פרויקט צהל 17-19 פתח תקווה

פרויקט התחדשות עירונית צה"ל 17-19 קיבל אישור לצאת לדרך: צפו בביקור בשטח

24 דירות בשני מבנים, שנבנו לפני למעלה מ-40 שנים יהרסו, ובמקומם צפויים לקום צמד תאומים מודרני בני 10 קומות כל אחד, עם מפרט טכני, שהוא מעל לסטנדרט, הכולל 72 דירות, ביניהן: דירות גן, דירות גן 2 עד 4 חדרים ודירות בנות  3 עד 6 חדרים ודופלקס 5 חדרים. בעוד מספר חודשים צפויה להתבצע במסגרת פרויקט תמא 38/2. עו"ד פרטוש, המלווה: "הפרויקט עתיד לשפר את רמת החיים של בעלי הדירות"

ועדת המשנה לתכנון ובניה אישרה לאחרונה התחדשות עירונית ברחוב צה"ל 17-19, בפרויקט אותו מלווה משרדו של עורך דין שי פרטוש, כשהיזמים הם חברת שיא עינב. מדובר בפרויקט שעבר (וכנראה גם יעבור) אתגרים רבים – אבל על המשוכה הגבוהה ביותר הוא דילג: הסכמת הדיירים ואישור הרשויות.

צפו בעו"ד שי פרטוש ובנציג הדיירים שחר ראובן

24 דירות יפונו ויהרסו. 72 חדשות יקומות במקומן

לפני התכנון, בקרוב יפונו 24 הדירות המאכלסות את שני המבנים הישנים שנבנו בתחילת שנות ה-80'. מצבם הפיזי בעייתי – סקדים בקירות, מרצפות שבורות, רטיבות ועוד. במסגרת פרויקט התמ"א 38/2 (שכולל הריסה ולא רק שיפוץ), צפויות לקום 72 יחידות דיור בשני מבנים חדשים. בעלי הדירות הקיימות, צפויים לקבל דירה הגדולה ב-12 מ"ר מהדירה שהם מפנים וכן מרפסת שמש.

רח' צה"ל, הנמצא בשכונת ורבר, ממוקם בלוקיישן אטרקטיבי, סמוך לציר המרכזי של ז'בוטינסקי, צמוד לשכונת נווה גן, מרחק הליכה משני פארקים (הפארק הגדול ופארק יד לבנים), מבילינסון ושניידר וממתחמי המסחר של הקניון הגדול וב.ס.ר סיטי – אבל הכי חשוב מרחק הליכה מתחנת הרכבת הקלה, שצפויה לעצור בתחנת קרול וכן מתחנת המטרו, שצפויה לעצור ברח' ארלוזורוב.

עורך דין שי פרטוש, עורך הדין המלווה
עורך דין שי פרטוש, עורך הדין המלווה. "הבנייה צפויה להסתיים תוך 30 חודשים"

משני חדרים - ועד דופלקס

לכן, לא פלא, שהרחוב רווי פרויקטים של התחדשות עירונית והתחזית היא שעד 2030, כולו יהיה חדש ומחודש. צה"ל 17-19 צפוי לכלול דירות גן, 2 עד 4 חדרים ודירות בנות 3 עד 6 חדרים ודופלקס 5 חדרים.
כיום שני המבנים הישנים הם בני 3 קומות כל אחד עם דירות בשטח של 64-26.7 מ"ר. על תכנון הפרויקט מופקד משרד תימור שוורץ אדריכלים בע"מ.

פגשנו את עורך דין פרטוש בשטח, שמסר כי הפרויקט "עתיד לשפר את רמת החיים של בעלי הדירות ולסלול את הדרך לעתיד תוסס ובר קיימא יותר. הפרויקט מסמן את תחילתו של המהפך, מבנים קיימים ייהרסו ויפנו מקום למתחמי מגורים עכשוויים המצוידים במתקנים מודרניים ושטחים ירוקים יבנו. תהליך השיקום לא רק ישפר את הנראות של השכונה, אלא גם יבטיח סביבת מגורים בטוחה ומחודשת יותר".

שחר ראובן, נציג הדיירים
שחר ראובן, נציג הדיירים

הצטרף אליו שחר ראובן, נציג הדיירים, שסיפר בקצרה על התהליך. "ראינו שהמצב של הבניינים 'על הפנים' והוא מחייב התחדשות עירונית דחופה. הובלנו את הפרויקט בעזרת ועד מרוכז. עשיתי קרוס מטעם העירייה בהתחדשות עירונית, מה שעזר לי בקידום הפרויקט. המיקום של הפרויקט מצוין. מרחק הליכה מתחנות הרכבת. הכל נגיש. הכל קרוב".

מנכ"ל שיא עינב, אושר בן עזרי, מסר כי "החברה רואה בפרויקט זה כפרויקט דגל במיקום שטומן פוטנציאל הנותן מענה למגוון קהלי יעד מרווקים/ות, זוגות צעירים ומשפחות. הפרוייקט החל בשיתוף פעולה פורה עם הדיירים הקיימים, תכנון בסטנדרטי בניה מוקפדים ע"י מיטב המתכננים. תוך ציפיה להמשך שיתוף פעולה נמרץ מהרשויות המקומיות להוצאת היתרי בנייה".

שיא עינב מתכננת ויוזמת בימים אלו בפתח תקווה לא פחות מ-800 יחידות דירות, ב-16 פרויקטים ברחבי העיר ופתחה לאחרונה משרדים חדשים בבניין "גלובל טאוורס", יצחק רבין 1, פתח תקווה .

מנכ"ל שיא עינב, אושר בן עזרא, על רקע פרויקט צה"ל 17-19
מנכ"ל שיא עינב, אושר בן עזרי, על רקע פרויקט צה"ל 17-19

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

עוד ב-נדלן

שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »
חוות שרתים ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה

העירייה: חוות שרתים ענקית תיפתח ברחוב ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה. מי יפונה?

עיריית פתח תקווה מפרסמת כי לפי התכנון, שני האנגרים, שנמצאים בסמוך ליד בניין המשרדים של משרד הביטחון, יהרסו בקרוב ובמקומם תוקם החווה בשטח של 41 אלף מ"ר, שצפויה לשרת את העסקים הרבים הנמצאים באיזור, במיוחד חברות הייטק, להן דרוש מקום פיזי קרוב ונגיש למידע דיגיטלי מאוחסן ולתעבורה שלו. מחסן מערך המשלוחים הרובוטים רשת הסופרים, יחד עם מוסך הונדה הסגור – יפונו.

המשך קריאה »
הרצל 74 פתח תקווה הריסה

הבניין שפגע בו טיל בהרצל 74 פ"ת, נהרס במסגרת פרויקט של מאיה בנייה ויזמות (וידאו)

יותר משלוש שנים מאז הבניין בו 12 דירות נפגע במהלך מבצע "שומר חומות" בירי שהגיע מרצועת עזה, התבצעה היום הריסה שלו, כשבמקומו אמור לקום מגדל מגורים חדש בן 9 קומות עם 30 דירות. מאז פגיעת הטיל, הוא נותר נטוש והיווה סכנה למגורים. היזמים, בשיתוף פעולה עם עיריית פתח תקווה ומינהלת כרמים להתחדשות עירונית לקחו על עצמם את הפרויקט, שיצא היום לדרך.

המשך קריאה »
פתח תקווה נוף נווה גן פארק גדול קניון

עתירה מנהלית נגד עיריית פ"ת: העלתה תעריפי פיתוח נדל"ן בעשרות אחוזים

בעתירה, שהוגשה על ידי התאחדות הקבלנים וארגון קבלני פתח תקווה, נטען כי מבדיקה מגמית של כ-150 פרויקטים בעיר, עולה שהתעריפים זינקו בשיעורים של 140%-235% וכי הדיון על הנושא, התבצע בניגוד לפקודות העיריות וכי הוא ארך חמש דקות בלבד. בעתירה נטען, כי חוקי העזר שעברו בשנת 2023 בלתי חוקיים. העירייה: "תעריפי היטלי הפיתוח של חוקי העזר מבוססים על תחשיב כלכלי תקין".

המשך קריאה »