ערב למען החטופים - בהיכל התרבות פתח תקווה

למען החטופים: נגה ארז, רביד פלוטניק ויסמין מועלם יופיעו ב-16.11 בהיכל התרבות

עיריית פתח תקווה ארגנה אירוע להעלאת המודעות, שיתקיים ביום חמישי הקרוב בשעה 19:30, בהשתתפות האומנים המוכרים ובשיתוף המטה להשבת החטופים.במקום יוצבו 240 כסאות המייצגים את החטופים ו-22 כסאות עבור הנעדרים. באירוע ישתתפו גם נציגים של משפחות החטופים תושבות העיר: משפחותיהן של ענבר הימן, אליה טולדנו ודניאלה גלבוע. עלות כרטיסים – בין 60 ל-200 ש"ח.

לאחר הטקס המרגש שהתקיים ביום חמישי האחרון בבית יד לבנים, יתקיים כעבור שבוע (ב-16.11), אירוע נוסף של העירייה לציון הנופלים ולצורך העלאת המודעות להחזרת החטופים. האירוע יתקיים בהיכל התרבות ויופיעו בו אומנים מהשורה הראשונה: נגה ארז, רביד פלוטניק, יסמין מועלם, ג'ימבו בוי ואמיר אטיאס (מבית הבובות). את האירוע ינחו בהתנדבות נועה קולר ("קופה ראשית) וערן זרחוביץ' ("ארץ נהדרת").

מיצג כיסאות עם תמונות חטופים - באדיבות: עיריית פתח תקווה
מיצג כיסאות עם תמונות חטופים - באדיבות: עיריית פתח תקווה

במהלך הערב יעלו בני משפחותיהם של החטופים תושבי העיר: ענבר הימן, אליה טולדנו ונציגי משפחתה של דניאלה גלבוע, שיספרו על יקיריהם וישתפו בתחושותיהם הקשות מאז ה-7 באוקטובר. בלובי היכל התרבות, יעמוד מייצג המבטא את תפילתו של עם ישראל לשובם של החטופים והנעדרים. על רקע שלט עם תמונותיהם של כל החטופות והחטופים, שלצידו דגלי ישראל, יוצבו 240 כסאות המייצגים את החטופים ו-22 כסאות המייצגים את הנעדרים.

בעירייה מציינים כעי על כל כיסא תוצב תמונה של אחת או אחד החטופים או הנעדרים. בין הכיסאות יוצבו גם כיסאות קטנים עם צעצועים, המייצגים את הפעוטות והילדים הרבים החטופים ומוחזקים בעזה. "מאז אותה שבת שחורה וארורה אנו פועלים במספר מישורים על מנת לסייע ככל הניתן למשפחות השכולות וכן למשפחות הפצועים והחטופים", מסר ראש העיר, רמי גרינברג.

"משפחות אלה נכנסו לנו ללב וההפכו לחלק ממשפחתנו", הוסיף. "הערב הזה שאנו מפיקים מטרתו העלאת המודעות לנושא החטופים ושלרגע לא ירד מסדר היום. נמשיך לעשות כל שניתן כדי לסייע ולעזור למשפחות החטופים בתקופה קשה זו".  כרטיסים בעלות 60-200 ₪ ניתן לרכוש בהיכל התרבות באתר או בטלפון.

בעירייה מדגישים כי כל המשתתפים והמנחים עושים זאת בהתנדבות וכל ההכנסות יועברו למטה להשבת החטופים . 

התמונות האחרונות של ענבר הימן - מהמסיבה הקטלנית ברעים
התמונות האחרונות של ענבר הימן - מהמסיבה הקטלנית ברעים
דניאלה גלבוע

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

חיבוק אחרון - תערוכת צילומים בעמי ב.ס.ר סיטי

"חיבוק אחרון" – תערוכת צילומים חדשה של אימהות שכולות מוצגת בעמי ב.ס.ר סיטי

אלפי העוברים והשבים במתחם המסחרי ומרכז העסקים הכי פתוח בפתח תקווה, כבר הבחינו במיצג התערוכה שהוצב לפני כשבוע בין בניין ב.ס.ר Y ל-ב.ס.ר T, סמוך לסניף מקדונלד'ס. התערוכה מציגה צילומים של הצלמת יפעת פאר, יחד עם סיפוריהם של האמהות, שאיבדו את ילדיהן במתקפת הטרור של ה-7 באוקטובר. מחר, צפוי להתקיים טקס במקום, בנוכחות ראש העיר רמי גרינברג.

המשך קריאה »
מירי מסיקה משטרת פתח תקווה ממ"ד שלום פתח תקווה

צפו: משטרת פתח תקווה בית חינוך ממ"ד שלום שרים לזכר דור מנגדי ז"ל (וידאו)

היום יצא לאור קליפ מרגש של "שיר תקווה" אותו שר אנשי המשטרה בעיר ותלמידי החינוך המיוחד משערייה, בליווי הזמרת מירי מסיקה. הביצוע הוקדש לרב סמל דור מנגדי ז"ל, לוחם במשטרת ישראל, שנפל בקרב בקיבוץ בארי ב-7.10, ולכל הגיבורים שנפלו בהגנה על המולדת. הקליפ צולם על רחבת תחנת המשטרה ברח' שטמפפר. מיכאל וקנין כתב את המילים ושמעון בוסקילה את הלחן.

המשך קריאה »
כיכר גורן פתח תקווה - אלימות

תיעוד: אלימות מילולית בין מפגינים בכיכר גורן פתח תקווה לנהגים ובני נוער (וידאו)

זה עדיין לא הגיע למחוזות של האלימות הפיזית כמו שאנחנו רואים בהפגנות בתל אביב, אבל זה נראה לא רחוק משם והפתיל הקצר בין המפגינים למתנגדיהם, עלול להתפוצץ לנו בפרצוף ולא נהיה מופתעים. מסרטונים שהופצו ברשתות החברתיות, מתקבלת תמונה די עגומה שרחוקה מאוד מהקלישאה של "ביחד ננצח". לטענת המפגינים, לא מדובר רק בקללות ולעיתים זה גולש מעבר והם שואלים – "איפה המשטרה"? צפו בתיעוד.

המשך קריאה »
אמנון מוכתר פתח תקווה

בשורות קשות: אמנון מוכתר מפתח תקווה, הוא האזרח הישראלי שנרצח הבוקר בקלקיליה

מוכתר בן ה-67, בעל דוכן בשוק, נהג באופן קבוע לבצע קניות של ירקות בעיר הפלסטינית, אך מהביקור הפעם לא חזר, לאחר שנורה במכוניתו, שהוצתה ורישיון הנהיגה שלו נלקח. לדברי גורמים בצה"ל, הרצח מסתמן כפיגוע על רקע לאומני, אך החקירה נמשכת וכל הכיוונים נבדקים. מוכתר היה אב לחמישה ילדים, כשאחד מהם התחתן לפני חודשיים. בנו ניר סיפר ל-YNET: "צדיק שנרצח על-ידי מחבלים. ברור לנו שזה פיגוע".

המשך קריאה »