HOGI ONE ששון חוגי פתח תקווה

בצל המלחמה: הבחירות המקומיות בפתח תקווה ובכל הארץ יידחו לפחות בשלושה חודשים

לאחר שביום רביעי שעבר הגיש משרד הפנים בקשה לדחות את הבחירות, שאמורות היו להתקיים בעוד שבועיים ויומיים (31.10), אושרה ההחלטה היום בממשלה והן יידחו לפחות לסוף ינואר 2024. הסיבה היא חוסר הוודאות, בעקבות הלחימה, שמשפיעה על כל התחומים – הן במישור הארצי והן במישור המוניציפלי. הפעם האחרונה שנדחו הבחירות לרשויות המקומיות הייתה ב-1982, בעקבות מלחמת לבנון הראשונה.

במשך מספר חודשים סיקרנו כאן את הקמפיינים של המועמדים לבחירות לראשות העיר ולנציגות המועצה, שהעלו הילוך בשבוע הראשון של אוקטובר לקראת הישורת האחרונה – אלא שהכל נעצר ב-7 באוקטובר, עם מתקפת הפתע של החמאס. שלטי הבחירות עדיין מתנוססים ברחבי העיר, אך כרגע הכל נעצר ומוקפא, לפחות עד שתירגע הלחימה ושתהיה החלטה סופית לגבי מועד הבחירות החדש.

עם תחילת הלחימה, החלו לדון במשרד הפנים בדחייה של הבחירות. הדחייה היא כמובן מהלך מתבקש – לא רק בגלל חוסר הוודאות. המשק לא ערוך לקיים את הבחירות מבחינה נפשי, טכנית ותפעולית. לדוגמא, שר הפנים, משה ארבל (שהחליף את אריה דרעי בתפקיד), מתפקד גם כשר הבריאות ובימים האחרונים, מן הסתם, הוא פועל בעיקר בביתי החולים ובעזרה לצוותים הרפואיים.

בתזכיר החוק הקצר, שהפיץ המשרד, צוין כי "על רקע מצב המלחמה בו מצויה מדינת ישראל, והקשיים בקיום מערכת בחירות במהלך התקופה האמורה, מוצע לדחות את מועד הבחירות בכשלושה חודשים". זוהי הפעם הראשונה שדוחים את הבחירות לרשויות מקומיות, מאז 1982, אז דחתה הכנסת את הבחירות לאוקטובר 1983, בשל מלחמת לבנון הראשונה.


מעבר לדחיית הבחירות, גם החלטות מוניציפליות שוטפות, של הוועדות השונות, כמו באישור ובמתן היתרי בנייה, צפויות להידחות. על זה יש להוסיף את הוראתו של ראש העיר רמי גרינברג להקפיא את העבודות באתרי הבנייה השונים – מה שצפוי להשפיע על פיתוח תשתיות והמשך בניית פרויקטים למגורים ומסחר לתקופה ארוכה.

מכיוון שמדובר במצב כמעט תקדימי, עדיין לא ידוע אם יתאפשר שינוי של בהרכב המועמדים לראשות העיר והמועצה – היות והרשימות כבר נסגרו לפני חודש. לפי גורמים המעורבים במערכת הבחירות עמם שוחחנו, ההערכה היא שהרשימות יישארו כמו שהן והקמפיינים ימשיכו באותה מתכונת כאשר תסתיים הלחימה.

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

מזעזעים את הקבינט: התפרסם סרטון החטיפה של דניאלה גלבוע מפתח תקווה וחברותיה לבסיס

גלבוע הפתח תקוואית, יחד עם עוד ארבע מחברותיה לבסיס – לירי אלבג, אגם ברגר, קרינה ארייב ונעמה לוי – נחטפו ב-7 באוקטובר מנחל עוז לרצועת עזה. הסרטון נמצא אצל המשפחות כבר זמה מה, אך רק עכשיו הם החליטו לאשר את הפרסום (הלא מצונזר), על מנת לזעזע את העולם ובעיקר להפעיל לחץ על הממשלה לקדם עסקת חטופים. אורלי, אמה של דניאלה: "בסרט הכי נורא לא חשבתי שאראה בעתה כזאת בעיניים שלה".

המשך קריאה »
עומר קביליו

הובא למנוחות עומר קביליו מפ"ת שנהרג בתאונת דרכים בדרך לפעילות מבצעית

זה לא נגמר. לאחר הבשורה הקשה על נפילתם של הפתח תקוואים לירון יצחק ועירא יאיר גיספן זכרונם לברכה, התבשרנו היום על אבידה נוספת של בן עיר. בדקות האחרונות הסתיימה הלוויתו של קביליו, בחלקה הצבאית בסגולה, כשמאות בני משפחה וחברים חלקו לו כבוד אחרון. התאונה אירעה כשקביליו נסע על אופנועו בדרך לבסיס. המשפחה תשב שבעה ברחוב שפרינצק 24 בשכונת אחדות.

המשך קריאה »
עירא יאיר גיספן

צפו: עשרות חברים ובני משפחה הגיע לשבעה של של עירא יאיר גיספן ז"ל (וידאו)

אם רציתם הוכחה עד כמה עירא, הסמל בן ה-19 מפתח תקווה, שנהרג ביום שלישי בתאונת טנק ברצועת עזה, היה אדם כל כך אהוב בחייו, הייתם צריכים להגיע היום (שישי, 17.5) לשכונת שערייה, לבית מגוריו ברח' יונה. בחצר, בסוכת האבלים ועל הגג התכנסו אנשים רבים, שהכירו את עירא. חברים מספרים על כריזמה סוחפת, צחוקים ב'קרייזי מיט' והרצון שלו להיות קרבי ולתרום למדינה כמה שיכול.

המשך קריאה »
לירון יצחק וארוסתו

חלל שני מפתח תקווה בתוך יום: לירון יצחק, שבועיים לפני חתונתו, נפטר בבילינסון מפצעיו

יצחק, עובד חברה קבלנית מטעם משרד הביטחון, נפצע שלשום באורח אנוש מפצמ"ר במרחב רצועת עזה. בית החולים בילינסון הפתח תקוואי הודיע כי הצוותים הרפואיים נלחמו על חייו ביומיים האחרונים בניסיון לטפל בפציעת הראש האנושה אותה ספג – אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. יצחק ז"ל, בן 30, הוא הותיר אחריו הורים, אח, אחות ואת אלמוג ארוסתו, לה היה אמור להינשא בעוד שבועיים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading