עזריה יחזקאל

צפו: עשרות תושבי פתח תקווה הגיעו אמש לנחם את משפחת יחזקאל במות עזריה ז"ל

מתנדב המילואים בן ה-53, הוא המבוגר ביותר מבין הנופלים במלחמה הנוכחית – ובין המבוגרים שנפלו בעת מילוי תפקידם, בכל מלחמות ישראל. היום זהו היום האחרון של השבעה, המתקיימת ברח' כ"ט בנובמבר בשכונת כפר אברהם, בחצר הבניין בו גרה המשפחה. בין המנחמים: ראש העיר, קרובי משפחה, שכנים, מכרים ולא-מכרים מקרוב ומרחוק וגם – התארגנות של נשות כפר גנים ג' – שהביאו אוכל חם.

 

הבשורה על הריגתו של עזריה יחזקאל ז"ל, מפגיעת כטב"ם שנורה על ידי חיזבאללה בצפון, מיקדה תשומת לב ארצית מיוחדת נוכח גילו המתקדם – הרבה מעבר לגיל שירות המילואים. במשך שנים ארוכות יחזקאל התנדב במילואים, למרות שכבר קיבל פטור – וכך גם עשה ב-7 באוקטובר, כשלא היסס, עלה על מדים, שם את האקדח – ונסע במהירות להתגייס ליחידה.

צפו בדברים של אידן, בנו של עזריה יחזקאל (מתוך טיקטוק פתח תקווה NEWS)

@ptnews.tiktok צפו בביקור בשבעה של עזריה יחזקאל מפתח תקווה שנפל בגזרת הלבנון #כפרגניםג #עזריהיחזקאל #מילואים🇮🇱 #פתחתקווה @עיריית פתח תקווה @מרכז הנוער כפר גנים ❤️ @מילואים בתנופה🚀 ♬ צליל מקורי - פתח תקווה NEWS

"מה שהניע אותו זו אהבה למולדת"

מאז, ועד מותו, יחזקאל שירת בגזרה הצפונית. בנו, אידן, סיפר לנו כי אביו התריע בפני משפחתו שהוא נמצא במקום מסוכן וכי המוצב שלא סופג באופן תדיר הפגזות של נ"ט, מרגמה וכטב"מים (כלי טייס בלתי מאוישים). כטב"ם כזה פגע ביחזקאל, לוחם שריון בגדוד 129 של חטיבה 8 – סמוך למוצב מרגליות. "אבא פשוט דאג שכולם ייכנסו מהר לטנק לפני הפיצוץ – אבל הוא לא הספיק להגיע", סיפר הבן אידן.

שני לוחמי מילואים בגדס״ר 6609 של חטיבת אלכסנדרוני נפצעו באורח קשה וקל באותה תקרית. "אנחנו דאגנו לאבא כל הזמן וידענו שגם בצפון מסוכן", מספר אידן. "דאגנו מאוד – ואז הגיעה הבשורה הקשה. רוח ההתנדבות של אבא מגיעה מפטריוטיזם למדינת ישראל ואהבת המולדת. עזריה השאיר אחריו שני ילדים – עידן בן ה-25 ואריאל בת ה-18 ואת אשתו אביבה, גם היא, כמוהו, תושבת פתח תקווה מילדות,, אותה הכיר בעבודה במשטרה.

עזריה יחזקאל ז"ל - הרח' הבא בפתח תקווה צריך להיות על שמו
עזריה יחזקאל ז"ל - הרח' הבא בפתח תקווה צריך להיות על שמו

"תוך 10 דקות, פנו 15 מתנדבים"

מותו של יחזקאל נגע ללב בקרב רבים מתושבי פתח תקווה – גם כאלה שלא הכירו אותו. לשבעה הגיעו תושבים רבים, ביניהם גם ראש העירייה וחברי כנסת המתגוררים בעיר ובסביבתה. באקט התנדבותי של נתינה, התארגנה גם קבוצת נשים מכפר גנים והביאה לקראת ערב אוכל חם. "שלחתי הודעה שאנחנו מתארגנים להכין למשפחה שיושבת שבעה קצת אוכל חם מתושבי כפר גנים", סיפרה שלי מנדל. "תוך 10 דקות, היו 15 מתנדבים"

שלי מנדל (מימין) ונשים נוספות מכפר גנים ג'

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

נפילת רסיס בפתח תקווה

זה חוזר? לראשונה מאז סוף דצמבר: אזעקה בפ"ת. דיווח על נפילת רסיס

כמעט חצי שנה של הפוגע מה-21.12.24 – ושוב נשמעו אזעקות בעיר. האזעקות תפסו את מאות אלפי התושבים, העובדים והמבקרים בעיר לא מוכנים ומופתעים והורגשה בהלה באיזורים המסחריים והעסקיים – שכבר מזמן חיו בשגרה, לפחות מההיבט הזה. האזעקות, שנשמעו בשרון, ברחבי גוש דן ובתל אביב – הם איתות חזק של החמאס, שיש לו את האפשרות לירות על ישראל. לא נרשמו נפגעים או נזקים. זוהי האזעקה ה-31 שנשמעה בעיר מאז ה-7.10

המשך קריאה »
בית יד לבנים כיום - עם פוסטר של כל החטופים

כ-200 לוחמי הנדסה קרבית עם משפחותיהם צפויים להגיע ב-29.5 ליום הוקרה ביד לבנים

מארגני האירוע, המתקיים בשיתוף עיריית פתח תקווה, מחפשים מתנדבים, שיעזרו בהקמה, בשינוע ובתפעול. האירוע צפוי להתחיל בשעה 14:00 בגן החי הסמוך לפארק וב-16:00 יתקיים טקס צבאי בפארק, שיכלול גם הפנינג לילדי הלוחמים, מתחם פרא רפואי עם טובי המטפלים, ביניהם ד"ר להבית אקרמן, ולבסוף ארוחת ערב ומסיבה עם שולחנות משחק, DJ ומנטליסט.

המשך קריאה »

מזעזעים את הקבינט: התפרסם סרטון החטיפה של דניאלה גלבוע מפתח תקווה וחברותיה לבסיס

גלבוע הפתח תקוואית, יחד עם עוד ארבע מחברותיה לבסיס – לירי אלבג, אגם ברגר, קרינה ארייב ונעמה לוי – נחטפו ב-7 באוקטובר מנחל עוז לרצועת עזה. הסרטון נמצא אצל המשפחות כבר זמה מה, אך רק עכשיו הם החליטו לאשר את הפרסום (הלא מצונזר), על מנת לזעזע את העולם ובעיקר להפעיל לחץ על הממשלה לקדם עסקת חטופים. אורלי, אמה של דניאלה: "בסרט הכי נורא לא חשבתי שאראה בעתה כזאת בעיניים שלה".

המשך קריאה »
עומר קביליו

הובא למנוחות עומר קביליו מפ"ת שנהרג בתאונת דרכים בדרך לפעילות מבצעית

זה לא נגמר. לאחר הבשורה הקשה על נפילתם של הפתח תקוואים לירון יצחק ועירא יאיר גיספן זכרונם לברכה, התבשרנו היום על אבידה נוספת של בן עיר. בדקות האחרונות הסתיימה הלוויתו של קביליו, בחלקה הצבאית בסגולה, כשמאות בני משפחה וחברים חלקו לו כבוד אחרון. התאונה אירעה כשקביליו נסע על אופנועו בדרך לבסיס. המשפחה תשב שבעה ברחוב שפרינצק 24 בשכונת אחדות.

המשך קריאה »