מתחם העסקים - Giss-in

מתעכבת הפתיחה של מתחם GISS-IN באם המושבות

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

המתחם משתרע על כ-5,000 מ"ר שטחי מסחר וכ-100 מקומות חנייה. הוא אמור לאגד תמהיל עסקים של חדר כושר ענק, מסעדות, רשתות מובילות בתחום המזון המהיר כגון: "עד העצם", "קרייזי מיט" ו"בית הפנקייק", בר שכונתי, קצבייה, מעדנייה, מספרה, מכון יופי ועוד. 

בעבר הקרקע הייתה שייכת ל"בוסתן" – אגודה שיתופית ששימשה בעבר כבית אריזה של הפרדסים במושבה, על ציר התנועה אבשלום גיסין פינת רחוב פינסקר בשכונת אם המושבות ובציר המחבר בין א.ת. סגולה וקריית אריה.

הקרקע עצמה נרכשה בשנת 2018 בעלות של 60 מיליון שקלים, על ידי חברת "גיסין סנטר" בה שותפים: חברת עומר הנדסה, חברת "רושו הנדסה ויזמות" בבעלות צביקה ועינת רושו העוסקת בתיאום התכנון, ליווי הביצוע, השיווק והאכלוס הפרויקט. מחירי השכירות מעורכים בממוצע על כ-200 שקלים למ"ר לא כולל דמי ניהול.

צפי לסיום עבודות ופתיחת המרכז בהתחלה היו ספטמבר 2020 אך יותר משנה ונראה שהבנייה בהקפאה. תהיתי למה זה מתעכב? "עד שאין טופס 4 אנחנו לא יכולים לפרט מעבר" טוענת ענת רושו. "אנחנו בתהליכים מול העירייה. הפרויקט הזה בשלבי בינוי אחרונים והוא אמור להימסר לשוכרים ולעבור אישורי תמ"ת באוקטובר". היא סירבה להרחיב מעבר בנושא. "יש בירוקרטיה ואני מעדיפה לא להיכנס לזה".

פניתי לדוברות העירייה להבין את הצד שלהם וגם שם לא התקבלו תשובות מפורטות. "טופס 4 זה הליך סטנדרטי. כל מבנה חייב לקבל טופס כזה כדי להתגורר או לעשות בו מסחר. הוא כולל הרבה דברים: היתר כיבוי אש, אישור ביטחון ואישורי עירייה. יש בו הרבה פרמטרים. צריך להשלים לא מעט פרוצדורות אבל בסופו של דבר זה נועד להבטיח את הבטיחות של המבנה". 

עם זאת, מהשיחות עולה כי יש רצון שדברים ינועו קדימה. יכול להיות שכבר אחרי החגים. הבעיה היא לא משהו בלתי פתיר והמקום כבר בנוי ומחכה לתפעול. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בפתח תקווה

פרויקט אספן גרופ רח' אימבר קרית אריה

שחקן חדש בקריית אריה: אספן גרופ רכשו מקרן ריאליטי שטח ב-140 מיליון ש"ח

רק לפני מספר שבועות דיווחנו לכם על פרויקט המגדל הגבוה בפתח תקווה של קבוצת הרציג, שאמור לקום ברח' אימבר, באיזור התעשייה קריית אריה והשבוע כבר התבשרנו על עסקת ענק במסגרתה תירכש קרקע על פני כ-15 דונם, היכן שיושב כרגע המחסן של זוגלובק, צמוד ל"אימבר טאוואר". אספן: "השטח עם פוטנציאל השבחה משמעותי להקמת פרויקט עירוב שימושים".

המשך קריאה »
גרופית בפסגה - תמונה מהשטח (23.1.22)

גרופית בפסגה: טרם נבנתה לבנה – ו-25 דירות נמכרו בפרויקט בפסגת הדר

שכונת פסגת הדר הפכה לשם חם בעיר. הקירבה למטרו 2, בסר סיטי, דן טאון, יכין סנטר, הקריה האקדמית העתידית וגם למרכז הבילויים והתעסוקה ברחובות הסיבים והשחם, הפכו את הנדל"ן בשכונה לאטרקטיבי. אחד מהפרויקטים הבולטים הוא זה של חברת גרופית – צמד בנייני מגורים חדישים, שאמורים להתאכלס בשנים הקרובות. צפו בראיון מהשטח עם משווק הפרויקט, רז שרייבר.

המשך קריאה »
איזור תעשייה סגולה - רח' בן גליס

פרויקט סגולה אושר להפקדה. בתכנית: פינוי כל התעשייה המזהמת לטובת בנייני משרדים

פרסום ראשון: הועדה המקומית לתכנון ובנייה פתח תקווה אישרה היום בעירייה להפקדה בועדה המחוזית את התב"ע החדשה למרכז העסקים ירקון (אזור התעשייה סגולה לשעבר). התכנית יוצרת מנגנון לעידוד יציאת מפעלים מזהמים ע"י תוספת זכויות לבעלי הקרקעות לצורך בניית בנייני משרדים וכיוצא בזה. התכנית מבהירה אילו שימושים מותרים באזור ומגבילה שימושים מזהמים.

המשך קריאה »
אפעל 33 פתח תקווה - פרויקט אדגר

מה נבנה ברחוב אפעל 33? הצצה לפרויקט של אדגר השקעות ופיתוח

בלי הרבה רעש תקשורתי, מוקם לו בימים אלה פרויקט חדש של חברת ההשקעות "אדגר", ממש לצד "מגדל אדגר" שלה, השוכן ברחוב אפעל בקרית אריה. חוץ משלט שמעיד על על הבנייה במקום, לא מצאנו כל פרסום על הפרויקט. לדברי גורמים בקבוצה עדיין אין צפי סיום לפרויקט וגם לא תאריך לאכלוס, היות ורק לא מזמן התקבלו היתרי בנייה. יצאנו לבדוק מה קורה בשטח.

המשך קריאה »
נגישות