מחנה סירקין פתח תקווה

מחנה סירקין OUT. מגורים ומסחר IN: המכרז התחיל

שלב נוסף בתהליך להפוך את המחנה הצבאי הישן לאטרקציה נדל"נית של מסחר ומגורים: נפתח המכרז ליזמים וקבלנים לשטח המתפנה – 2500 דונם של דיור וכ-300 אלף מ"ר של מסחר ותעסוקה. ומה יהיה עם עומסי התחבורה הצפויים? ברמ"י מרגיעים.

פרויקט הנדל"ן הענק, האמור להיבנות במקום המחנה הצבאי הישן בסירקין, תופס תאוצה, כשהשבוע התבשרנו כי רשות מקרקעי ישראל פרסמה מכרז מקוון ליזמים, כחלק מתוכנית תמל/ 1076 'רובע סירקין, פתח תקווה'.

מחנה סירקין, כמו מחנות אחרים של צה"ל הנמצאים במרכז, עתיד להתפנות בשנים הקרובות, כחלק ממהלך של המדינה להעביר שטחים יקרים ומבוקשים של הצבא לנגב וכך לפנות אותם לטובת מסחר ומגורים.

בחודש שעבר הוחלט כי צה"ל יקדים פינויים של שלושה מחנות גדולים (ביניהם סירקין), ויאפשר לשווק אלפי יחידות דיור על השטחים שהתפנו. ההחלטה התקבלה בפגישה בין מנכ"ל משרד הביטחון, אמיר אשל לבין מנכ"ל רמ"י, יעקב קוינט ונציגי משרד האוצר.

תג מחיר: מעל רבע מליון ש"ח

עבור הפינוי של סירקין, צה״ל צפוי לקבל מרמ״י 268 מיליון שקל. במתחם באזור בסיס סירקין כבר הסתיימה מזמן הפעילות המבצעית, אך עדיין נותרו בשטח מבנים ריקים וציוד. ההסכם מותנה בפינוי מלא של השטח, שאמור היה להתחיל רק בעוד 8 חודשים. 

התוכנית של פרויקט סירקין כוללת רובע מגורים של 2,500 דונם ובו אמורות לקום 8,000 יחידות דיור במגוון סוגים של בניינים הנעים בין שלוש ל-25 קומות. על פי התכנון, כרבע (2200) מהדירות יוקצו עבור דירות קטנות (2,3 חדרים) וכ-600 יוקצו עבור דיור מיוחד.

בנוסף למגורים, על פי התוכנית, יוקצה שטח של כ-300 אלף מ"ר עבור מסחר ועסקים, שאמור לשמש בעיקר את תושבי מזרח העיר, הישובים הקטנים הרבים ובעיקר לכל מי שנע על ציר כביש 40 המחבר את פתח תקווה להוד השרון, ראש העין, כפר סבא ורעננה מצפון.

מתחם מחנה סירקין

סומכים על הבדיקה התחבורתית

תוכנית שאפתנית בסדר גודל כזה מחייבת היערכות תחבורתית, במיוחד בפתח תקווה, ההופכת מיום ליום לצפופה יותר ויותר. העניין הגיע לבית המשפט המחוזי מרכז-לוד, שהחליט שהתוכנית תהיה אפשרית למימוש, אך ורק לאחר בדיקת היתכנות תחבורתית. 

מחנה סירקין פתח תקווה 

לבית המשפט התקבלו התנגדויות לתוכנית, שהוצגו בפני הועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל) בחודש נובמבר 2019. בין העותרים היו נציגי אגודת סירקין והעמותה להגנה על עתיד מחנה סירקין, שטענו שהתוכנית מהווה פגיעה בכפר סירקין, בכך שהיא מייצרת טבעת חנק של תחבורה סביב היישוב. 

בנוסף, עיריית פתח תקווה דרשה להתנות את קצב מימוש הפרויקט, בביצוע של תשתיות תחבורתיות רבות קיבולת, בדגש על תחבורה ציבורית ורשת תנועתית מגוונת.

בעקבות החלטת בית המשפט, בוצעה בדיקה תחבורתית מקיפה, שבחנה את הפיתוח הצפוי באיזור עד שנת 2040 והמענה התחבורתי הדרוש הנגזר מכך.

על פי רמ"י, לאחר מהלך מקיף למיפוי הצרכים התחבורתיים, פורטו הפרויקטים התחבורתיים הדרושים במרחב, תוך תיאומם מול הגורמים האמונים לקידומם והבטחת מענה תקציבי ליישומם – מה שמאפשר את קידום הפרויקט לשלב המכרז. 

רמ"י מזמינה את ציבור היזמים להגיש הצעות לחתימה על חוזה חכירה ישירה לתקופה של 98 שנים, עם אופציה להארכה ל-98 שנים נוספות, למטרת תעסוקה ומסחר במתחם.

חוברת המכרז תפורסם באתר האינטרנט של רמ"י בשבועות הקרובים. המועד האחרון להגשת הצעות הוא עוד כחצי שנה ב-07/03/2022 בשעה 12:00 בצהריים.

עוד ב-נדלן

דירות חדשות בפסגת הדר פתח תקווה

מחפשים דירה חדשה בפ"ת? בפסגת הדר מחכים למאות דיירים חדשים החל מ-2025

השכונה החדשה, הגובלת בגבעת שמואל, חווה תנופת בנייה, המקבלת ביטוי עם שבעה פרויקטים אייקוניים של מבני מגורים ענקיים, הנמצאים כרגע בשלבים שונים: מגדל האקדמיה של ח. מיתר, Y-GARDEN ו-Y-PREMIUM של יעקבי יוניברסל, "גרופית בפסגה" של גרופית, NEARO של שבירו, SOPHY של גיא & דורון לוי ו-IDOL של קטה גרופ. היכן עוד נותרו דירות ואיפה תמצאו את המחירים האטרקטיביים?

המשך קריאה »
יצחק שדה 1-19 פתח תקווה

מה קורה ביצחק שדה 1-19 פתח תקווה? ביקור מגלה צורך דחוף בהתחדשות עירונית

אם רציתם לראות פער מוחשי ברמת מגורים בפתח תקווה בין השכונות החדשות לשכונות הישנות של העיר, כדאי לכם לבקר בתחילת הרחוב הראשי של רמת ורבר במספרים האי-זוגיים. לטענת חלק מהדיירים, יש שם חריגות בנייה לא חוקיות, דירות מפוצלות ללא אישור, תוך הפקעת שטח ציבורי, זאת לצד הזנחה של ניקיון.

המשך קריאה »
פרויקט רח' ח"ן 8-10 פתח תקווה קטה גרופ

קטה גרופ ישקיעו כ-110 מיליון ש"ח בהתחדשות עירונית בח"ן 8-10 פתח תקווה

אירוע ההריסה בשכונת רמת ורבר, התקיים אתמול בנוכחות אנשי חברת הנדל"ן המוכרת בעיר, דיירים, תושבים ועורכי הדין המלווים את הפרויקט. במסגרת האירוע החלה הריסת 32 דירות שאיכלסו שני בניינים ישנים ומוזנחים, בני כ-50 שנה, שבמקומם צפויים לקום 2 בנייני מגורים חדישים ומודרניים בני 9 קומות כל אחד, שיאכלסו 96 דירות. צפי אכלוס: 2027. 95% מהדירות כבר נמכרו. מחירי הדירות בפנים.

המשך קריאה »
וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading