כמה תעלה דירה ברובע סירקין פתח תקווה?

בימים הקרובים: הועדה המקומית תדון בתדריך תכנון הבנייה ב"נוף ירקון" פתח תקווה

 השכונה בסירקין – שצפויה לשנות את פני נדל"ן המגורים בעיר, תכלול לא פחות מ-12,500 יחידות דיור חדשות ו-360 אלף מ"ר של מסחר ותעסוקה. הדיון, יתייחס לחלקו המערבי של הרובע, הכולל כ-8,500 יח"ד ותדון גם בהיבטים של תנועת הולכי רגל, רכבים, אופניים ותחבורה ציבורית. הצפי הוא שאכלוס השכונה, שצפויה להתמלא בכ-50 אלף תושבים – יחל ב-2030.

פרויקט "רובע סירקין", או בשם החדש של השכונה שתקום – "נוף ירקון" (להבדיל מ"נוף הירקון" – השכונה שתקום בהוד השרון), אמורה בימים הקרובים לעלות הילוך, כשהוועדה המקומית לתכנון ובנייה תדון בתדריך התכנון שהוגש לה, מה שאמור להוביל להיתרי בנייה ראשונים ליזמים שזכו במכרז לבנות בחלק המערבי של המתחם (הקרוי גם תמל 1076), הכולל כ-8500 יחידות דיור.

תכנית שכונות סירקין - ב-2033 כבר יהיו פה 50 אלף תושבים
תכנית שכונות סירקין - ב-2033 כבר יהיו פה 50 אלף תושבים?

לאחר שמחנה סירקין הותיק פונה בשנים האחרונות מהפעילות הצבאית שלו, לטובת בינוי עירוני, פיתוח הרובע צפוי להתחיל עם 3,015 יחידות דיור, שהן השלב הראשון של התכנית. אישור תדריך הבנייה הראשוני הוא תנאי הכרחי למתן היתר בנייה לרובע כולו.

במסגרת תכנית שלד, שהוכנה לשטח המחנה, קודמו שתי תכניות מפורטות משלימות – "סירקין מערב" עם כ-8,500 יח"ד וכ- 300,000 מ"ר למסחר ותעסוקה ותכנית "סירקין מזרח", עם 4224 יח"ד וכ-67,000 מ"ר למסחר ותעסוקה. שתי התכניות אושרו ב-2019 וב-2021 בהתאמה.

שכונת סירקין - הדמיה של רמ"י
שכונת סירקין - הדמיה של רמ"י

הוועדה המקומית צפויה לדון בימים הקרובים בתדריך התכנון שהוגש לה על הבינוי של החלק המערבי, הכולל גם מתן הנחיות ליזמים בדבר תכנון שכונה מקיימת וירוקה, תנועת הולכי רגל, אופניים ותחבורה  ציבורית. מטרת תדריך התכנון היא התווית מסגרת תכנונית להקמת רובע עירוני תוסס ומגוון מבחינה חברתית, תרבותית ודמוגרפית, הכולל גם 600 יחידות דיור מוגן.

הזוכות במכרז סירקין
הזוכות במכרז סירקין פתח תקווה - כל המספרים בפנים (לחצו להגדלה)

תדריך התכנון כולל הנחיות בינוי, הנחיות בנייה ירוקה והנחיות למרחב הציבורי. היזמים יודעים שהדיון בתדריך התכנון הוא שלב הכרחי בדרך להוצאת היתרי בנייה. על פי הוראות התכנית, תנאי למתן היתר בנייה ראשון, הוא אישור הועדה המקומית לתדריך תכנית הבינוי והפיתוח לכל שטח התכנית או לחלק ממנו.  

הדמיית שטח סירקין הקטנה - מתוך מצגת שהוצגה ב-2020 על ידי מועצת דרום השרון

עוד ב-נדלן

פינוי תחנת דלק גיסין ילו פז פתח תקווה

האם במקום תחנת הדלק פז-ילו בנווה גן, יקום מבנה מגורים ענק עם 35 קומות?

לפי תכנית המתאר, שהוגשה בשבוע שעבר לבדיקה תכנונית בועדה המקומית והמחוזית, תחנת הדלק הותיקה, הנמצאת בלב השכונה, תפונה לטובת בניין מגורים, גני ילדים, משרדים ושטחי מסחר. חוץ מתחנת הדלק נמצאים במקום מספר רב של עסקים שונים, כמו חנות YELLOW, מכון לשטיפת מכוניות, חנות משקאות, אופניים ועוד. הסיבה? בעיקר כלכלית. "ממצים כך יותר טוב את השטח", אומר מנהל הפרויקט.

המשך קריאה »
מתחם בכור שטרית אחדות - לפני אחרי פתח תקווה

אחדות מתחדשת: מתחם שטרית פתח תקווה של א.ב. התחדשות עירונית מעלה הילוך

ראש העיר רמי גרינברג, פירסם היום כי הועדה המקומית אישרה לקידום את תכנית ההתחדשות בשכונה במזרח העיר, במתחם הממוקם בין הרחובות הנרייטה סולד מצפון ורחוב אסף שמחוני מדרום. לפי התכנית יהרסו 20 מבנים ותיקים במצב רעוע, ובמקומם יקומו 11 מבנים חדשים, עם מאות יחידות דיור חדשות – זאת, לצד שטחי מסחר בקומת הקרקע. יזמית הפרויקט, שייכת למשפחת דיין – מעשירי ישראל.

המשך קריאה »
עין גנים - פינוי-בינוי בסכנה?

פינוי בינוי במרכז ומזרח פתח תקווה בסכנה? מאות דיירים מעכבים חתימות לפרויקטים ענקיים

תנופת ההתחדשות העירונית עלולה לקבל מקל בגלגלים, עקב חשש שחלק מהקרקעות המיודעות למוגרים יופקעו לטובת בניית תחנות המטרו M2, שצפויה להתחיל בשנים הקרובות ולהסתיים בעוד כעשור, עולה מפנייה דחופה שהוגשה לאחרונה, על ידי עורכי הדין המייצגים את הדיירים, לרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. לפי התכנון, חמישה מתחמים אמורים לקום, לפי תכנית המתאר של 2040.

המשך קריאה »
אנילביץ' 7-9 פתח תקווה

קבוצת אב-גד החלה בשיווק דירות בפרויקט הבוטיק אנילביץ' 7-9 פתח תקווה

חברת הנדל"ן, לה בעיקר פרויקטים מגורים בעיקר של התחדשות עירונית במרכז הארץ, מתחילה לשווק את הפרויקט המשמעותי שלה בעיר. מדובר על 36 יחידות דיור בשני בניינים מעוצבים ומודרנים, בני תשע קומות כל אחד בלב מרכז העיר השקט, סוף רחוב רוטשילד. מיכאל רצון, יו"ר החברה: "כמי שגדל בפתח תקווה, יהיה מרגש במיוחד לתת מפתחות לדירות חדשות בפרויקט הזה". כמה עולה דירה?

המשך קריאה »