"התפוז המכני" בפתח תקווה: העיר גועשת בעקבות הפצת סרטון אלימות של הכאת נער

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

חבורה של נערים היכו נמרצות נער באגרופים ובבעיטות ואף הפנו כלפיו אקדח טייזר – כשהכל מתועד ומופץ ברשתות החברתיות. "עזבו אותי. אמא שלי מאושפזת בבית חולים", זעק הנער, אך זה לא עזר לו והוא הוכה עד זוב דם. התיעוד הגיע לידי שוטרי תחנת פתח תקווה, שפתחו בחקירה, למרות שלא התקבלה תלונה על התקיפה האכזרית. גרינברג: "פועלים עם המשטרה לאיתור פרטי המעורבים".

בפתח תקווה NEWS אנחנו משתדלים להימנע מסיקור אירועי אלימות ופשע המתרחשים בעיר (ויש רבים כאלה), אך ממקרה זה, שקיבל ביטוי רחב בתקשורת הארצית, קשה לנו להתעלם. האלימות הגואה בקרב בני הנוער, לא פוסחת על פתח תקווה. לאחר מספר מקרים שהתרחשו בעיר לאחרונה – נראה שעכשיו הגיע השיא, עם סרטון מתועד של אלימות בסגנון ה"תפוז המכני", שהופנתה לנער על ידי מספר נערים – כאן, אצלנו בפתח תקווה.

הכל מתועד: סרטון האלימות (קשה לצפיה)

מתוך: MAKO

בסרטון שהופץ נראה הנער מוכה על ידי מספר נערים באלימות קשה, כשאין ביכולתו להתלונן. בסרטון אפשר לשמוע כי הנערים דורשים ממנו לספק להם כתובת כלשהי, ומי שלא מסר אותה – היכו אותו. בנער מתחנן שיעזבו אותו לנפשו ואף מנסה להימלט מהם – אך הם ממשיכים במעשיהם. "רד על הרצפה, תגיד שאתה שרמוטה, תגיד שאתה זונה", צעקו לו הנערים, תוך שהם חובטים בו גם עם מקלות. הנערים גם מתועדים ככל הנראה מחשמלים אותו עם שוקר. "אמא שלי בבית חולים", התחנן הילד שיפסקו המכות, אך לשווא.

לפי הדיווח, שוטרי תחנת פתח תקוה, בסיוע מערכי מודיעין נוספים, חלה לנהל חקירה מואצת, עם קבלת הסרטון לידיהם. לפי המשטרה, עד כה לא התקבלה תלונה בתחנה ומועד האירוע לפי שעה לא ידוע, אך יחד עם זאת, היא פתחה בחקירה יזומה לשם איתור הקורבן לצד מעצר המעורבים בתקיפה.

ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג, התייחס לאירוע הקשה וכתב ברשתות: "גורמי הרשות והמשטרה פועלים לאיתור פרטי המעורבים.על אף שמדובר באירוע חריג שאינו מאפין את בני הנוער בפתח תקווה, חשוב לי להדגיש כי אנו מוקיעים, מגנים ומוקעים בפה מלא שימוש באלימות מכל סוג, ויחד עם גורמי האכיפה נפעל כנגדה ביד קשה".

"נמשיך להשקיע בתכניות חינוכיות, בהסברה, בפרויקט עיר ללא אלימות, בהוספת עוד סירות בטחון עירוניות, בהתקנת מצלמות ובכל מה שידרש כדי למגר את התופעה הרעה הזו", סיכם גרינברג. השר בן גביר התייחס גם הוא לסרטון המזעזע מפתח תקווה: "המשטרה חייבת לעצור את העבריינים".

התגובות ברשת:

עוד ב-מהנעשה בעיר

אפליקציית בונד

בונד. אפליקציית בונד: העירייה בוחנת שימוש באפליקציה שתגביר את בטחון התושבים

נלחצים לפני שאתם מגיעים לסמטה חשוכה בפתח תקווה? בקרוב אולי תוכל להירגע, באמצעות יישומון סלולרי ,שיאפשר לצפות במשתמש תוך צילום בווידאו, לשוחח בזמן אמת עם איש ביטחון – ואף להקפיץ אותו בזמן מצוקה. האפליקציה, המבוססת AI (בינה מלאכותית), כבר נמצאת בשימוש בארה"ב ושירותיה מאפשרים אבטחה על המשתמשים בתחומים שונים.

המשך קריאה »
הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

המשך קריאה »
שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading