ביקור שווה לזבל: העירייה תחנוך ב-30.5 מרכז מבקרים באתר הפרדת פסולת בסגולה

עיריית פתח תקווה דיווחה לאחרונה כי בכוונתה לפתוח את המרכז בסוף החודש, סמוך לתחנת הפסולת ברח' הרכבת 50 באיזור התעשייה והוא בעיקר ישמש קבוצות תלמידים שילמדו בו איך מפרידים פסולת בצורה מיטבית ויעילה, תוך כדי שמירה על איכות הסביבה וצמצום בזבוז המזון. לאחר טקס חנוכת המרכז (17:00), תתקיים במקום פעילות לכל המשפחה ביוזמה וביצוע של מינהל שפ"ע.

כזכור, לפני כשנתיים הוקמה תחנת המעבר באיזור התעשייה ירקון (או בשמו המוכר – סגולה) במטרה לאפשר חיסכון משמעותי בהוצאות היטלי המחזור. לפי הנתונים שמסרה עירייה, התחנה קולטת כ-800 טון פסולת מדי יום, העוברים מיון והפרדה באמצעות מערכות מתקדמות. מרכז המבקרים החדש יחשוף בפני המבקרים את התהליך שעוברת הפסולת, אותה זורקים מדי יום תושבי פתח תקווה.

מגדלי דירות בפתח תקווה (נווה גן)
מגדלי דירות בפתח תקווה (נווה גן). תושבי פתח תקווה מייצרים 800 טון זבל מדי יום

טיפול בזבל במקור השראה

המטרה במרכז המבקרים הוא להסביר על חשיבות במיון פסולת לפחים המתאימים וכיצד ניתן לצמצם את בזבוז המזון. המבקרים יקבלו באופן חוויתי ומהנה סקירה מה קורה עם מוצר מהרגע שנקנה בסופר ועד לשלב שבו הוא נזרק לפח. במקום תוצג עמדת פעילות למיון פסולת לפח המתאים והמבקרים יקבלו מידע לגבי מיחזור פסולת, הפקת אנרגיה מפסולת, הזמן הנדרש לכל חומר גלם להתכלות ועוד.

לדברי העירייה, הסיור יעצים את הלמידה וימחיש את הבעייתיות שבצריכה מופרזת, המאפיינת את הרגלי הצריכה המודרניים. "העיצוב הייחודי במרכז המבקרים הינו על טהרת פסולת שהושלכה ומציג את האפשרויות הגלומות בפסולת כחומר גלם וכמניע לחשיבה יצירתית, מקור השראה ליזמים, יוצרים והשראה להתנהלות אנושית אלטרנטיבית", נמסר מהעירייה.

השלט עם המיתוג החדש של סגולה: "מרכז עסקים ירקון"
השלט עם המיתוג החדש של סגולה: "מרכז עסקים ירקון"

צפיה מבעד לקיר זכוכית


"מתוך מחויבות לחינוך דור העתיד לשמירה על הקיימות ועל הסביבה ומתוך רצון ללמד את הילדים על חשיבות מיחזור פסולת וצמצום בזבוז המזון הקמנו את מרכז המבקרים", אמר ראש העיר, רמי גרינברג. "במרכז ילמדו את הנושא באופן חוויתי ומוחשי. נמשיך לפעול במלוא המרץ לשמור על כדור בארץ בו אנו חיים למען הדורות הבאים ולקדם ערכים התומכים במטרות אלה".

מרכז המבקרים נמצא בסמוך ל"הר הפסולת", שכבר שנים אינו פעיל, בצמוד לתחנת המעבר, שם המבקרים במקום יוכלו גם לצפות דרך קיר זכוכית בפעילות המתקיימת בתחנה, הקולטת מידי יום פסולת רטובה ויבשה.

טקס חנוכת מרכז המבקרים יתקיים ביום שלישי 30.5 בשעה 17:00. לאחר מכן, בשעה 17:30 תתקיים במקום פעילות לכל המשפחה (בהרשמה מראש באתר העירייה).הקמת מרכז המבקרים הוא ביוזמה וביצוע של המחלקה לחינוך סביבתי, האגף לאיכות הסביבה, מינהל שפ"ע (שיפור פני העיר).

מרכז המבקרים של תחנת פסולת סגולה - על המפה

עוד ב-מהנעשה בעיר

צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »
לג בעומר פתח תקווה

מריחים כבר את העשן? אלו המקומות שמותר בהם לעשות מדורות בל"ג בעומר בפ"ת

עיריית פתח תקווה פרסמה את רשימת על המקומות בהם מותר לקיים את המדורות לציון החג. כמדי שנה, עשרות אלפי תושבים, ילדים ומבוגרים, יחגגו את ל"ג בעומר בשכונות ברחבי פתח תקווה. בעירייה מציינים שיש לשמור על כללי הבטיחות ולהדליק את המדורות אך ורק במקומות שהוקצו לכך ומופיעים ברשימה. בעירייה מבקשים כי מדליקי המדורות יקפידו לכבותם לפני פיזור. להלן המקומות

המשך קריאה »