כמה תעלה דירה ברובע סירקין פתח תקווה?

בימים הקרובים: הועדה המקומית תדון בתדריך תכנון הבנייה ב"נוף ירקון" פתח תקווה

 השכונה בסירקין – שצפויה לשנות את פני נדל"ן המגורים בעיר, תכלול לא פחות מ-12,500 יחידות דיור חדשות ו-360 אלף מ"ר של מסחר ותעסוקה. הדיון, יתייחס לחלקו המערבי של הרובע, הכולל כ-8,500 יח"ד ותדון גם בהיבטים של תנועת הולכי רגל, רכבים, אופניים ותחבורה ציבורית. הצפי הוא שאכלוס השכונה, שצפויה להתמלא בכ-50 אלף תושבים – יחל ב-2030.

פרויקט "רובע סירקין", או בשם החדש של השכונה שתקום – "נוף ירקון" (להבדיל מ"נוף הירקון" – השכונה שתקום בהוד השרון), אמורה בימים הקרובים לעלות הילוך, כשהוועדה המקומית לתכנון ובנייה תדון בתדריך התכנון שהוגש לה, מה שאמור להוביל להיתרי בנייה ראשונים ליזמים שזכו במכרז לבנות בחלק המערבי של המתחם (הקרוי גם תמל 1076), הכולל כ-8500 יחידות דיור.

תכנית שכונות סירקין - ב-2033 כבר יהיו פה 50 אלף תושבים
תכנית שכונות סירקין - ב-2033 כבר יהיו פה 50 אלף תושבים?

לאחר שמחנה סירקין הותיק פונה בשנים האחרונות מהפעילות הצבאית שלו, לטובת בינוי עירוני, פיתוח הרובע צפוי להתחיל עם 3,015 יחידות דיור, שהן השלב הראשון של התכנית. אישור תדריך הבנייה הראשוני הוא תנאי הכרחי למתן היתר בנייה לרובע כולו.

במסגרת תכנית שלד, שהוכנה לשטח המחנה, קודמו שתי תכניות מפורטות משלימות – "סירקין מערב" עם כ-8,500 יח"ד וכ- 300,000 מ"ר למסחר ותעסוקה ותכנית "סירקין מזרח", עם 4224 יח"ד וכ-67,000 מ"ר למסחר ותעסוקה. שתי התכניות אושרו ב-2019 וב-2021 בהתאמה.

שכונת סירקין - הדמיה של רמ"י
שכונת סירקין - הדמיה של רמ"י

הוועדה המקומית צפויה לדון בימים הקרובים בתדריך התכנון שהוגש לה על הבינוי של החלק המערבי, הכולל גם מתן הנחיות ליזמים בדבר תכנון שכונה מקיימת וירוקה, תנועת הולכי רגל, אופניים ותחבורה  ציבורית. מטרת תדריך התכנון היא התווית מסגרת תכנונית להקמת רובע עירוני תוסס ומגוון מבחינה חברתית, תרבותית ודמוגרפית, הכולל גם 600 יחידות דיור מוגן.

הזוכות במכרז סירקין
הזוכות במכרז סירקין פתח תקווה - כל המספרים בפנים (לחצו להגדלה)

תדריך התכנון כולל הנחיות בינוי, הנחיות בנייה ירוקה והנחיות למרחב הציבורי. היזמים יודעים שהדיון בתדריך התכנון הוא שלב הכרחי בדרך להוצאת היתרי בנייה. על פי הוראות התכנית, תנאי למתן היתר בנייה ראשון, הוא אישור הועדה המקומית לתדריך תכנית הבינוי והפיתוח לכל שטח התכנית או לחלק ממנו.  

הדמיית שטח סירקין הקטנה - מתוך מצגת שהוצגה ב-2020 על ידי מועצת דרום השרון

עוד ב-נדלן

קבוצת חג'ג' תשקיע במיזם "היכל התרבות" פתח תקווה לאחר שנכנסה לשותפות "צים-בהרי"

פרויקט ההתחדשות העירוני הענק מקבל תפנית, עם מעורבותה של חברת הנדל"ן המוכרת, שתיכנס לשותפות בחברת "צים בהרי", שיזמה את הפרויקט, במקום "בהרי נדל"ן", שהסתכסכו משפטית עם "צים נדל"ן" של עדי צים. לפי הדיווח, הקבוצה, שבשליטת עידו וצחי חג'ג', תשקיע סכום כולל של כ-80 מיליון שקל בחברת צים בהרי, בתמורה להקצאת 30% ממניות החברה והשקעה ישירה במיזם במרכז העיר.

המשך קריאה »
סוף רוטשילד הריסה קטה גרופ

סוף רוטשילד פתח תקווה: אירוע של קטה גרופ הסתיים בהריסת 6 מבנים (וידאו)

עשרות רבות של אנשים הגיעו לאירוע הריסה נוצץ של חברת הנדל"ן הכי מוכרת בעיר. במסגרת הפרויקט, הורסים 6 בניינים ישנים ומוזנחים ברחוב רוטשילד 156 ו-158, אלונים 4 ו-6 ויהוד 4 ו-6 ומקימים במקומם 4 בנייני מגורים חדשים ומודרנים. באירוע נכחו אנשי החברה בראשות היזם גיל קטה, דוד חג'ג' ממנהלת כרמים להתחדשות עירונית ודיירים הגרים במבנים שנהרסו. צפי אכלוס: 2026.

המשך קריאה »
שחם 30 פתח תקווה

צפו: נכס מוכן להשכרה במתחם האוכל והבילויים שחם 30 פתח תקווה (וידאו)

לאחרונה התפנה שטח מסחרי אטרקטיבי של כ-117 מ"ר + כ-20 מ"ר רחבה חיצונית, שצפוי לאכלס עסק מתחום המזון במתחם ההומה והמוכר. קבוצת SHAHAV (שהב) יזמות נדל"ן, יזמית הפרויקט ובעלת שטחי המסחר, משווקת אותו במחירי השכרה אטרקטיביים, כך שמדובר בחלון הזדמנות קצר. במתחם כבר פועלים המותגים: ג'ירף, גולדה, קפה לנדוור, סמאש בורגר האוס, מקס ברנר וטוסקה אירועים.

המשך קריאה »

משמרים ומקימים ברח' חובבי ציון פתח תקווה: אושרה להפקדה תכנית "בית הדפוס"

הרחוב המרכזי במרכז העיר הישן צפוי לעבור בקרוב מתיחת פנים במספרים 12 ו-14. במסגרת הפרויקט, גם יוקם בשטח התכנית בניין מגורים חדש בשטח של כ-900 מ"ר בן 6 קומות עם 30 יחידות דיור, שיכלול גם חניון תת קרקעי. בנוסף, יבוצעו עבודות שימור במבנה בית הדפוס ההיסטורי ובשני מבנים הסטוריים נוספים: בית חלבנה ניידיץ ובית פישצנר. התכנית תשמר גם את עצי האקליפטוס הוותיקים שנמצאים בסמוך לבית הדפוס.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading