פתח תקווה NEWS - מתחם בסט

חברת בסט תשקיע 170 מיליון ש"ח בפרויקט "הקריה האקדמית" בפתח תקווה

אחד מהפרויקטים המעניינים של העיר, צפוי לקבל חיזוק נוסף. חברת הנדל"ן של הקבוצה הודיעה כי כי תשקיע מליונים בשטח של כ-5 דונם במערב-דרום העיר על ציר רבין המתפתח. במסגרת הפרויקט צפויים להיבנות 158 דירות (2-5 חדרים כולל פנטהאוזים) ועוד כ-3000 מ"ר של שטחי מסחר וחניונים.  מור: "נמשוך אליו אוכלוסייה איכותית ובתוכה עובדי הייטק ורפואה".

לא הרבה שטחים פנויים נותרו לפתח תקווה על הצירים של ז'בוטינסקי-יצחק רבין בעיר. בלי קשר לגשם הקרב, הפרויקטים באזור, כפי שאנחנו מדווחים חדשות לבקרים, צצים כמו פטריות. אחד המסקרנים ביותר, הוא זה הקרוי "הקריה האקדמית", שאמור להכיל שילוב שימושים של מסחר, משרדים, מגורים ואולי אפילו סטודנטים רובצים על הדשא.

הנתח הגדול - במסחר

לפי התכנית, החלק של חברת BST הוא יחסית קטן ביחס לפרויקט הדי גרנדיוזי המתפרס כולו על  154 דונם וצפויות להיבנות בו כ-1500 יחידות דיור חדשות ו-4500 מ"ר של שטחי מסחר, לצד 18 דונם של שטח פתוח. בחישוב פשוט זה כ-10% מהמגורים, אבל יותר משלושת-רבעי המסחר. בשטח עצמו שרכשה חברת היזמות, היא עתידה להקים 2 מגדלים גדולים על 28 קומות.

פתח תקווה NEWS - מתחם בסט
הפרויקט הדי גרנדיוזי מתפרס כולו על 154 דונם

לדברי דני מור, מנכ"ל חברת בסט ייזום מקבוצת בסט, "כיף לקחת חלק בפרויקט "הקריה האקדמית" בפתח תקווה, כחלק מתנופת הבנייה והפיתוח שעוברת העיר". בבסט בונים על אוכלוסיה אקדמית, במיוחד עובדי בית החולים בילינסון ואנשי הטכנולוגיה שעובדים ועוד יעבדו באזור. "זה בדיוק התמהיל הצפוי למשוך אליו אוכלוסייה איכותית ובתוכה עובדי הייטק ורפואה".

המתחם מתחיל דרומה לפרויקטים של "ב.ס.ר סיטי" + "גלובל טאוורס" (מגדל ALIGN) ולמרכז המסחרי יכין סנטר, ומסתיים על גבול גבעת שמואל, כשממערב תוחם אותו כביש רבין וממזרח אזור התעשייה של רח' הסיבים, צמוד לאזור הבילויים השוקק של רח' השחם. 

פתח תקווה NEWS - דני מור

10 דקות הליכה מהרכבת הקלה

כמו כל הפרויקטים באיזור, גם כאן בונים על התחנה ההומה של הרכבת הקלה (פתיחה צפויה – נובמבר 2022), שתביא בנוחות את הדיירים והעובדים למקום. זאת למרות שהיא תהיה מרוחקת כ-10 דקות הליכה מהקצה הצפוני של המתחם. זה לא ישנה את העובדה שרבין הולך להיות עוד יותר פקוק, למרות שהמעורבים בפרויקט בונים גם על מערכת של קווים מהירים (שאטלים) מהתחנות ומרחבי העיר. 

מה שמסקרן יותר בפרויקט, הוא שהאופי האקדמי שלו אמור לא רק להתבטא בדיירים, אלא גם במוסד על-תיכוני, שאמור להיות חלק ממנו. מה זה אותו מוסד? עוד לא פורסם, בין היתר מפני שכנראה לא יודעים אם ומתי תאשר המועצה להשכלה גבוהה להקים מכללה בפתח תקווה. 

מה שכן, כבר התבשרנו שהשלוחה הישראלית של אוניברסיטת העסקים של בייג'ינג, אמורה לקום במקום, כפי שדיווחנו לפני כ-3 חודשים. למעשה, 30 דונם מתוכם מיועדים למוסד להשכלה גבוהה (כנראה מכללה) ו־20 דונם לבית ספר תיכון (שישמש כמובן את תושבי השכונה והאזור). שטחים נוספים הוקצו לטובת שטחים ירוקים.

צפו בשטח עליו צפוי להיבנות מתחם הקריה האקדמית:

עוד ב-נדלן

דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

צפו באירוע ההריסה של פרויקט "הדרים הירוקה" בצלח שלום עמישב פתח תקווה (וידאו)

עשרות אנשים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי עירייה, דיירים וקהל סקרנים של תושבי השכונה הגיעו לפארק, הסמוך לפרויקט, ברחוב מבנים 27 עד 33. ארבעה מבני רכבת ישנים ומוזנחים עם 16 דירות, אמורים להפוך תוך שנתיים-שלוש לשני מגדלי מגורים חדישים ומודרניים של תשע קומות כל אחד – בפרויקט פינוי -בינוי שטרם נראה בשכונות מזרח העיר. "הפרויקט יהפוך את השכונה", אמרו לנו דיירים.

המשך קריאה »
בית מלון סטארטסיב פתח תקווה לשם 9

כאן יקום בית המלון הגדול השני של פתח תקווה? פרויקט "לשם 9" – מקבל תוקף

לפי דיווח של העירייה, הועדה המחוזית לתכנון ובניה החליטה לתת תוקף לתכנית להקמת מלון עסקים ברחוב לשם באזור העסקים סטארטסיב, כחלק ממדיניותה לקדם את חידוש אזור התעשייה, שבחלקו הפך למוזנח עם השנים. פרוייקט ישתרע על פני כדונם – ובו ייבנה מלון עסקים הכולל 90 חדרים עם 14 קומות, כשמתחתיו קומת מסחר. היזמיות הן קטה יזמות ומאיה מיה נכסים – להן פרויקטים בעיר.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading