הריסת הפיל הלבן ברח' מיכל לייב כץ פתח תקווה

צפו בהריסת "הפיל הלבן" מול בי"ח השרון ברח' מיכל לייב כץ פתח תקווה. מה יקום במקומו?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

המבנה הישן והמוזנח במרכז העיר שבר את כל השיאים של מבנה נטוש בפתח תקווה, לאחר שעמד ללא שימוש מול בית החולים במשך יותר משלושה עשורים. ההריסות החלה אתמול בחלק המערבי של המבנה (המרוחק מהכביש) ובקרוב הוא יהרס כולו. ראש העיר גרינברג התחייב כי העביר את ההחלטה לגבי ייעוד המבנה להקפאה למשך שנה וחצי. התושבים חוששים: "עומד לקום פה עוד מבנה ציבור".

אם יש משהו שיכול לסמל את ההתחדשות העירונית במרכז העיר, הוא המבנה שנקרא "הפיל הלבן" של פתח תקווה, מכיוון שלא היה שמיש מאז החלו לבנותו במהלך שנות ה-80'. המבנה מוכר לתושבי פתח תקווה הגרים בסביבה ולאלה המבקרים בבית החולים השרון – הרבה הודות לעמודי הבטון הענקיים שתומכים בו ופונים לרח' מיכל לייב כץ (צמודים למגרש החנייה שממול בית החולים).

עוד מבנה ציבור?

כשביקרנו במקום היום בבוקר, העבודות התבצעו במרץ כאשר שני כלים מכניים פעלו בחום הכבד, להריסת המבנה, תוך כדי התזת מים למניעת התלקחות אש. המבנה, שיועד בתחילה לטובת מרפאות חוץ של בית החולים, הפך לפיל לבן, למרות המיליונים שהושקעו, לאחר שהבנייה הופסקה בעקבות החלטת ממשלה באותם ימים, להעביר את מערך טיפולי החוץ של הכללית לבית החולים בילינסון.

עכשיו, לאחר שנים רבות, הוחלט סופסוף להרוס את המבנה, אבל השאלה היא מה יוקם במקומו. התושבים בשכונת כפר גנים א', בה נמצא שטח המבנה, חוששים שיקום שם עוד מבנה ציבור. חשוב לציין שבנוסף לבית חולים השרון, נמצאים ברדיוס של כ-200 מטרים גם בית החולים הסיעודי נאות השרון, בית אבות נוסף בפינת גד מכנס ותלמוד התורה והכולל "דרך ישרים" ברחוב טרומפלדור.

הפיל הלבן ברח' כץ - העמודים הפונים לרח' עדיין עומדים
הפיל הלבן ברח' כץ - העמודים הפונים לרח' עדיין עומדים

בעירייה מרגיעים: לא יקום בית ספר

התושבים יודעים שעוד מבנה ציבור יעמיס על התשתיות ובעיקר על התנועה שצפויה להתגבר ושטחי החנייה שצפופים להצטמצם. חששם הוא שגרינברג רק מושך זמן עד לאחר הבחירות ואם ייבחר, הוא באמת מתכוון לייעד אותו למבנה ציבור ויש החוששים שהוא מיועד לשמש בית ספר לבנות דתיות "בית יעקב". לטענת העירייה המבנה נהרס קודם כל על מנת להרחיק מהמקום את העטלפים וההומלסים ששכנו במקום.

"כפי שראש העירייה התחייב, לאחר פינוי המבנה, נכשיר את השטח לטובת חניון רכבים לתושבי האזור, לנוכח מצוקת החניה", מבטיחים בעירייה ומרגיעים. "במקביל, אנחנו בוחנים את צרכי התושבים באזור, ובהתאם נקדם פיתוח רלוונטי שייקבע בשיתוף התושבים ולמענכם. בכל מקרה, כפי שנאמר, קידום תוכנית בית הספר ירדה מסדר היום של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה".

עוד ב-נדלן

קטה גרופ סלנט 57-59 פתח תקווה

מתחדשים במרכז: פרויקט סלנט 57-59 פתח תקווה של קטה גרופ אחרי שלב ההריסה

באחד הרחובות המתחדשים ביותר במרכז העיר, יקום בעוד שנתיים-שלוש בניין מגורים מודרני בן תשע קומות עם 54 דירות חדשות, שייבנה במקום שני בניינים ישנים ומוזנחים עם 18 דירות, שנהרסו בשבוע שעבר באירוע חגיגי. עלות הפרויקט מוערכת ב-75 מיליון ש"ח. "בימים אלה במיוחד, יש דחיפות של פרויקטי התחדשות עירונית, שהם פתרון מציל חיים עבור אוכלוסיית ישראל", נמסר מקטה.

המשך קריאה »
איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading