רמי גרינברג - קואליציה רחבה

אחדות בפתח תקווה: גרינברג צפוי להכריז על קואליציה מקיר לקיר במועצת העיר

אחרי שהצליח להגיע לרוב מוחלט של כמעט 90% בבחירות לראשות העירייה ועל הדרך גם הכניס 13 מושבים עבור סיעתו "התחדשות", ראש העיר מאחד אליו את כל הסיעות – מחויבים, יחדיו, יש עתיד, ש"ס, העבודה-מרצ, יהדות התורה וישראל ביתנו – במועצה ללא אופוזיציה עם 29 חברים. "הצלחנו להביא בשורה שטרם זכורה בעיר ויכולה לשמש מודל גם ברמה הארצית", מסר. ישיבת המועצה הראשונה תתקיים ביום שישי הקרוב.

פחות מחודש לאחר הבחירות לרשויות המקומיות ו לקראת ישיבת כינון מועצת העיק בעוד שלושה ימים (22.3), ראש העיר, רמי גרינברג, צפוי להציג קואליציה מקיר לקיר – אליה הצטרפו כל מי שנבחר למועצת העיר. מדובר במהלך פוליטי נדיר בזירה המוניציפלית, שאמור לאפשר לגרינברג לנהל את העיר בצורה קואופרטיבית יותר, תוך קבלת החלטות מהירה יותר עם פחות התנגדויות. איך זה יתבצע בפועל – עוד ימים יגידו.

שלטי בחירות שלטי חוצות פתח תקווה צומת חצי חינם
יוכלו לשבת יחדיו? מחויבים וגרינברג לפני הבחירות

"בשורה שטרם זכורה בעיר"

המהלך התאפשר לא רק בגלל הניצחון המוחץ בבחירות, אלא גם מפני שסיעת "התחדשות" היא היחידה שאינה מזוהה עם מפלגות פוליטיות בכנסת ומציבה ברשימתה מגוון של חברי מועצה עם זהויות פוליטיות שונות, המייצגים את קשת אוכלוסיות בפתח תקווה.

מהעירייה נמסר כי הקואליציה בפתח תקווה "יכולה להוות דוגמא גם ברמה הארצית, שכן, למרות הקוטביות הפוליטית והמחלוקות – ניתן להקים קואליציה מקיר לקיר שתפעל באופן שיוויוני למען כלל האוכלוסיות, ובהרמוניה ללא אינטריגות ואינטרסים – ונטו למען העיר והתושבים". ראש העיר גרינברג הוסיף שהוא הביא בשורה שטרם זכורה בעיר ויכולה לשמש מודל גם ברמה הארצית.

שלטי בחירות ברחוב קרול שהוסבו לשלטים למען החזרת החטופים

"המטרה היחידה היא לשרת את כלל התושבים תחת המדיניות שאני מתווה – לפעול בשיוויוניות ובכבוד הדדי בין כלל האוכלוסיות", מסר גרינברג. "ההישג בבחירות אפשר לאחד את כל הסיעות תחת המדיניות שלנו, כסיעה היחידה שאינה מזוהה מפלגתית ומייצגת את כולם בשיוויוניות. הצלחנו להקים קואליציה מקיר לקיר, בה מיוצגות כלל האוכלוסיות בעיר ללא לחצים פוליטיים, שהיו עשויים לערער את האיזון בין המגזרים השונים".

 

תהיה הרמוניה בחיים עוזר?

רשימת נבחרי מועצת העיר פתח תקווה בבחירות 2024 לפי הסיעות:

התחדשות: רמי גרינברג, אנה נבות, צדוק בן משה, מרגיטה סלבקין, רפי דהן, ניבה קפלן, רועי פן, ליאה צור, משה פרידמן, אלישיב עמיצור, דניאל פאסיל אוריה, אביחי דמארי ובני קוזושווילי.

ש"ס: הרב אליהו גינת, אשר שוקר, עמי כלפון, דמלאש בלאיי ומרדכי לוי

מחויבים: אורי אהד, איתי שונשיין ולירז ראש

הציונות הדתית-בית היהודי: צבי וישינגרד, צבי בליץ וחגית תלם

יש עתיד: אדי קואז וברגיטה מרזון

עבודה-מרץ: סרחיו גולדמן

יהדות התורה: צבי בלומנטל

פתח תקווה ביתנו: מארק קניזיבסקי

תמונה של רמי גרינברג באדיבות דוברות עיריית פתח תקווה. הרקע -שלנו

עוד ב-מהנעשה בעיר

צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »
לג בעומר פתח תקווה

מריחים כבר את העשן? אלו המקומות שמותר בהם לעשות מדורות בל"ג בעומר בפ"ת

עיריית פתח תקווה פרסמה את רשימת על המקומות בהם מותר לקיים את המדורות לציון החג. כמדי שנה, עשרות אלפי תושבים, ילדים ומבוגרים, יחגגו את ל"ג בעומר בשכונות ברחבי פתח תקווה. בעירייה מציינים שיש לשמור על כללי הבטיחות ולהדליק את המדורות אך ורק במקומות שהוקצו לכך ומופיעים ברשימה. בעירייה מבקשים כי מדליקי המדורות יקפידו לכבותם לפני פיזור. להלן המקומות

המשך קריאה »