מגדלי דירות בפתח תקווה (נווה גן)

פתח תקווה – העיר לה הוקצתה הכמות הגדולה ביותר של דירות בהגרלת "דירה בהנחה"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

היום (16.4) התפרסמה חלוקת הדירות לפי ערים בהגרלה שמציעה למעלה מ-7000 דירות מסובסדות, שעליהן יתחרו זכאי משרד השיכון, ב-17 יישובים ברחבי הארץ. לא פחות מ-1201 דירות, חמישית מהדירות, הוקצו לעיר, כשאחריה, במקום השני, באר יעקב עם 883 דירות. תל אביב וירושלים כלל אינן מופיעות ברשימה וחיפה (652) וראשון לציון (650) נמצאות הרחק מאחור.

תנופת הפיתוח הבנייה שעוברת על פתח תקווה, מורגשת גם בהיבט של דירות חדשות לזוגות צעירים. שכונת סירקין, למשל, עם אלפי יחידות דיור חדשות, עתידה לשנות את מפת הנדל"ן למגורים, לא רק בעיר, אלא בכלל בגוש דן. אחוז ניכר מהדירות יוקצו לכאלה שיעמדו בקריטריונים, שהמדינה הגדירה, במסגרת תכנית "דירה בהנחה". כך יזכו, בעיקר זוגות צעירים, לדירה זולה יחסית, בעיר מרכזית ואטרקטיבית כמו פתח תקווה.

מגדלי מגורים בשכונת אם המושבות. 30 אחוז מדירות ההגרלה - יוקצו לתושבי פתח תקווה

ראשון לציון וחיפה - רק חצי

חשוב לציין כי מתוך 1201 הדירות שהוקצו לפתח תקווה בהגרלה שנפתחה היום, 443 יישמרו עבור תושבי העיר. ההגרלה שנפתחה היום, היא החמישית במספר והיא תהיה פתוחה עד ה-5.5.23 וכעבור מספר שבועות צפויות להימסר הודעות לזוכים. פתח תקווה היא כאמור העיר עם ההקצאה הגבוהה לדירות, כמעט פי שתיים משתי הערים הגדולות האחרות הרשימה – חיפה עם 652 וראשון לציון עם 650.

בהגרלה האחרונה, שנסגרה בסוף ינואר השנה, כ-6,500 זכאים זכו בדירות מסובסדות מהמדינה – מתוך 90 אלף זכאים שניסו את מזלם. בהגרלה הנוכחית, צומצם מספר הדירות להקצאה בכ-1000. את אישור הזכאות ניתן להנפיק בצורה מקוונת באתר משרד השיכון עד יום חמישי (20.4). אין חשיבות למועד ההרשמה להגרלה על סיכויי הזכייה בה.

פתח תקווה - חמישית מסך כל ההקצאות

ההנחה במחיר מטרה: 14-19 אחוזים מגובה השומה

"אנו מתכננים להגריל בשנה הקרובה אלפי דירות במגוון יישובים בכל רחבי ישראל ולכלל האזרחים", מסר שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף, בהודעת משרד השיכון. "אנו רואים את הנתונים שמתפרסמים ומבינים כי על מנת להמשיך ולראות ירידה במחירי הדירות, יש להמשיך ולדאוג להגדלת ההיצע ולהתחלות הבנייה, וזה בדיוק מה שאנחנו מתכוונים לעשות".

חשוב לציין שהזוכים לא מקבלים דירה מוכנה, אלא רק זכות לרכישת דירה בפרויקט חדש, שטרם נבנה, כמו רבים כאלה הנמצאים בשכונת סירקין העתידית. כפי שדיווחנו לפני חודשיים וחצי, 30 אחוז מהדירות בשכונת סירקין, יימכו במסגרת "מחיר מטרה" (של תכנית "דירה בהנחה"). הדירות יימכרו בהנחה של 14%-19% מגובה השומה, ועד פחות מ-300 אלף ש"ח ממחיר הדירה בשוק החופשי.

5 שנים אי אפשר למכור, אבל אפשר להשכיר

הקבלנים שייזכו במכרזי המדינה לדירות מוזלות, יקדמו את הליכי התכנון והרישוי מול עיריית פתח תקווה וכאשר הפרויקט יהיה קרוב לקבלת היתר בנייה, יזמינו את הזכאים להירשם ולבחור את הדירות הרלוונטיות. יש לציין כי על הזוכים נאסר למכור את הדירה בהן זכו למשך חמש שנים מיום קבלת המפתח, או שבע שנים מיום הזכייה בהגרלה. יחד עם זאת, הם רשאים להשכיר את הדירה.

"ההגרלה שנפתחה הבוקר מהווה צעד ראשון מתוכנית אסטרטגית רחבה שנציג בקרוב", מסר מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, יהודה מורגנשטרן. "נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מצביעים על כך שמחירי הדירות במגמת ירידה, ואנו מבינים כי בסביבה בה הריבית משתנה, עלינו לייצר פתרונות מגוונים, שישמרו על קצב התחלות הבנייה. מטרתנו להעניק לזוגות הצעירים בישראל קורת גג ראויה ויציבה בהנחה משמעותית".

שכונת סירקין - דירות רבות בהנחה

עוד ב-נדלן

איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading