כבוד גדול לפתח תקווה: בי"ס בית חינוך אפיק זכה בתחרות בינלאומית. צפו בקליפ

בית הספר של החינוך המיוחד מרמת ורבר, זכה במקום הראשון מבין 2000 בתי ספר מ-30 מדינות ברחבי העולם, בזכות קליפ מוסיקלי מושקע, בו השתתפו התלמידים, עליו התאמנו חמישה חודשים ושצולם ברחבי העיר. שם השיר The Way of the Righteous (דרך הצדיקים) והוא נוצר בסיוע עמותת דיויד זאבלידבוסקי, על שמו של המוזיקאי היהודי-אמריקאי, שמת ב-2017 בתאונת דרכים בגיל 37.

התלמידים של בית חינוך אפיק נבחנו כשווים בין שווים בין כל בתי הספר ברחבי העולם, עברו את כל שלבי העלייה לגמר וזכו במקום הראשון בקטגוריית המטרות של האו"ם, בנושא השלום – למרות שהיה בין הבודדים מבין המתחרים מהחינוך המיוחד. בית חינוך אפיק פתח תקווה, הוא בית ספר לחינוך מיוחד לתלמידים בעלי הפרעות נפשיות בגילאים 6 עד 21 והוא דוגל בהוראה דיפרנציאלית ולמידה מבוססת פרויקטים.

צפו בקליפ, שהביא לבית חינוך אפיק את הזכייה בתחרות

במסגרת לימודי האנגלית יושם פרויקט – הפקת קליפ ושיר באנגלית אותו כתבו תלמידי וצוות אפיק, בסיוע עמותת דיויד זי, David Z Foundation. בתחרות הבינלאומית. הקליפ הוכן בתמיכה של אנשי צוות מבית חינוך אפיק והעמותה, במשך חמישה חודשים וצולם בשוק פתח תקווה, בפארק הגדול ובמקומות נוספים בעיר. עמותת דיויד .זי., היושבת בארצות הברית, הינה עמותה ללא מטרת רווח שהוקמה אחרי מותו הטרגי של זאבלידבוסקי.

העמותה מלמדת אנגלית ומוזיקה לתלמידים בשש יבשות והכל בהדרכתו של המדריך, האח של המנוח – פול זאבלידבוסקי, שהעביר שיעורים לתלמידי אפיק, באמצעות שיחות וידאו מרחוק – ויחד הם כתבו והכינו את השיר ויצרו קליפ, שצולם ברחבי העיר פתח תקווה. הענקת הפרס המכובד התקיימה אמש באופן מקוון, בטקס חגיגי בעיר ניו יורק בארצות הברית.

בית חינוך אפיק פתח תקווה

"זהו כבוד גדול למערכת החינוך בישראל, לעיר פתח תקווה ולאגף חינוך מיוחד בעיר בהנהלתה של סבטלנה אודיקובה", אמר ראש העיר רמי גרינברג. "תלמידי אפיק הוכיחו את מה שבפתח תקווה טוענים כבר שנים – כולנו שווים ושוות! יישר כוח למנהלת בית הספר זהבית הרשקו, לרכז האנגלית צביקה רזניק ולכל התלמידים והתלמידות שהוכיחו את יכולתם להשתלב בחברה באופן נהדר".

עוד ב-מהנעשה בעיר

מתחם מחנה סירקין

עיריית פתח תקווה מקדמת מכינה קדם צבאית בשכונת נוף ירקון סירקין העתידית

האם תהיה לנו לראשונה מכינה קדם צבאית בעיר? לפי דיווח של העירייה, היוזמה מתפתחת בשיתוף הארגון הקהילתי "עושים שכונה". לפי הדיווח, בימים אלו העירייה והארגון מבצעים את ההליכים הנדרשים מול משרד הביטחון על מנת לקבל אישור סופי להקמת המכינה, שצפוי להתקבל בקרוב ממש. המכינה מיועדת להכיל בשלב הראשון כ- 25 בני נוער לפני גיוס. מחזור ראשון: עוד כחצי שנה.

המשך קריאה »
בית חולים שניידר פתח תקווה

עוד הצלחה לשניידר: הצילו חייו של בן 10 עם קריסת מערכות – הודות לחיבור לאקמו

בית החולים לילדים בפתח תקווה מקבוצת כללית, היה מעורב באירוע דרמטי ונדיר, שהתרחש לאחרונה במחלקה לרפואה דחופה (מיון). ילד בריא, תושב פתח תקווה, בן 10, הגיע עם חום וכאבי בטן רגילים יחסית, אלא שבזמן קצר מצבו החל להתדרדר, מה שאילץ את הרופאים לחבר אותו בדחיפות למכונת לב-ריאה (אקמו) כדי להציל את חייו. שניידר: "זו הפעם ה-4 בתולדות בית החולים שדבר כזה קורה"

המשך קריאה »

כבוד נשי: נעמ"ת העניקה לעיריית פתח תקווה ציון 91 בתחום השוויון המגדרי

ארגון הנשים העניק לעירייה את התו, לאחר תהליך ארוך, במסגרתו היא נבדקה במספר פרמטרים – פנים אירגוניים ועירוניים. במסגרת תהליך הבדיקה, העירייה קיבלה את הציון הגבוה הודות לקידום נשים בתפקידי ניהול שונים, הכשרות ואירועים שהיא מקיימת בנושא, וכן על קידום יוזמות ייחודיות בתחום – שמוכיחות כי היא רואה את השיוויון המגדרי כערך חשוב הראוי לקידום – מעבר לפעילות המחויבת.

המשך קריאה »
אות יקיר התעשייה פתח תקווה - בית החדשנות ב.ס.ר סיטי

צפו: עשרות משתתפים הגיעו לב.ס.ר סיטי להענקת פרסי "יקיר התעשייה פתח תקווה" "(וידאו)

הטקס, אותו יזמה העירייה, נערך במרכז החדשנות החדש בבניין I קומה 4 במתחם המשרדים הענק על ציר ז'בוטינסקי, בנוכחות ראש העיר. מקבלי הפרס: אהוד מרקוביץ מחברת רמנוע, מאיר אלי מחברת אודיס, חיים דנון מחברת קומסקו, עמוס גזית מחברת עמוס גזית, מיכל ודוד פורר מקבוצת ניאופרם, שושי גייסט מחברת ידע קול, משה ממרוד מקבוצת תדיראן ואריאלה ומרציאל פרונט – מחברת תבליני טעם וריח

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading