לנה קורן פלדמן

חדש בבילינסון: לנה קורן-פלדמן מונתה למנהלת הקמפוס ונחנך מרכז חדש לחקר הסרטן

הרופאה הבכירה, שמונתה לנהל את בית החולים, היא הצעירה בחוג מנהלי בתי החולים בישראל (48), מומחית אף אוזן גרון וכירורגיית ראש וצוואר, סגן אלוף במיל' והייתה ראש אגף רפואה בצה"ל, בנוסף לתפקידים בכירים נוספים בארגון כללית. לצד המנוי, נחנך בבילינסון השבוע "מרכז טופור" למחקר קליני בסרטן, שיעסיק כ-50 מתאמות מחקר ושיעזור בחקר וריפוי הסרטן, פרי תרומתם של חוה ושמעון טופור.

ד"ר לנה קורן פלדמן תחליף את ד"ר ערן רוטמן שכיהן בתפקיד משנת 2020 ויעזוב באוגוסט את תפקידו, לטובת מי שכיהנה כסגניתו בשנים האחרונות.  קורן-פלדמן סיימה את לימודי התואר הראשון ברפואה בהצטיינות בטכניון, ותואר שני במנהל מערכות בריאות (MHA) מאוניברסיטת בר אילן. ד"ר קורן ביצעה תפקידים ניהוליים בכירים בכללית בהם ניהלה את מנהלות ראשון לציון, מודיעין לוד, רחובות ועוד בתפקידה האחרון כיהנה כסגנית מנהל בית החולים בילינסון. 

"ניצב בפניי אתגר משמעותי וחשוב"

"אני שמחה לעמוד בראש קמפוס בילינסון מקבוצת הכללית", מסרה ד"ר לנה קורן פלדמן אמרה על מינויה "ניצב בפני אתגר משמעותי  וחשוב, להמשיך ולחזק את מובילתו באיכות רפואית ובטיפול החדשני שנותן למטופליו. אני מאוד נרגשת להיות חלק ממפעל הבריאות האדיר הזה שמאגד אלפי עובדים מדהימים שמגיעים בכל בוקר עם תחושת שליחות ונתינה אדירה".

ד"ר איתן וירטהיים, מנהל מרכז רפואי רבין, בירך על המינוי ואמר: " לנה היא רופאה ומנהלת מוכשרת, בעלת ניסיון עשיר במגוון תפקידים פיקודיים וניהוליים, אני סמוך ובטוח שלנה תמשיך להוביל את בית החולים לפסגות נוספות ותפעל מתוך תחושת שליחות למען בריאות וטיפול מיטבי לאזרחי מדינת ישראל. בהזדמנות זו אני מבקש להודות לד"ר ערן רוטמן מנהל בית החולים היוצא על עשייה חשובה ומשמעותית בבילינסון".

מנהלי בילינסון יחד עם התורמים של "מרכז טופור"
מנהלי בילינסון יחד עם התורמים של "מרכז טופור"

"מתכננים 100 מחקרים קלינים שנה על סרטן"

בנוסף, בית החולים בילינסון חנך שני מבנים חדשים בתחומו השבוע. הראשון במרכז דוידוף, מרכז טופור למחקר קליני בסרטן, פרי תרומתם הנדיבה של חוה ושמעון טופור. במרכז החדש, בניהולו של פרופ' סלומון שטמר. המרכז ירכז את את עשרות המחקרים הקליניים בסרטן שבהם בילינסון לוקח חלק בשנה במטרה למצוא דרכים לשיפור הטיפול המחלה, ויאוייש על ידי כ-50 מתאמות מחקר.

 

"במרכז דוידוף לוקחים מדי שנה חלק במעל ל-100 מחקרים קליניים", מסר פרופ' סלומון שטמר, סגן מנהל מרכז דוידוף ומנהל מרכז טופור. "מדובר בהיקף משמעותי שאינו נופל מהפעילות המחקרית במרכזי הסרטן הגדולים בעולם. לאור העלייה בהיקף הפעילות, עלה הצורך בהרחבה משמעותית של הפעילות ומרכז טופור החדשני נותן בהחלט את המענה הראוי". 

תחנת השיטור בבלינסון
תחנת השיטור בבלינסון

בטיחות הצוות הרפואי

המבנה השני שנחנך הוא נקודת משטרה בסמוך לחדר המיון, שמטרתה, בעקבות החלטת ממשלה לפעול למיגור האלימות נגד צוותים רפואיים. העמדה תאוכלס על ידי שוטר מתחנת פתח תקוה. זאת על מנת לסייע למנוע ולנהל אירועים מורכבים ואלימים למול מטופלים ומשפחותיהם.

ד"ר אלון נבט, מ"מ מנהל קמפוס בילינסון מסר כי: "כולי תקווה שתחנת השוטר תעמוד ללא שימוש, ושלא ניתקל יותר במקרים של אלימות כלפי צוותים רפואיים ועובדי בית החולים. אני מודה למשטרת העיר על הסיוע והעבודה המשותפת למען הקמתה של העמדה". 

התמונות באדיבות דוברות בית החולים בילינסון

עוד ב-מהנעשה בעיר

תסביר לנו: יוסף חדאד מגיע לפתח תקווה להרצאה בעופר הקניון הגדול ב-21.7

בעוד שבוע, ביום ראשון הבא (19:00), יגיע למתחם הקולנוע הוט סינמה שבקניון, הערבי-ישראלי, שהפך המסביר ללאומי, שכל אחד מאיתנו אוהב לשמוע, לערב אישי תחת הכותרת: "גאה להיות ערבי וגאה להיות ישראלי". חדאד יספר על חוויותיו האישיות – מהילדות בנצרת ועד הבחירה להתנדב לשרות בצה"ל, הפציעה הקשה במלחמת לבנון השניה ועוד היום, איך הגיע להיות הפנים של ההסברה הישראלית בעולם.

המשך קריאה »
צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »