איזור תעשייה סגולה 2500 החדש פתח תקווה

הפרויקט המסחרי סגולה 2500 בדרך למימוש: הועדה המחוזית החליטה להפקיד את התכנית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

הפרויקט המסחרי הגרנדיוזי באיזור התעשייה הותיק, לא צפוי לכלול מגורים – זאת בניגוד לתכנית שהוגשה על ידי עיריית פתח תקווה. התכנית כוללת תוספת של לא פחות מ-1,000,000 מ"ר עבור שימושי תעסוקה, תעשייה ומסחר וגם תוספת של 86,000 מ"ר עבור מבני תרבות, משרדי עירייה ומוסדות קהילתיים. יו"ר הועדה, עו"ד גדרון: "נשמור על שימושי התעשייה המסורתיים בסגולה".

דמיינו 2033 וסגולה תיראה להם אחרת.לפי התכנית המוצעת, המתחם ימשיך לשמש כאזור תעשייה ומלאכה "מסורתי" ותתאפשר בו בנייה חדשה של עד 7 קומות. מתחם נוסף של הפרויקט, הצמוד לתחנת רכבת "סגולה" והמטרו – ישמש עבור מסחר ותעסוקה ותתאפשר בו בנייה של עד 25 קומות; המתחם בחלק הדרומי, ישמש עבור תעשייה ומשרדים – ותתאפשר בו בינוי של עד 15 קומות. לאורך רחוב בן ציון גליס מתוכננת תוספת של שטחי מסחר.

איזור פרויקט סגולה 2500 - סגולה פתח תקווה

אם אתם כבר מדמיינים את הפקקים – אז יש התייחסות לנושא התחבורה הציבורית בתכנית. התוכנית מתבססת על מרכז תחבורה שיחבר בין תחנת רכבת ישראל "סגולה" ותחנת מטרו M2 – השאלה הנשאלת היא האם בעוד 10 שנים נעדיף לנסוע בתחבורה ציבורית יותר מאשר ברכב פרטי. אם התשובה היא לא – צפויים להיות פקקים רבים ביציאות ובכניסות בכביש 40 ובכניסה לשכונה מרח' גיסין.

"הפרויקט יותאם לעקרונות תכנון עדכניים והתאמתו לשינויים במרחב סביבו, בהם מתחם סגולה ותחנת המטרו הסמוכה ממזרח", מסר יו"ר הוועדה המחוזית מרכז, עו"ד מיכה גדרון. "הפרויקט קובע איפיון של אזורים בעלי אופי תפקודי שונה ונותן דגש לשמירה על שימושי התעשייה המסורתיים. בנוסף, התוכנית מציעה צירי תנועה חדשים לשיפור התנועה במרחב, כולל שיפור הגישה לכיוון תחנת המטרו ומגוון טיפוסי בניה בגבהים שונים".

התוכנית נערכה על ידי בר לוי אדריכלים ומתכנני ערים (שבאדיבותם ההדמיות). מעיריית פתח תקווה טרם נמסרה תגובה. 

פרויקט סגולה 2500 פתח תקווה - דמיינו 2030

מדוברות העירייה נמסר "עיריית פתח תקווה מקדמת את התחדשות אזור התעשייה סגולה הוותיק, במטרה שיכיל שימושי תעסוקה חדשניים, מרכזי מסחר ותרבות, שימושים ציבוריים ועוד. מתוך כלל התכנית לחידוש אזור סגולה, העירייה ביקשה לאשר תוספת יחידות דיור קטנות בחלק מאזור התעסוקה שנמצא כמובלעת שסובבת שכונות מגורים – צמודות דופן, במטרה לעודד את בעלי העסקים במקום לחידוש פני המתחם. על כל פנים, כאמור, החלטת הוועדה לא משנה את מהות התכנית והעירייה תשקול את צעדיה בהמשך במסגרת הליך ההתנגדויות."

עוד ב-נדלן

איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading