שלומית ירון על רק בית החולים שניידר

ד"ר שלומית ירון, סגנית המנהלת החדשה בשניידר: "נערכים לשובם של חטופים נוספים"

מינוי חדש בהנהלת בית החולים לילדים בפתח תקוה, מקבוצת כללית: ירון, תושבת גבעתיים, מומחית ברפואת המשפחה ומינהל רפואי, תשמש כסגניתה של אפרת ברון הרלב. צמד המנהלות יובילו את בית החולים, שקיבל לאחרונה משימה לטפל בילדי החטופים, ששבו מהשבי בעזה: "חוויתי את תהליך קבלת החטופים מבפנים", סיפרה ירון. "אירוע מרגש בו דמעות חנקו את גרוני".

לפני חצי שנה, באמצע מאי 23, סיקרנו את השקתו של בניין הזכוכית החדש של בית החולים שניידר פתח תקווה. בית החולים הותיק, ששמו יצא לעולם בטיפול בילדים, הוסיף בהקמה זו עוד עשרות חדרים ומיטות. כעת גם מתבצע שינוי בשדרה הניהולית, כשד"ר שלומית ירון מונתה לסגנית מנהלת בית החולים – תפקיד שטומן בחובו אחריות וסמכויות רבות.

בניין הזכוכית מרכז שניידר פתח תקווה
בניין הזכוכית מרכז שניידר פתח תקווה

האתגר: חיבור בין בית החולים לקהילה

עד לתפקיד החדש, ד"ר ירון, תושבת גבעתיים, נשואה ואם לשניים, ביצעה שורה של תפקידים ניהוליים בכללית, ביניהם: ניהול מחלקת איכות רפואית, וניהול המחלקה לניהול סיכונים ובטיחות המטופל. בתפקידה האחרון כיהנה כסגנית ראש אגף רפואה בחטיבת הקהילה של שירותי בריאות כללית, וכמנהלת המחלקה לרפואה ראשונית. ד"ר ירון עובדת גם כרופאת משפחה עצמאית במחוז ת"א. 

כעת, ירון עוברת פעם ראשוני לתפקיד ניהולי בביח, כשפניה אתגרים רבים:  שמירה על קשר בין בית חולים וקהילה, רצף טיפול,  שמירה על איכות רפואית ובטיחות המטופל. פיתוח תחום אשפוז ביתי, המאפשר לילדים לקבל טיפול בבית במקום בבית החולים, עבודה מול המעבדות ומכון הדימות, ועוד. " "אני אטפל בכל מה שקשור בחיבור של בית החולים לקהילת המטופלים", מציינת ירון "לדאוג שיהיה רצף של מידע טיפולי. מעורבות במעבדות השונות וגם תחום אשפוזי הבית. לכל מטופל, במיוחד אם הוא ילד, תמיד יעדיף את האשפוז הביתי".

הבנות אביב ורז, אימן דורון והאב יוני בבית החולים שניידר. צילום: דוברות שניידר

פרוטוקול שלא היה

הרזומה של ד"ר ירון כולל גם חברות בסגל אוניברסיטת בן גוריון, שם היא מלמדת וחוקרת. בנוסף, לקחה חלק במספר מאמרים פורצי דרך בנושא COVID-19, שפורסמו בכתבי עת מובילים. המחקר שהתפרסם ב-NEJM בדצמבר 2021, היווה גורם חשוב ומסייע להטמעת החיסון ברחבי העולם, ותוכנו הוצג בבית הלבן. בשנת 2020 קיבלה ד"ר ירון פרס מצטיינת הנהלה ראשית של כללית על קידום פעילות חטיבת הקהילה, איכות ורפואה ראשונית.

אבל כל הרזומה והידע הזה לא הכין אותה – ולא שום רופא אחר – להיערך למה שקרה אחרי ה-7 באוקטובר. כזכור, בית החולים שניידר, היה בית החולים המרכזי אליו התקבלו הילדים ומשפחותיהם, ששבו משבי החמאס. ירון, למרות שהתמנתה באופן רשמי לתפקיד רק לפני שבועיים, לקחה חלק פעיל בטיפול של שניידר בחטופים – טיפול, שלא נכתב בשום פרוטוקול לפני.

דברי מנהלת שניידר ביום הראשון של הגעת החטופים

מחכים לשובם של האחים ביבס

ירון מציינת כי בית החולים שניידר נערך בצורה האופטימלית לקבלת החטופים. "החל מהכנת הצוותים לצרכים הרפואיים, גיבוש צוותים מנוסים, סידור החדרים, הכנת תשורות מפנקות לחטופים, הכנת חדרים למשפחות, שמירה על פרטיותם ומתן תחושת ביטחון", אמרה. "היה שיתוף פעולה מלא עם הרשויות והצבא. ליווינו את המשפחות האלה מהקבלה ועד למחלקה – מלווים בצוות מדהים של אחיות, עובדות סוציאליות, פסיכולוגיים וגורמים של הצבא".

ירון מאחלת באותה נשימה לחזרה נוספת של חטופים. כידוע, מהשבי שוחררו כל הילדים, למעט האחים ביבס. "אני מחכה לעוד שני ילדים כדי לפתוח מחדש את המחלקה", מקווה ירון. "אנו צופים שהפעם זה יהיה מאתגר ומורכב אף יותר – מכיוון שהשהייה שלהם בשבי ארוכה יותר, לעומת השבים הקודמים".

עד למנוי ירון, בית החולים שניידר, פעל במשך חצי שנה ללא סגן מנהל, כשקודמתה בתפקיד הייתה סיון אחיטוב. מנהלת בית החולים שניידר, ד"ר אפרת ברון הרלב, התייחסה למינוי של ירון. "אנו מקבלים בהתרגשות ובשמחה רבה את שלומית", מסרה. "אנו מאחלים לה הצלחה רבה בתפקיד, ובטוחים שניסיונה העשיר וכישוריה לצד מאפייניה האישיים יתרמו רבות לבית החולים".

איחוד מרגש של משפחת אשר בבית החולים שניידר

מדיה: באדיבות שניידר

עוד ב-מהנעשה בעיר

אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »
לג בעומר פתח תקווה

מריחים כבר את העשן? אלו המקומות שמותר בהם לעשות מדורות בל"ג בעומר בפ"ת

עיריית פתח תקווה פרסמה את רשימת על המקומות בהם מותר לקיים את המדורות לציון החג. כמדי שנה, עשרות אלפי תושבים, ילדים ומבוגרים, יחגגו את ל"ג בעומר בשכונות ברחבי פתח תקווה. בעירייה מציינים שיש לשמור על כללי הבטיחות ולהדליק את המדורות אך ורק במקומות שהוקצו לכך ומופיעים ברשימה. בעירייה מבקשים כי מדליקי המדורות יקפידו לכבותם לפני פיזור. להלן המקומות

המשך קריאה »
רחוב רוטשילד פתח תקווה

העירייה מדווחת: אישרנו את תכנית המדיניות לחידוש רחוב רוטשילד פתח תקווה

בהודעה שהוציאה היום, עיריית פתח תקווה מעדכנת שהועדה המקומית אישרה את תכנית המדיניות להתחדשות הרחוב הסואן במרכז העיר. "מטרת התכנית לאפיין את התחדשות הרחוב, כך שיכיל התחדשות עירונית מבוקרת כחלק מרצף עירוני מתחדש, תוך טיפוח המרחב הפתוח, צירי הולכי הרגל ושימור המרחב העירוני", נמסר מהעירייה. גרינברג: "רוטשילד עתיד לשנות את פניו ולהתחדש בסטנדרט הגבוה ביותר".

המשך קריאה »

צפו: כ-600 משרות הוצעו לבני הנוער של פתח תקווה ביריד תעסוקה בקניון הגדול

יריד התעסוקה, בשיתוף עיריית פתח תקווה ועופר הקניון הגדול, כבר הפך למסורת – וגם הפעם, הוצעו לעשרות רבות של מחפשי עבודה צעירים, עבודות קיץ שוות, כמו עבודה במקדונלד'ס, H&M, בורגר ראנץ', ניו דלי, מימדיון, לונה פארק ועוד ועוד. "זה מרגש. סוף סוף מצאתי עבודה. עבודה ראשונה שלי", אמרה עדי בן יוסף בת ה-17 מאם המושבות. מקדונלד'ס, מעסיק הנוער הבולט – זקוק לכ-30-40 עובדים בפ"ת.

המשך קריאה »