צפו: מאות תושבים הגיעו לפתיחה המחודשת של מדרחוב ההגנה בפתח תקווה (וידאו)

מי שנקלע למרכז העיר שלשום בשישי בצהרים, היה חש בהתרוממות רוח, שלא מאפיינת את התקופה שכולם עוברים. מזג האוויר האביבי, הוסיף הרבה לפתיחה החגיגית של המדרחוב, שבשנה האחרונה עבר שיפוץ נרחב. האירוע כלל הופעות מוסיקה, ביניהם של נגן הגיטרה המפורסם, יהודה קיסר. בעלי העסקים במקום אופטימיים, אבל יש גם כאלה שסקפטיים. "חייבת להיות לזה המשכיות", אמרו.

הרבה מרורים אכלו בעלי העסקים שנמצאים במדרחוב ההגנה פתח תקווה. קרנו של המקום, שפעם, היה המתחם הכי מסחרי בעיר, ירדה עם השנים – הרבה בעקבות המסחריות, הקניונים, מתחמי המסחר הגדולים והחדשים וההתרחבות של פתח תקווה בשכונות החדשות. עיריית פתח תקווה, בניסיון (אולי אחרון) לתת משב רוח רענן למדרחוב – החליטה לפני שנה על שיפוץ, שפגע בתנועת הקונים והמבקרים, שגם כך לא הייתה גבוהה מספיק לפני כן.

צפו: פתיחת מדרחוב פתח תקווה - מה לעסקים יש לומר?

@ptnews.tiktok מיד רחוב ההגנה פתח תקווה נפתח אתמול באירוע חגיגי עם הופעה של יהודה קיסר ואומני רחוב מאות תושבים הגיעו לאירוע וכולם מקווים כולל העסקים שבמדרחוב שהפתיחה תבשר על שגשוג והרבה צמיחה למקום #מדרחובההגנה #פתחתקווה #עירייתפתחתקווה #טופמודלס #נעלימיקי #קפההמדרחוב #יהודהקיסר @עיריית פתח תקווה @shays @צדוק בן משה @Adam Simonds ♬ צליל מקורי - פתח תקווה NEWS

"לא הייתי פה 20 שנים"

בעקבות השיפוץ, מקווים בעלי העסקים כי הוא יהווה מקור משיכה חדש למדרחוב ההגנה – אך רובם מבקשים מהעירייה ליצור המשכיות ולהביא באופן שוטף וקבוע תוכן למקום. "אנחנו מאוד שמחים על השיפוץ", אמרה בעלת בית הקפה "קפה מדרחוב", "חיכינו שהוא יסתיים ועכשיו מקווים שיהיה יותר טוב. אם העירייה תארגן כל שבוע מופעים כמו זה – זה יעזור ונהיה מאוד מרוצים".

אירוע הפתיחה משך מאות תושבים, רובם הם מבקרים קבועים בשישי במרכז העיר – איך היו גם כאלה שהגיעו מהשכונות המרוחקות, כמו מאיר סלע מנווה גן. "אני תושב ותיק של פתח תקווה, אבל לא הייתי פה 20 שנים", הוא הודה. "נולדתי במרכז העיר ואני מקווה שהמדרחוב החדש יחיה את המרכז מחדש. זה חשוב לאנשים פה ולעסקים".

יהודה קיסר (משמאל) וסטלוס - באו לשמח את מרכז פתח תקווה

"חייבים המשכיות"

את לירן דיבקר, מבעלי חנות האופנה TOP MODELS, מצאנו מחויך – ולא רק בגלל כמות שהלקוחות הרבה שפקדה אותו בשישי בצהרים. "השיפוץ יעשה טוב למדרחוב. הוא נראה טוב יותר ומואר יותר – ואני מודה על כך לעירייה", הוא אומר. "יחד עם זאת חשוב מאוד לשמור על המשכיות ולדאוג שיגיעו לפה תנועה קבועה של אנשים".

דיבקר (מימין), אלבוים (משמאל) - אופטימי וסקפטי

ומצאנו גם סקפטיים יותר, כמו מיכאל אלבוים, מבעלי חנות נעלי מיקי, שנמצאת ברח' ההגנה כבר כ-60 שנה. "הבטיחו לנו בזמנו לפתוח את הרחוב הזה בחזרה לתנועה וחנייה", הוא מספר. "פעם זה היה רחוב מסחרי מאוד – בין הכי החזקים בעיר. ומאז שעשו אותו כמדרחוב, המסחר פה נפגע קשות. אני לא חושב שעכשיו צריך להכניס פה קו אוטובוס, אבל רכב קבוצתי, מוניות ואפשרות לחנייה – זה היה הדבר הכי חשוב ומתבקש בכל השיפוץ הזה".

מה המשמעות של בעיית הנגישות למדרחוב ההגנה?

*אין מסחר ואין פרנסה ממסחר ללא נגישות לרכבים וללא חנייה זמינה ליד החנויות", אומר אלבוים. "זה בדיוק כמו שאין קניון בלי חניון ואין מרכז מסחרי פתוח, שנבנה ללא חניון צמוד. אין בנייני משרדים וסניפי קופות חולים חדשים ללא חניונים צמודים. היום גם בתי כנסת בכפר גנים נבנים עם חניון צמוד".

עיריית פתח תקווה: בזמן הקרוב - נשלים את השיפוץ

העירייה מסרה: "במסגרת כלל העבודות לפיתוח ושדרוג מרכז העיר, חנכנו את מדרחוב ההגנה, בו התבצעו עבודות לפיתוח המרחב החיצוני ושדרוג הרחוב, שהיה בעבר הלב הפועם של פתח תקווה – וכעת יחזור להיות רחוב משמעותי, מוקד משיכה לבילוי ופנאי. במהלך הזמן הקרוב יושלמו אלמנטים נוספים במדרחוב, כגון: פינות משחק, מתחמי ישיבה מגוונים, שולחנות, ספסלי נדנדה ועוד. מוזמנים לבוא ולבקר במדרחוב ובמרכז העיר".

עוד ב-חנויות

סופרטל פתח תקווה גיסין כשר

סופרטל מחדשת את קצביות הרשת בפתח תקווה עם מותגי פרימיום בכשרות מהודרת

אם אתם תושבי העיר שומרי כשרות (ויש הרבה כאלה) והיססתם לפני שביצעתם רכישה בקצביות של סופרטל – אתם יכולים מעכשיו להיות רגועים יותר. מהיום, הרשת הודיעה כי היא הולכת על הכי כשר שיש: מוצרי העופות מבית "עוף ירושלים" יוכשרו בכשרות "מחפוד" ואילו מוצרי הבשר של המותגים "מילו עוף" ו-"נטו" – יוכשרו בכשרויות מהודרות. מנכ"ל סופרטל, בני חדד: "אנו קשובים ללקוחותינו וביצענו שינויים עמוקים"

המשך קריאה »
רויאל טובקו פתח תקווה עמי ב.ס.ר סיטי

רויאל טובקו מתחזקת בפתח תקווה: פתחה סניף בחיים עוזר. עמי ב.ס.ר סיטי בדרך

רק לפני כשבועיים רשת מוצרי העישון פתחה את הסניף הראשון שלה במרכז העיר, חיים עוזר 23, וכבר התבשרנו שבעוד מספר שבועות, צפויה להיפתח חנות נוספת ברח' תוצרת הארץ 3 – וכבר נתלה במקום שלט מאיר עיניים, שמבשר על הפתיחה הקרובה. ברשת מבטיחים: "מי שיגיע לחנויות יימצא מגוון ענק לכל מוצרי העישון, כולל מוצרים בלעדיים, שתמצאו רק אצלנו".

המשך קריאה »

פרסום ראשון: רשת משק בשר פותחת סניף במתחם גיסין אם המושבות פתח תקווה

לאחר סניף מצליח ברחובות, מותג הבשר האיכותי מגיע גם לעיר שלנו במטרה לספק את תאבונם של התושבים חובבי על האש ואניני הטעם, שמחפשים קודם כל איכות ושירות. זהו גם הערך המוסף שהם מצפים לספק ובכך להתחרות בעליונות מול חנויות בשר אחרות ובטח על הקצביות שבסופרים. ליאם לוזון, בעלת הסניף: "מצפים לפתוח לפני יום העצמאות. הבשר יהיה כשר".

המשך קריאה »
נארס NARS פתח תקווה

צפו: נארס (NARS), מותג מוצרי האיפור, פתח סניף חדש בקניון הגדול בפתח תקווה

רשת מוצרי האיפור נחתה במקום הכי מסחרי בעיר וכבר אתמול (מוצ"ש), החנות הייתה מלאה בלקוחות מכל הגילאים, שבאו לבדוק את הסחורה החדשה – ועל הדרך גם לקבל איפור ממאפרת מקצועית. זהו הסניף החמישי של המותג, בגודל 62 מ"ר עם עיצוב חדשני, שהושקעו בו 1.5 מיליון ש"ח. למרות חנויות רבות של איפור וטיפוח בקניון – ב-NARS ממש לא חוששים מהתחרות. מוצרים ומחירים – בפנים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading