צפו: מאות תושבים הגיעו לפתיחה המחודשת של מדרחוב ההגנה בפתח תקווה (וידאו)

מי שנקלע למרכז העיר שלשום בשישי בצהרים, היה חש בהתרוממות רוח, שלא מאפיינת את התקופה שכולם עוברים. מזג האוויר האביבי, הוסיף הרבה לפתיחה החגיגית של המדרחוב, שבשנה האחרונה עבר שיפוץ נרחב. האירוע כלל הופעות מוסיקה, ביניהם של נגן הגיטרה המפורסם, יהודה קיסר. בעלי העסקים במקום אופטימיים, אבל יש גם כאלה שסקפטיים. "חייבת להיות לזה המשכיות", אמרו.

הרבה מרורים אכלו בעלי העסקים שנמצאים במדרחוב ההגנה פתח תקווה. קרנו של המקום, שפעם, היה המתחם הכי מסחרי בעיר, ירדה עם השנים – הרבה בעקבות המסחריות, הקניונים, מתחמי המסחר הגדולים והחדשים וההתרחבות של פתח תקווה בשכונות החדשות. עיריית פתח תקווה, בניסיון (אולי אחרון) לתת משב רוח רענן למדרחוב – החליטה לפני שנה על שיפוץ, שפגע בתנועת הקונים והמבקרים, שגם כך לא הייתה גבוהה מספיק לפני כן.

צפו: פתיחת מדרחוב פתח תקווה - מה לעסקים יש לומר?

@ptnews.tiktok מיד רחוב ההגנה פתח תקווה נפתח אתמול באירוע חגיגי עם הופעה של יהודה קיסר ואומני רחוב מאות תושבים הגיעו לאירוע וכולם מקווים כולל העסקים שבמדרחוב שהפתיחה תבשר על שגשוג והרבה צמיחה למקום #מדרחובההגנה #פתחתקווה #עירייתפתחתקווה #טופמודלס #נעלימיקי #קפההמדרחוב #יהודהקיסר @עיריית פתח תקווה @shays @צדוק בן משה @Adam Simonds ♬ צליל מקורי - פתח תקווה NEWS

"לא הייתי פה 20 שנים"

בעקבות השיפוץ, מקווים בעלי העסקים כי הוא יהווה מקור משיכה חדש למדרחוב ההגנה – אך רובם מבקשים מהעירייה ליצור המשכיות ולהביא באופן שוטף וקבוע תוכן למקום. "אנחנו מאוד שמחים על השיפוץ", אמרה בעלת בית הקפה "קפה מדרחוב", "חיכינו שהוא יסתיים ועכשיו מקווים שיהיה יותר טוב. אם העירייה תארגן כל שבוע מופעים כמו זה – זה יעזור ונהיה מאוד מרוצים".

אירוע הפתיחה משך מאות תושבים, רובם הם מבקרים קבועים בשישי במרכז העיר – איך היו גם כאלה שהגיעו מהשכונות המרוחקות, כמו מאיר סלע מנווה גן. "אני תושב ותיק של פתח תקווה, אבל לא הייתי פה 20 שנים", הוא הודה. "נולדתי במרכז העיר ואני מקווה שהמדרחוב החדש יחיה את המרכז מחדש. זה חשוב לאנשים פה ולעסקים".

יהודה קיסר (משמאל) וסטלוס - באו לשמח את מרכז פתח תקווה

"חייבים המשכיות"

את לירן דיבקר, מבעלי חנות האופנה TOP MODELS, מצאנו מחויך – ולא רק בגלל כמות שהלקוחות הרבה שפקדה אותו בשישי בצהרים. "השיפוץ יעשה טוב למדרחוב. הוא נראה טוב יותר ומואר יותר – ואני מודה על כך לעירייה", הוא אומר. "יחד עם זאת חשוב מאוד לשמור על המשכיות ולדאוג שיגיעו לפה תנועה קבועה של אנשים".

דיבקר (מימין), אלבוים (משמאל) - אופטימי וסקפטי

ומצאנו גם סקפטיים יותר, כמו מיכאל אלבוים, מבעלי חנות נעלי מיקי, שנמצאת ברח' ההגנה כבר כ-60 שנה. "הבטיחו לנו בזמנו לפתוח את הרחוב הזה בחזרה לתנועה וחנייה", הוא מספר. "פעם זה היה רחוב מסחרי מאוד – בין הכי החזקים בעיר. ומאז שעשו אותו כמדרחוב, המסחר פה נפגע קשות. אני לא חושב שעכשיו צריך להכניס פה קו אוטובוס, אבל רכב קבוצתי, מוניות ואפשרות לחנייה – זה היה הדבר הכי חשוב ומתבקש בכל השיפוץ הזה".

מה המשמעות של בעיית הנגישות למדרחוב ההגנה?

*אין מסחר ואין פרנסה ממסחר ללא נגישות לרכבים וללא חנייה זמינה ליד החנויות", אומר אלבוים. "זה בדיוק כמו שאין קניון בלי חניון ואין מרכז מסחרי פתוח, שנבנה ללא חניון צמוד. אין בנייני משרדים וסניפי קופות חולים חדשים ללא חניונים צמודים. היום גם בתי כנסת בכפר גנים נבנים עם חניון צמוד".

עיריית פתח תקווה: בזמן הקרוב - נשלים את השיפוץ

העירייה מסרה: "במסגרת כלל העבודות לפיתוח ושדרוג מרכז העיר, חנכנו את מדרחוב ההגנה, בו התבצעו עבודות לפיתוח המרחב החיצוני ושדרוג הרחוב, שהיה בעבר הלב הפועם של פתח תקווה – וכעת יחזור להיות רחוב משמעותי, מוקד משיכה לבילוי ופנאי. במהלך הזמן הקרוב יושלמו אלמנטים נוספים במדרחוב, כגון: פינות משחק, מתחמי ישיבה מגוונים, שולחנות, ספסלי נדנדה ועוד. מוזמנים לבוא ולבקר במדרחוב ובמרכז העיר".

עוד ב-חנויות

עמי ב.ס.ר סיטי

אחרי החג: יריד בגדי מעצבים ותכשיטים יתקיים ביום חמישי הקרוב בעמי ב.ס.ר סיטי

המתחם המסחרי הפתוח הכי גדול בפתח תקווה יזם אירוע לפתיחת הקיץ, יחד עם מרכז הצעירים של פתח תקווה "החממה" ומותג ירידי האופנה KiketMarket במטרה למשוך קהל, שמחפש מציאות איכותיות במחיר טוב, אבל גם מחפש לבלות ולעשות שופינג עם משב רוח טבעי, במקום המזגן של הקניונים. היריד ייפתח בעוד שלושה ימים (13.6) בשעה 17:00 ובב.ס.ר סיטי מצפים לקהל רב של מבקרים.

המשך קריאה »
אופיר שריד, מנכ"ל קבוצת מליסרון, עומר אוגולוניק, מנכ"ל קניוני עופר ומנכ"לית עופר הקניון הגדול פתח תקווה, נעמי סימן טוב -

כ-65 מיליון ש״ח יושקעו בשדרוג עופר הקניון הגדול. וגם – זארה באירוע השקה (וידאו)

המקום הכי מסחרי בפתח תקווה, מתחיל את הקיץ עם כמה בשורות טובות: אחרי חודשים של שיפוצים והרחבות נפתחו חנויות הענק של זארה (3500 מ"ר), ויקטוריה'ס סיקרט (600 מ"ר) וגם הסניף של מקדונלד'ס בקומת האוכל, ששודרגה אף היא. במקום נצפו הבוקר הרבה פרצופים מחייכים בהשקת סניף זארה פ"ת, כשהפרזנטורית עדי אשכנזי והשחקנית גל מלכה – הגיעו לבקר, לצד בכירים של המותג והקניון.

המשך קריאה »
זארה פתח תקווה

צפו במחירים: סניף זארה פתח תקווה הענק בעופר הקניון הגדול – נפתח ללקוחות

אחרי חודשים של שיפוצים והכנות, סופסוף נפתחה היום החנות המשודרגת של ענקית האופנה מספרד, במה שהפך להיות הסניף הישראלי הכי גדול, הכי חזק ומבחינתנו, גם הכי מרגש של הרשת – כאן, אצלנו בעיר. בגענו היום בצהרים, שעות אחדות אחרי שהסניף נפתח לראשונה ללקוחות, שיחסית לשעה המוקדמת – הגיעו בהמוניהם ומילאו את החנות הענקית, החולשת על 3000 מ"ר.

המשך קריאה »
סופר יודה פתח תקווה

סופר יודה פתח תקווה פתחו חנות חדשה בז'בוטינסקי 63, ליד תחנת פז YELLOW. פתוח 24-7

הסופר החדש, בגודל של כ-250 מ"ר, שנמצא בבעלות קבוצת פז, החליף את "סופר מאמא", הסופר הקודם שהיה במקום. הסופר צפוי לקבל תנועה מתמדת מהמבקרים בתחנת הדלק, שיחפשו מוצרים שאין בחנות הילו הקטנה וכן מהעוברים והשבים, בעיקר נוסעי הרכבת הקלה והעובדים במשרדים בב.ס.ר סיטי. בסופר אפשר למצוא גם פירות, ירקות ומאפים טריים. הסופר יהיה פתוח כל הזמן, כולל שבת

המשך קריאה »