מבט על פרויקט דן טאון היום

"עמי בוטיק" רכשה את "דן טאון" ביותר מחצי מיליארד שקל

שם מפתיע מאוד נכנס לאחד מהפרויקטים המסחריים המדוברים ביותר בפתח תקווה ובישראל בכלל. רשת קניוני הבוטיק רכשה מ"הכיכר הלבנה", שהחזיקה בזכויות הפרויקט, את המתחם בהשקעה של 580 מיליון ש"ח. האם ההשקעה תצדיק את עצמה? 

המתחם שוכן בציר ז'בוטינסקי/השח"ם/יצחק רבין בתוך מגדלי ב.ס.ר. סיטי, מתוך רצון, לשרת את העובדים במגדלים ובסביבה ואת המבקרים הרבים הצפויים להגיע למקום. עם השקת הרכבת הקלה, הצפי מדבר על יותר מ-100 אלף אנשים, שיפקדו את האיזור במהלך כל יום!

עמי בוטיק קניונים - קניון רפאל איתן
עמי בוטיק קניונים - קניון רפאל איתן

בניגוד לפרסומים, המתחם לא צפוי לשנות את שמו

לפי פרסום בדה מרקר, המתחם צפוי להיקרא "עמי דן טאון" במקום "דן טאון", אלה שגורמים המעורבים בפרויקט ציינו כי השם לא אמור להשתנות והמותג המדובר צפוי להישאר תחת "דן טאון". 

המתחם משתרע על 27 אלף מ"ר בשלושה מפלסים וצפוי לכלול 700 מקומות חניה (לא ידוע אם בתשלום). בין הרשתות שיפעילו חנויות במרכז: דקטלון, דרים ספורט, קסטרו, אורבניקה, הסטוק, חדר כושר מרשת 'פרופיט' ועוד. 

כפי שכבר דיווחנו, מהעבר השני של כביש ז'בוטינסקי צפוי להיפתח מתחם "ביג", על שטח של מפעל קניאל הישן. גם הוא צפוי להכיל שטח עצום של משרדים וחנויות מסחר. 

יחד עם המתחמים שכבר קיימים, כמו זה של המסחרי של יכין והבילויים של רח' השחם (שעוד צפוי להתפתח), נשאלת השאלה האם ההשקעה תצדיק את עצמה באופן בו גם השוכרים מ"עמי בוטיק" את האיזורים במתחם – יזכו לשגשוג ופריחה.

צומת ב.ס.ר סיטי
צומת ב.ס.ר סיטי

העסקה הגדולה של הרשת

העסקה הזאת מפתיעה, נוכח ההיקף הכספי שלה והעובדה שעמי בוטיק היא חברה פרטית ודי צנועה, המחזיקה בסך הכל במספר מרכזים מסחריים שכונתיים בישראל, ביניהם מרכז מסחרי בפתח תקווה (אם המושבות, רח' רפאל איתן). זאת כמובן העסקה הגדולה ביותר של הרשת.

המסחר ב"דן טאון" צפוי להיפתח באופן מלא בעוד כשנה, אז גם אמורה להיות מושקת הרכבת הקלה (באיזור נובמבר 2022) – שתחנה שלה תיבנה סמוך למקום. 

גורמים המעורבים בפרויקט "דן טאון" אישרו לפתח תקווה NEWS את פרטי העסקה.

עוד ב-נדלן

גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »
חוות שרתים ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה

העירייה: חוות שרתים ענקית תיפתח ברחוב ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה. מי יפונה?

עיריית פתח תקווה מפרסמת כי לפי התכנון, שני האנגרים, שנמצאים בסמוך ליד בניין המשרדים של משרד הביטחון, יהרסו בקרוב ובמקומם תוקם החווה בשטח של 41 אלף מ"ר, שצפויה לשרת את העסקים הרבים הנמצאים באיזור, במיוחד חברות הייטק, להן דרוש מקום פיזי קרוב ונגיש למידע דיגיטלי מאוחסן ולתעבורה שלו. מחסן מערך המשלוחים הרובוטים רשת הסופרים, יחד עם מוסך הונדה הסגור – יפונו.

המשך קריאה »
הרצל 74 פתח תקווה הריסה

הבניין שפגע בו טיל בהרצל 74 פ"ת, נהרס במסגרת פרויקט של מאיה בנייה ויזמות (וידאו)

יותר משלוש שנים מאז הבניין בו 12 דירות נפגע במהלך מבצע "שומר חומות" בירי שהגיע מרצועת עזה, התבצעה היום הריסה שלו, כשבמקומו אמור לקום מגדל מגורים חדש בן 9 קומות עם 30 דירות. מאז פגיעת הטיל, הוא נותר נטוש והיווה סכנה למגורים. היזמים, בשיתוף פעולה עם עיריית פתח תקווה ומינהלת כרמים להתחדשות עירונית לקחו על עצמם את הפרויקט, שיצא היום לדרך.

המשך קריאה »