צדוק שלום וקובי בינו על רקע פרויקט הדרים הירוקה בהדר גנים עמישב

"הדרים הירוקה" של בינו נדל"ן ונופך דניאל בהדר גנים עמישב: בדרך לשלב הריסה בחודש יוני

כשבועיים לאחר שפרסמנו על קבלת היתר הריסה רשמי בפרויקט ההתחדשות העירונית הגדול ביותר שנראה בשכונות מזרח העיר, היום אנחנו מדווחים, כי במקביל להודעת עיריית פתח תקווה, החברות נערכות להריסת ארבעת המבנים הראשונים ברח' צלח שלום 27, 29, 31 ו-33. ד"ר שלמה צדוק, דייר מבניין 27: "היזמים לא חסכו במאמצים לתת לנו תחושה טובה של הגינות ומקצועיות".

אתמול יצאה הודעה של עירית פתח תקווה על פרויקט רחב מימדים של התחדשות עירונית בשכונת הדר גנים/עמישב באחד מהרחובות המרכזיים באיזור, זאת שבועיים לאחר פרסום שלנו על השקת שלב העבודות בפרויקט שייקרא "הדרים הירוקה" – מעין מיני-שכונה, שתשתלב במרקם המגורים של השכונות הותיקות, שעוברות תהליך מבורך של התחדשות עירונית.

צפו בשטח שדורש התחדשות עירונית דחופה בצלח שלום

כל עכבה לטובה

למרות עיכוב קל, שנגרם עקב צו עיקול שהוטל על אחד דירתו של אחד מהדיירים, תושבי המתחם והדיירים החדשים שייכנסו. מעריכים שכ-90 אחוז מהם יהיו תושבי שכונות מזרח העיר משפרי דיור שרוצים להישאר במקום שהם רגילים ואוהבים. "אני מרגיש שאני והדיירים הנוספים מצויים בידיים מקצועיות, נאמנות, בטוחות והוגנות", אמר לנו ד"ר שלמה צדוק, דמות מוכרת בפתח תקווה, שהוא במקרה גם תושב בניין 27, שייהרס בחודש הבא.

"היזמים ומנהלי הפרויקט ליוו אותנו במשך השנים צעד אחר צעד, לא חסכו במאמצים לתת לנו תחושה טובה של הגינות ומקצועיות", הוסיף. "אנו שמחים שבינו נדל"ן מלווים את הפרוייקט ומאמינים בחוזק הכלכלי של החברה". צדוק ציין דווקא את בינו נדל"ן, היות ומדובר בחברת יזמות שורשית, שמכירה את פתח תקווה מצוין, במיוחד במזרח העיר, שם היא נמצאת.

ד"ר שלמה צדוק על רקע מבנה המיועד להריסה בצלח שלום עמישב הדר גנים
ד"ר שלמה צדוק על רקע מבנה המיועד להריסה בצלח שלום עמישב הדר גנים

חשוב: יזמים שמכירים את השכונה

"כבר למעלה מעשור שחברת בינו נדל"ן יוזמת ופועלת לקידום הפרויקט ברחוב צלח שלום", אמר לנו קובי פרץ, בעלי החברה. "התוכנית עברה עיכובים רבים ואין ספור גירסאות תכנוניות, אבל בעזרת השם בשבועות הקרובים נבצע את הריסת הבניינים של שלב א' בפרויקט ותחל בניית הבניינים החדשים, זו בשורה חשובה ומשמחת לדיירים, ההתחדשות העירונית בשכונה מחוייבת מכורח המציאות ותאפשר את שיפור איכות החיים עבור תושבי השכונה".

עיריית פתח תקווה והעומד בראשה רמי גרינברג, בשיתוף מינהלת כרמים להתחדשות עירונית פתח תקווה, נתנו גב לקידום הפרויקט והעבודות כבר בפתח וכנראה כבר באמצע יוני יהרסו 4 מבני רכבת ישנים מאוד ברחוב צלח שלום (27,29,31,33) המכילים 16 דירות סה"כ ובמקומם יבנו 2 בניינים חדשים בני 9 קומות.

רח' צלח שלום בו תוקם הדרים הירוקה

גרינברג: "התחדשות מחוייבת מהמציאות"

במסגרת השלב הראשון של הפרייקט, מתוכננים בהמשך להיהרס 2 בינייני רכבת נוספים ברחוב צלח שלום (23-25) ובמקומם יבנה בנין נוסף בן 7 קומות, סה"כ 27 דירות, עם חניון תת קרקעי משותף לשלושת הבינינים. על פרויקט "הדרים הירוקה" יכיל את המבנים ברחוב צלח שלום ממספר 23 עד 47 (בצד האי זוגי) במסגרתו יבנו סה"כ 7 בניינים חדשים.

"מדובר בהתחדשות שמחוייבת במציאות", מסר גרינברג. "היא תבטיח איכות חיים טובה יותר לתושבי השכונות. במקביל לקידום ההתחדשות אנחנו פועלים ליצירת תשתיות תומכות, כמו, הקמת מבני ציבור ופארקים, תשתיות תחבורה בכל העיר ובפרט באזור מזרח העיר שבו יושקעו מאות מיליוני שקלים בכבישים חדשים שיחוברו לצירים הראשיים בכל המרחב. אנחנו מחוייבים לתושבי השכונות הוותיקות ונמשיך לחדש את העיר בכל ההיבטים הנדרשים".

ירון קדושים בכניסה לשכונת עמישב

גם פעיל שכונות מזרח העיר, ירון קדושים, שהוא כידוע מתנגדו החריף של גרינברג, תומך בפרויקט". "די למגדלי הענק", אמר לפתח תקווה NEWS. "בניינים בני 9 קומות ואפילו מעט יותר, הם שימושיים יותר נוחים יותר ונעימים יותר למגורים, וגם אין בהם את ההוצאות הנלוות היקרות מאוד למגורים במגדל. מדובר על פרויקט של היזם קובי פרץ ששנים פועל לחידוש שכונת עמישב כבן לשכונה הזו, וזהו דבר מבורך מאוד. בהצלחה"

קרדיט הדמיה : City bee אדריכלים

עוד ב-נדלן

פינוי תחנת דלק גיסין ילו פז פתח תקווה

האם במקום תחנת הדלק פז-ילו בנווה גן, יקום מבנה מגורים ענק עם 35 קומות?

לפי תכנית המתאר, שהוגשה בשבוע שעבר לבדיקה תכנונית בועדה המקומית והמחוזית, תחנת הדלק הותיקה, הנמצאת בלב השכונה, תפונה לטובת בניין מגורים, גני ילדים, משרדים ושטחי מסחר. חוץ מתחנת הדלק נמצאים במקום מספר רב של עסקים שונים, כמו חנות YELLOW, מכון לשטיפת מכוניות, חנות משקאות, אופניים ועוד. הסיבה? בעיקר כלכלית. "ממצים כך יותר טוב את השטח", אומר מנהל הפרויקט.

המשך קריאה »
מתחם בכור שטרית אחדות - לפני אחרי פתח תקווה

אחדות מתחדשת: מתחם שטרית פתח תקווה של א.ב. התחדשות עירונית מעלה הילוך

ראש העיר רמי גרינברג, פירסם היום כי הועדה המקומית אישרה לקידום את תכנית ההתחדשות בשכונה במזרח העיר, במתחם הממוקם בין הרחובות הנרייטה סולד מצפון ורחוב אסף שמחוני מדרום. לפי התכנית יהרסו 20 מבנים ותיקים במצב רעוע, ובמקומם יקומו 11 מבנים חדשים, עם מאות יחידות דיור חדשות – זאת, לצד שטחי מסחר בקומת הקרקע. יזמית הפרויקט, שייכת למשפחת דיין – מעשירי ישראל.

המשך קריאה »
עין גנים - פינוי-בינוי בסכנה?

פינוי בינוי במרכז ומזרח פתח תקווה בסכנה? מאות דיירים מעכבים חתימות לפרויקטים ענקיים

תנופת ההתחדשות העירונית עלולה לקבל מקל בגלגלים, עקב חשש שחלק מהקרקעות המיודעות למוגרים יופקעו לטובת בניית תחנות המטרו M2, שצפויה להתחיל בשנים הקרובות ולהסתיים בעוד כעשור, עולה מפנייה דחופה שהוגשה לאחרונה, על ידי עורכי הדין המייצגים את הדיירים, לרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. לפי התכנון, חמישה מתחמים אמורים לקום, לפי תכנית המתאר של 2040.

המשך קריאה »
אנילביץ' 7-9 פתח תקווה

קבוצת אב-גד החלה בשיווק דירות בפרויקט הבוטיק אנילביץ' 7-9 פתח תקווה

חברת הנדל"ן, לה בעיקר פרויקטים מגורים בעיקר של התחדשות עירונית במרכז הארץ, מתחילה לשווק את הפרויקט המשמעותי שלה בעיר. מדובר על 36 יחידות דיור בשני בניינים מעוצבים ומודרנים, בני תשע קומות כל אחד בלב מרכז העיר השקט, סוף רחוב רוטשילד. מיכאל רצון, יו"ר החברה: "כמי שגדל בפתח תקווה, יהיה מרגש במיוחד לתת מפתחות לדירות חדשות בפרויקט הזה". כמה עולה דירה?

המשך קריאה »