יום העצמאות פתח תקווה 2024

חגיגות מצומצמות: אירועי יום העצמאות פתח תקווה 2024 במתכונת קהילתית בלבד

ראש העיר, רמי גרינברג, הודיע היום כחגיגות יום ההולדת של המדינה, יחגגו בצורה מינורית מאוד, ביחס לשנים קודמות. בניגוד לאירוע העדלאידע, שהוחלט לקיימו כרגיל, אירועי יום העצמאות יתקיימו באופן שונה. לא ייפתחו במות ענק בפארקים עם אומני פופ ומוסיקה שמחה – וכמובן, שגם לא יהיו זיקוקים. גרינברג: "נתפלל שבשנה הבאה נוכל לחגוג כראוי, כשכל החיילים והחטופים יחזרו לביתם בריאים ושלמים".

מי זוכר שרק לפני שנה נהנו מהופעות שמחות של נינט, אתניקס, זהבה בן, רן דנקר ואביתר בנאי – הבולטים במופעי יום העצמאות פתח תקווה 2023, שמילאו את הפארקים במוקדים שונים ברחבי העיר. עצמאות 2024 פתח תקווה תיראה אחרת לגמרי. הרבה יותר מאופקת, בטח אחרי יום הזיכרון, שיהיה הקשה ביותר בתולדות המדינה. מי יוכל להשתחרר ולשמוח?

רמי גרינברג - חגיגות מצומצמות
רמי גרינברג - חגיגות מצומצמות

כך גם חשבה עיריית פתח תקווה, שכבר הודיעה, כמו ערים אחרת, כי חגיגות העצמאות יתקיימו באופן שונה.
"מדינת ישראל עדיין במלחמה, במסגרתה כמעט מידי יום אנו מתבשרים בצער רב על נופלים נוספים ממיטב בנינו ובנותינו, ולמעלה ממאה חטופים עדיין בשבי", מסר היום ראש העיר, רמי גרינברג. "זה הציב דילמה בנוגע לאופי קיום האירועים בחג העצמאות הקרוב. לאור התקופה המורכבת, הוחלט לקיים את הארועים במתכונת קהילתית בשכונות – ולא בארוע גרנדיוזי".

לפי התכנון, העירייה תפרוס את אירועי יום העצמאות ב-30 מוקדים שונים ברחבי העיר, בדגש על פעילות לילדים ובעוד מספר אירועים בהיכלי התרבות הפרוסים בפתח תקווה. באותה פריסה, מתכוונת עיריית פתח תקווה לקיים מספר טקסי יום זכרון וערבי שירי לוחמים – שיהיו השנה עצובים מתמיד.

"אין ספק, יום העצמאות הוא יום נשגב ואנו מודים בכל יום על שזכינו להקים מדינה", המשיך גרינברג. "יחד עם זאת, רבים מאוד השנה יספידו את יקיריהם – מאות שנפלו רק בחודשים האחרונים על הגנת המולדת. ביום העצמאות הקרוב אנו נזדהה, נוקיר ונעריך את המשפחות שהקריבו את היקר מכל ונתפלל שבשנה הבאה נוכל לחגוג כראוי, כשכל החיילים והחטופים יחזרו לביתם בריאים ושלמים".

התגובות על ההודעה של גרינברג בפייסבוק

כך חגגנו את עצמאות 2023

עוד ב-מהנעשה בעיר

תסביר לנו: יוסף חדאד מגיע לפתח תקווה להרצאה בעופר הקניון הגדול ב-21.7

בעוד שבוע, ביום ראשון הבא (19:00), יגיע למתחם הקולנוע הוט סינמה שבקניון, הערבי-ישראלי, שהפך המסביר ללאומי, שכל אחד מאיתנו אוהב לשמוע, לערב אישי תחת הכותרת: "גאה להיות ערבי וגאה להיות ישראלי". חדאד יספר על חוויותיו האישיות – מהילדות בנצרת ועד הבחירה להתנדב לשרות בצה"ל, הפציעה הקשה במלחמת לבנון השניה ועוד היום, איך הגיע להיות הפנים של ההסברה הישראלית בעולם.

המשך קריאה »
צדוק בן משה חוגג 60 עם משפחתו

כ-100 מוזמנים הגיעו לקאסה 61 פ"ת לחגוג 60 לסגן ראש העיר צדוק בן משה (וידאו)

אחד מהתושבים הצבעוניים והמוכרים ביותר בעיר, חגג הערב שישה עשורים במסיבת הפתעה, שארגנו לו חבריו התושבים יפית חיים לוי, מטי חי ושרון אלדד. למרות ההכנות הרבות שנדרשו לאירוע המושקע, בן משה נראה די מופתע בכניסה לאולם, אבל לא לקח לו יותר מכמה שניות להבין מה קורה – ומיד היא זרם עם החגיגה. מי שלא הגיע, היה ראש העיר רמי גרינברג, ששהה מחוץ לעיר ושלח את ברכתו.

המשך קריאה »
רמי גרינברג ואביב כוכבי מרכז מורשת צה"ל פתח תקווה

אביב כוכבי ורמי גרינברג הניחו אבן פינה למיזם מערכות ישראל בפתח תקווה ליד הפארק הגדול

הרמטכ"ל לשעבר וראש העיר השתתפו בטקס שהתקיים ביום שישי האחרון ברח' בזל, היכן שנמצאת כיום חניית הכורכר, שזה המקום בו צפוי לקום מוזיאון/מרכז לימוד למורשת הצה"לית. בטקס החגיגי גם השתתפו יו"ר ארגון יד לבנים אלי בן שם, סמנכ"ל וראש אגף משפחות הנצחה ומורשת, אריה מועלם, משפחות שכולות ואורחים רבים. במוזיאון צפויים להיות סימולטרים מתקדמים, שידמו ישיבה במטוס קרב.

המשך קריאה »
אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »