איזור תעשייה סגולה 2500 החדש פתח תקווה

הפרויקט המסחרי סגולה 2500 בדרך למימוש: הועדה המחוזית החליטה להפקיד את התכנית

הפרויקט המסחרי הגרנדיוזי באיזור התעשייה הותיק, לא צפוי לכלול מגורים – זאת בניגוד לתכנית שהוגשה על ידי עיריית פתח תקווה. התכנית כוללת תוספת של לא פחות מ-1,000,000 מ"ר עבור שימושי תעסוקה, תעשייה ומסחר וגם תוספת של 86,000 מ"ר עבור מבני תרבות, משרדי עירייה ומוסדות קהילתיים. יו"ר הועדה, עו"ד גדרון: "נשמור על שימושי התעשייה המסורתיים בסגולה".

דמיינו 2033 וסגולה תיראה להם אחרת.לפי התכנית המוצעת, המתחם ימשיך לשמש כאזור תעשייה ומלאכה "מסורתי" ותתאפשר בו בנייה חדשה של עד 7 קומות. מתחם נוסף של הפרויקט, הצמוד לתחנת רכבת "סגולה" והמטרו – ישמש עבור מסחר ותעסוקה ותתאפשר בו בנייה של עד 25 קומות; המתחם בחלק הדרומי, ישמש עבור תעשייה ומשרדים – ותתאפשר בו בינוי של עד 15 קומות. לאורך רחוב בן ציון גליס מתוכננת תוספת של שטחי מסחר.

איזור פרויקט סגולה 2500 - סגולה פתח תקווה

אם אתם כבר מדמיינים את הפקקים – אז יש התייחסות לנושא התחבורה הציבורית בתכנית. התוכנית מתבססת על מרכז תחבורה שיחבר בין תחנת רכבת ישראל "סגולה" ותחנת מטרו M2 – השאלה הנשאלת היא האם בעוד 10 שנים נעדיף לנסוע בתחבורה ציבורית יותר מאשר ברכב פרטי. אם התשובה היא לא – צפויים להיות פקקים רבים ביציאות ובכניסות בכביש 40 ובכניסה לשכונה מרח' גיסין.

"הפרויקט יותאם לעקרונות תכנון עדכניים והתאמתו לשינויים במרחב סביבו, בהם מתחם סגולה ותחנת המטרו הסמוכה ממזרח", מסר יו"ר הוועדה המחוזית מרכז, עו"ד מיכה גדרון. "הפרויקט קובע איפיון של אזורים בעלי אופי תפקודי שונה ונותן דגש לשמירה על שימושי התעשייה המסורתיים. בנוסף, התוכנית מציעה צירי תנועה חדשים לשיפור התנועה במרחב, כולל שיפור הגישה לכיוון תחנת המטרו ומגוון טיפוסי בניה בגבהים שונים".

התוכנית נערכה על ידי בר לוי אדריכלים ומתכנני ערים (שבאדיבותם ההדמיות). מעיריית פתח תקווה טרם נמסרה תגובה. 

פרויקט סגולה 2500 פתח תקווה - דמיינו 2030

מדוברות העירייה נמסר "עיריית פתח תקווה מקדמת את התחדשות אזור התעשייה סגולה הוותיק, במטרה שיכיל שימושי תעסוקה חדשניים, מרכזי מסחר ותרבות, שימושים ציבוריים ועוד. מתוך כלל התכנית לחידוש אזור סגולה, העירייה ביקשה לאשר תוספת יחידות דיור קטנות בחלק מאזור התעסוקה שנמצא כמובלעת שסובבת שכונות מגורים – צמודות דופן, במטרה לעודד את בעלי העסקים במקום לחידוש פני המתחם. על כל פנים, כאמור, החלטת הוועדה לא משנה את מהות התכנית והעירייה תשקול את צעדיה בהמשך במסגרת הליך ההתנגדויות."

עוד ב-נדלן

וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »
רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב פתח תקווה

פרויקט רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב של שמי אושר להפקדה. לפי התמונות אפשר להבין למה

קירות מתפוררים, עמודים עם יציבות בסימן שאלה, סורגים חלודים, זבל וגרוטאות – קשה להאמין שככה חיים בפתח תקווה בשנת 2024. אבל בעוד כשלוש-ארבע שנים, לפי התכנון יקומו במקום 54 יחידות דיור ישנות ומוזנחות כ-220 דירות חדשות בארבעה בניינים, שלושה מהם בני 10 קומות ועוד מגדל מגורים ענק של כ-27 קומות באחד מהפרויקטים הבולטים של חיים שמי. צפו בתמונות מהשטח.

המשך קריאה »
דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading