שכונת סירקין - הדמיה של רמ"י

שכונה ספורטיבית: הוצגה תכנית להקמת אולמות ומתקני ספורט ב"נוף ירקון" פ"ת

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

לפי התכנית, יוקמו בשכונה העתידית (שכונת סירקין) ארבעה מגרשי כדורגל תיקניים, שישמשו את גם את מכבי והפועל פתח תקווה, אולמות ספורט, קאנטרי קהילתי גדול ומגרש לאתלטיקה קלה עם כ-2500 מקומות ישיבה. בנוסף לאלה, צפויים להיבנות אולמות ספורט בגדלים שונים בבתי הספר שיוקמו בשכונה, שעתידה לאכלס כ-50 אלף תושבים חדשים שיגורו בכ-12,000 יחידות דיור.

זו כבר עובדה ידועה: שכונת "נוף ירקון" פתח תקווה, או כפי שמכונה גם, "שכונת סירקין החדשה", תשנה את פתח תקווה לקראת 2030. כבר בשנה הבאה, לאחר סיום פינוי מחנה סירקין הישן, שנמצא בשטחה, יתחילו עבודות התשתית והפיתוח להקמתה של השכונה הענקית, שתמוקם בין גדות נחל הירקון ועד תוואי דרך אם המושבות, על פני שטח כולל של כ-10,000 דונם. בשנה האחרונה דיווחנו לכם על מכרזי הבנייה הראשונים בהם זכו נדל"ניסטים בשכונה.

תכנון הקמת אולמי ומתקני ספורט בשכונת נוף ירקון החדשה (שכונת סירקין)
תכנון הקמת אולמי ומתקני ספורט בשכונת נוף ירקון החדשה (שכונת סירקין)

4 מגרשי כדורגל, כשבאחד מהם מסלול אתלטיקה

העירייה מדווחת כי בדיון שהתקיים השבוע בלשכת ראש העיר רמי גרינברג, בהשתתפות מנהלי האגפים הרלוונטיים, הוחלט על פריסת מתקני ספורט ושטחי ספורט בשכונת נוף ירקון, כשבמסגרת התכנית יוקמו ארבעה מגרשי כדורגל תקניים – שני מגרשים בינוניים ושני מגרשים גדולים. מגרשי הכדורגל ישמשו את קבוצות הכדורגל העירוניות, שסובלים כיום ממצוקת מגרשים, במיוחד בכל הנוגע לשימוש מחלקות הנוער והילדים.

לפי התכנית, באחד ממגרשי הכדורגל הגדולים ישולב עם מגרש לאתלטיקה קלה, ויכלול יציעים עם 2,500 מקומות ישיבה, כולל מלתחות, חדרי מאמנים ושופטים, משרדי הנהלה, קפיטריה ועוד. כיום, אין בעיר גדולה כמו פתח תקווה אף מגרש אתלטיקה תקני, והאתלטים של העיר נאלצים לנדוד לערים אחרות כדי להתאמן בצורה מקצועית.

מחנה סירקין פתח תקווה
מחנה סירקין פתח תקווה

קאנטרי ובריכת שחייה

בנוסף, לפי התכנית, יוקם קאנטרי קהילתי גדול שיכלול בריכות שחיה, מגרשי ספורט, חדרי חוגים, קיר טיפוס, מתחמי דשא ועוד. במוסדות החינוך, שיקומו בשכונה, ישולבו אולמות ספורט, שישמשו גם את התושבים והקהילה כולה. בבתי הספר התיכוניים ייבנו אולמות ספורט גדולים בשטח של 1,520 מ"ר לכל אולם, בבתי הספר היסודיים הסמוכים למרכזים קהילתיים, ייבנו אולמות ספורט בינוניים בשטח של 978 מ"ר לכל אולם, וביתר בתי הספר היסודיים, ייבנו אולמות ספורט קטנים בשטח של 650 מ"ר.

בעירייה מציינים שתכנית זו מצטרפת לפרויקטים נוספים של אולמות ומתקני ספורט, שצפויים לקום עד 2030, על חלקם כבר דיווחנו וביניהם: ארנה שתיבנה בסמוך לאצטדיון עם 4,000 מקומות ישיבה, סקייט פארק, אולם להתעמלות קרקע ואולם להתעמלות אמנותית שמוקם מול האצטדיון, שבילי אופניים, שבילי הליכה ועוד.

ראש העיר רמי גרינברג "אנחנו גאים לבנות את שכונת נוף ירקון תוך מחשבה על כל פרט ועל כל היבט, ובתוך כך לתת תשומת לב משמעותית גם לקידום הספורט בשכונה", מסר ראש העיר רמי גרינברג. "כמות ואיכות מתקני הספורט שצפויים לקום בשכונה, ישימו את פתח תקווה כאחת הערים המובילות בענפי הספורט, מהלך המקודם בשנים האחרונות ביתר שאת".

תכנית שכונות סירקין - ב-2033 כבר יהיו פה 50 אלף תושבים
תכנית שכונות סירקין - ב-2033 כבר יהיו פה 50 אלף תושבים?

עוד ב-ספורט

הפועל פתח תקווה ובית"ר ירושלים לפני המשחק. צילום: אסף הופמן

0 ביציעים, 3 נקודות בטבלה: הפועל פתח תקווה ניצחה 1:0 את בית"ר ירושלים

במשחק הביתי הרשמי הראשון של המלאבסים, מאז הניצחון על הפועל באר שבע ב-23.9, שוב רגלם הייתה על העליונה, כשניצחו את השחקנים מהבירה, במשחק שנערך באצטדיון "שלמה ביטוח" ללא קהל, כמו שאר משחקי ליגת העל. פורצ'ן בייזי הניגרי כבש בדקה ה-29 והתוצאה נשמרה עד הסיום, למרות שער ספק-חוקי של הבית"רים, שנפסל. מכבי פתח תקווה לא חזרה מההקפאה אחרי תבוסה 3:0 מול חדרה.

המשך קריאה »
שחקני הפועל ומכבי פתח תקווה בתקופות מאושרות. הסכימו לקיזוז. צילום באדיבות דוברות הקבוצות

מכבי והפועל פתח תקווה מקצצות בשכר השחקנים ונערכות לחידוש ליגת העל

בשתי קבוצות הכדורגל הפתח תקוואיות, התקבלה הודעת הקיצוץ בהסכמה ובהבנה – זאת על פי מתווה ארגון השחקנים. במכבי לא יקצצו למי שמרוויח פחות מ-18 אלף ש"ח ברוטו ומבטיחים להחזיר את כספי הקיצוץ במידה והקבוצה תעפיל לפלייאוף העליון. בהפועל פתח תקווה יקצצו גם לכאלה שמרוויחים פחות מ-18 אלף ברוטו וגם לאנשי המקצוע. הליגה תחזור בעוד כשבועיים – ללא קהל.

המשך קריאה »
אצטדיון שלמה ביטוח - המנון לפני כל משחק

באצטדיון "שלמה ביטוח" פתח תקווה מבטיחים: מחידוש הליגה – המנון לפני כל משחק

ב-25.11.23 צפויה ליגת העל לחזור למגרשים – אך עדיין לא ידוע אם המשחקים ישוחקו עם קהל ביציעים. הכל כמובן תלוי במצב. אבל אם יש דבר אחד מובטח, אז מבחינת מנהל האצטדיון, ראובן כץ, שירת ההמנון תהיה אירוע קבוע לפני כל שריקת פתיחה. "מי שלא רוצה לשחק עם דגלי ישראל ביציע ולשמוע את התקווה לפני כל משחק, לא ישחק פה, כולל כפר קאסם", אמר לערוץ הספורט.

המשך קריאה »
רוכבים בתקווה אופניים 2023

אירוע האופניים של פתח תקווה – "רוכבים בתקווה 2023" נקבע ליום שישי 10/11

האירוע, בארגון ויוזמת עיריית פתח תקווה, ייערך בפעם החמישית – ולאור ההיענות מאירועים קודמים – מומלץ להירשם בהקדם. לרוכבי האופניים יוקצו שלושה מקצים בני 10, 20 ו-40 קילומטרים. הוא גם צפוי לכלול מופעי אקסטרים, הגרלות ופרסים. הרכיבה מתאימה לאופני שטח ואופני טנדם והמסלולים כוללים חציות מים. עלות הרשמה: 30 ש"ח. עם השכרות אופניים: 70 ש"ח.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading