צחי גלילה ונדב סגל בפסגת הדר יום הזיכרון 2024

צפו: עשרות תושבי פסגת הדר נכחו בטקס יום הזיכרון שהתקיים במתנ"ס השכונתי (וידאו)

הטקס החל עם הישמע הצפירה ולאחר שירת התקווה עלה לשיר הזמר נדב סגל הפתח תקוואי, שלאחרונה התבשר על מותו על אחיינו, אליקים ליבמן, שהיה נחשב חטוף במשך שבעה חודשים. לפני מספר ימים התגלו שרידי גופתו בקיברה של אחת מהנרצחות במסיבת הנובה, אותה איבטח.

"אליקים היה בחור צעיר וחזק עם כושר גופני גבוה" סיפר סגל. "הוא יכול היה להציל את עצמו ולברוח, אבל הוא בחר לסכן את עצמו כדי שיוכל להציל אחרים. הוא נהרג תוך כדי שטיפל בפצועים. זה נודע לנו רק אחרי שפתחו קבר וגילו ששרידי גופתו נקברו יחד עם מישהו אחרת". סגל הקדיש לאחיינו את השיר "ים הרחמים" של קובי אפללו. 

לאחר מכן עלה לבמה הזמר צחי גלילה, בליווי הקלידן אסף טל ווהגיטריסט יוסי לוי, ששר שירים ישראלים, הקשורים ללוחמים, שכול וכאב, ביניהם: פרח של יהודה פוליקר, מישהו של אהוד מנור ומתי כספי, שער הרחמים של אהוד בנאי, כשהלב בוכה של יוסי גיספן, פרי גנך של יוני רועה ועוד רבים.

צפו בקטעים מהאירוע (מתוך: פתח תקווה NEWS טיקטוק)

@ptnews.tiktok

עשרות תושבי פסגת הדר נכחו בטקס יום הזיכרון שהתקיים במתנ"ס השכונתי (וידאו) הטקס החל עם הישמע הצפירה ולאחר שירת התקווה עלה לשיר הזמר נדב סגל הפתח תקוואי, שלאחרונה התבשר על מותו על אחיינו, אליקים ליבמן, שהיה נחשב חטוף במשך שבעה חודשים. לפני מספר ימים התגלו שרידי גופתו בקיברה של אחת מהנרצחות במסיבת הנובה, אותה איבטח. "אליקים היה בחור צעיר וחזק עם כושר גופני גבוה" סיפר סגל. "הוא יכול היה להציל את עצמו ולברוח, אבל הוא בחר לסכן את עצמו כדי שיוכל להציל אחרים. הוא נהרג תוך כדי שטיפל בפצועים. זה נודע לנו רק אחרי שפתחו קבר וגילו ששרידי גופתו נקברו יחד עם מישהו אחרת". סגל הקדיש לאחיינו את השיר "ים הרחמים" של קובי אפללו. לאחר מכן עלה לבמה הזמר צחי גלילה, בליווי הקלידן אסף טל ווהגיטריסט יוסי לוי, ששר שירים ישראלים, הקשורים ללוחמים, שכול וכאב, ביניהם: פרח של יהודה פוליקר, מישהו של אהוד מנור ומתי כספי, שער הרחמים של אהוד בנאי, כשהלב בוכה של יוסי גיספן, פרי גנך של יוני רועה ועוד רבים.

♬ סאונד מקורי - פתח תקווה NEWS

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

בית הקברות בסגולה - החלקה הצבאית - יום הזיכרון 2024

צפו: כ-7000 אנשים פקדו את החלקה הצבאית בסגולה בטקס יום הזיכרון 2024 (וידאו)

נחילי אדם הגיעו בצהרים לבית הקרות, עד שאי אפשר היה להכניס סיכה בין האנשים. לפני תחילת הטקס, אחד מהבאים מחה בקריאות רמות נגד הממשלה. השר בוסו נאם ולמעט קריאה אחת "לך הביתה", שנשמעה בתחילת נאומו, לא נרשמו הפרעות נוספות. גרינברג השאיר נר בשם עיריית פתח תקווה. אלון ודינה גרש, הוריו של משה ז"ל, שנפל לפני ארבעה חודשים, הניחו זר בשם המשפחות השכולות.

המשך קריאה »

נזכור את כולם: 30 פתח תקוואים שנפלו/נרצחו/נחטפו מאז ה-7 באוקטובר

מאז שפרצה המלחמה, פתח תקווה, כעיר הרביעית בגודלה בישראל, ספגה אבידות רבות וקשות מנשוא. אלפים מתושבי העיר ילוו את הנופלים בבתי העלמין בעוד יומיים – כשרבים מהם יפקדו קברים טריים, ביום הזיכרון שיהיה כנראה הכואב והעצוב ביותר מאז קום המדינה. הרשימה כוללת נרצחים ונופלים בשבת השחורה, חללים שנפלו בקרבות, חטופה שנרצחה וכן שני חטופים שעדיין בחיים ומקווים שישובו במהרה.

המשך קריאה »
על האש פתח תקווה

הכינו את הבשר: איפה אפשר לעשות מנגל בפתח תקווה ביום העצמאות?

קראת יום העצמאות, שיתקיים בעוד יומיים, הכנו לכם טבלה עם רשימת 30 המקומות בהם ניתן לעשות "על האש" בעיר. את הרשימה פרסמה העירייה. ניתן למיין את הטבלה לפי שכונות. חשוב לציין כי חל איסור לעשות מנגלים בפארק הגדול (פארק אוחיון). מי שמחפש לעשות על האש בפארק גדול – יוכל לעשות זאת בפארק יד לבנים. בנוסף, העירייה פרסמה מספר הוראות וכללים שיש להקפיד עליהם:

המשך קריאה »
אלי שתיוי אביו של עידן בועדת הכנסת

צפו באלי שתיוי, אביו של עידן מפ"ת: הם אונסים בעזה גם את הגברים (וידאו כתוביות)

הדברים שאמר האב של החטוף, הנמצא בעזה שבעה חודשים בדיוק, בועדת הכנסת – עדיין מהדהדים בעוצמה והפכו ויראליים ברשתות החברתיות. מאז השביעי באוקטובר, הפך שתיוי לסמל של משפחות החטופים, כאחד שלא מתחשבן ואומר את כל אשר על ליבו הכואב. "החטופות שחזרו מספרות לנו שאונסים את הגברים. מלבישים אותם כמו נשים, מגלחים אותם. חייבים לשמוע את הדברים האלו", אמר.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading