מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שלושה מבנים בני 10 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

במרחק הליכה של שתי דקות מתחנת הרכבת הקלה על ציר ז'בוטינסקי ושתי דקות מהקניון הגדול, מטרו פארק פתח תקווה, מושך עניין רב בקרב בעלי עסקים, משרדים ומשקיעים למיניהם. את הפרויקט סיקרנו לראשונה עוד באוגוסט 2021, כשרק החלה בנייתו. כיום, שנתיים וחצי אחרי, הפרויקט שמכיל 40 אלף מ"ר משרדים ועוד 4000 מ"ר מסחר, נמצא בשלבים הראשונים של האכלוס.

פרויקט מטרו פארק - החזית הפונה לרח' הרכש החדש
פרויקט מטרו פארק - החזית הפונה לרח' הרכש החדש

50-75 ש"ח למ"ר להשכרת משרד

ניכר שהמלחמה שפרצה ב-7 באוקטובר עצרה את קצב האכלוס גם במטרופארק פתח תקווה, אבל כעת, כשמרגישים חזרה מסוימת לשגרה בענף הנדל"ן בפתח תקווה – מצפים היזמים ואנשי קבוצת הרכישה, כי השטחים המסחריים הרבים יושכרו ויימכרו ביתר שאת. לראייה, לאחרונה נמכר שטח של 600 מ"ר לחברת אלקטרוניקה גדולה, שצפויה לעבור יחד עם 60 עובדיה לפתח תקווה מרמת החייל.

בינתיים, בשלב ההתחלתי של האכלוס בו הפרויקט נמצא, כ-20% מהמשרדים בשלבי אכלוס, לאחר שכ-60% (כל הקומות הנמוכות) כבר נמכרו. בינתיים אוכלסו בעיקר שטחים קטנים (רבעי קומות) לבעלי מקצועות חופשיים, כמו רופאים פרטיים ועורכי דין. רבע קומה הושכרה לחברת ביטוח. המחירים יחסית אטרקטיביים כששכירות ברמת מעטפת היא 50 ש"ח למ"ר בלבד ולאחר גמר מלא 75 ש"ח. המשרדים מוצעים למכירה במחירים של בין 10,500 ל-11,500 למ"ר.

מטרו פארק פתח תקווה
מטרו פארק פתח תקווה - מבט מלמעלה

המסחרי בתחרות עם BIG ועמי ב.ס.ר סיטי

השטח המסחרי, נמצא בירכתי המבנים, כשחלקו, פונה חזיתית לרח' משה דיין ולכביש החדש של רח' הרכש, המחבר את הנוסעים לרח' מוטה גור ולקניון הגדול. למרות האטרקטיביות של הפרויקט, השיווק של השטח המסחרי הוא אתגר לא קטן. לא רק עקב התקופה והמציאות הנוכחית, אלא גם בגלל התחרות הרבה שיש באיזור, שכולל באותו צומת גם את מתחם עמי ב.ס.ר סיטי, שכבר מאוכלס וכן את מתחם BIG פתח תקווה העתידי.

החלק המסחרי כבר מחולק לשטחים מסחריים רבים בגדלים שונים והוא מתאים לסוגים שונים של עסקים, כמו: בתי קפה, מסעדות, חנויות סלולר, חנויות בגדים, קיוסקים ועוד. השטחים המסחריים מוצעים להשכרה בעלות של בין 150 ל-170 ש"ח למ"ר. מספר מתווכחים כבר קיבלו בלעדיות על השטחים המשרדיים והמסחריים ושלטיהם מתנוססים לראווה בחזיתות המבנה.

צפו: אירוע השקת המתחם

4000 מ"ר לקומה

למטרו פארק, שנמצא על שטח של כ-8.8 דונם, יש תכנון אדריכלי די ייחודי בנוף בנייני המשרדים של פתח תקווה. הוא תוכנן כ-”מגדל עסקים אופקי“, שהוא למעשה מבנה של יחידה אדריכלית אחת. הקומות העליונות מיועדות לחברות וארגונים גדולים, שיוכלו ליהנות מקומות ענק של כ-4000 מ"ר, שיהוו בעצמן סוג של "בניין עצמאי" לכל דבר, ללא מדרגות או מעברים מיותרים. שיטת בנייה זו תאפשר לחברות ליצור "אופן ספייס" עם אפשרויות רבות לחלוקה פנימית. כל מבנה מכיל ארבע מעליות.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם:

פרויקט מטרו פארק על המפה

עוד ב-נדלן

פינוי תחנת דלק גיסין ילו פז פתח תקווה

האם במקום תחנת הדלק פז-ילו בנווה גן, יקום מבנה מגורים ענק עם 35 קומות?

לפי תכנית המתאר, שהוגשה בשבוע שעבר לבדיקה תכנונית בועדה המקומית והמחוזית, תחנת הדלק הותיקה, הנמצאת בלב השכונה, תפונה לטובת בניין מגורים, גני ילדים, משרדים ושטחי מסחר. חוץ מתחנת הדלק נמצאים במקום מספר רב של עסקים שונים, כמו חנות YELLOW, מכון לשטיפת מכוניות, חנות משקאות, אופניים ועוד. הסיבה? בעיקר כלכלית. "ממצים כך יותר טוב את השטח", אומר מנהל הפרויקט.

המשך קריאה »
מתחם בכור שטרית אחדות - לפני אחרי פתח תקווה

אחדות מתחדשת: מתחם שטרית פתח תקווה של א.ב. התחדשות עירונית מעלה הילוך

ראש העיר רמי גרינברג, פירסם היום כי הועדה המקומית אישרה לקידום את תכנית ההתחדשות בשכונה במזרח העיר, במתחם הממוקם בין הרחובות הנרייטה סולד מצפון ורחוב אסף שמחוני מדרום. לפי התכנית יהרסו 20 מבנים ותיקים במצב רעוע, ובמקומם יקומו 11 מבנים חדשים, עם מאות יחידות דיור חדשות – זאת, לצד שטחי מסחר בקומת הקרקע. יזמית הפרויקט, שייכת למשפחת דיין – מעשירי ישראל.

המשך קריאה »
עין גנים - פינוי-בינוי בסכנה?

פינוי בינוי במרכז ומזרח פתח תקווה בסכנה? מאות דיירים מעכבים חתימות לפרויקטים ענקיים

תנופת ההתחדשות העירונית עלולה לקבל מקל בגלגלים, עקב חשש שחלק מהקרקעות המיודעות למוגרים יופקעו לטובת בניית תחנות המטרו M2, שצפויה להתחיל בשנים הקרובות ולהסתיים בעוד כעשור, עולה מפנייה דחופה שהוגשה לאחרונה, על ידי עורכי הדין המייצגים את הדיירים, לרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. לפי התכנון, חמישה מתחמים אמורים לקום, לפי תכנית המתאר של 2040.

המשך קריאה »
אנילביץ' 7-9 פתח תקווה

קבוצת אב-גד החלה בשיווק דירות בפרויקט הבוטיק אנילביץ' 7-9 פתח תקווה

חברת הנדל"ן, לה בעיקר פרויקטים מגורים בעיקר של התחדשות עירונית במרכז הארץ, מתחילה לשווק את הפרויקט המשמעותי שלה בעיר. מדובר על 36 יחידות דיור בשני בניינים מעוצבים ומודרנים, בני תשע קומות כל אחד בלב מרכז העיר השקט, סוף רחוב רוטשילד. מיכאל רצון, יו"ר החברה: "כמי שגדל בפתח תקווה, יהיה מרגש במיוחד לתת מפתחות לדירות חדשות בפרויקט הזה". כמה עולה דירה?

המשך קריאה »