בניין הזכוכית מרכז שניידר פתח תקווה

צפו מבפנים: בית החולים לילדים "שניידר" השיק היום את בניין הזכוכית החדש בפתח תקווה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

הבניין החדש על שבע קומותיו, נבנה בסטנדרט אדריכלי גבוה מאד, הוקם מדרום לבניין הנוכחי על שטח כולל של כ- 40,0000 מ"ר. בכך הוא מכפיל את גודלו הפיזי של בית החולים ומאפשר לטפל בו זמנית הרבה יותר ילדים מאושפזים. בבניין הזכוכית קיים מתחם בית חולים חירום המגן במצב מלחמה קונבנציונלית, ביולוגית וכימית הכולל שתי קומות ממוגנות. ד"ר ליעד אבנרי: "יום מרגש והסטורי עבורינו".

יחד עם ההתפתחות העסקית של פתח תקווה, הופכת העיר גם למעצמה רפואית. מעבר לכך שבית החולים בילינסון נחשב לאחד מבתי החולים האיכותיים והגדולים בארץ, גם אחיו הקטן (תרתי משמע), שניידר, הפך כבר מזמן לשם דבר ברפואת ילדים, שחלקם, לא עלינו, מגיעים אליו מכל הארץ. יחד עם הגידול באוכלוסייה בפתח תקווה והסביבה, נולד הצורך להקים עוד מבנה אשפוז ושניידר, מקבוצת כללית, הלכו על זה בגדול.

צפו בביקור בבניין הזכוכית החדש של שניידר פתח תקווה

מחלקות אשפוז גדולות פי 1.5

בהשקעה רבה של כספים ומחשבה הקימו במבנה החדש שבע קומות, שבכל קומה מחלקה, שהיא פי 1.5 גדולה מהמחלקות הקיימות בבניין הישן. בניין הזכוכית יכיל פגייה ראשונה מסוגה בארץ עם 52 מיטות, 28 מהן בחדרים פרטיים למשפחה ולילוד ומכון דיאליזה ממוגן. במסגרת המבנה החדש, גדל מערך האשפוז של מרכז שניידר בעשרות רבות של מיטות שיאפשרו קבלתם של ילדים רבים יותר מרחבי המדינה ומחוצה לה.

חלקות האשפוז החדשות יאפשרו למטופלים ולהוריהם לשהות בחדרים אישיים או בחדרים לשני מטופלים. אפשרות זו, מעבר לשיפור רווחת המטופלים ומשפחותיהם, תעזור ביכולת להתמודדות המתמדת במניעת זיהומים. לאחר סיום מעברן של מחלקות האשפוז לבניין הזכוכית, ישודרג בהדרגה בניין האבן הקיים ובו יורחבו שירותים כגון: המערך לאונקולוגיה, מערך הלב, ומחלקות הטיפול הנמרץ. כמו כן יורחבו שירותים כירורגיים ואמבולטוריים רבים.

צוות שניידר פתח תקווה כבר עובד בבניין הזכוכית החדש

"יום חשוב והסטורי עבורינו"

בניין הזכוכית כולל גם את מרכז המחקר והחדשנות היחידי לילדים בארץ ומהבודדים בעולם, מרכז למחלות מוח המשלב נוירולוגיה ופסיכיאטריה ומכון למחקר קליני לחקר המוח, מערך לטיפול בהפרעות אכילה, בית כנסת, אודיטוריום, בית קולנוע וגינה טיפולית. בבניין משולב גם מרכז חינוכי מורחב, שיעניק מימד חדש להגדרה של 'בית ספר לילדים מאושפזים'.

המרכז החינוכי ימוקם על שטחים גדולים בקדמת הבניין, על מנת להעניק לילדים סביבה המתחברת עם העולם הבריא שבחוץ. בכלל, בבניין הזכוכית החדש שמו דגש על רב על תחושה פתחוה ואוורירית, עם עיצוב חוץ הכולל פינות ישיבה ומרחבי הסתובבות. אם אתם שואלים על חנייה, אז בימים אלה מוקם על ידי חברת שיכון ובינוי חניון תת קרקעי ענק עם כ-1,000 מקומות חניה למטופלים ולמבקרים.

במקום פגשנו את ד"ר ליעד אבנרי, רופא בכיר במחלקת ילדים ג', שסיפר לנו נרגש על פתיחתו של בניין הזכוכית החדש. "זהו יום חשוב והסטורי עבורינו", אמר. "יש תחושה של משהו חדש ומרגש. יש פה את הפסיליטיס שהם באמת ברמה הגבוהה ביותר. החדרים מרווחים והילדים היו מאושרים אתמול לעבור לכאן".

עוד ב-מהנעשה בעיר

הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

"התפוז המכני" בפתח תקווה: העיר גועשת בעקבות הפצת סרטון אלימות של הכאת נער

חבורה של נערים היכו נמרצות נער באגרופים ובבעיטות ואף הפנו כלפיו אקדח טייזר – כשהכל מתועד ומופץ ברשתות החברתיות. "עזבו אותי. אמא שלי מאושפזת בבית חולים", זעק הנער, אך זה לא עזר לו והוא הוכה עד זוב דם. התיעוד הגיע לידי שוטרי תחנת פתח תקווה, שפתחו בחקירה, למרות שלא התקבלה תלונה על התקיפה האכזרית. גרינברג: "פועלים עם המשטרה לאיתור פרטי המעורבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading