ביקור שווה לזבל: העירייה תחנוך ב-30.5 מרכז מבקרים באתר הפרדת פסולת בסגולה

עיריית פתח תקווה דיווחה לאחרונה כי בכוונתה לפתוח את המרכז בסוף החודש, סמוך לתחנת הפסולת ברח' הרכבת 50 באיזור התעשייה והוא בעיקר ישמש קבוצות תלמידים שילמדו בו איך מפרידים פסולת בצורה מיטבית ויעילה, תוך כדי שמירה על איכות הסביבה וצמצום בזבוז המזון. לאחר טקס חנוכת המרכז (17:00), תתקיים במקום פעילות לכל המשפחה ביוזמה וביצוע של מינהל שפ"ע.

כזכור, לפני כשנתיים הוקמה תחנת המעבר באיזור התעשייה ירקון (או בשמו המוכר – סגולה) במטרה לאפשר חיסכון משמעותי בהוצאות היטלי המחזור. לפי הנתונים שמסרה עירייה, התחנה קולטת כ-800 טון פסולת מדי יום, העוברים מיון והפרדה באמצעות מערכות מתקדמות. מרכז המבקרים החדש יחשוף בפני המבקרים את התהליך שעוברת הפסולת, אותה זורקים מדי יום תושבי פתח תקווה.

מגדלי דירות בפתח תקווה (נווה גן)
מגדלי דירות בפתח תקווה (נווה גן). תושבי פתח תקווה מייצרים 800 טון זבל מדי יום

טיפול בזבל במקור השראה

המטרה במרכז המבקרים הוא להסביר על חשיבות במיון פסולת לפחים המתאימים וכיצד ניתן לצמצם את בזבוז המזון. המבקרים יקבלו באופן חוויתי ומהנה סקירה מה קורה עם מוצר מהרגע שנקנה בסופר ועד לשלב שבו הוא נזרק לפח. במקום תוצג עמדת פעילות למיון פסולת לפח המתאים והמבקרים יקבלו מידע לגבי מיחזור פסולת, הפקת אנרגיה מפסולת, הזמן הנדרש לכל חומר גלם להתכלות ועוד.

לדברי העירייה, הסיור יעצים את הלמידה וימחיש את הבעייתיות שבצריכה מופרזת, המאפיינת את הרגלי הצריכה המודרניים. "העיצוב הייחודי במרכז המבקרים הינו על טהרת פסולת שהושלכה ומציג את האפשרויות הגלומות בפסולת כחומר גלם וכמניע לחשיבה יצירתית, מקור השראה ליזמים, יוצרים והשראה להתנהלות אנושית אלטרנטיבית", נמסר מהעירייה.

השלט עם המיתוג החדש של סגולה: "מרכז עסקים ירקון"
השלט עם המיתוג החדש של סגולה: "מרכז עסקים ירקון"

צפיה מבעד לקיר זכוכית


"מתוך מחויבות לחינוך דור העתיד לשמירה על הקיימות ועל הסביבה ומתוך רצון ללמד את הילדים על חשיבות מיחזור פסולת וצמצום בזבוז המזון הקמנו את מרכז המבקרים", אמר ראש העיר, רמי גרינברג. "במרכז ילמדו את הנושא באופן חוויתי ומוחשי. נמשיך לפעול במלוא המרץ לשמור על כדור בארץ בו אנו חיים למען הדורות הבאים ולקדם ערכים התומכים במטרות אלה".

מרכז המבקרים נמצא בסמוך ל"הר הפסולת", שכבר שנים אינו פעיל, בצמוד לתחנת המעבר, שם המבקרים במקום יוכלו גם לצפות דרך קיר זכוכית בפעילות המתקיימת בתחנה, הקולטת מידי יום פסולת רטובה ויבשה.

טקס חנוכת מרכז המבקרים יתקיים ביום שלישי 30.5 בשעה 17:00. לאחר מכן, בשעה 17:30 תתקיים במקום פעילות לכל המשפחה (בהרשמה מראש באתר העירייה).הקמת מרכז המבקרים הוא ביוזמה וביצוע של המחלקה לחינוך סביבתי, האגף לאיכות הסביבה, מינהל שפ"ע (שיפור פני העיר).

מרכז המבקרים של תחנת פסולת סגולה - על המפה

עוד ב-מהנעשה בעיר

כבוד גדול לפתח תקווה: בי"ס בית חינוך אפיק זכה בתחרות בינלאומית. צפו בקליפ

בית הספר של החינוך המיוחד מרמת ורבר, זכה במקום הראשון מבין 2000 בתי ספר מ-30 מדינות ברחבי העולם, בזכות קליפ מוסיקלי מושקע, בו השתתפו התלמידים, עליו התאמנו חמישה חודשים ושצולם ברחבי העיר. שם השיר The Way of the Righteous (דרך הצדיקים) והוא נוצר בסיוע עמותת דיויד זאבלידבוסקי, על שמו של המוזיקאי היהודי-אמריקאי, שמת ב-2017 בתאונת דרכים בגיל 37.

המשך קריאה »

כבוד נשי: נעמ"ת העניקה לעיריית פתח תקווה ציון 91 בתחום השוויון המגדרי

ארגון הנשים העניק לעירייה את התו, לאחר תהליך ארוך, במסגרתו היא נבדקה במספר פרמטרים – פנים אירגוניים ועירוניים. במסגרת תהליך הבדיקה, העירייה קיבלה את הציון הגבוה הודות לקידום נשים בתפקידי ניהול שונים, הכשרות ואירועים שהיא מקיימת בנושא, וכן על קידום יוזמות ייחודיות בתחום – שמוכיחות כי היא רואה את השיוויון המגדרי כערך חשוב הראוי לקידום – מעבר לפעילות המחויבת.

המשך קריאה »
אות יקיר התעשייה פתח תקווה - בית החדשנות ב.ס.ר סיטי

צפו: עשרות משתתפים הגיעו לב.ס.ר סיטי להענקת פרסי "יקיר התעשייה פתח תקווה" "(וידאו)

הטקס, אותו יזמה העירייה, נערך במרכז החדשנות החדש בבניין I קומה 4 במתחם המשרדים הענק על ציר ז'בוטינסקי, בנוכחות ראש העיר. מקבלי הפרס: אהוד מרקוביץ מחברת רמנוע, מאיר אלי מחברת אודיס, חיים דנון מחברת קומסקו, עמוס גזית מחברת עמוס גזית, מיכל ודוד פורר מקבוצת ניאופרם, שושי גייסט מחברת ידע קול, משה ממרוד מקבוצת תדיראן ואריאלה ומרציאל פרונט – מחברת תבליני טעם וריח

המשך קריאה »
משה ספקטור (צילום: זאב שטרן)

הלך לעולמו משה ספקטור, המנכ"ל הראשון של עיריית פתח תקווה

המנכ"ל הראשון של עיריית פתח תקווה הלך לעולמו בגיל 81. ספקטור, שקיבל את תואר יקיר העיר, היה שותף משמעותי לפיתוח העיר ולתנופת הפיתוח של מוסדות החינוך והציבור בעיר: "קידם עשרות פרויקטים בעיר, בהם בנייתם של מתנ"סים, בתי ספר וגני ילדים". ראש העיר רמי גרינברג ספד: "איש עשייה, שפיו וליבו היו שווים"

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading