דפנה שנטל מחופשת בשניידר

פורים שמח בשניידר: האחיות הגשימו חלום לדפנה עם הלב המלאכותי – להתחפש לחיפושית

דפנה שנטל בת ה-5.5 נולדה עם הפרעה בקצב הלב ומוטציה גנטית, שיכולה להוביל לפגיעה בתפקוד הלב. היא הגיעה לבית החולים בפתח תקווה, לאחר שבחודשים האחרונים התפקוד הלבבי שלה התדרדר, עד למצב שלא יכול היה לתמוך בתפקוד מערכות הגוף. שנטל נזקקה לתמיכה חוץ גופית שתחליף את לבה, עד שתימצא תרומה ללב אנושי ותוכל לעבור השתלה מצילת חיים.

בית החולים שניידר לרפואת ילדים בפתח תקווה דיווח היום על המקרה הרפואי המורכב של דפנה, המחוברת ללב מלאכותי (שנקרא: "ברלין הארט – לב במזוודה") ומאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ לב. למרות מצבה, אנשי הצוות של בית החולים עושים לא מעט כדי לשפר את מצב רוחה, במיוחד לקראת פורים הקרב ובא. בשניידר מספרים שלפני כשבוע, מיכל זאדה, אחות במחלקה, ראתה שדפנה עצובה וניסתה לברר למה.

בית החולים שניידר פתח תקווה

אחות תופרת

דפנה סיפרה לה שבגלל החיבור ללב המלאכותי, היא לא תוכל ללבוש את התחפושת שבחרה לפורים: החיפושית המופלאה. האחות זאדה החליטה לנצל את יכולות התפירה שלה ותפרה מחדש את התחפושת של דפנה, שתתאים לה גם כשהיא מחוברת ללב המלאכותי. "מיכל התאימה את התחפושת לכל הצרכים החדשים של דפנה, כולל מקום לכל הצינורות שהיא מחוברת אליהם עכשיו", סיפרה בהתרגשות אמה של דפנה, לנה שנטל.

"זה היה מאוד מאוד מרגש", הוסיפה שנטל. "אנחנו ממש מרגישים שרואים אותה ועושים כל מה שאפשר כדי שהיא תוכל לחגוג את פורים כמו ילדה רגילה, למרות שהיא בבית חולים. דפנה מאושרת והיא כבר כמה ימים לובשת את התחפושת ומתכננת ללבוש אותה גם במהלך החג". 

מתחילת השנה הזו בוצעו כבר שתי השתלות לב לילדים בבית החולים שניידר, שזה כבר משתווה לממוצע השנתי. בשנה שעברה הייתה שנת שיא עם ארבע השתלות לב. מ-2019 עברו בשניידר 19 ילדים תהליך של חיבור למלאכותי- ברלין הארט.

בית חולים שניידר פתח תקווה
בית חולים שניידר פתח תקווה

"עיני התמלאו דמעות אושר"

זאדה, האחות-תופרת, סיפרה על המקרה: "זיהיתי ילדה מתוקה ועצובה. חושיי אמרו לי לברר לעומק מה הסיפור, ניגשתי והתעניינתי. הבנתי שבגלל מכונת הברלין, אין לה אפשרות ללבוש את התחפושת שרצתה. שמחתי על כך שיש בארגז הכלים שלי גם יכולות תפירה ומיד נגשתי למלאכה. בשיתוף פעולה עם האחות סואר עיראקי, טיכסנו עצה וצללנו לפרטים טכניים עד לעומקם של הטיקטקים".

איך דפנה קיבלה את התחפושת?

"למחרת היום, דפנה כבר התפארה בתחפושת שלה לעיני כל – ועיניי נתמלאו דמעות של אושר. מה צריך יותר מחיוך אמית ועמוק של ילד".

אמרי נהוראי - אחרי ניתוח הגב בשניידר. החלמה מלאה!
אמרי נהוראי - אחרי ניתוח הגב בשניידר. החלמה מלאה!

ניתוח מוצלח של בן 16 להסרת גידול בגב

בשניידר גם גאים על המקרה של אמרי נהוראי, ספורטאי ותלמיד מצטיין בן 16 מצפון הארץ, שהתלונן בפני הוריו על כאבי גב קשים במשך חודשים רבים, אולם כל הבדיקות שעשה לא העלו דבר. אחרי בדיקת MRI, שמצאה גידול מסוכן, הוא הגיע למרכז שניידר. הניתוח להסרת הגידול ארך כ-7 שעות ונעשה בטכנולוגיה חדשנית המאפשרת למפות את האזורים החשובים של חוט השדרה כדי לא לפגוע בתפקודים חיוניים.

בית החולים שניידר מוסר כי כעת נהוראי מתאושש, מתהלך ומרגיש טוב, וצפוי לעבור שיקום פיזיותרפי. לדברי ד"ר אמיר קרשנוביץ: "הגידול בגבו של אמרי התברר, למרבה המזל, כשפיר אולם אבל אם הוא היה ממתין זמן קצר נוסף, היה נגרם לו שיתוק מוחלט. במקרים מהסוג הזה, יש חלון הזדמנויות צר שהוא הפיך לצורך טיפול, ולשמחתי הצלחנו לנצל אותו. אנו מאחלים לאמרי החלמה מלאה ומהירה ככל האפשר".

תמונות באדיבות דוברות שניידר

עוד ב-מהנעשה בעיר

צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »
לג בעומר פתח תקווה

מריחים כבר את העשן? אלו המקומות שמותר בהם לעשות מדורות בל"ג בעומר בפ"ת

עיריית פתח תקווה פרסמה את רשימת על המקומות בהם מותר לקיים את המדורות לציון החג. כמדי שנה, עשרות אלפי תושבים, ילדים ומבוגרים, יחגגו את ל"ג בעומר בשכונות ברחבי פתח תקווה. בעירייה מציינים שיש לשמור על כללי הבטיחות ולהדליק את המדורות אך ורק במקומות שהוקצו לכך ומופיעים ברשימה. בעירייה מבקשים כי מדליקי המדורות יקפידו לכבותם לפני פיזור. להלן המקומות

המשך קריאה »