מזעזעים את הקבינט: התפרסם סרטון החטיפה של דניאלה גלבוע מפתח תקווה וחברותיה לבסיס

גלבוע הפתח תקוואית, יחד עם עוד ארבע מחברותיה לבסיס – לירי אלבג, אגם ברגר, קרינה ארייב ונעמה לוי – נחטפו ב-7 באוקטובר מנחל עוז לרצועת עזה. הסרטון נמצא אצל המשפחות כבר זמה מה, אך רק עכשיו הם החליטו לאשר את הפרסום (הלא מצונזר), על מנת לזעזע את העולם ובעיקר להפעיל לחץ על הממשלה לקדם עסקת חטופים. אורלי, אמה של דניאלה: "בסרט הכי נורא לא חשבתי שאראה בעתה כזאת בעיניים שלה".

דניאלה גלבוע משכונת כפר גנים בפתח תקווה היא אחת מ-124 חטופים וחטופות הנמצאים ברצועת עזה כבר שבעה וחצי חודשים. במשך כל אותם ימים האמא אורלי גלבוע, החברים והמשפחה, פועלים ימים כלילות, לעשות כל מה שביכולתם ללחוץ על מקבלי ההחלטות להוביל עסקה שתשיב את דניאלה ואת שאר החטופים הביתה. אלא שכל פעם שיש שביב תקווה, יש אחריה תחושה שהולכים אחורה. פרסום הסרטון הקשה הוא צעד שנועד לטלטל את אותם מקבלי החלטות.

הסרטון (אזהרת צפיה)

צפו בדברי אורלי גלבוע, אמה של דניאלה, לאחר פגישתה עם שרה נתניהו (מתוך טיקטוק פתח תקווה NEWS - צילום: חדשות 13)

@ptnews.tiktok צפו: אורלי גלבוע מפתח תקווה בפנייה נרגשת לשרה נתניהו להשבת דניאלה מעזה @petachtikva_city @bringtheabducteeshomenow @bringthembacknow @keshet.12 @n12news ♬ סאונד מקורי - פתח תקווה NEWS

לפני כחודשיים (מרץ 2024), התפרסם סרטון טרור פסיכולוגי של החמאס בו נראית דניאלה מדברת בתקיפות למצלמה על רצונה להשתחרר מהשבי. לאחר מכן פורסמה ב"דיילי מירור" הבריטי תמונת סטילס קשה, בה החיילות נראות מדממות ומבועתות נשענות על קיר. בהמשך שוחרר עוד קטע סרטון של 2-3 שניות בו נראית דניאלה בוכה ונשענת על הקיר עם חברותיה. היום צפוי להתפרסם סרטון נרחב מהאירוע באורך 3:15 דקות, שגם הוא מצונזר – באירוע שנמשך כשעתיים.

תמונתה של דניאלה גלבוע על גזיר העיתון של הדיילי מייל שהתפרסם היום

הסרטון מצולם לאחר שמוצב נחל עוז כבר נכבש על ידי עשרות מבחלי חמאס. 15 תצפיתניות שהיו במוצב, נרצחו ו-7 נחטפו. אחת מהחטופות, אורי מגידיש, שוחררה מעזה במבצע חילוץ כבר בתחילת המלחמה. חטופה אחרת, נועה מרציאנו, נרצחה בעזה וגופתה חולצה לישראל. חמש האחרות – דניאלה, לירי אלבג, אגם ברגר, קרינה ארייב ונעמה לוי (שנראתה בסרטון מובלת בג'יפ לעזה) – עדיין נמצאות בשבי בעזה.

"אני לא יכולה לתאר מה אני רואה בעיניים של דניאלה, אלה מראות שקשה להסביר. בחלומות הכי גרועים שלי, בסרט ההוליוודי הכי גדול ונורא לא חשבתי שאראה בעתה כזאת בעיניים שלה. הבת שלי גם פצועה, אנחנו לא יודעים אם זה ירי או רימון ורסיסים", אמרה אורלי לתקשורת.

אורלי גלבוע רמי גרינברג בטקס לו יהי למען החזרת דניאלה גלבוע
אורלי גלבוע רמי גרינברג בטקס לו יהי למען החזרת דניאלה גלבוע
@ptnews.tiktok צפו בטקס שירת לו יהיה למען דניאלה גלבוע בבית ספר נתן יונתן פתח תקווה @petachtikva_city @idan2000pt @appleuser883239 @golda_pt @landverom @popolo_em_hamoshavot @dpemash @golda_em @i_am_doshik1 ♬ סאונד מקורי - פתח תקווה NEWS

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

נפילת רסיס בפתח תקווה

זה חוזר? לראשונה מאז סוף דצמבר: אזעקה בפ"ת. דיווח על נפילת רסיס

כמעט חצי שנה של הפוגע מה-21.12.24 – ושוב נשמעו אזעקות בעיר. האזעקות תפסו את מאות אלפי התושבים, העובדים והמבקרים בעיר לא מוכנים ומופתעים והורגשה בהלה באיזורים המסחריים והעסקיים – שכבר מזמן חיו בשגרה, לפחות מההיבט הזה. האזעקות, שנשמעו בשרון, ברחבי גוש דן ובתל אביב – הם איתות חזק של החמאס, שיש לו את האפשרות לירות על ישראל. לא נרשמו נפגעים או נזקים. זוהי האזעקה ה-31 שנשמעה בעיר מאז ה-7.10

המשך קריאה »
בית יד לבנים כיום - עם פוסטר של כל החטופים

כ-200 לוחמי הנדסה קרבית עם משפחותיהם צפויים להגיע ב-29.5 ליום הוקרה ביד לבנים

מארגני האירוע, המתקיים בשיתוף עיריית פתח תקווה, מחפשים מתנדבים, שיעזרו בהקמה, בשינוע ובתפעול. האירוע צפוי להתחיל בשעה 14:00 בגן החי הסמוך לפארק וב-16:00 יתקיים טקס צבאי בפארק, שיכלול גם הפנינג לילדי הלוחמים, מתחם פרא רפואי עם טובי המטפלים, ביניהם ד"ר להבית אקרמן, ולבסוף ארוחת ערב ומסיבה עם שולחנות משחק, DJ ומנטליסט.

המשך קריאה »
עומר קביליו

הובא למנוחות עומר קביליו מפ"ת שנהרג בתאונת דרכים בדרך לפעילות מבצעית

זה לא נגמר. לאחר הבשורה הקשה על נפילתם של הפתח תקוואים לירון יצחק ועירא יאיר גיספן זכרונם לברכה, התבשרנו היום על אבידה נוספת של בן עיר. בדקות האחרונות הסתיימה הלוויתו של קביליו, בחלקה הצבאית בסגולה, כשמאות בני משפחה וחברים חלקו לו כבוד אחרון. התאונה אירעה כשקביליו נסע על אופנועו בדרך לבסיס. המשפחה תשב שבעה ברחוב שפרינצק 24 בשכונת אחדות.

המשך קריאה »
עירא יאיר גיספן

צפו: עשרות חברים ובני משפחה הגיע לשבעה של של עירא יאיר גיספן ז"ל (וידאו)

אם רציתם הוכחה עד כמה עירא, הסמל בן ה-19 מפתח תקווה, שנהרג ביום שלישי בתאונת טנק ברצועת עזה, היה אדם כל כך אהוב בחייו, הייתם צריכים להגיע היום (שישי, 17.5) לשכונת שערייה, לבית מגוריו ברח' יונה. בחצר, בסוכת האבלים ועל הגג התכנסו אנשים רבים, שהכירו את עירא. חברים מספרים על כריזמה סוחפת, צחוקים ב'קרייזי מיט' והרצון שלו להיות קרבי ולתרום למדינה כמה שיכול.

המשך קריאה »