הצלת יער סירקין פתח תקווה

מאות תושבים, כולל מתמודדים למועצת העיר, השתתפו באירוע להצלת יער סירקין

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מארגני האירוע, בתמיכת "קרן של"י" וארגון "חיים בסביבה", יצרו הפנינג חווייתי להורים וילדים, שכלל סדנאות אומנות בהדרכת אומנים. המטרה העיקרית הייתה לגייס עוד חתימות על העצומה, שקוראת לשמור על למעלה מ-6000 עצים, שצפויים להיכרת, כאשר יחלו לבנות את שכונת סירקין החדשה. אורי אהד, ענת זנזורי, סרחיו גולצמן ומשה משה – נכחו באירוע והפגינו תמיכה.

אם יש משהו שישנה את פניה של פתח תקווה בשנים הקרובות, זו השכונה החדשה שצפויה לקום בסירקין, על שטח המחנה הצבאי הנטוש. לפי התכנית, השכונה תתפרס גם על פני שטחי יער גדולים, בהם יש אלפי עצים. החשש כי העצים הרבים ייכרתו, מה שיגרום לפגיעה באיכות הסביבה, בבריאות וברווחת התושבים. החשש הזה הוליד את הועד להצלת יער סירקין בראשות לילך חג'בי וארבל שחר.

ענת זנזורי עם תומכים נוספים להצלת יער סירקין

עצים בני 150 שנה בסכנה

שכונת סירקין החדשה צפויה לקום ולהתאכלס אחרי 2030, כשבתכנון הוא לא פחות מ-12,500 יחידות דיור, שיאכלסו כ-40-50 אלף איש – מה שעשוי להפוך את פתח תקווה לעיר השלישית בגודלה מבחינת אוכלוסיה (תעקוף את חיפה). לטענת התומכים להצלת היער, למרות שהתכנית אושרה על ידי המדינה, בסמכותה של עיריית פתח תקווה לבטל את הרישיונות לכריתת העצים, שחלקם בני 150 שנה ומעלה.

"ההפנינג שארגנו להצלת יער סירקין, בתמיכת ״קרן של״י וארגון ״חיים וסביבה״, מטרתו הייתה להניע את הקהילה המקומית להיות חלק מהמאבק כנגד התכנית של רשות מקרקעי ישראל (רמ״י) לבנות שכונת מגורים על היער", אמרה חג'בי, מראשי הועד להצלת היער. "המשמעות של הקמת השכונה היא כריתה של עצים רבים, שחשובים לבריאות ולרווחה של התושבים".

תכנית שכונות סירקין - ב-2033 כבר יהיו פה 50 אלף תושבים
תכנית שכונות סירקין - ב-2033 כבר יהיו פה 50 אלף תושבים?

"האירוע הוכיח שרוצים את יער סירקין איתנו

אנשי הועד להצלת יער סירקין, מאמינים שלמרות שבג"צ דחה כבר לפני שש שנים עתירות שהוגשו נגד התכנית, הכוח עדיין נמצא אצל התושבים. "יער סירקין הינו אוצר לאומי ולא רק פתח תקווה אמורה לתת את הדין על תוכנית הבנייה", אומרים המארגנים. הטיימינג של האירוע, שלושה שבועות לפני ה-31.10, מועד הבחירות המקומיות, משך אליו מתמודדים למועצת העיר פתח תקווה, שרצו להפגין תמיכה בהצלת יער סירקין.

בין אלו שהגיעו: ענת זנזורי, המתמודדות גם על ראשות העיר וידועה כפעילת איכות הסביבה, אורי אהד, ראש העיר הזמני לשעבר ויו"ר סיעת מחויבים, משה משה, סגן ראש העיר לשעבר שרץ למועצה ברשימה עצמאית וסרחיו גולצמן, מחזיק תיק החינוך בעירייה, שרץ למועצה מטעם מפלגת העבודה ובריגיטה מרזון, שרצה למועצה מטעם יש עתיד.

"האירוע המוצלח הוכיח שהתושבים בפתח תקווה והסביבה רוצים את יער סירקין איתנו", אמרה ארבל שחר, מהמארגנות. "אנחנו מתנגדים לכריתה שלו ולאובדן של אלפי עצים ובעלי חיים עבור עוד שכונת מגורים בפתח תקווה".

צפו: סיור ביער סירקין

עוד ב-מהנעשה בעיר

שוק ארבעת המינים פתח תקווה

איפה ייפתחו את שוק ארבעת המינים בפתח תקווה תשפ"ד? כל המקומות, כל התאריכים

הדוכנים לממכר האתרוג, הלולב, ההדס והערבה, לקראת חג סוכות המתקרב, ייפתחו בחמישה מועדים שונים ממוצאי יום כיפור עד ערב החג, ברחבות בתי הכנסת במרכז פתח תקווה, אבל גם בשכונות הדר גנים/עמישב, גני הדר, כפר גנים ב', רמת ורבר ושעריה. "החלטנו גם השנה להקים דוכנים ברחבי העיר בסמוך לבתי כנסת, כוללים ומתנ"סים- ובכך לייעל את רכישת ארבעת המינים הן לטובת התושבים", מסר גרינברג.

המשך קריאה »
לוגו עיריית פתח תקווה

לוגו חדש לעיריית פתח תקווה: ממושבה למטרופולין של 300 אלף תושבים

העירייה דיווחה כי הלוגו הישן הוותיק עם שלושת העיגולים בצבעי חום, כתום וירוק, שסימלו את האדמה, התפוזים והצמיחה – שאפיינה את העיר בשנותיה המוקדמות – יחליף לוגו מודרני, שישדר חדשנות של עיר עם
מערכת תחבורה מתקדמת ואזורי מסחר, תעשייה והייטק מהגדולים בארץ. ראש העיר, גרינברג: "הלוגו מבטא את התפתחות העיר המואצת והתחושה שיש צורך לחזק את תחושת הלכידות של התושבים".

המשך קריאה »

"התפוז המכני" בפתח תקווה: העיר גועשת בעקבות הפצת סרטון אלימות של הכאת נער

חבורה של נערים היכו נמרצות נער באגרופים ובבעיטות ואף הפנו כלפיו אקדח טייזר – כשהכל מתועד ומופץ ברשתות החברתיות. "עזבו אותי. אמא שלי מאושפזת בבית חולים", זעק הנער, אך זה לא עזר לו והוא הוכה עד זוב דם. התיעוד הגיע לידי שוטרי תחנת פתח תקווה, שפתחו בחקירה, למרות שלא התקבלה תלונה על התקיפה האכזרית. גרינברג: "פועלים עם המשטרה לאיתור פרטי המעורבים".

המשך קריאה »
רון סקריפקין, מנכ"ל הלן דורון באמצע. משכית גילן-שוחט משמאל

"הלן דורון" תרמה מאות ערכות לימוד לאנגלית לילדים בבית החולים שניידר פתח תקווה

החברה הישראלית ללימודי השפה אנגלית, הפועלת מ-40 מדינות ברחבי העולם, השיקה בימים אלו את ערכות הלימוד שלה, שנמסרו לכ-250 אלף ילדים בישראל. הילדים, בגילאי 6-9, המאושפזים בבית החולים ואינם יכולים להגיע לפתיחת הלימודים, זכו לביקור של מנכ"ל החברה, רומן סקריפקין, שהעניק להם תיק גב, ספרים וחוברות ואמר: "זוהי זכות גדולה. למשיך לתרום למען הקהילה".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading