בית הקברות בסגולה - החלקה הצבאית - יום הזיכרון 2024

צפו: כ-7000 אנשים פקדו את החלקה הצבאית בסגולה בטקס יום הזיכרון 2024 (וידאו)

נחילים של אדם הגיעו בצהרים לבית הקרות, עד שאי אפשר היה להכניס סיכה בין האנשים. לפני תחילת הטקס, אחד מהבאים מחה בקריאות רמות נגד הממשלה. השר בוסו נאם ולמעט קריאה אחת "לך הביתה", שנשמעה בתחילת נאומו, לא נרשמו הפרעות נוספות. גרינברג השאיר נר בשם עיריית פתח תקווה. אלון ודינה גרש, הוריו של מירון משה ז"ל, שנפל לפני ארבעה חודשים, הניחו זר בשם המשפחות השכולות.

עצוב, עצוב בסגולה: פתח תקווה עוברת את אחד מימי הזיכרון הקשים שידעה, כשעשרות חלקות קבר חדשות של נרצחים וחללים מאז ה-7 באוקטובר הצטרפו לבית העלמין הענק. למרות המתיחות הרבה סביב טקסי הזיכרון השנה, בעקבות המלחמה, האירוע בפתח תקווה עבר בשקט. למרות המון האנשים, לא נרשמו אירועים מיוחדים והטקס התנהל בצורה ממלכתית, מסודרת ומעוררת כבוד.

צפו בקטעים מהטקס (מתוך טיקטוק פתח תקווה NEWS)

@ptnews.tiktok

צפו: כ-7000 אנשים פקדו את החלקה הצבאית בסגולה בטקס יום הזיכרון 2024 (וידאו) נחילים של אדם הגיעו בצהרים לבית הקרות, עד שאי אפשר היה להכניס סיכה בין האנשים. לפני תחילת הטקס, אחד מהבאים מחה בקריאות רמות נגד הממשלה. השר בוסו נאם ולמעט קריאה אחת "לך הביתה", שנשמעה בתחילת נאומו, לא נרשמו הפרעות נוספות. גרינברג השאיר נר בשם עיריית פתח תקווה. אלון ודינה גרש, הוריו של משה ז"ל, שנפל לפני ארבעה חודשים, הניחו זר בשם המשפחות השכולות. עצוב, עצוב בסגולה: פתח תקווה עוברת את אחד מימי הזיכרון הקשים שידעה, כשעשרות חלקות קבר חדשות של נרצחים וחללים מאז ה-7 באוקטובר הצטרפו לבית העלמין הענק. למרות המתיחות הרבה סביב טקסי הזיכרון השנה, בעקבות המלחמה, האירוע בפתח תקווה עבר בשקט. למרות המון האנשים, לא נרשמו אירועים מיוחדים והטקס התנהל בצורה ממלכתית, מסודרת ומעוררת כבוד. #פתחתקווה #חללים #מלחמתחרבותברזל

♬ צליל מקורי פתח תקווה NEWS
ראש העיר רמי גרינברג. צילום: דוברות עיריית פתח תקווה

הוריו של גרש ז"ל, נשארו אחרי הטקס דקות ארוכות ליד קברו הטרי, המצוי בחלקת הקבר החדשה, שהוקמה לאחר ה-7 באוקטובר, להכיל את כל הקברים החדשים שהתווספו. הכבוד הוענק להוריו, תושבי כפר גנים א', במיוחד מכיוון שהם הורים לבן יחיד. "מירון העלה פרופיל כדי להתגייס להנדסה קרבית. אחרי זה הוא ביקש מאיתנו אישור ולא יכולנו לסרב לו. הוא אמר 'ראיתי חיילים מגינים עליי' ועכשיו תורי", אמר אביו, אלון.

משמר הכבוד של חיילים בבית הקברות סגולה

"התכופף - ואז פגע בו כדור של צלף"

רס"ל מירון משה גרש, בן 21 בנופלו, נולד בבילינסון וגדל בפתח תקווה כל חייו. למרות בעיה בריאותית, הוא עשה את הכל כדי להתגייס לקרבי. "לא יכולנו לעצור אותו", סיפר אביו. "לפני הגיוס הוא רכב אופניים 60 ק"מ והרים משקולות. הבנו שאי אפשר לעמוד בפניו. תמיד אהב להתנדב ולעזור. היה מתנדב בכבאות פתח תקווה. כשהתגייס הוא היה חייל מצטיין, שהתמחה בתת-קרקע. קצינים בכירים התייעצו איתו בנושא".

איפה הוא היה בשביעי באוקטובר?

"הוא היה בחופש בערבה ועל הבוקר הם טסו במהירות מטורפת למעבר ארז. שם הוא ראה את מחזות המלחמה. הוא ראה גופות וחילץ אנשים. מאותו רגע הוא היה בלחימה, למרות שהגיע מדי פעם הביתה. מספר ימים לפני שהוא נפל בקרב, זכינו לראות אותו בבית. ב-2 בינואר הוא נקרא לטפל במנהרה, שעל פי החשד, שהו בה חטופים. הוא התכופף להוציא רחפן – ואז פגע בו כדור של צלף. רק הוא נהרג בתקרית זו"

הוריו של מירון משה גרש ז"ל לאחר הנחת זר המשפחות השכולות
משה מירון גרש ז"ל

שיא חדש של נוכחים באירוע

מי שארגנה את הטקס זו סיגל רפאלי, מנהלת יד לבנים פתח תקווה, שאמרה: "היום יותר מתמיד אני מקורבת למשפחות השכולות מפתח תקווה. אני נפגשת איתם כל הזמן ואף הקמנו קבוצה של אימהות שכולות ממלחמת חרבות ברזל – אז מן הסתם זה הרבה יותר קשה השנה".

איך הרגשת בטקס השנה? 

"אנחנו חיים עם האסון הכי גדול שקרה במדינה שלנו. הטקס השנה היה יותר עוצמתי מאי פעם, היות והצטרפו לשכול בעיר עוד 16 משפחות. קדמו לטקס הרבה היערכויות, כולל פגישות עם נציגי משטרה, משרד הביטחון, צה"ל והעירייה – כדי שהכל יהיה מתוקתק".

השר אוריאל בוסו יורד מהבמה לאחר נאומו

את הקברים החדשים פקדו בני משפחות וחברים רבים, ביניהם חברתו של אור מזרחי, שהייתה זוגתו מזה שלוש וחצי שנים, עד שנפל ב-7.10 בכרם שלום – שדקות ארוכות בכתה על קיברו. 7000 הנוכחים הנוכחים, המהווים שיא חדש בטקס יום הזיכרון בסגולה, התפזרו אט אט ויצאו מבית הקברות בעצב חרישי. 

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

עירא יאיר גיספן

צפו: עשרות חברים ובני משפחה הגיע לשבעה של של עירא יאיר גיספן ז"ל (וידאו)

אם רציתם הוכחה עד כמה עירא, הסמל בן ה-19 מפתח תקווה, שנהרג ביום שלישי בתאונת טנק ברצועת עזה, היה אדם כל כך אהוב בחייו, הייתם צריכים להגיע היום (שישי, 17.5) לשכונת שערייה, לבית מגוריו ברח' יונה. בחצר, בסוכת האבלים ועל הגג התכנסו אנשים רבים, שהכירו את עירא. חברים מספרים על כריזמה סוחפת, צחוקים ב'קרייזי מיט' והרצון שלו להיות קרבי ולתרום למדינה כמה שיכול.

המשך קריאה »
לירון יצחק וארוסתו

חלל שני מפתח תקווה בתוך יום: לירון יצחק, שבועיים לפני חתונתו, נפטר בבילינסון מפצעיו

יצחק, עובד חברה קבלנית מטעם משרד הביטחון, נפצע שלשום באורח אנוש מפצמ"ר במרחב רצועת עזה. בית החולים בילינסון הפתח תקוואי הודיע כי הצוותים הרפואיים נלחמו על חייו ביומיים האחרונים בניסיון לטפל בפציעת הראש האנושה אותה ספג – אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. יצחק ז"ל, בן 30, הוא הותיר אחריו הורים, אח, אחות ואת אלמוג ארוסתו, לה היה אמור להינשא בעוד שבועיים.

המשך קריאה »

עוד חלל מפתח תקווה: סמל עירא יאיר גיספן נהרג אתמול בדרום רצועת עזה

יומיים אחרי יום הזיכרון, התבשרנו כי החלל הראשון במבצע צה"ל ברפיח, הוא בן העיר. גיספן, בן ה-19, לוחם בגדוד 75 בחטיבת השריון 7 (עוצבת "סער מגולן"), נהרג בתקרית קשה בה גם נפצעו שלושה חיילי צה"ל נוספים. זהו החלל/נרצח/חטוף ה-31 של העיר. מתחילת המלחמה נהרגו 621 חיילי צה"ל, בהם 273 בתמרון בעזה. גיספן הוא הנופל ה-25 מעוצבת "סער מגולן" מ-7 באוקטובר. פרטים נוספים בהמשך

המשך קריאה »
צחי גלילה ונדב סגל בפסגת הדר יום הזיכרון 2024

צפו: עשרות תושבי פסגת הדר נכחו בטקס יום הזיכרון שהתקיים במתנ"ס השכונתי (וידאו)

הטקס החל עם הישמע הצפירה ולאחר שירת התקווה עלה לשיר הזמר נדב סגל הפתח תקוואי, שלאחרונה התבשר על מותו על אחיינו, אליקים ליבמן, שהיה נחשב חטוף במשך שבעה חודשים. לפני מספר ימים התגלו שרידי גופתו בקיברה של אחת מהנרצחות במסיבת הנובה, אותה איבטח.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading