יום הזיכרון יום השואה פתח תקווה

לקראת הימים העצובים: מה הלו"ז של אירועי יום השואה ויום הזיכרון בפתח תקווה?

לאחר שהודיעה כבר לפני מספר שבועות על ביטול מסיבת יום העצמאות המסורתית הגדולה בפארק הגדול, עיריית פתח תקווה פרסמה היום את לוח הזמנים המעודכן לימי האבל, שהשנה צפויים להיות קשים מהרגיל, בעקבות המלחמה שעדיין מדממת. יום ראשון (5.5) ב-20:00, טקס יום השואה המרכזי בהיכל התרבות וביום ראשון שאחריו (12.5) ייערך טקס יום הזיכרון המרכזי ביד לבנים.

ההודעה על לוחות הזמנים של אירועי יום השואה ויום הזיכרון בפתח תקווה, עומדת בצל ביטול מופעי הזיקוקין וחגיגת העצמאות המסורתית בפארק הגדול. במקום זאת, העירייה תקיים אירועים קטנים לילדים בעשרות מוקדים בשכונות, ברחבי העיר. "נתפלל שבשנה הבאה נוכל לחגוג כראוי, כשכל החיילים וכל החטופים יחזרו לביתם בריאים ושלמים", אמר ראש העיר רמי גרינברג.

סתו של תומר ברק ז"ל. צילום: ליאור קמחי

32 חללים, חטופים ונרצחים פתח תקוואים מאז ה-7.10

"רבים מאוד מתושבי העיר, מאות חיילים וחיילות, גיבורים וגיבורות, שנפלו בחודשים האחרונים על הגנת המולדת, ובנוסף לכל זאת, עדיין נמצאים בשבי החמאס 133 חטופים וחטופות שאנו מייחלים לשובם", הוסיף גרינברג.
לפי הנתונים שבידינו, לא פחות מ-32 חללים, חטופים ונרצחים מבני העיר, או כאלה שמשפחתם הגרעינית נמצאת בעיר – נוספו מאז ה-7 באוקטובר. אלו כבר הונצחו בפארק "חרבות ברזל" בכפר גנים, ב-25 בינואר, אבל לצערנו מאז נוספו עוד לרשימה.

יום השואה ויום הזיכרון בפתח תקווה

לו"ז אירועי יום השואה:

 • בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה יום ראשון 5.5.24 בשעה 20:00 יתקיים טקס מרכזי בהיכל התרבות לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה, בסימן "ראו, היו קהילות ואינן עוד: הקהילה היהודית ושברה". החזן יעקב בש יישא את תפילת "אל מלא רחמים", לצד הדלקת שישה נרות זיכרון על ידי ניצולי שואה תושבות ותושבי העיר: חנה ברנט, אליעזר חיימזון, חנה איצקוביץ, יהושוע שמואלי, חנה פריד, מרדכי גייר. בתכנית האמנותית תלמידי ותלמידות תיכון ברנר.
 • ביום שני 6.5.24 בשעה 10:00 תתקיים בהיכל התרבות ההצגה "הלב האמיץ של אירנה" של תיאטרון השעה.
 • ביום שני 6.5.24 יתקיים טקס לזכר נספי טרנסניסטריה בשעה 09:45 באולם שרת בהשתתפות ראש העיר ושורדי שואה. 
 • בנוסף העירייה הפיקה פרויקט בשם "רחובות מעידים" וברחבי העיר מוצבים 40 מונומנטים על שם קהילות, אישים ואירועים מתקופת השואה. המונומנטים מוצבים בשישה מסלולי סיור. ניתן לסייר בעיר לפי המסלולים או לסייר באופן מקוון באמצעות סרטונים הנמצאים באתר העירייה.
שחקני "הלב האמיץ של אירנה" תיאטרון השעה שיופיעו בהיכל התרבות פתח תקווה

לו"ז אירועי ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה

 • ביום ראשון 12.5 יתקיים הטקס המרכזי בערב יום הזיכרון בשעה 20:00 בבית יד לבנים, בהשתתפות גרינברג, הרבנים הראשיים, חברי המועצה ומשפחות שכולות. הטקס ישודר בלייב ומסכים יוצבו גם בדשא שבפארק יד לבנים. האירוע בהפקת מינהל התרבות. טקסים נוספים יתקיימו גם במתנ"סים ובבתי הספר.
 • בערב יום הזיכרון יתקיים ערב "שירי לוחמים" בהיכל התרבות בשעה 22:00. באירוע יסופר סיפורם של הלוחמים מירון משה גרש ז"ל ותומר ברק ז"ל. הכניסה ברישום מראש, ללא עלות. האירוע בהפקת מינהל התרבות.
 • בנוסף, טקסים רבים יערכו ברחבי העיר, בבתי ספר ובמתנ"סים, בערב יום הזיכרון וכן למחרת היום.
טקס הסרת הלוט מאנדרטת פארק חרבות ברזל כפר גנים
טקס הסרת הלוט מאנדרטת פארק חרבות ברזל כפר גנים

לו"ז יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, יום שני, 13.5

 • בשעה 09:00 טקס לזכר נופלי ההגנה, האצ"ל וחללי תרפ"א, ברחבת העירייה.
 • בשעה 10:00 טקס בבית העלמין סגולה בחלקת תש"ח 
 • בשעה 11:00 טקס מרכזי בבית העלמין סגולה בחלקה הצבאית
 • בשעה 15:00 טקס לזכר נופלי הלח"י, ברחוב אברבנאל פינת רחוב פפר.
רמי גרינברג בפארק חרבות ברזל בכפר גנים. צילום: ליאור שמחי

עוד ב-מהנעשה בעיר

יש טיול לשבת: נחל שילה נפתח הבוקר למטיילים באירוע בהשתתפות השרה סילמן

במסגרת האירוע הושק באופן רשמי השביל למטיילים, לאחר פעולות שיקום שביצעה עיריית פתח תקווה בתוואי נחל שילה. לפי הדיווח של העירייה, היא שמה לה למטרה לפתח את מקטע הנחל העובר בתחומה כאתר טבע עירוני, עשיר ומגוון, אליו ניתן להגיע ברגל או ברכיבה.באירוע השתתפו תושבים רבים מפתח תקווה, ביניהם גם ראש העיר רמי גרינברג והשרה לאיכות הסביבה.

המשך קריאה »
חגי יהודה בש

שבוע לאחר שטבע בבריכה בצימר: נקבע מותו של חגי יהודה בש מפתח תקווה

במשך ימים ארוכים נלחמו בבית החולים פוריה בטבריה על חייו של הילד בן ה-5, אבל הלילה (בין חמישי לשישי) כוחו לא עמד לו והוא נפטר. חגי, שהתחנך בתלמוד תורה ברכת יעקב, הוא בנו של הרב אריאל שלמה בש, רב ידוע בעיר מקהילת חברון היכל יחזקאל שבעיר ושל אשתו תמר – טבע במהלך חופשה משפחתית. בשעה זו הוא מובא למנוחות בבית העלמין סגולה.

המשך קריאה »
דריה קוניוך פתח תקווה

תעלומה: איפה הילדה דריה קוניוך בת ה-11 שנעלמה לפני 24 שעות במרכז פתח תקווה?

הילדה נראתה בפעם האחרונה אתמול בבוקר (רביעי, 17.4.24) ברחוב האחים שטרייט, סמוך לרחוב פינסקר. הדאגה לגורלה גבר מאוד, עקב הזמן הרב שחלף מאז היעלמותה והאיזור בו נעלמה – בו יש רבים של עוברים ושבים של אנשים שמגיעים ממקומות שונים לעיר. המשטרה מבקשת מהציבור לפנות אליה מכל מי שיודע דבר על מקום הימצאה. גובה: 1.5 מ', רזה, שיער ארוך, חלק ושחור.

המשך קריאה »
גן ילדים אם המושבות פתח תקווה

הפתעה נעימה: גני הילדים נפתחו הבוקר בפתח תקווה. חוזרים לשגרה גם בצהרונים

ההורים תושבי העיר התעוררו הבוקר עם ההודעה המפתיעה של פיקוד העורף, על כך שחוזרים לשגרה יממה מוקדם יותר, לאחר שבמוצאי שבת נקבע כי כל המוסדות החינוכיים, הקייטנות והטיולים יתבטלו ל-48 שעות, בעקבות המתקפה האיראנית. לפיכך, רוב גני הילדים בעיר של העירייה והפרטיים פתחו את השערים כבר ב-8:30 בבוקר וילמדו בהם עד 13:00. בצהרונים הילדים ישהו עד 16:00.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading