כביש 471 ו-444 פתח תקווה

מחלצים פקק לפתח תקווה? נתיבי ישראל תתחיל בקרוב עבודות בכבישי 444 ו-471

לפי הדיווח, החברה הוציאה צו לתחילת העבודות, שצפויות להתבצע בקרוב בצומת נחשונים-מגדל אפק, שמדי בוקר חולפים בו אלפי מכוניות, כשרבות מהן שייכות לפתח תקוואים, או לכאלה שעובדים בעיר. לפי התכנון, יתווספו שני נתיבים נוספים על כביש 444 וכביש נתיב האצה בכביש 471. תושבי העיר, שעובדים בראש העין מתזמנים לפעמים שעה בעומס, במה שאמורה להיות נסיעה של כמה דקות. האם זה ישתנה?

בנתיבי ישראל מקווים מאוד שכן, וזו הסיבה שהעבודות בכבישי 444 ו-471 יחלו בקרוב, במטרה לסיימן תוך 10 חודשים בלבד. הוספת נתיב שלישי ישר מצפון לדרום, והוספת נתיב פניה שמאלה שלישי מדרום לכיוון מערב ב-444 – יכולים בהחלט להקל בעומס, במיוחד עם תוספת נתיב ההאצה על כביש 471. בנתיבי ישראל מבטיחים שהחברה תבצע התאמה ושדרוג למערכת הרמזורים בצמתים.

כביש 471 - פחות פקקים.?
כביש 471 - פחות פקקים.?

"מדובר בפרויקט משמעותי מאוד למשתמשי הדרך שחווים עומסים בציר זה לאורך כל שעות היממה", מסרה המהנדסת מעיין עזר מנהלת מחלקת פרויקטים בחטיבת תפעול ואחזקה של חברת נתיבי ישראל. "קיים גידול משמעותי ועצום באוכלוסייה בערים הסמוכות, ראש העין ופתח תקווה, מה שמגביר את הגודש בצומת וכן, משאיות שיוצאות ונכנסות מהמחצבה הקרובה".

עזר מוסיפה כי "בפרויקט היה שיתוף פעולה מלא עם הרשויות השונות וגם עם חברת חוצה ישראל ובכך הצלחנו להוביל לתחילת הביצוע. בפרויקט הנוכחי המטרה היא מוחלטת וחשובה, להוביל להקלה ניכרת בעומס התנועה למשתמשי הדרך, זו תורגש מיד עם סיום העבודות תוך מס' חודשים".

עוד ב-רכב ותחבורה

חניון ציבורי רחוב השחם פתח תקווה

בשורה לעובדים ולמבלים: עיריית פתח תקווה מכפילה את החניון הציבורי בשחם. העבודות החלו

אחד ממקומות החנייה הכי עמוסים בעיר, בדרך להתרחב בצורה משמעותית, במרכז העסקים והבילויים של רח' שחם. מתחם הכורכר, שאלפי מכוניות חונות בו מדי יום, יוסיף לשטחו מאות חניות נוספות, במטרה להקל על הצפיפות במקום שבכל יום רגיל משעה 9:00, כבר מפוצץ במכוניות של העובדים במשרדים. גם בלילות ובערבים, במיוחד של סופ"ש קשה למצוא מקום פנוי. העירייה: "פועלים לתת מענה חניה חינמי לתושבים".

המשך קריאה »
מכוניות חשמליות בפתח תקווה

עיר מחשמלת: יותר מ-13,000 מכוניות חשמליות נמכרו לפתח תקוואים מתחילת השנה

אם גם אתם שמתם לב לכמות הבלתי נגמרת של GEELY, ORA, TESLA, BYD, MG ועוד חשמליות על הכבישים שלנו – יש לזה גם אסמכתא. לפי נתוני משרד התחבורה, פתח תקווה נמצאת במקום השני אחרי תל אביב בכמות כלי הרכב החשמליים, שנקנו על ידי תושבי העיר – החל מינואר 2024. המיתון, המלחמה ומצב הרוח הלאומי – מסתבר שלא משפיעים על מי שרואה חשמלית על כבישי פתח תקווה – ורוצה גם אחת משלו.  

המשך קריאה »
אוטובוסים בפתח תקווה

עיריית פתח תקווה: תגברנו את התחבורה הציבורית בעיר ב-10 קווי אוטובוסים

משרד התחבורה והרשות הארצית לתחבורה ציבורית בשיתוף העירייה, מודיעים היום על תגבור קווים בסך של כ-200 נסיעות ביום. הקוים שיתוגברו: קוי האוטובוס 76, 77, 78 של חברת מטרופולין, קו 20, 22, 44, 64, 99 של אפיקים אלקטרה וקוים 51 ו-38 של חברת דן. גרינברג: "נפחית שימוש ברכב פרטי, נקל על העומסים בכבישים, נצמצם פגיעה באיכות הסביבה ובחיי אדם".

המשך קריאה »
קטה גרופ עם פרויקט קטה איידול IDOL -החלה הבנייה בפסגת הדר

הטרקטורים בשטח: החלו העבודות בפרויקט קטה IDOL של קטה גרופ בפסגת הדר

חברת נדל"ן המגורים עם מספר הפרויקטים הגדול ביותר בפתח תקווה, עולה שלב עם פרויקט דגל שלה, שמלווה בפרסום חוצות מאסיבי, לצד פרסומות פריים טיים בטלוויזיה. פרויקט המגורים בשכונה המתפתחת, הוא הצהרת כוונות שלהם, שמכוון למגורי יוקרה עם סטנדרט גבוה, שכולל לובי מעוצב, מועדון דיירים וחדר כושר. במקביל לעלייה על השטח, החל שיווק פריסייל של דירת חמישה חדרים ב-3.75 מיליון ש"ח.

המשך קריאה »