הריסת הפיל הלבן ברח' מיכל לייב כץ פתח תקווה

צפו בהריסת "הפיל הלבן" מול בי"ח השרון ברח' מיכל לייב כץ פתח תקווה. מה יקום במקומו?

המבנה הישן והמוזנח במרכז העיר שבר את כל השיאים של מבנה נטוש בפתח תקווה, לאחר שעמד ללא שימוש מול בית החולים במשך יותר משלושה עשורים. ההריסות החלה אתמול בחלק המערבי של המבנה (המרוחק מהכביש) ובקרוב הוא יהרס כולו. ראש העיר גרינברג התחייב כי העביר את ההחלטה לגבי ייעוד המבנה להקפאה למשך שנה וחצי. התושבים חוששים: "עומד לקום פה עוד מבנה ציבור".

אם יש משהו שיכול לסמל את ההתחדשות העירונית במרכז העיר, הוא המבנה שנקרא "הפיל הלבן" של פתח תקווה, מכיוון שלא היה שמיש מאז החלו לבנותו במהלך שנות ה-80'. המבנה מוכר לתושבי פתח תקווה הגרים בסביבה ולאלה המבקרים בבית החולים השרון – הרבה הודות לעמודי הבטון הענקיים שתומכים בו ופונים לרח' מיכל לייב כץ (צמודים למגרש החנייה שממול בית החולים).

עוד מבנה ציבור?

כשביקרנו במקום היום בבוקר, העבודות התבצעו במרץ כאשר שני כלים מכניים פעלו בחום הכבד, להריסת המבנה, תוך כדי התזת מים למניעת התלקחות אש. המבנה, שיועד בתחילה לטובת מרפאות חוץ של בית החולים, הפך לפיל לבן, למרות המיליונים שהושקעו, לאחר שהבנייה הופסקה בעקבות החלטת ממשלה באותם ימים, להעביר את מערך טיפולי החוץ של הכללית לבית החולים בילינסון.

עכשיו, לאחר שנים רבות, הוחלט סופסוף להרוס את המבנה, אבל השאלה היא מה יוקם במקומו. התושבים בשכונת כפר גנים א', בה נמצא שטח המבנה, חוששים שיקום שם עוד מבנה ציבור. חשוב לציין שבנוסף לבית חולים השרון, נמצאים ברדיוס של כ-200 מטרים גם בית החולים הסיעודי נאות השרון, בית אבות נוסף בפינת גד מכנס ותלמוד התורה והכולל "דרך ישרים" ברחוב טרומפלדור.

הפיל הלבן ברח' כץ - העמודים הפונים לרח' עדיין עומדים
הפיל הלבן ברח' כץ - העמודים הפונים לרח' עדיין עומדים

בעירייה מרגיעים: לא יקום בית ספר

התושבים יודעים שעוד מבנה ציבור יעמיס על התשתיות ובעיקר על התנועה שצפויה להתגבר ושטחי החנייה שצפופים להצטמצם. חששם הוא שגרינברג רק מושך זמן עד לאחר הבחירות ואם ייבחר, הוא באמת מתכוון לייעד אותו למבנה ציבור ויש החוששים שהוא מיועד לשמש בית ספר לבנות דתיות "בית יעקב". לטענת העירייה המבנה נהרס קודם כל על מנת להרחיק מהמקום את העטלפים וההומלסים ששכנו במקום.

"כפי שראש העירייה התחייב, לאחר פינוי המבנה, נכשיר את השטח לטובת חניון רכבים לתושבי האזור, לנוכח מצוקת החניה", מבטיחים בעירייה ומרגיעים. "במקביל, אנחנו בוחנים את צרכי התושבים באזור, ובהתאם נקדם פיתוח רלוונטי שייקבע בשיתוף התושבים ולמענכם. בכל מקרה, כפי שנאמר, קידום תוכנית בית הספר ירדה מסדר היום של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה".

עוד ב-נדלן

דירות חדשות בפסגת הדר פתח תקווה

מחפשים דירה חדשה בפ"ת? בפסגת הדר מחכים למאות דיירים חדשים החל מ-2025

השכונה החדשה, הגובלת בגבעת שמואל, חווה תנופת בנייה, המקבלת ביטוי עם שבעה פרויקטים אייקוניים של מבני מגורים ענקיים, הנמצאים כרגע בשלבים שונים: מגדל האקדמיה של ח. מיתר, Y-GARDEN ו-Y-PREMIUM של יעקבי יוניברסל, "גרופית בפסגה" של גרופית, NEARO של שבירו, SOPHY של גיא & דורון לוי ו-IDOL של קטה גרופ. היכן עוד נותרו דירות ואיפה תמצאו את המחירים האטרקטיביים?

המשך קריאה »
יצחק שדה 1-19 פתח תקווה

מה קורה ביצחק שדה 1-19 פתח תקווה? ביקור מגלה צורך דחוף בהתחדשות עירונית

אם רציתם לראות פער מוחשי ברמת מגורים בפתח תקווה בין השכונות החדשות לשכונות הישנות של העיר, כדאי לכם לבקר בתחילת הרחוב הראשי של רמת ורבר במספרים האי-זוגיים. לטענת חלק מהדיירים, יש שם חריגות בנייה לא חוקיות, דירות מפוצלות ללא אישור, תוך הפקעת שטח ציבורי, זאת לצד הזנחה של ניקיון.

המשך קריאה »
פרויקט רח' ח"ן 8-10 פתח תקווה קטה גרופ

קטה גרופ ישקיעו כ-110 מיליון ש"ח בהתחדשות עירונית בח"ן 8-10 פתח תקווה

אירוע ההריסה בשכונת רמת ורבר, התקיים אתמול בנוכחות אנשי חברת הנדל"ן המוכרת בעיר, דיירים, תושבים ועורכי הדין המלווים את הפרויקט. במסגרת האירוע החלה הריסת 32 דירות שאיכלסו שני בניינים ישנים ומוזנחים, בני כ-50 שנה, שבמקומם צפויים לקום 2 בנייני מגורים חדישים ומודרניים בני 9 קומות כל אחד, שיאכלסו 96 דירות. צפי אכלוס: 2027. 95% מהדירות כבר נמכרו. מחירי הדירות בפנים.

המשך קריאה »
וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading