מגדלי דירות בפתח תקווה (נווה גן)

פתח תקווה – העיר לה הוקצתה הכמות הגדולה ביותר של דירות בהגרלת "דירה בהנחה"

היום (16.4) התפרסמה חלוקת הדירות לפי ערים בהגרלה שמציעה למעלה מ-7000 דירות מסובסדות, שעליהן יתחרו זכאי משרד השיכון, ב-17 יישובים ברחבי הארץ. לא פחות מ-1201 דירות, חמישית מהדירות, הוקצו לעיר, כשאחריה, במקום השני, באר יעקב עם 883 דירות. תל אביב וירושלים כלל אינן מופיעות ברשימה וחיפה (652) וראשון לציון (650) נמצאות הרחק מאחור.

תנופת הפיתוח הבנייה שעוברת על פתח תקווה, מורגשת גם בהיבט של דירות חדשות לזוגות צעירים. שכונת סירקין, למשל, עם אלפי יחידות דיור חדשות, עתידה לשנות את מפת הנדל"ן למגורים, לא רק בעיר, אלא בכלל בגוש דן. אחוז ניכר מהדירות יוקצו לכאלה שיעמדו בקריטריונים, שהמדינה הגדירה, במסגרת תכנית "דירה בהנחה". כך יזכו, בעיקר זוגות צעירים, לדירה זולה יחסית, בעיר מרכזית ואטרקטיבית כמו פתח תקווה.

מגדלי מגורים בשכונת אם המושבות. 30 אחוז מדירות ההגרלה - יוקצו לתושבי פתח תקווה

ראשון לציון וחיפה - רק חצי

חשוב לציין כי מתוך 1201 הדירות שהוקצו לפתח תקווה בהגרלה שנפתחה היום, 443 יישמרו עבור תושבי העיר. ההגרלה שנפתחה היום, היא החמישית במספר והיא תהיה פתוחה עד ה-5.5.23 וכעבור מספר שבועות צפויות להימסר הודעות לזוכים. פתח תקווה היא כאמור העיר עם ההקצאה הגבוהה לדירות, כמעט פי שתיים משתי הערים הגדולות האחרות הרשימה – חיפה עם 652 וראשון לציון עם 650.

בהגרלה האחרונה, שנסגרה בסוף ינואר השנה, כ-6,500 זכאים זכו בדירות מסובסדות מהמדינה – מתוך 90 אלף זכאים שניסו את מזלם. בהגרלה הנוכחית, צומצם מספר הדירות להקצאה בכ-1000. את אישור הזכאות ניתן להנפיק בצורה מקוונת באתר משרד השיכון עד יום חמישי (20.4). אין חשיבות למועד ההרשמה להגרלה על סיכויי הזכייה בה.

פתח תקווה - חמישית מסך כל ההקצאות

ההנחה במחיר מטרה: 14-19 אחוזים מגובה השומה

"אנו מתכננים להגריל בשנה הקרובה אלפי דירות במגוון יישובים בכל רחבי ישראל ולכלל האזרחים", מסר שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף, בהודעת משרד השיכון. "אנו רואים את הנתונים שמתפרסמים ומבינים כי על מנת להמשיך ולראות ירידה במחירי הדירות, יש להמשיך ולדאוג להגדלת ההיצע ולהתחלות הבנייה, וזה בדיוק מה שאנחנו מתכוונים לעשות".

חשוב לציין שהזוכים לא מקבלים דירה מוכנה, אלא רק זכות לרכישת דירה בפרויקט חדש, שטרם נבנה, כמו רבים כאלה הנמצאים בשכונת סירקין העתידית. כפי שדיווחנו לפני חודשיים וחצי, 30 אחוז מהדירות בשכונת סירקין, יימכו במסגרת "מחיר מטרה" (של תכנית "דירה בהנחה"). הדירות יימכרו בהנחה של 14%-19% מגובה השומה, ועד פחות מ-300 אלף ש"ח ממחיר הדירה בשוק החופשי.

5 שנים אי אפשר למכור, אבל אפשר להשכיר

הקבלנים שייזכו במכרזי המדינה לדירות מוזלות, יקדמו את הליכי התכנון והרישוי מול עיריית פתח תקווה וכאשר הפרויקט יהיה קרוב לקבלת היתר בנייה, יזמינו את הזכאים להירשם ולבחור את הדירות הרלוונטיות. יש לציין כי על הזוכים נאסר למכור את הדירה בהן זכו למשך חמש שנים מיום קבלת המפתח, או שבע שנים מיום הזכייה בהגרלה. יחד עם זאת, הם רשאים להשכיר את הדירה.

"ההגרלה שנפתחה הבוקר מהווה צעד ראשון מתוכנית אסטרטגית רחבה שנציג בקרוב", מסר מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, יהודה מורגנשטרן. "נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מצביעים על כך שמחירי הדירות במגמת ירידה, ואנו מבינים כי בסביבה בה הריבית משתנה, עלינו לייצר פתרונות מגוונים, שישמרו על קצב התחלות הבנייה. מטרתנו להעניק לזוגות הצעירים בישראל קורת גג ראויה ויציבה בהנחה משמעותית".

שכונת סירקין - דירות רבות בהנחה

עוד ב-נדלן

נדל"ן מגורים פתח תקווה

הלמ"ס: עלייה של כמעט 50% במכירות דירה בפתח תקווה ברבעון האחרון לעומת הקודם

שוק נדל"ן המגורים בעיר מתאושש תשעה חודשים אחרי פרוץ המלחמה? עוד מוקדם לדעת, אבל הנתונים שפרסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מראים מגמה משמעותית של עלייה בקצב מכירת הדירות (חדשות ויד שניה). למרות החששות והתחזיות הפסימיות בפתח תקווה מכרו בין מרץ למאי 24, לא פחות מ-539 דירות, לעומת 362 שמכרו בין דצמבר 23 לפברואר 24.

המשך קריאה »
בזל פארק פתח תקווה

בזל פארק פ"ת: הסתיימה בניית כל 27 הקומות. ROOMS צפויים לפתוח שם מתחם נוסף

פרויקט הענק של קבוצת סופרין וקבוצת וייס, עולה שלב נוסף וכבר נוגע בשמיים עם עוד מגדל משרדים משמעותי שימלא את הסקיי-ליין של פתח תקווה. השאיפה היא לסיים את העבודות במרץ 2025 ולאחר מספר חודשים לקבל טופס 4, שיאפשר לאכלס את הבניין החולש על כמעט 40 אלף מ"ר משרדים שבבנייתו הושקעו כ-350 מיליון ש"ח. מותג המתחמים השיתופיים של פתאל, צפוי לשכור או לרכוש שם קומות.

המשך קריאה »
גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »