקטיביות שלו הלכה ופחתה. לולא תרומת הלב, מצבה של ליטל היה מוסיף להתדרדר במהירות וחלון ההזדמנויות להשתלה היה נסגר".

פרופ' דן ערבות מנהל מערך ניתוחי לב וחזה בבילינסון

"הגיבורים האמיתיים הם משפחות התורמים"

אחת הכליות הושתלה במרדכי אלקבץ בן ה-58, נשוי ואב לארבעה ילדים, שממתין כבר 7 שנים להשתלת כליה. "את ההודעה על ההשתלה קיבלתי ביום ההולדת שלי", סיפר. "פתאום הגיע הטלפון ולא הצלחתי לעמוד בהתרגשות. נסעתי משלומי לפתח תקווה במהירות – ותוך שעתיים כבר הייתי כאן בבילינסון. יש פה אצילות נפש של האבא, נשאר לי רק להתפלל לעילוי נשמתה של לוסי די ז"ל".

"הגיבורים האמיתיים הם משפחותיהם של התורמים, הם האנשים שבאמת מגיעה להם התודה", מסר ד"ר אביתר נשר, מנהל מחלקת השתלות בבילינסון. "אני שמח שהניתוחים כולם עברו בהצלחה, ומעריך את צוות בית החולים שערב חג שני ברציפות מתגייסים כולם כדי לבצע השתלות מצילות חיים. עכשיו סוף סוף יוכל מרדכי לחזור ולחיות חיים בריאים ורגילים אחרי 7 שנים של דיאליזות והמתנה להשתלה.

משתילים ומצילים חיים בבילינסון פתח תקווה
משתילים ומצילים חיים בבילינסון פתח תקווה
מדיה באדיבות דוברות ביה"ח בילינסון פתח תקווה

עוד ב-מהנעשה בעיר

אפליקציית בונד

בונד. אפליקציית בונד: העירייה בוחנת שימוש באפליקציה שתגביר את בטחון התושבים

נלחצים לפני שאתם מגיעים לסמטה חשוכה בפתח תקווה? בקרוב אולי תוכל להירגע, באמצעות יישומון סלולרי ,שיאפשר לצפות במשתמש תוך צילום בווידאו, לשוחח בזמן אמת עם איש ביטחון – ואף להקפיץ אותו בזמן מצוקה. האפליקציה, המבוססת AI (בינה מלאכותית), כבר נמצאת בשימוש בארה"ב ושירותיה מאפשרים אבטחה על המשתמשים בתחומים שונים.

המשך קריאה »
הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading