הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

אם יש משהו שישנה את פניה של פתח תקווה בשנים הקרובות, זו השכונה החדשה שצפויה לקום בסירקין, על שטח המחנה הצבאי הנטוש. לפי התכנית, השכונה תתפרס גם על פני שטחי יער גדולים, בהם יש אלפי עצים. החשש כי העצים הרבים ייכרתו, מה שיגרום לפגיעה באיכות הסביבה, בבריאות וברווחת התושבים. החשש הזה הוליד את הועד להצלת יער סירקין בראשות לילך חג'בי וארבל שחר.

ענת זנזורי עם תומכים נוספים להצלת יער סירקין

עצים בני 150 שנה בסכנה

שכונת סירקין החדשה צפויה לקום ולהתאכלס אחרי 2030, כשבתכנון הוא לא פחות מ-12,500 יחידות דיור, שיאכלסו כ-40-50 אלף איש – מה שעשוי להפוך את פתח תקווה לעיר השלישית בגודלה מבחינת אוכלוסיה (תעקוף את חיפה). לטענת התומכים להצלת היער, למרות שהתכנית אושרה על ידי המדינה, בסמכותה של עיריית פתח תקווה לבטל את הרישיונות לכריתת העצים, שחלקם בני 150 שנה ומעלה.

"ההפנינג שארגנו להצלת יער סירקין, בתמיכת ״קרן של״י וארגון ״חיים וסביבה״, מטרתו הייתה להניע את הקהילה המקומית להיות חלק מהמאבק כנגד התכנית של רשות מקרקעי ישראל (רמ״י) לבנות שכונת מגורים על היער", אמרה חג'בי, מראשי הועד להצלת היער. "המשמעות של הקמת השכונה היא כריתה של עצים רבים, שחשובים לבריאות ולרווחה של התושבים".

תכנית שכונות סירקין - ב-2033 כבר יהיו פה 50 אלף תושבים
תכנית שכונות סירקין - ב-2033 כבר יהיו פה 50 אלף תושבים?

"האירוע הוכיח שרוצים את יער סירקין איתנו

אנשי הועד להצלת יער סירקין, מאמינים שלמרות שבג"צ דחה כבר לפני שש שנים עתירות שהוגשו נגד התכנית, הכוח עדיין נמצא אצל התושבים. "יער סירקין הינו אוצר לאומי ולא רק פתח תקווה אמורה לתת את הדין על תוכנית הבנייה", אומרים המארגנים. הטיימינג של האירוע, שלושה שבועות לפני ה-31.10, מועד הבחירות המקומיות, משך אליו מתמודדים למועצת העיר פתח תקווה, שרצו להפגין תמיכה בהצלת יער סירקין.

בין אלו שהגיעו: ענת זנזורי, המתמודדות גם על ראשות העיר וידועה כפעילת איכות הסביבה, אורי אהד, ראש העיר הזמני לשעבר ויו"ר סיעת מחויבים, משה משה, סגן ראש העיר לשעבר שרץ למועצה ברשימה עצמאית וסרחיו גולצמן, מחזיק תיק החינוך בעירייה, שרץ למועצה מטעם מפלגת העבודה ובריגיטה מרזון, שרצה למועצה מטעם יש עתיד.

"האירוע המוצלח הוכיח שהתושבים בפתח תקווה והסביבה רוצים את יער סירקין איתנו", אמרה ארבל שחר, מהמארגנות. "אנחנו מתנגדים לכריתה שלו ולאובדן של אלפי עצים ובעלי חיים עבור עוד שכונת מגורים בפתח תקווה".

צפו: סיור ביער סירקין

עוד ב-מהנעשה בעיר

תסביר לנו: יוסף חדאד מגיע לפתח תקווה להרצאה בעופר הקניון הגדול ב-21.7

בעוד שבוע, ביום ראשון הבא (19:00), יגיע למתחם הקולנוע הוט סינמה שבקניון, הערבי-ישראלי, שהפך המסביר ללאומי, שכל אחד מאיתנו אוהב לשמוע, לערב אישי תחת הכותרת: "גאה להיות ערבי וגאה להיות ישראלי". חדאד יספר על חוויותיו האישיות – מהילדות בנצרת ועד הבחירה להתנדב לשרות בצה"ל, הפציעה הקשה במלחמת לבנון השניה ועוד היום, איך הגיע להיות הפנים של ההסברה הישראלית בעולם.

המשך קריאה »
צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »