שכונת סירקין - הדמיה של רמ"י

שכונה ספורטיבית: הוצגה תכנית להקמת אולמות ומתקני ספורט ב"נוף ירקון" פ"ת

לפי התכנית, יוקמו בשכונה העתידית (שכונת סירקין) ארבעה מגרשי כדורגל תיקניים, שישמשו את גם את מכבי והפועל פתח תקווה, אולמות ספורט, קאנטרי קהילתי גדול ומגרש לאתלטיקה קלה עם כ-2500 מקומות ישיבה. בנוסף לאלה, צפויים להיבנות אולמות ספורט בגדלים שונים בבתי הספר שיוקמו בשכונה, שעתידה לאכלס כ-50 אלף תושבים חדשים שיגורו בכ-12,000 יחידות דיור.

זו כבר עובדה ידועה: שכונת "נוף ירקון" פתח תקווה, או כפי שמכונה גם, "שכונת סירקין החדשה", תשנה את פתח תקווה לקראת 2030. כבר בשנה הבאה, לאחר סיום פינוי מחנה סירקין הישן, שנמצא בשטחה, יתחילו עבודות התשתית והפיתוח להקמתה של השכונה הענקית, שתמוקם בין גדות נחל הירקון ועד תוואי דרך אם המושבות, על פני שטח כולל של כ-10,000 דונם. בשנה האחרונה דיווחנו לכם על מכרזי הבנייה הראשונים בהם זכו נדל"ניסטים בשכונה.

תכנון הקמת אולמי ומתקני ספורט בשכונת נוף ירקון החדשה (שכונת סירקין)
תכנון הקמת אולמי ומתקני ספורט בשכונת נוף ירקון החדשה (שכונת סירקין)

4 מגרשי כדורגל, כשבאחד מהם מסלול אתלטיקה

העירייה מדווחת כי בדיון שהתקיים השבוע בלשכת ראש העיר רמי גרינברג, בהשתתפות מנהלי האגפים הרלוונטיים, הוחלט על פריסת מתקני ספורט ושטחי ספורט בשכונת נוף ירקון, כשבמסגרת התכנית יוקמו ארבעה מגרשי כדורגל תקניים – שני מגרשים בינוניים ושני מגרשים גדולים. מגרשי הכדורגל ישמשו את קבוצות הכדורגל העירוניות, שסובלים כיום ממצוקת מגרשים, במיוחד בכל הנוגע לשימוש מחלקות הנוער והילדים.

לפי התכנית, באחד ממגרשי הכדורגל הגדולים ישולב עם מגרש לאתלטיקה קלה, ויכלול יציעים עם 2,500 מקומות ישיבה, כולל מלתחות, חדרי מאמנים ושופטים, משרדי הנהלה, קפיטריה ועוד. כיום, אין בעיר גדולה כמו פתח תקווה אף מגרש אתלטיקה תקני, והאתלטים של העיר נאלצים לנדוד לערים אחרות כדי להתאמן בצורה מקצועית.

מחנה סירקין פתח תקווה
מחנה סירקין פתח תקווה

קאנטרי ובריכת שחייה

בנוסף, לפי התכנית, יוקם קאנטרי קהילתי גדול שיכלול בריכות שחיה, מגרשי ספורט, חדרי חוגים, קיר טיפוס, מתחמי דשא ועוד. במוסדות החינוך, שיקומו בשכונה, ישולבו אולמות ספורט, שישמשו גם את התושבים והקהילה כולה. בבתי הספר התיכוניים ייבנו אולמות ספורט גדולים בשטח של 1,520 מ"ר לכל אולם, בבתי הספר היסודיים הסמוכים למרכזים קהילתיים, ייבנו אולמות ספורט בינוניים בשטח של 978 מ"ר לכל אולם, וביתר בתי הספר היסודיים, ייבנו אולמות ספורט קטנים בשטח של 650 מ"ר.

בעירייה מציינים שתכנית זו מצטרפת לפרויקטים נוספים של אולמות ומתקני ספורט, שצפויים לקום עד 2030, על חלקם כבר דיווחנו וביניהם: ארנה שתיבנה בסמוך לאצטדיון עם 4,000 מקומות ישיבה, סקייט פארק, אולם להתעמלות קרקע ואולם להתעמלות אמנותית שמוקם מול האצטדיון, שבילי אופניים, שבילי הליכה ועוד.

ראש העיר רמי גרינברג "אנחנו גאים לבנות את שכונת נוף ירקון תוך מחשבה על כל פרט ועל כל היבט, ובתוך כך לתת תשומת לב משמעותית גם לקידום הספורט בשכונה", מסר ראש העיר רמי גרינברג. "כמות ואיכות מתקני הספורט שצפויים לקום בשכונה, ישימו את פתח תקווה כאחת הערים המובילות בענפי הספורט, מהלך המקודם בשנים האחרונות ביתר שאת".

תכנית שכונות סירקין - ב-2033 כבר יהיו פה 50 אלף תושבים
תכנית שכונות סירקין - ב-2033 כבר יהיו פה 50 אלף תושבים?

עוד ב-ספורט

צפו: מכבי פתח תקווה הדהימה את מכבי תל אביב ברבע הגמר באצטדיון "שלמה ביטוח"

כ-8500 צופים הגיעו אמש למשחק הגביע בו אירחה מכבי את האלופה שבדרך מתל אביב. למרות פערי הכוחות, הפתח תקוואים גילו הרבה נחישות, במיוחד כאשר הצליחו להשוות בתוספת הזמן ל-2:2 ולקבוע הארכה. בהארכה הם גילו עליונות, שקיבלה ביטוי עם שני שערים של הצעירים ניב יהושוע ואלירן חזן – שקבעו 4:2 מדהים. "אחד הניצחונות הגדולים בהיסטוריה שלנו", אמרו במכבי.

המשך קריאה »

חגיגת גביע בפ"ת: מכבי והפועל צפויים לארח היום ומחר כ-16,000 צופים (יחד)

אם יש משהו שיכול לנחם אחרי האכזבה של שתי קבוצות הכדורגל הפתח תקוואיות בליגת העל, זה סיבוב רבע גמר גביע המדינה, שזימן לנו את האלופה שבדרך מכבי תל אביב, שתתארח באצטדיון שלמה ביטוח מחר (20:30) למשחק מול מכבי פתח תקווה ומחרתיים (19:30) הפועל "מבנה" פתח תקווה תארח את הפועל באר שבע. כל הפרטים על מקומות הישיבה ולינקים לכרטיסים – בפנים!

המשך קריאה »
מכבי פתח תקווה בית"ר ירושלים 3:0 - תאריך 16.3

כ-10,000 צופים ראו את בית"ר י-ם מביסה את מכבי פ"ת ביציעים ובמגרש. הפועל בצרות

שבת מאכזבת לשתי הפתח תקוואיות הסתיימה בהפסדים כואבים לשתי הירושלמיות, שקבעו: מכבי לא תשחק בפלייאוף העליון והפועל צריכה סוג של נס כדי להישאר בליגה. כ-8000 אוהדי בית"ר, שכבשו את אצטדיון "שלמה ביטוח", ביטלו לחלוטין את כ-2000 אוהדי מכבי ומשכו את הצהובים-שחורים לניצחון 3:0. הפועל פתח תקווה עמוק במקום האחרון אחרי הפסד 0:1 בטדי להפועל ירושלים. נתנחם שיהיה עוד דרבי במאי.

המשך קריאה »

צפו: כ-8000 צופים הגיעו לדרבי הגדול של פתח תקווה. רק הכדורגל ניצח (וידאו)

חגיגת כדורגל במשחק מחשמל של היה פה עשור בין מכבי להפועל פתח תקווה הסתיים בתיקו 2:2, לאכזבתם של אוהדי שתי הקבוצות. הפועל, שאירחה את המשחק, מילאה את היציע המזרחי והביאה 6522 אוהדים ואילו מכבי הביאה כמות נכבדה של 1380 משלה, שמילאו את יציעי 4+5. למרות המתח הרב במשחק הגורלי, האירוע התנהל בצורה מסודרת ללא אלימות או תקריות. צפו בדברי האוהדים:

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading