פתח תקווה NEWS - מתחם בסט

חברת בסט תשקיע 170 מיליון ש"ח בפרויקט "הקריה האקדמית" בפתח תקווה

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

אחד מהפרויקטים המעניינים של העיר, צפוי לקבל חיזוק נוסף. חברת הנדל"ן של הקבוצה הודיעה כי כי תשקיע מליונים בשטח של כ-5 דונם במערב-דרום העיר על ציר רבין המתפתח. במסגרת הפרויקט צפויים להיבנות 158 דירות (2-5 חדרים כולל פנטהאוזים) ועוד כ-3000 מ"ר של שטחי מסחר וחניונים.  מור: "נמשוך אליו אוכלוסייה איכותית ובתוכה עובדי הייטק ורפואה".

לא הרבה שטחים פנויים נותרו לפתח תקווה על הצירים של ז'בוטינסקי-יצחק רבין בעיר. בלי קשר לגשם הקרב, הפרויקטים באזור, כפי שאנחנו מדווחים חדשות לבקרים, צצים כמו פטריות. אחד המסקרנים ביותר, הוא זה הקרוי "הקריה האקדמית", שאמור להכיל שילוב שימושים של מסחר, משרדים, מגורים ואולי אפילו סטודנטים רובצים על הדשא.

הנתח הגדול - במסחר

לפי התכנית, החלק של חברת BST הוא יחסית קטן ביחס לפרויקט הדי גרנדיוזי המתפרס כולו על  154 דונם וצפויות להיבנות בו כ-1500 יחידות דיור חדשות ו-4500 מ"ר של שטחי מסחר, לצד 18 דונם של שטח פתוח. בחישוב פשוט זה כ-10% מהמגורים, אבל יותר משלושת-רבעי המסחר. בשטח עצמו שרכשה חברת היזמות, היא עתידה להקים 2 מגדלים גדולים על 28 קומות.

פתח תקווה NEWS - מתחם בסט
הפרויקט הדי גרנדיוזי מתפרס כולו על 154 דונם

לדברי דני מור, מנכ"ל חברת בסט ייזום מקבוצת בסט, "כיף לקחת חלק בפרויקט "הקריה האקדמית" בפתח תקווה, כחלק מתנופת הבנייה והפיתוח שעוברת העיר". בבסט בונים על אוכלוסיה אקדמית, במיוחד עובדי בית החולים בילינסון ואנשי הטכנולוגיה שעובדים ועוד יעבדו באזור. "זה בדיוק התמהיל הצפוי למשוך אליו אוכלוסייה איכותית ובתוכה עובדי הייטק ורפואה".

המתחם מתחיל דרומה לפרויקטים של "ב.ס.ר סיטי" + "גלובל טאוורס" (מגדל ALIGN) ולמרכז המסחרי יכין סנטר, ומסתיים על גבול גבעת שמואל, כשממערב תוחם אותו כביש רבין וממזרח אזור התעשייה של רח' הסיבים, צמוד לאזור הבילויים השוקק של רח' השחם. 

פתח תקווה NEWS - דני מור

10 דקות הליכה מהרכבת הקלה

כמו כל הפרויקטים באיזור, גם כאן בונים על התחנה ההומה של הרכבת הקלה (פתיחה צפויה – נובמבר 2022), שתביא בנוחות את הדיירים והעובדים למקום. זאת למרות שהיא תהיה מרוחקת כ-10 דקות הליכה מהקצה הצפוני של המתחם. זה לא ישנה את העובדה שרבין הולך להיות עוד יותר פקוק, למרות שהמעורבים בפרויקט בונים גם על מערכת של קווים מהירים (שאטלים) מהתחנות ומרחבי העיר. 

מה שמסקרן יותר בפרויקט, הוא שהאופי האקדמי שלו אמור לא רק להתבטא בדיירים, אלא גם במוסד על-תיכוני, שאמור להיות חלק ממנו. מה זה אותו מוסד? עוד לא פורסם, בין היתר מפני שכנראה לא יודעים אם ומתי תאשר המועצה להשכלה גבוהה להקים מכללה בפתח תקווה. 

מה שכן, כבר התבשרנו שהשלוחה הישראלית של אוניברסיטת העסקים של בייג'ינג, אמורה לקום במקום, כפי שדיווחנו לפני כ-3 חודשים. למעשה, 30 דונם מתוכם מיועדים למוסד להשכלה גבוהה (כנראה מכללה) ו־20 דונם לבית ספר תיכון (שישמש כמובן את תושבי השכונה והאזור). שטחים נוספים הוקצו לטובת שטחים ירוקים.

צפו בשטח עליו צפוי להיבנות מתחם הקריה האקדמית:

עוד בפתח תקווה

מגדל רבוע כחול נדל"ן פתח תקווה - הדמיה על השטח

יש שכן ל"גלובל טאוורס": רבוע כחול נדל"ן רוכשת מגדל משרדים צמוד ב-377 מיליון ש"ח

חברת הנדל"ן, השייכת לקונצרן "אלון רבוע כחול", תהיה הבעלים של המגדל, הצפוי להתנשא לגובה של 24 קומות בשטח כולל של כ-37 אלף מ"ר (משרדים ומסחר) ולהתאכלס באלפי עובדים ב-2025. גם היא, כמו היזמים של מתחם ביג ולנדרובר הסמוכים, בונה על התנופה העסקית והמסחרית הצפויה בצומת ז'בוטינסקי-משה דיין-רבין, בו יעבור הקו אדום של הרכבת הקלה.

המשך קריאה »
אינטרגרין 3 - פתח תקווה

אינטרגרין 3 לא עוצרת בירוק: 3 קומות על 6000 מ"ר בדרך לאכלוס. צפו מבפנים

הועדה המקומית לתכנון ובנייה בפתח תקווה הוציאה השבוע היתר בניית הרחבה למבנה המודרני ברח' יגיע כפיים פינת ישראל פוקס.. חברת הנדל"ן, שבבעלותה עוד שני מבנים סמוכים בקריית אריה, מבצעת את ההרחבה בשיטת בנייה ייחודית, על ידי פיצול קומות גבוהות וללא תוספות קומות מעל המבנה. המנכ"ל דרזנר: "הביקוש למשרדי הייטק בפתח תקווה רק הולך וגדל".

המשך קריאה »
חזית פרויקט 456 סנטר פתח תקווה עם תחילת חיפויי הקירות

יזמי פרויקט "456 סנטר" ברח' שמשון-משה דיין בונים על עוד 5 קומות מאושרות לכל בניין

היקפו המקורי של הפרויקט הוא כ-40 אלף מ"ר, הכוללים 3 מבנים בני 5 קומות כל אחד + קומת מסחר + 3 קומות חניה תת קרקעיות. בימים הקרובים מצפים היזמים, "MSN ייזום ושיווק נדל"ן" לאישור העירייה עבור עוד לא פחות מ-5 קומות נוספות לכל בניין, בשטח כולל של יותר מ-8,500 מ"ר, שאם נחלק את זה לממוצע של 10 מ"ר לעובד, מדובר בעוד כ-850 עובדים, שאמורים לאכלס את הבניינים. 

המשך קריאה »
הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל