כבוד גדול לפתח תקווה: בי"ס בית חינוך אפיק זכה בתחרות בינלאומית. צפו בקליפ

בית הספר של החינוך המיוחד מרמת ורבר, זכה במקום הראשון מבין 2000 בתי ספר מ-30 מדינות ברחבי העולם, בזכות קליפ מוסיקלי מושקע, בו השתתפו התלמידים, עליו התאמנו חמישה חודשים ושצולם ברחבי העיר. שם השיר The Way of the Righteous (דרך הצדיקים) והוא נוצר בסיוע עמותת דיויד זאבלידבוסקי, על שמו של המוזיקאי היהודי-אמריקאי, שמת ב-2017 בתאונת דרכים בגיל 37.

התלמידים של בית חינוך אפיק נבחנו כשווים בין שווים בין כל בתי הספר ברחבי העולם, עברו את כל שלבי העלייה לגמר וזכו במקום הראשון בקטגוריית המטרות של האו"ם, בנושא השלום – למרות שהיה בין הבודדים מבין המתחרים מהחינוך המיוחד. בית חינוך אפיק פתח תקווה, הוא בית ספר לחינוך מיוחד לתלמידים בעלי הפרעות נפשיות בגילאים 6 עד 21 והוא דוגל בהוראה דיפרנציאלית ולמידה מבוססת פרויקטים.

צפו בקליפ, שהביא לבית חינוך אפיק את הזכייה בתחרות

במסגרת לימודי האנגלית יושם פרויקט – הפקת קליפ ושיר באנגלית אותו כתבו תלמידי וצוות אפיק, בסיוע עמותת דיויד זי, David Z Foundation. בתחרות הבינלאומית. הקליפ הוכן בתמיכה של אנשי צוות מבית חינוך אפיק והעמותה, במשך חמישה חודשים וצולם בשוק פתח תקווה, בפארק הגדול ובמקומות נוספים בעיר. עמותת דיויד .זי., היושבת בארצות הברית, הינה עמותה ללא מטרת רווח שהוקמה אחרי מותו הטרגי של זאבלידבוסקי.

העמותה מלמדת אנגלית ומוזיקה לתלמידים בשש יבשות והכל בהדרכתו של המדריך, האח של המנוח – פול זאבלידבוסקי, שהעביר שיעורים לתלמידי אפיק, באמצעות שיחות וידאו מרחוק – ויחד הם כתבו והכינו את השיר ויצרו קליפ, שצולם ברחבי העיר פתח תקווה. הענקת הפרס המכובד התקיימה אמש באופן מקוון, בטקס חגיגי בעיר ניו יורק בארצות הברית.

בית חינוך אפיק פתח תקווה

"זהו כבוד גדול למערכת החינוך בישראל, לעיר פתח תקווה ולאגף חינוך מיוחד בעיר בהנהלתה של סבטלנה אודיקובה", אמר ראש העיר רמי גרינברג. "תלמידי אפיק הוכיחו את מה שבפתח תקווה טוענים כבר שנים – כולנו שווים ושוות! יישר כוח למנהלת בית הספר זהבית הרשקו, לרכז האנגלית צביקה רזניק ולכל התלמידים והתלמידות שהוכיחו את יכולתם להשתלב בחברה באופן נהדר".

עוד ב-מהנעשה בעיר

יום הזיכרון יום השואה פתח תקווה

לקראת הימים העצובים: מה הלו"ז של אירועי יום השואה ויום הזיכרון בפתח תקווה?

לאחר שהודיעה כבר לפני מספר שבועות על ביטול מסיבת יום העצמאות המסורתית הגדולה בפארק הגדול, עיריית פתח תקווה פרסמה היום את לוח הזמנים המעודכן לימי האבל, שהשנה צפויים להיות קשים מהרגיל, בעקבות המלחמה שעדיין מדממת. יום ראשון (5.5) ב-20:00, יתקיים טקס יום השואה המרכזי בהיכל התרבות וביום ראשון שאחריו (12.5) ייערך טקס יום הזיכרון המרכזי ביד לבנים. בנוסף לכך יערכו עוד עשרות אירועים ברחבי העיר.

המשך קריאה »

יש טיול לשבת: נחל שילה נפתח הבוקר למטיילים באירוע בהשתתפות השרה סילמן

במסגרת האירוע הושק באופן רשמי השביל למטיילים, לאחר פעולות שיקום שביצעה עיריית פתח תקווה בתוואי נחל שילה. לפי הדיווח של העירייה, היא שמה לה למטרה לפתח את מקטע הנחל העובר בתחומה כאתר טבע עירוני, עשיר ומגוון, אליו ניתן להגיע ברגל או ברכיבה.באירוע השתתפו תושבים רבים מפתח תקווה, ביניהם גם ראש העיר רמי גרינברג והשרה לאיכות הסביבה.

המשך קריאה »
חגי יהודה בש

שבוע לאחר שטבע בבריכה בצימר: נקבע מותו של חגי יהודה בש מפתח תקווה

במשך ימים ארוכים נלחמו בבית החולים פוריה בטבריה על חייו של הילד בן ה-5, אבל הלילה (בין חמישי לשישי) כוחו לא עמד לו והוא נפטר. חגי, שהתחנך בתלמוד תורה ברכת יעקב, הוא בנו של הרב אריאל שלמה בש, רב ידוע בעיר מקהילת חברון היכל יחזקאל שבעיר ושל אשתו תמר – טבע במהלך חופשה משפחתית. בשעה זו הוא מובא למנוחות בבית העלמין סגולה.

המשך קריאה »
דריה קוניוך פתח תקווה

תעלומה: איפה הילדה דריה קוניוך בת ה-11 שנעלמה לפני 24 שעות במרכז פתח תקווה?

הילדה נראתה בפעם האחרונה אתמול בבוקר (רביעי, 17.4.24) ברחוב האחים שטרייט, סמוך לרחוב פינסקר. הדאגה לגורלה גבר מאוד, עקב הזמן הרב שחלף מאז היעלמותה והאיזור בו נעלמה – בו יש רבים של עוברים ושבים של אנשים שמגיעים ממקומות שונים לעיר. המשטרה מבקשת מהציבור לפנות אליה מכל מי שיודע דבר על מקום הימצאה. גובה: 1.5 מ', רזה, שיער ארוך, חלק ושחור.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading