שלומית ירון על רק בית החולים שניידר

ד"ר שלומית ירון, סגנית המנהלת החדשה בשניידר: "נערכים לשובם של חטופים נוספים"

מינוי חדש בהנהלת בית החולים לילדים בפתח תקוה, מקבוצת כללית: ירון, תושבת גבעתיים, מומחית ברפואת המשפחה ומינהל רפואי, תשמש כסגניתה של אפרת ברון הרלב. צמד המנהלות יובילו את בית החולים, שקיבל לאחרונה משימה לטפל בילדי החטופים, ששבו מהשבי בעזה: "חוויתי את תהליך קבלת החטופים מבפנים", סיפרה ירון. "אירוע מרגש בו דמעות חנקו את גרוני".

לפני חצי שנה, באמצע מאי 23, סיקרנו את השקתו של בניין הזכוכית החדש של בית החולים שניידר פתח תקווה. בית החולים הותיק, ששמו יצא לעולם בטיפול בילדים, הוסיף בהקמה זו עוד עשרות חדרים ומיטות. כעת גם מתבצע שינוי בשדרה הניהולית, כשד"ר שלומית ירון מונתה לסגנית מנהלת בית החולים – תפקיד שטומן בחובו אחריות וסמכויות רבות.

בניין הזכוכית מרכז שניידר פתח תקווה
בניין הזכוכית מרכז שניידר פתח תקווה

האתגר: חיבור בין בית החולים לקהילה

עד לתפקיד החדש, ד"ר ירון, תושבת גבעתיים, נשואה ואם לשניים, ביצעה שורה של תפקידים ניהוליים בכללית, ביניהם: ניהול מחלקת איכות רפואית, וניהול המחלקה לניהול סיכונים ובטיחות המטופל. בתפקידה האחרון כיהנה כסגנית ראש אגף רפואה בחטיבת הקהילה של שירותי בריאות כללית, וכמנהלת המחלקה לרפואה ראשונית. ד"ר ירון עובדת גם כרופאת משפחה עצמאית במחוז ת"א. 

כעת, ירון עוברת פעם ראשוני לתפקיד ניהולי בביח, כשפניה אתגרים רבים:  שמירה על קשר בין בית חולים וקהילה, רצף טיפול,  שמירה על איכות רפואית ובטיחות המטופל. פיתוח תחום אשפוז ביתי, המאפשר לילדים לקבל טיפול בבית במקום בבית החולים, עבודה מול המעבדות ומכון הדימות, ועוד. " "אני אטפל בכל מה שקשור בחיבור של בית החולים לקהילת המטופלים", מציינת ירון "לדאוג שיהיה רצף של מידע טיפולי. מעורבות במעבדות השונות וגם תחום אשפוזי הבית. לכל מטופל, במיוחד אם הוא ילד, תמיד יעדיף את האשפוז הביתי".

הבנות אביב ורז, אימן דורון והאב יוני בבית החולים שניידר. צילום: דוברות שניידר

פרוטוקול שלא היה

הרזומה של ד"ר ירון כולל גם חברות בסגל אוניברסיטת בן גוריון, שם היא מלמדת וחוקרת. בנוסף, לקחה חלק במספר מאמרים פורצי דרך בנושא COVID-19, שפורסמו בכתבי עת מובילים. המחקר שהתפרסם ב-NEJM בדצמבר 2021, היווה גורם חשוב ומסייע להטמעת החיסון ברחבי העולם, ותוכנו הוצג בבית הלבן. בשנת 2020 קיבלה ד"ר ירון פרס מצטיינת הנהלה ראשית של כללית על קידום פעילות חטיבת הקהילה, איכות ורפואה ראשונית.

אבל כל הרזומה והידע הזה לא הכין אותה – ולא שום רופא אחר – להיערך למה שקרה אחרי ה-7 באוקטובר. כזכור, בית החולים שניידר, היה בית החולים המרכזי אליו התקבלו הילדים ומשפחותיהם, ששבו משבי החמאס. ירון, למרות שהתמנתה באופן רשמי לתפקיד רק לפני שבועיים, לקחה חלק פעיל בטיפול של שניידר בחטופים – טיפול, שלא נכתב בשום פרוטוקול לפני.

דברי מנהלת שניידר ביום הראשון של הגעת החטופים

מחכים לשובם של האחים ביבס

ירון מציינת כי בית החולים שניידר נערך בצורה האופטימלית לקבלת החטופים. "החל מהכנת הצוותים לצרכים הרפואיים, גיבוש צוותים מנוסים, סידור החדרים, הכנת תשורות מפנקות לחטופים, הכנת חדרים למשפחות, שמירה על פרטיותם ומתן תחושת ביטחון", אמרה. "היה שיתוף פעולה מלא עם הרשויות והצבא. ליווינו את המשפחות האלה מהקבלה ועד למחלקה – מלווים בצוות מדהים של אחיות, עובדות סוציאליות, פסיכולוגיים וגורמים של הצבא".

ירון מאחלת באותה נשימה לחזרה נוספת של חטופים. כידוע, מהשבי שוחררו כל הילדים, למעט האחים ביבס. "אני מחכה לעוד שני ילדים כדי לפתוח מחדש את המחלקה", מקווה ירון. "אנו צופים שהפעם זה יהיה מאתגר ומורכב אף יותר – מכיוון שהשהייה שלהם בשבי ארוכה יותר, לעומת השבים הקודמים".

עד למנוי ירון, בית החולים שניידר, פעל במשך חצי שנה ללא סגן מנהל, כשקודמתה בתפקיד הייתה סיון אחיטוב. מנהלת בית החולים שניידר, ד"ר אפרת ברון הרלב, התייחסה למינוי של ירון. "אנו מקבלים בהתרגשות ובשמחה רבה את שלומית", מסרה. "אנו מאחלים לה הצלחה רבה בתפקיד, ובטוחים שניסיונה העשיר וכישוריה לצד מאפייניה האישיים יתרמו רבות לבית החולים".

איחוד מרגש של משפחת אשר בבית החולים שניידר

מדיה: באדיבות שניידר

עוד ב-מהנעשה בעיר

בית חולים שניידר פתח תקווה

עוד הצלחה לשניידר: הצילו חייו של בן 10 עם קריסת מערכות – הודות לחיבור לאקמו

בית החולים לילדים בפתח תקווה מקבוצת כללית, היה מעורב באירוע דרמטי ונדיר, שהתרחש לאחרונה במחלקה לרפואה דחופה (מיון). ילד בריא, תושב פתח תקווה, בן 10, הגיע עם חום וכאבי בטן רגילים יחסית, אלא שבזמן קצר מצבו החל להתדרדר, מה שאילץ את הרופאים לחבר אותו בדחיפות למכונת לב-ריאה (אקמו) כדי להציל את חייו. שניידר: "זו הפעם ה-4 בתולדות בית החולים שדבר כזה קורה"

המשך קריאה »

כבוד גדול לפתח תקווה: בי"ס בית חינוך אפיק זכה בתחרות בינלאומית. צפו בקליפ

בית הספר של החינוך המיוחד מרמת ורבר, זכה במקום הראשון מבין 2000 בתי ספר מ-30 מדינות ברחבי העולם, בזכות קליפ מוסיקלי מושקע, בו השתתפו התלמידים, עליו התאמנו חמישה חודשים ושצולם ברחבי העיר. שם השיר The Way of the Righteous (דרך הצדיקים) והוא נוצר בסיוע עמותת דיויד זאבלידבוסקי, על שמו של המוזיקאי היהודי-אמריקאי, שמת ב-2017 בתאונת דרכים בגיל 37.

המשך קריאה »

כבוד נשי: נעמ"ת העניקה לעיריית פתח תקווה ציון 91 בתחום השוויון המגדרי

ארגון הנשים העניק לעירייה את התו, לאחר תהליך ארוך, במסגרתו היא נבדקה במספר פרמטרים – פנים אירגוניים ועירוניים. במסגרת תהליך הבדיקה, העירייה קיבלה את הציון הגבוה הודות לקידום נשים בתפקידי ניהול שונים, הכשרות ואירועים שהיא מקיימת בנושא, וכן על קידום יוזמות ייחודיות בתחום – שמוכיחות כי היא רואה את השיוויון המגדרי כערך חשוב הראוי לקידום – מעבר לפעילות המחויבת.

המשך קריאה »
אות יקיר התעשייה פתח תקווה - בית החדשנות ב.ס.ר סיטי

צפו: עשרות משתתפים הגיעו לב.ס.ר סיטי להענקת פרסי "יקיר התעשייה פתח תקווה" "(וידאו)

הטקס, אותו יזמה העירייה, נערך במרכז החדשנות החדש בבניין I קומה 4 במתחם המשרדים הענק על ציר ז'בוטינסקי, בנוכחות ראש העיר. מקבלי הפרס: אהוד מרקוביץ מחברת רמנוע, מאיר אלי מחברת אודיס, חיים דנון מחברת קומסקו, עמוס גזית מחברת עמוס גזית, מיכל ודוד פורר מקבוצת ניאופרם, שושי גייסט מחברת ידע קול, משה ממרוד מקבוצת תדיראן ואריאלה ומרציאל פרונט – מחברת תבליני טעם וריח

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading