HOGI ONE ששון חוגי פתח תקווה

בצל המלחמה: הבחירות המקומיות בפתח תקווה ובכל הארץ יידחו לפחות בשלושה חודשים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

לאחר שביום רביעי שעבר הגיש משרד הפנים בקשה לדחות את הבחירות, שאמורות היו להתקיים בעוד שבועיים ויומיים (31.10), אושרה ההחלטה היום בממשלה והן יידחו לפחות לסוף ינואר 2024. הסיבה היא חוסר הוודאות, בעקבות הלחימה, שמשפיעה על כל התחומים – הן במישור הארצי והן במישור המוניציפלי. הפעם האחרונה שנדחו הבחירות לרשויות המקומיות הייתה ב-1982, בעקבות מלחמת לבנון הראשונה.

במשך מספר חודשים סיקרנו כאן את הקמפיינים של המועמדים לבחירות לראשות העיר ולנציגות המועצה, שהעלו הילוך בשבוע הראשון של אוקטובר לקראת הישורת האחרונה – אלא שהכל נעצר ב-7 באוקטובר, עם מתקפת הפתע של החמאס. שלטי הבחירות עדיין מתנוססים ברחבי העיר, אך כרגע הכל נעצר ומוקפא, לפחות עד שתירגע הלחימה ושתהיה החלטה סופית לגבי מועד הבחירות החדש.

עם תחילת הלחימה, החלו לדון במשרד הפנים בדחייה של הבחירות. הדחייה היא כמובן מהלך מתבקש – לא רק בגלל חוסר הוודאות. המשק לא ערוך לקיים את הבחירות מבחינה נפשי, טכנית ותפעולית. לדוגמא, שר הפנים, משה ארבל (שהחליף את אריה דרעי בתפקיד), מתפקד גם כשר הבריאות ובימים האחרונים, מן הסתם, הוא פועל בעיקר בביתי החולים ובעזרה לצוותים הרפואיים.

בתזכיר החוק הקצר, שהפיץ המשרד, צוין כי "על רקע מצב המלחמה בו מצויה מדינת ישראל, והקשיים בקיום מערכת בחירות במהלך התקופה האמורה, מוצע לדחות את מועד הבחירות בכשלושה חודשים". זוהי הפעם הראשונה שדוחים את הבחירות לרשויות מקומיות, מאז 1982, אז דחתה הכנסת את הבחירות לאוקטובר 1983, בשל מלחמת לבנון הראשונה.


מעבר לדחיית הבחירות, גם החלטות מוניציפליות שוטפות, של הוועדות השונות, כמו באישור ובמתן היתרי בנייה, צפויות להידחות. על זה יש להוסיף את הוראתו של ראש העיר רמי גרינברג להקפיא את העבודות באתרי הבנייה השונים – מה שצפוי להשפיע על פיתוח תשתיות והמשך בניית פרויקטים למגורים ומסחר לתקופה ארוכה.

מכיוון שמדובר במצב כמעט תקדימי, עדיין לא ידוע אם יתאפשר שינוי של בהרכב המועמדים לראשות העיר והמועצה – היות והרשימות כבר נסגרו לפני חודש. לפי גורמים המעורבים במערכת הבחירות עמם שוחחנו, ההערכה היא שהרשימות יישארו כמו שהן והקמפיינים ימשיכו באותה מתכונת כאשר תסתיים הלחימה.

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

אסף חממי

הותר לפרסום: אל"מ אסף חממי, שגדל בפתח תקווה, נהרג ב-7 באוקטובר. הלווייתו – מחרתיים

כמעט חודשיים מהשבת השחורה שהחלה את המלחמה, דובר צה"ל הודיע הערב כי מפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה נפל בקרבות של אותו יום. גופתו נחטפה לעזה, יחד עם שני חברי צוות מהחפ"ק שלו. חממי עבר לאחרונה לקריית אונו, אך במשך שנים הוא ומשפחתו, התגוררו בעיר והם נטועים בה עמוק. ראש העיר, רמי גרינברג: "סיפורה של משפחת חממי הוא סיפורה של המדינה"

המשך קריאה »
אירוע רכיבת אופניים פתח תקווה

אירוע רכיבת אופני שטח התקיים היום בפתח תקווה למען החטופים והחטופות בעזה

עשרות רוכבי אופניים עם חולצות לבנות ובלונים צהובים הגיעו הבוקר (שישי) לחניון אצטדיון "שלמה ביטוח", משם יצאו לרכיבת שטח בשבילי הירקון לאורך מסלול של 10 קילומטרים. מזג האוויר היה נעים והאווירה הייתה מרגשת ואופטימית, זאת למרות שפעימות שחרור החטופים הסתיימו אתמול וכך גם הפסקת האש. באירוע נשא דברים אלון נמרודי, בנו של תמיר החטוף: "שבוע לפני החטיפה, הוא התראיין לקצונה".

המשך קריאה »
כנס אגף ביטחון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה נערכת: עשרות אוטובוסים, מובילים ומשאיות יתנו מענה בשעת חירום

נקווה שלא יהיה צורך: בכנס שקיים היום אגף הביטחון, הפיקוח והחירום של העירייה לחברות בעלות ציוד מכני הנדסי, הובלות והיסעים, סוכם כי אלו יהיו זמינות עבור תושבי העיר ולא עבור גורמים אחרים, במידה והמצב המלחמתי ידרוש זאת. ראש העיר, רמי גרינברג: "מדובר בהליך ייחודי, כאשר רק עיריות ורשויות מקומיות בודדות ביצעו הליך דומה".

המשך קריאה »

תמונות ראשונות: 8 מהחטופים הגיעו אמש לטיפול בבית החולים שניידר בפתח תקווה

המרכז לרפואת ילדים בעיר היה נרגש לקבל לידיו ארבעה ילדים, שלוש אמהות וסבתא אחת, שנחתו אמש במנחת הבי"ח במסוק, לאחר ששהו 49 יום בשבי החמאס בעזה. על מנת לתת להם את הטיפול הטוב ביותר ולשמור על פרטיותם, הוכנו להם חדרים מיוחדים בבניין הזכוכית החדש. ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת שניידר: "מצבם טוב. הם נמצאים סוף סוף בידיים הטובות והדואגות ביותר"

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading