פרויקט צהל 17-19 פתח תקווה

פרויקט התחדשות עירונית צה"ל 17-19 קיבל אישור לצאת לדרך: צפו בביקור בשטח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

24 דירות בשני מבנים, שנבנו לפני למעלה מ-40 שנים יהרסו, ובמקומם צפויים לקום צמד תאומים מודרני בני 10 קומות כל אחד, עם מפרט טכני, שהוא מעל לסטנדרט, הכולל 72 דירות, ביניהן: דירות גן, דירות גן 2 עד 4 חדרים ודירות בנות  3 עד 6 חדרים ודופלקס 5 חדרים. בעוד מספר חודשים צפויה להתבצע במסגרת פרויקט תמא 38/2. עו"ד פרטוש, המלווה: "הפרויקט עתיד לשפר את רמת החיים של בעלי הדירות"

ועדת המשנה לתכנון ובניה אישרה לאחרונה התחדשות עירונית ברחוב צה"ל 17-19, בפרויקט אותו מלווה משרדו של עורך דין שי פרטוש, כשהיזמים הם חברת שיא עינב. מדובר בפרויקט שעבר (וכנראה גם יעבור) אתגרים רבים – אבל על המשוכה הגבוהה ביותר הוא דילג: הסכמת הדיירים ואישור הרשויות.

צפו בעו"ד שי פרטוש ובנציג הדיירים שחר ראובן

24 דירות יפונו ויהרסו. 72 חדשות יקומות במקומן

לפני התכנון, בקרוב יפונו 24 הדירות המאכלסות את שני המבנים הישנים שנבנו בתחילת שנות ה-80'. מצבם הפיזי בעייתי – סקדים בקירות, מרצפות שבורות, רטיבות ועוד. במסגרת פרויקט התמ"א 38/2 (שכולל הריסה ולא רק שיפוץ), צפויות לקום 72 יחידות דיור בשני מבנים חדשים. בעלי הדירות הקיימות, צפויים לקבל דירה הגדולה ב-12 מ"ר מהדירה שהם מפנים וכן מרפסת שמש.

רח' צה"ל, הנמצא בשכונת ורבר, ממוקם בלוקיישן אטרקטיבי, סמוך לציר המרכזי של ז'בוטינסקי, צמוד לשכונת נווה גן, מרחק הליכה משני פארקים (הפארק הגדול ופארק יד לבנים), מבילינסון ושניידר וממתחמי המסחר של הקניון הגדול וב.ס.ר סיטי – אבל הכי חשוב מרחק הליכה מתחנת הרכבת הקלה, שצפויה לעצור בתחנת קרול וכן מתחנת המטרו, שצפויה לעצור ברח' ארלוזורוב.

עורך דין שי פרטוש, עורך הדין המלווה
עורך דין שי פרטוש, עורך הדין המלווה

משני חדרים - ועד דופלקס

לכן, לא פלא, שהרחוב רווי פרויקטים של התחדשות עירונית והתחזית היא שעד 2030, כולו יהיה חדש ומחודש. צה"ל 17-19 צפוי לכלול דירות גן, 2 עד 4 חדרים ודירות בנות 3 עד 6 חדרים ודופלקס 5 חדרים.
כיום שני המבנים הישנים הם בני 3 קומות כל אחד עם דירות בשטח של 64-26.7 מ"ר. על תכנון הפרויקט מופקד משרד תימור שוורץ אדריכלים בע"מ.

פגשנו את עורך דין פרטוש בשטח, שמסר כי הפרויקט "עתיד לשפר את רמת החיים של בעלי הדירות ולסלול את הדרך לעתיד תוסס ובר קיימא יותר. הפרויקט מסמן את תחילתו של המהפך, מבנים קיימים ייהרסו ויפנו מקום למתחמי מגורים עכשוויים המצוידים במתקנים מודרניים ושטחים ירוקים יבנו. תהליך השיקום לא רק ישפר את הנראות של השכונה, אלא גם יבטיח סביבת מגורים בטוחה ומחודשת יותר".

שחר ראובן, נציג הדיירים
שחר ראובן, נציג הדיירים

הצטרף אליו שחר ראובן, נציג הדיירים, שסיפר בקצרה על התהליך. "ראינו שהמצב של הבניינים 'על הפנים' והוא מחייב התחדשות עירונית דחופה. הובלנו את הפרויקט בעזרת ועד מרוכז. עשיתי קרוס מטעם העירייה בהתחדשות עירונית, מה שעזר לי בקידום הפרויקט. המיקום של הפרויקט מצוין. מרחק הליכה מתחנות הרכבת. הכל נגיש. הכל קרוב".

מנכ"ל שיא עינב, אושר בן עזרי, מסר כי "החברה רואה בפרויקט זה כפרויקט דגל במיקום שטומן פוטנציאל הנותן מענה למגוון קהלי יעד מרווקים/ות, זוגות צעירים ומשפחות. הפרוייקט החל בשיתוף פעולה פורה עם הדיירים הקיימים, תכנון בסטנדרטי בניה מוקפדים ע"י מיטב המתכננים. תוך ציפיה להמשך שיתוף פעולה נמרץ מהרשויות המקומיות להוצאת היתרי בנייה".

שיא עינב מתכננת ויוזמת בימים אלו בפתח תקווה לא פחות מ-800 יחידות דירות, ב-16 פרויקטים ברחבי העיר ופתחה לאחרונה משרדים חדשים בבניין "גלובל טאוורס", יצחק רבין 1, פתח תקווה .

מנכ"ל שיא עינב, אושר בן עזרא, על רקע פרויקט צה"ל 17-19
מנכ"ל שיא עינב, אושר בן עזרי, על רקע פרויקט צה"ל 17-19

עוד ב-נדלן

גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »
עזרא ונחמיה 1-5 פתח תקווה הדר גנים עמישב

נלחמים ובונים: פרויקט עזרא ונחמיה 1-5 אושר לאחר התנגדויות. במהלך 2024 יחלו בנייה ופינוי

פרויקט ההתחדשות העירונית הגדול בעמישב הדר גנים עולה שלב, לאחר שהועדה המחוזית לתכנון ובנייה פתח תקווה, אישרה להתקדם לעבר היתרים, לקראת הריסה של 48 יחידות דיור בשלושה מבנים ישנים ומוזנחים, שיוחלפו בלא פחות מ-175 יחידות דיור בשלושה מבנים מודרניים.יזמי הפרויקט הם בינו נדל"ן, לה מספר פרויקטים נוספים בשכונה, יחד עם ונטורה ניהול ופיקוח נדל"ן.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading