מגדלי דירות בפתח תקווה (נווה גן)

פתח תקווה – העיר לה הוקצתה הכמות הגדולה ביותר של דירות בהגרלת "דירה בהנחה"

היום (16.4) התפרסמה חלוקת הדירות לפי ערים בהגרלה שמציעה למעלה מ-7000 דירות מסובסדות, שעליהן יתחרו זכאי משרד השיכון, ב-17 יישובים ברחבי הארץ. לא פחות מ-1201 דירות, חמישית מהדירות, הוקצו לעיר, כשאחריה, במקום השני, באר יעקב עם 883 דירות. תל אביב וירושלים כלל אינן מופיעות ברשימה וחיפה (652) וראשון לציון (650) נמצאות הרחק מאחור.

תנופת הפיתוח הבנייה שעוברת על פתח תקווה, מורגשת גם בהיבט של דירות חדשות לזוגות צעירים. שכונת סירקין, למשל, עם אלפי יחידות דיור חדשות, עתידה לשנות את מפת הנדל"ן למגורים, לא רק בעיר, אלא בכלל בגוש דן. אחוז ניכר מהדירות יוקצו לכאלה שיעמדו בקריטריונים, שהמדינה הגדירה, במסגרת תכנית "דירה בהנחה". כך יזכו, בעיקר זוגות צעירים, לדירה זולה יחסית, בעיר מרכזית ואטרקטיבית כמו פתח תקווה.

מגדלי מגורים בשכונת אם המושבות. 30 אחוז מדירות ההגרלה - יוקצו לתושבי פתח תקווה

ראשון לציון וחיפה - רק חצי

חשוב לציין כי מתוך 1201 הדירות שהוקצו לפתח תקווה בהגרלה שנפתחה היום, 443 יישמרו עבור תושבי העיר. ההגרלה שנפתחה היום, היא החמישית במספר והיא תהיה פתוחה עד ה-5.5.23 וכעבור מספר שבועות צפויות להימסר הודעות לזוכים. פתח תקווה היא כאמור העיר עם ההקצאה הגבוהה לדירות, כמעט פי שתיים משתי הערים הגדולות האחרות הרשימה – חיפה עם 652 וראשון לציון עם 650.

בהגרלה האחרונה, שנסגרה בסוף ינואר השנה, כ-6,500 זכאים זכו בדירות מסובסדות מהמדינה – מתוך 90 אלף זכאים שניסו את מזלם. בהגרלה הנוכחית, צומצם מספר הדירות להקצאה בכ-1000. את אישור הזכאות ניתן להנפיק בצורה מקוונת באתר משרד השיכון עד יום חמישי (20.4). אין חשיבות למועד ההרשמה להגרלה על סיכויי הזכייה בה.

פתח תקווה - חמישית מסך כל ההקצאות

ההנחה במחיר מטרה: 14-19 אחוזים מגובה השומה

"אנו מתכננים להגריל בשנה הקרובה אלפי דירות במגוון יישובים בכל רחבי ישראל ולכלל האזרחים", מסר שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף, בהודעת משרד השיכון. "אנו רואים את הנתונים שמתפרסמים ומבינים כי על מנת להמשיך ולראות ירידה במחירי הדירות, יש להמשיך ולדאוג להגדלת ההיצע ולהתחלות הבנייה, וזה בדיוק מה שאנחנו מתכוונים לעשות".

חשוב לציין שהזוכים לא מקבלים דירה מוכנה, אלא רק זכות לרכישת דירה בפרויקט חדש, שטרם נבנה, כמו רבים כאלה הנמצאים בשכונת סירקין העתידית. כפי שדיווחנו לפני חודשיים וחצי, 30 אחוז מהדירות בשכונת סירקין, יימכו במסגרת "מחיר מטרה" (של תכנית "דירה בהנחה"). הדירות יימכרו בהנחה של 14%-19% מגובה השומה, ועד פחות מ-300 אלף ש"ח ממחיר הדירה בשוק החופשי.

5 שנים אי אפשר למכור, אבל אפשר להשכיר

הקבלנים שייזכו במכרזי המדינה לדירות מוזלות, יקדמו את הליכי התכנון והרישוי מול עיריית פתח תקווה וכאשר הפרויקט יהיה קרוב לקבלת היתר בנייה, יזמינו את הזכאים להירשם ולבחור את הדירות הרלוונטיות. יש לציין כי על הזוכים נאסר למכור את הדירה בהן זכו למשך חמש שנים מיום קבלת המפתח, או שבע שנים מיום הזכייה בהגרלה. יחד עם זאת, הם רשאים להשכיר את הדירה.

"ההגרלה שנפתחה הבוקר מהווה צעד ראשון מתוכנית אסטרטגית רחבה שנציג בקרוב", מסר מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, יהודה מורגנשטרן. "נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מצביעים על כך שמחירי הדירות במגמת ירידה, ואנו מבינים כי בסביבה בה הריבית משתנה, עלינו לייצר פתרונות מגוונים, שישמרו על קצב התחלות הבנייה. מטרתנו להעניק לזוגות הצעירים בישראל קורת גג ראויה ויציבה בהנחה משמעותית".

שכונת סירקין - דירות רבות בהנחה

עוד ב-נדלן

וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »
רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב פתח תקווה

פרויקט רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב של שמי אושר להפקדה. לפי התמונות אפשר להבין למה

קירות מתפוררים, עמודים עם יציבות בסימן שאלה, סורגים חלודים, זבל וגרוטאות – קשה להאמין שככה חיים בפתח תקווה בשנת 2024. אבל בעוד כשלוש-ארבע שנים, לפי התכנון יקומו במקום 54 יחידות דיור ישנות ומוזנחות כ-220 דירות חדשות בארבעה בניינים, שלושה מהם בני 10 קומות ועוד מגדל מגורים ענק של כ-27 קומות באחד מהפרויקטים הבולטים של חיים שמי. צפו בתמונות מהשטח.

המשך קריאה »
דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading