חלי פרידמן, ליאה צור, אור כרוזים, גלית כספי, בטי שרייבר

טד נשי: מיזם "She Ted – נשים מדברות חדשנות" ייפתח ביום שני הבא בפתח תקווה

המרכז לחדשנות, שפתחה העירייה לפני מספר חודשים במגדלי ב.ס.ר סיטי, יארח בתחילת שבוע הבא (18.3, שעה 18:30) את הפורמט, המורכב משלושה מפגשים לאורך השנה על טהרת המין הנשי, בו יועברו הרצאות מעוררות השראה, בסגנון מותג הועידות TED. במפגש הראשון, שצפוי להתקיים מול כ-130 נשים, יתקיימו הרצאות קצרות של חמש דמויות נשיות מעוררות השראה, כל אחת מעולם תוכן אחר.

כסוג של שובל לאירועי יום האישי הלאומי והבינלאומי, צפוי לנו בעוד פחות משבוע, אירוע ייחודי – אותו יזמה והגתה רחל אלון, יועצת ראש העיר לשוויון מגדרי, פיתוח וחדשנות. ה"טד הנשי" (She Ted) יכלול ארבע הרצאות של:

חלי פרידמן

מנכ״לית ומייסדת יהל – קתדרה ללימודי בכירים ויושבת ראש עמותת ׳פני״ם חדשות׳ – פרלמנט נשים ישראליות ומנהיגות. פרידמן היא מרצה למנהל עסקים, ממשל ופוליטיקה דירקטורית בארץ ובחו״ל.

ליאה צור

בעלים ומנכ״לית חברת ייעוץ והכשרה לניהול סיכונים וסייבר, שנבחרה לאחרונה למועצת העיר מטעם רשימת "התחדשות" של ראש העיר רמי גרינברג. צור היא מרצה באקדמיה ופעילה חברתית לקידום נשים לתפקידי מפתח בחברה.

ד״ר בטי שרייבר

חוקרת ומרצה בתחום יישומים טכנולוגיים לאנשים בעלי הפרעות בקשב ובלמידה. ראש התכנית לתואר שני M.Ed בטכנולוגיה בחינוך במכללת סמינר הקיבוצים. חוקרת ומרצה בסמינר הקיבוצים בתחום יישומים טכנולוגיים בלמידה ובהוראה.

אורה כורזים

יושבת ראש ויצו ישראל. ממייסדי העמותה לחיילים בודדים על שם מייקל לוין בירושלים. פעילה חברתית, וחברה בהנהלה של עמותת ״הרוח הישראלית״. בנוסף, כרוזים מתנדבת בכפר הנוער ״הדסה נעורים״.

גלית כספי

מומחית להון אנושי, מנכ"לית לשעבר של חברת פילת. בעלת היכרות רבת שנים עם עולמות התעסוקה וניהול המשאב האנושי, במגוון תפקידים ניהוליים וייעוציים.

המרכז לחדשות פתח תקווה - מגדלי ב.ס.ר סיטי
המרכז לחדשות פתח תקווה - מגדלי ב.ס.ר סיטי

"פעילות She Ted תאפשר שיח פתוח ובטוח בין נשים"

לאחר ההרצאות צפוי להתקיים שיח בקבוצות בנושא אתגרים העומדים בפני הקהילה הנשית, בנות צעירות ונשים בוגרות, וכיצד חשיבה חדשנית וטכנולוגיה יכולות לצמצם את אותם פערי אתגרים ולסלול דרכי חשיבה חדשים. המפגש השני (שיתקיים במועד שעדיין לא ידוע) יעסוק בעשייה של חדשנות והמפגש השלישי יעסוק באופן בו נערות ונשים משפיעות על חדשנות.

לפי העירייה, במהלך מפגשים אלה, תיווצר קבוצת נשים מגילים שונים, מתחומי עיסוק שונים וממרחבי עשייה מגוונים, והיא למעשה תהיה הקבוצה שתוביל חשיבה חדשנית ועשייה מגוונת בעולם החדשנות והטכנולוגיה בעיר.

המרכז לחדשנות פתח תקווה - מגדלי ב.ס.ר סיטי
המרכז לחדשנות פתח תקווה - מגדלי ב.ס.ר סיטי

"חודש האישה שם זרקור על הפעילות שאנו מקדמים להעצמה נשית ולשוויון מגדרי", מסר ראש העיר רמי גרינברג. "פעילות She Ted תאפשר שיח פתוח ובטוח בין נשים ותהווה פלטפורמה לקידום מיזמים וצמצום פערים בדגש על עולמות החדשנות והטכנולוגיה".

העירייה גם מדווחת, שביוזמת המשרד לשוויון מגדרי, פיתוח וחדשנות, תפתח לראשונה תכנית הכשרה למובילי ומובילות חדשנות מולטי דיספלינארית, המיועד המאפשרת העמקה בעולמות היזמות והחדשנות וקבלת כלים להבנה ויישום. התכנית Innovate to Lead תתקיים במסגרת שיתוף פעולה של הבית לחדשנות – עיריית פתח תקווה וחברת Open Valley.

אירוע אנשי העסקים הנבחרים של פתח תקווה - שנערך בינואר 2024 במרכז לחדשנות פתחת תקווה
אירוע אנשי העסקים הנבחרים של פתח תקווה - שנערך בינואר 2024 במרכז לחדשנות פתחת תקווה
3 התמונות הראשונות - באדיבות דוברות עיריית פתח תקווה

עוד ב-מהנעשה בעיר

צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »
לג בעומר פתח תקווה

מריחים כבר את העשן? אלו המקומות שמותר בהם לעשות מדורות בל"ג בעומר בפ"ת

עיריית פתח תקווה פרסמה את רשימת על המקומות בהם מותר לקיים את המדורות לציון החג. כמדי שנה, עשרות אלפי תושבים, ילדים ומבוגרים, יחגגו את ל"ג בעומר בשכונות ברחבי פתח תקווה. בעירייה מציינים שיש לשמור על כללי הבטיחות ולהדליק את המדורות אך ורק במקומות שהוקצו לכך ומופיעים ברשימה. בעירייה מבקשים כי מדליקי המדורות יקפידו לכבותם לפני פיזור. להלן המקומות

המשך קריאה »