ניר רום מכנען (מימין) ומישל וקנין מרושו (משמאל)

קבוצת כנען עוברת לפתח תקווה: שכרה באמצעות "רושו שיווק" משרדים חדשים בב.ס.ר סיטי (וידאו)

חברת הנדל"ן, המונה 25 עובדים, שפעלה עד עכשיו ממתחם ב.ס.ר הוותיק בבני ברק, עושה את המהלך מתוך ידיעה ברורה, שהיא לא רק תשדרג את עצמה ואת העובדים, אלא גם תחסוך זמן וכסף. שטח המשרד הוא 820 מ"ר עם מרפסות של 24 מ"ר, הפונות לנוף מרהיב עד תל אביב בבניין Y, שלמרגלותיו מתחם קניות ובילויים שוקק. ניב רום, מנכ"ל קבוצת כנען : "חישבנו חיסכון של 37 דק' לכל עובד שיגיע למשרד".

אם שאלתם את עצמכם למה יש היצע וביקוש רב לנדל"ן מסחרי של משרדים בפתח תקווה, אפשר לקבל את התשובה במעבר של קבוצת כנען למגדלי ב.ס.ר סיטי. היא לא החברה הראשונה (וכנראה גם לא האחרונה), שהחליטה לעבור מב.ס.ר בני ברק לפתח תקווה – בעיקר בגלל המחיר והגישה התחבורתית, שצפויה להיות טובה יותר כאשר הרכבת הקלה תתחיל לפעול החודש (יולי 23), לאחר שהגיע סופסוף אישור הבטיחות המיוחל.

צפו ברושו שיווק ובקבוצת כנען מספרים על העסקה

"המטרה שלנו - שהעובדים יהנו ממקום העבודה"

נדמה שכנען עשו עסקה טובה בכל הפרמטרים, גם כי אין מה להשוות בין המתחם המסחרי של ב.ס.ר בני ברק לזה של ב.ס.ר סיטי פתח תקווה. "עברנו לכאן מכמה סיבות, העיקריות שבהן – להיכנס לפתח תקווה, עיר בתנופה, ששמה דגש על התחדשות עירונית. רצינו להתקרב לפרויקטים שאנחנו מתכננים בעיר", אומר ניב רום, מנכ"ל קבוצת כנען.

רום הוסיף ש"צוות העובדים גדל בהתמדה וחיפשנו מקום גדול יותר. והכי חשוב – מצאנו מקום בו אני נותן לעובדים שלי מרחב עצום של חנויות נוחות, מסעדות, סופרמרקט וחדר כושר – הכל באותו מתחם. רוצים לתת להם להרגיש בנוח ושלא יברחו מהר הבית".

ניב רום, מנכ"ל כנען, משקיף לנוף מהמרפסת של המשרד החדש בקומה ה-26
ניב רום, מנכ"ל כנען, משקיף לנוף מהמרפסת של המשרד החדש בקומה ה-26

יושבים מהמתחם ומשווקים במתחם

מי שביצע את העסקה מול כנען זה מישל וקנין מ"רושו שיווק", המשווקת הראשית של עשרות משרדים בב.ס.ר סיטי פתח תקווה, יחד עם משרד "טייקון נדל"ן", בבעלות תומר רוסק.

וקנין כבר ליווה וביצע למעלה מ-20 אלף מ"ר מכירות והשכרות של עשרות נכסים במתחם, ביניהם עסקת ענק של מתחם המשרדים השיתופיים בסר ROOM של פתאל ויודע גם הוא את הפוטנציאל הרב הטמון ב ב.ס.ר סיטי פתח תקווה: "אנחנו נמצאים במתחם מסחרי מהגדולים והיפים בארץ", אמר לפתח תקווה NEWS. "המתחם המשלב באופן ייחודי בין המשרדים, שהם בשטח 150 אלף מ"ר, למסעדות, בתי קפה, חנויות אופנה ומותגים בשטח של 27 אלף מ"ר".

וקנין, המשווק את הנכסים יחד עם שותפו לוי ביטון במשרדי "רושו שיווק ופרסום", יושב משרד שיווק הנכסים הראשי והגדול במתחם ב.ס.ר סיטי, שנמצא, מן הסתם, גם הוא במתחם, בחלק התחתון שלו – צמוד לחנות הגדולה של דקטלון. אחרי ששווקו על הנכסים המסחריים, כעת האתגר הוא למלא את המשרדים, שעדיין רחוקים מאכלוס מלא שלהם.

מישל וקנין מ"רושו שיווק" על רקע מתחם עמי ב.ס.ר סיטי

שוברים את השוק עם 10,900 למ"ר

כעת, עם השקת 95% מהשטחים המסחריים, יחד השקת הרכבת הקלה הצפויה ביולי, מקווה המתחם לקבל את הבוסט לו הוא חיכה ולבצע עסקאות כמו עם כנען, בקצב מהיר יותר. לזה יש להוסיף את התחרות הגבוהה של נדל"ן מסחרי בפתח תקווה. ברדיוס של כמה מאות מטרים מב.ס.ר סיטי, צפויים להיבנות כמיליון מ"ר של משרדים ומסחר, שיתחרו בו, כשלו יהיה את יתרון הראשוניות והמרכזיות.

איזה נכסים נוספים דומים אתם משווקים?

"יש הרבה, אבל אני יכול לציין שניים עיקריים: מכירת חצי קומה של 645 מ״ר עם מרפסת ענקית של 315 מ"ר, במחיר בלעדי ושובר שוק של 10,900 ש"ח למ״ר. בנוסף, אנחנו משכירים חצי קומה בגמר מלא, בנכס שמתאים לחברות גדולות עם 645 מ״ר + מרפסות בשטח כולל של 24 מ״ר. בשני המשרדים יש חלוקה של מטבח, מקלחות, אופן ספייס ועוד במחיר של 78 ש"ח למ״ר".

ניב רום, מנכ"ל כנען, על רקע הרכבת הקלה הנוסעת (בינתיים רק "בטסטים")
ניב רום, מנכ"ל כנען, על רקע הרכבת הקלה הנוסעת (בינתיים רק "בטסטים")

כנען, המתמחה בעצמה בנדל"ן, בטוחה שהיא עשתה עסקה טובה – ולא רק בהיבט הכספי. "חישבנו את הזמן שלוקח ל-25 העובדים שלנו להגיע למשרד בבני ברק וגילינו שנחסוך להם במעבר לפתח תקווה 17 דקות בהלוך ו-20 דקות בחזור", ציין רום. כנען צפויה לעבור לפתח תקווה בעוד מספר חודשים – מבטיחים לעדכן אתכם כשזה יקרה.

מעוניינים לשמוע על נכסים של "רושו שיווק"? פנו בטופס

עוד ב-נדלן

נדל"ן מגורים פתח תקווה

הלמ"ס: עלייה של כמעט 50% במכירות דירה בפתח תקווה ברבעון האחרון לעומת הקודם

שוק נדל"ן המגורים בעיר מתאושש תשעה חודשים אחרי פרוץ המלחמה? עוד מוקדם לדעת, אבל הנתונים שפרסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מראים מגמה משמעותית של עלייה בקצב מכירת הדירות (חדשות ויד שניה). למרות החששות והתחזיות הפסימיות בפתח תקווה מכרו בין מרץ למאי 24, לא פחות מ-539 דירות, לעומת 362 שמכרו בין דצמבר 23 לפברואר 24.

המשך קריאה »
בזל פארק פתח תקווה

בזל פארק פ"ת: הסתיימה בניית כל 27 הקומות. ROOMS צפויים לפתוח שם מתחם נוסף

פרויקט הענק של קבוצת סופרין וקבוצת וייס, עולה שלב נוסף וכבר נוגע בשמיים עם עוד מגדל משרדים משמעותי שימלא את הסקיי-ליין של פתח תקווה. השאיפה היא לסיים את העבודות במרץ 2025 ולאחר מספר חודשים לקבל טופס 4, שיאפשר לאכלס את הבניין החולש על כמעט 40 אלף מ"ר משרדים שבבנייתו הושקעו כ-350 מיליון ש"ח. מותג המתחמים השיתופיים של פתאל, צפוי לשכור או לרכוש שם קומות.

המשך קריאה »
גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »