רחוב רוטשילד פתח תקווה

העירייה מדווחת: אישרנו את תכנית המדיניות לחידוש רחוב רוטשילד פתח תקווה

בהודעה שהוציאה היום, עיריית פתח תקווה מעדכנת שהועדה המקומית אישרה את תכנית המדיניות להתחדשות הרחוב הסואן במרכז העיר. "מטרת התכנית לאפיין את התחדשות הרחוב, כך שיכיל התחדשות עירונית מבוקרת כחלק מרצף עירוני מתחדש, תוך טיפוח המרחב הפתוח, צירי הולכי הרגל ושימור המרחב העירוני", נמסר מהעירייה. גרינברג: "רוטשילד עתיד לשנות את פניו ולהתחדש בסטנדרט הגבוה ביותר".

רחוב רוטשילד, אחד הרחובות המרכזיים, הארוכים וגם הוותיקים בפתח תקווה, צפוי להשתדרג באופן משמעותי בשנים האחרונות, כך לפי תכנית המדיניות, שמקדמת העירייה – כך נמסר בידיעה שהוציאה היום. רחוב רוטשילד, שאורכו בשני קילומטרים, מתחיל בשכונת קרול על גבול אם המושבות החדשה ונווה גן צפון, וממשיך דרך מרכז העיר עד רחוב פינס בשכונת מפ"ם. הוא כולל כ-175 בניינים ומבנים.

פרויקט רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב פתח תקווה של חיים שמי - כך ייראה ב-2028?
פרויקט רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב פתח תקווה של חיים שמי - כך ייראה ב-2028?

לאורך הרחוב כבר יש התחדשות עירונית של מבני מגורים, כמו למשל, פרויקט "סוף רוטשילד" של קטה גרופ עליו דיווחנו לאחרונה. אולם הוא עדיין מכיל הרבה מאוד בניינים ומבנים ישנים, כאילה שנבנו אפילו לפני שנות ה-80'. בעיריית פתח תקווה יש מדיניות שמקדמת התחדשות עירונית וייתכן שעד 2030, רובו של רחוב רוטשילד יכיל מבנים מחודשים, או חדשים – והעיריית מגבשת תכנית שתתמוך גם בתשתיות הרחוב. 

"מטרת התכנית לאפיין את התחדשות הרחוב, כך שיכיל התחדשות עירונית מבוקרת כחלק מרצף עירוני מתחדש, תוך טיפוח המרחב הפתוח, צירי הולכי הרגל ושימור המרחב העירוני", מסרו מהעירייה. "התכנית קובעת כי רוטשילד יהווה רחוב מרכזי לשכונות סביבו, המקיים חיי רחוב פעילים ונעימים להליכה ושהייה, תוך טיפוח מרחב הולכי הרגל ושימור המרחב העירוני מסורתי".

סוף רוטשילד הריסה קטה גרופ
סוף רוטשילד הריסה קטה גרופ
הריסת הבניינים עברה שלום - קטה גרופ סוף רוטשילד פתח תקווה

עיריית פתח תקווה הוסיפה כי כחלק מהתחדשות הרחוב יישמר אופיו כמשמעותי במערך שרות רפואי תוך טיפוח הנגשה והרחבה של הרחוב, תוספת הצללה טבעית, ניצול יעיל של המרחב הפתוח, שימור ושיפור הקישוריות למרחבים החומים והירוקים שבעומק הדופן ועוד. "ההתחדשות העירונית היא הכרחית לטובת איכות חיים תושבי השכונות הוותיקות ובטיחות המבנים", מסר ראש העיר רמי גרינברג. "רוטשילד עתיד לשנות את פניו ולהתחדש בסטנדרט הגבוה ביותר".

פרויקט התחדשות עירונית רוטשילד-מוצקין פתח תקווה
פרויקט התחדשות עירונית רוטשילד-מוצקין פתח תקווה

עוד ב-מהנעשה בעיר

אגמון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה: פועלים לקידום אגמון טבעי בסמוך לבריכת החורף

עוד שלב בהתפתחות פארק הירקון פתח תקווה יוצא לדרך, לאחר שהעירייה דיווחה אתמול כי היא עובדת על תכנון להרחבת בריכת החורף בצפון העיר, כחלק מפיתוח הפארק המטרופוליני בירקון שעתיד להתפרס על פני 10,000 דונם. בשנים האחרונות העירייה הקימה את מבואות הכניסה לאזור הפארק, לצד הקמת יער השירים ובריכת החורף, אשר הכניסה אליהם מרחוב בן חור באם המושבות.

המשך קריאה »
לג בעומר פתח תקווה

מריחים כבר את העשן? אלו המקומות שמותר בהם לעשות מדורות בל"ג בעומר בפ"ת

עיריית פתח תקווה פרסמה את רשימת על המקומות בהם מותר לקיים את המדורות לציון החג. כמדי שנה, עשרות אלפי תושבים, ילדים ומבוגרים, יחגגו את ל"ג בעומר בשכונות ברחבי פתח תקווה. בעירייה מציינים שיש לשמור על כללי הבטיחות ולהדליק את המדורות אך ורק במקומות שהוקצו לכך ומופיעים ברשימה. בעירייה מבקשים כי מדליקי המדורות יקפידו לכבותם לפני פיזור. להלן המקומות

המשך קריאה »

צפו: כ-600 משרות הוצעו לבני הנוער של פתח תקווה ביריד תעסוקה בקניון הגדול

יריד התעסוקה, בשיתוף עיריית פתח תקווה ועופר הקניון הגדול, כבר הפך למסורת – וגם הפעם, הוצעו לעשרות רבות של מחפשי עבודה צעירים, עבודות קיץ שוות, כמו עבודה במקדונלד'ס, H&M, בורגר ראנץ', ניו דלי, מימדיון, לונה פארק ועוד ועוד. "זה מרגש. סוף סוף מצאתי עבודה. עבודה ראשונה שלי", אמרה עדי בן יוסף בת ה-17 מאם המושבות. מקדונלד'ס, מעסיק הנוער הבולט – זקוק לכ-30-40 עובדים בפ"ת.

המשך קריאה »
תקציב עיריית פתח תקווה

יש תקציב: עיריית פתח תקווה מדווחת כי התקציב ל-2024 הוא 2.5 מיליארד ש"ח

מספר ימים לאחר שיצאה בהודעה על קידום תכנית גרנדיוזית לקידום העיר ב-3.5 מיליארד ש"ח, העירייה מודיעה על תקציב שנתי הגדול ב-131 מיליון משנת 2023. לדבריה, העניין התאפשר, נוכח תהליכי התייעלות משמעותיים בעירייה. "אנחנו מגדילים את ההשקעה בתושבים – זאת ללא העלאת תשלום הארנונה", מסרו. תקציב החינוך לשנת 2024 יעמוד על למעלה ממיליארד ש"ח – עלייה של 100 מיליון משנה שעברה.

המשך קריאה »