רמי גרינברג - קואליציה רחבה

אחדות בפתח תקווה: גרינברג צפוי להכריז על קואליציה מקיר לקיר במועצת העיר

אחרי שהצליח להגיע לרוב מוחלט של כמעט 90% בבחירות לראשות העירייה ועל הדרך גם הכניס 13 מושבים עבור סיעתו "התחדשות", ראש העיר מאחד אליו את כל הסיעות – מחויבים, יחדיו, יש עתיד, ש"ס, העבודה-מרצ, יהדות התורה וישראל ביתנו – במועצה ללא אופוזיציה עם 29 חברים. "הצלחנו להביא בשורה שטרם זכורה בעיר ויכולה לשמש מודל גם ברמה הארצית", מסר. ישיבת המועצה הראשונה תתקיים ביום שישי הקרוב.

פחות מחודש לאחר הבחירות לרשויות המקומיות ו לקראת ישיבת כינון מועצת העיק בעוד שלושה ימים (22.3), ראש העיר, רמי גרינברג, צפוי להציג קואליציה מקיר לקיר – אליה הצטרפו כל מי שנבחר למועצת העיר. מדובר במהלך פוליטי נדיר בזירה המוניציפלית, שאמור לאפשר לגרינברג לנהל את העיר בצורה קואופרטיבית יותר, תוך קבלת החלטות מהירה יותר עם פחות התנגדויות. איך זה יתבצע בפועל – עוד ימים יגידו.

שלטי בחירות שלטי חוצות פתח תקווה צומת חצי חינם
יוכלו לשבת יחדיו? מחויבים וגרינברג לפני הבחירות

"בשורה שטרם זכורה בעיר"

המהלך התאפשר לא רק בגלל הניצחון המוחץ בבחירות, אלא גם מפני שסיעת "התחדשות" היא היחידה שאינה מזוהה עם מפלגות פוליטיות בכנסת ומציבה ברשימתה מגוון של חברי מועצה עם זהויות פוליטיות שונות, המייצגים את קשת אוכלוסיות בפתח תקווה.

מהעירייה נמסר כי הקואליציה בפתח תקווה "יכולה להוות דוגמא גם ברמה הארצית, שכן, למרות הקוטביות הפוליטית והמחלוקות – ניתן להקים קואליציה מקיר לקיר שתפעל באופן שיוויוני למען כלל האוכלוסיות, ובהרמוניה ללא אינטריגות ואינטרסים – ונטו למען העיר והתושבים". ראש העיר גרינברג הוסיף שהוא הביא בשורה שטרם זכורה בעיר ויכולה לשמש מודל גם ברמה הארצית.

שלטי בחירות ברחוב קרול שהוסבו לשלטים למען החזרת החטופים

"המטרה היחידה היא לשרת את כלל התושבים תחת המדיניות שאני מתווה – לפעול בשיוויוניות ובכבוד הדדי בין כלל האוכלוסיות", מסר גרינברג. "ההישג בבחירות אפשר לאחד את כל הסיעות תחת המדיניות שלנו, כסיעה היחידה שאינה מזוהה מפלגתית ומייצגת את כולם בשיוויוניות. הצלחנו להקים קואליציה מקיר לקיר, בה מיוצגות כלל האוכלוסיות בעיר ללא לחצים פוליטיים, שהיו עשויים לערער את האיזון בין המגזרים השונים".

 

תהיה הרמוניה בחיים עוזר?

רשימת נבחרי מועצת העיר פתח תקווה בבחירות 2024 לפי הסיעות:

התחדשות: רמי גרינברג, אנה נבות, צדוק בן משה, מרגיטה סלבקין, רפי דהן, ניבה קפלן, רועי פן, ליאה צור, משה פרידמן, אלישיב עמיצור, דניאל פאסיל אוריה, אביחי דמארי ובני קוזושווילי.

ש"ס: הרב אליהו גינת, אשר שוקר, עמי כלפון, דמלאש בלאיי ומרדכי לוי

מחויבים: אורי אהד, איתי שונשיין ולירז ראש

הציונות הדתית-בית היהודי: צבי וישינגרד, צבי בליץ וחגית תלם

יש עתיד: אדי קואז וברגיטה מרזון

עבודה-מרץ: סרחיו גולדמן

יהדות התורה: צבי בלומנטל

פתח תקווה ביתנו: מארק קניזיבסקי

תמונה של רמי גרינברג באדיבות דוברות עיריית פתח תקווה. הרקע -שלנו

עוד ב-מהנעשה בעיר

דריה קוניוך פתח תקווה

תעלומה: איפה הילדה דריה קוניוך בת ה-11 שנעלמה לפני 24 שעות במרכז פתח תקווה?

הילדה נראתה בפעם האחרונה אתמול בבוקר (רביעי, 17.4.24) ברחוב האחים שטרייט, סמוך לרחוב פינסקר. הדאגה לגורלה גבר מאוד, עקב הזמן הרב שחלף מאז היעלמותה והאיזור בו נעלמה – בו יש רבים של עוברים ושבים של אנשים שמגיעים ממקומות שונים לעיר. המשטרה מבקשת מהציבור לפנות אליה מכל מי שיודע דבר על מקום הימצאה. גובה: 1.5 מ', רזה, שיער ארוך, חלק ושחור.

המשך קריאה »
יריד תעסוקה קניון הגדול פתח תקווה 2024

רולדין, בורגר ראנץ', גולדה ולנדוור יציעו עבודה לנוער של פתח תקווה ביריד בקניון הגדול

היריד, שמארגנת עיריית פתח תקווה, יתקיים ב-22.5, יום רביעי מ-18:00 עד 19:30 ברחבת החניה של עופר הקניון הגדול – מול הפארק הגדול. ביריד צפויים להשתתף עשרות עסקים וחברות מהעיר ומחוצה לה, שיציעו לנוער עבודה כמדריכים, מלצרים, ברמנים, מוכרים בחנות, נציגי מכירות, קופאים ועוד. גרינברג: "חיבור בין בני הנוער לחברות ולעסקים בפתח תקווה מטיב עם שני הצדדים".

המשך קריאה »
הקרייה האקדמית פתח תקווה כיום ולפי ההדמיה בעוד כמה שנים

העירייה: מתחילים לקדם את קמפוס הסטודנטים של פתח תקווה בקרייה האקדמית

אם יש משהו שחסר בעיר זו אווירה סטודנטיאלית אמיתית. לפי התכנונים של עיריית פתח תקווה, המצב הזה אמור להשתנות בשנים הקרובות, כשעל הפרק: שטח ענק, שבו יוקמו מבנים של המתחם האוניברסיטאי, זאת לצד מעונות לסטודנטים ומגוון אפשרויות פנאי, בילוי וספורט, כפי שמבטיחים בחיים עוזר. הפרוייקט יוקם בתחום הרחובות רבין, דרגנר והשחם, וישתרע על פני עשרות דונמים.

המשך קריאה »
יום העצמאות פתח תקווה 2024

חגיגות מצומצמות: אירועי יום העצמאות פתח תקווה 2024 במתכונת קהילתית בלבד

ראש העיר, רמי גרינברג, הודיע היום שחגיגות יום ההולדת של המדינה, יחגגו בצורה מינורית מאוד, ביחס לשנים קודמות. בניגוד לאירוע העדלאידע, שהוחלט לקיימו כרגיל, אירועי יום העצמאות יתקיימו באופן שונה. לא ייפתחו במות ענק בפארקים עם אומני פופ ומוסיקה שמחה – וכמובן, שגם לא יהיו זיקוקים. גרינברג: "נתפלל שבשנה הבאה נוכל לחגוג כראוי, כשכל החיילים והחטופים יחזרו לביתם בריאים ושלמים".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading