עזריה יחזקאל

צפו: עשרות תושבי פתח תקווה הגיעו אמש לנחם את משפחת יחזקאל במות עזריה ז"ל

מתנדב המילואים בן ה-53, הוא המבוגר ביותר מבין הנופלים במלחמה הנוכחית – ובין המבוגרים שנפלו בעת מילוי תפקידם, בכל מלחמות ישראל. היום זהו היום האחרון של השבעה, המתקיימת ברח' כ"ט בנובמבר בשכונת כפר אברהם, בחצר הבניין בו גרה המשפחה. בין המנחמים: ראש העיר, קרובי משפחה, שכנים, מכרים ולא-מכרים מקרוב ומרחוק וגם – התארגנות של נשות כפר גנים ג' – שהביאו אוכל חם.

 

הבשורה על הריגתו של עזריה יחזקאל ז"ל, מפגיעת כטב"ם שנורה על ידי חיזבאללה בצפון, מיקדה תשומת לב ארצית מיוחדת נוכח גילו המתקדם – הרבה מעבר לגיל שירות המילואים. במשך שנים ארוכות יחזקאל התנדב במילואים, למרות שכבר קיבל פטור – וכך גם עשה ב-7 באוקטובר, כשלא היסס, עלה על מדים, שם את האקדח – ונסע במהירות להתגייס ליחידה.

צפו בדברים של אידן, בנו של עזריה יחזקאל (מתוך טיקטוק פתח תקווה NEWS)

@ptnews.tiktok צפו בביקור בשבעה של עזריה יחזקאל מפתח תקווה שנפל בגזרת הלבנון #כפרגניםג #עזריהיחזקאל #מילואים🇮🇱 #פתחתקווה @עיריית פתח תקווה @מרכז הנוער כפר גנים ❤️ @מילואים בתנופה🚀 ♬ צליל מקורי - פתח תקווה NEWS

"מה שהניע אותו זו אהבה למולדת"

מאז, ועד מותו, יחזקאל שירת בגזרה הצפונית. בנו, אידן, סיפר לנו כי אביו התריע בפני משפחתו שהוא נמצא במקום מסוכן וכי המוצב שלא סופג באופן תדיר הפגזות של נ"ט, מרגמה וכטב"מים (כלי טייס בלתי מאוישים). כטב"ם כזה פגע ביחזקאל, לוחם שריון בגדוד 129 של חטיבה 8 – סמוך למוצב מרגליות. "אבא פשוט דאג שכולם ייכנסו מהר לטנק לפני הפיצוץ – אבל הוא לא הספיק להגיע", סיפר הבן אידן.

שני לוחמי מילואים בגדס״ר 6609 של חטיבת אלכסנדרוני נפצעו באורח קשה וקל באותה תקרית. "אנחנו דאגנו לאבא כל הזמן וידענו שגם בצפון מסוכן", מספר אידן. "דאגנו מאוד – ואז הגיעה הבשורה הקשה. רוח ההתנדבות של אבא מגיעה מפטריוטיזם למדינת ישראל ואהבת המולדת. עזריה השאיר אחריו שני ילדים – עידן בן ה-25 ואריאל בת ה-18 ואת אשתו אביבה, גם היא, כמוהו, תושבת פתח תקווה מילדות,, אותה הכיר בעבודה במשטרה.

עזריה יחזקאל ז"ל - הרח' הבא בפתח תקווה צריך להיות על שמו
עזריה יחזקאל ז"ל - הרח' הבא בפתח תקווה צריך להיות על שמו

"תוך 10 דקות, פנו 15 מתנדבים"

מותו של יחזקאל נגע ללב בקרב רבים מתושבי פתח תקווה – גם כאלה שלא הכירו אותו. לשבעה הגיעו תושבים רבים, ביניהם גם ראש העירייה וחברי כנסת המתגוררים בעיר ובסביבתה. באקט התנדבותי של נתינה, התארגנה גם קבוצת נשים מכפר גנים והביאה לקראת ערב אוכל חם. "שלחתי הודעה שאנחנו מתארגנים להכין למשפחה שיושבת שבעה קצת אוכל חם מתושבי כפר גנים", סיפרה שלי מנדל. "תוך 10 דקות, היו 15 מתנדבים"

שלי מנדל (מימין) ונשים נוספות מכפר גנים ג'

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

היחידה הטקטית פתח תקווה

רכבי היחידה הטקטית ינציחו את שמות חללי "חרבות ברזל" תושבי פתח תקווה

היוזמה של עיריית פתח תקווה תחל לפעול בקרוב במסגרת חיזוק מערך הביטחון בעיר. היחידה הטקטית צפויה להרחיב את מערך הפעילות של אגף הביטחון בעירייה. היחידה תורכב מחמישה צוותים, כאשר כל צוות יסייר ברכב מבצעי, שיזוהה עם פעילות היחידה. סך הכל 15 מאבטחים חמושים, שיצטרפו בשעות הלילה לכ-30 אנשי אבטחה עירוניים. כאות זיכרון, הרכבים יישאו את שמותם של הנופלים במלחמה.

המשך קריאה »
מסעדת וינו חדשות 13

צפו: חדשות 13 הפתיעו את מסעדת וינו פ"ת, שנקלעה לקשיים בעקבות מילואים של הבעלים

כבר יותר משלושה חודשים, קובי יוסלביץ', הבעלים של מסעדת הבשרים ואולם האירועים שנמצא סמוך לאצטדיון "שלמה ביטוח", נמצא ON & OFF בעזה, כשהוא משאיר את העסק לטיפול העובדים והמשפחה. הכתב פז רובינזון, כתב השטח של תוכניתו של אמנון לוי, הגיע היום בהפתעה למסעדה לראות מה קורה – ועל הדרך היא גם קיבלה סוג של פרסום ארצי.

המשך קריאה »
טקס הסרת הלוט מאנדרטת פארק חרבות ברזל כפר גנים

חדש: פארק "חרבות ברזל" נחנך בשכונת כפר גנים בטקס בהשתתפות משפחות חללים

האירוע המרגש, בציון ט"ו בשבט, התקיים בפארק החדש ברח' ויצמן 44, המתפרש על שטח של כ-8 דונם, בו נשתלו כ-150 עצים מסוגים שונים. בפארק הוצבה אנדרטה עם שמות הנופלים מאז ה-7 באוקטובר, תושבי ותושבות העיר – או כאלו בעלי זיקה לעיר. במהלך הטקס נשאו דברים משפחותיהם של הנופלים והנרצחים תומר ברק, אסי אסאצ'אלו, רותי אקוני, ירין אפרים ואור מזרחי.

המשך קריאה »
אוריאל אביעד סילברמן

אבל כבד במושב נחלים ליד פתח תקווה: רס"ל סילברמן ז"ל נפל בקרב ברצועת עזה

רס"ל (מיל') אוריאל אביעד סילברמן, בן 23 ממושב נחלים מגדוד 7421 בחטיבת קרייתי (4), נפל בקרב בדרום רצועת עזה. כך הותר לפרסום הבוקר. פרטים לגבי מועד ההלוויה והשבעה – יפורסמו בהמשך. באירוע שבו נפל סילברמן, נפצעו באורח קשה קצין שריון במילואים ולוחם במילואים בגדוד 7421. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים ומשפחותיהם עודכנו.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading