מתחם העסקים - Giss-in

מתעכבת הפתיחה של מתחם GISS-IN באם המושבות

המתחם משתרע על כ-5,000 מ"ר שטחי מסחר וכ-100 מקומות חנייה. הוא אמור לאגד תמהיל עסקים של חדר כושר ענק, מסעדות, רשתות מובילות בתחום המזון המהיר כגון: "עד העצם", "קרייזי מיט" ו"בית הפנקייק", בר שכונתי, קצבייה, מעדנייה, מספרה, מכון יופי ועוד. 

בעבר הקרקע הייתה שייכת ל"בוסתן" – אגודה שיתופית ששימשה בעבר כבית אריזה של הפרדסים במושבה, על ציר התנועה אבשלום גיסין פינת רחוב פינסקר בשכונת אם המושבות ובציר המחבר בין א.ת. סגולה וקריית אריה.

הקרקע עצמה נרכשה בשנת 2018 בעלות של 60 מיליון שקלים, על ידי חברת "גיסין סנטר" בה שותפים: חברת עומר הנדסה, חברת "רושו הנדסה ויזמות" בבעלות צביקה ועינת רושו העוסקת בתיאום התכנון, ליווי הביצוע, השיווק והאכלוס הפרויקט. מחירי השכירות מעורכים בממוצע על כ-200 שקלים למ"ר לא כולל דמי ניהול.

צפי לסיום עבודות ופתיחת המרכז בהתחלה היו ספטמבר 2020 אך יותר משנה ונראה שהבנייה בהקפאה. תהיתי למה זה מתעכב? "עד שאין טופס 4 אנחנו לא יכולים לפרט מעבר" טוענת ענת רושו. "אנחנו בתהליכים מול העירייה. הפרויקט הזה בשלבי בינוי אחרונים והוא אמור להימסר לשוכרים ולעבור אישורי תמ"ת באוקטובר". היא סירבה להרחיב מעבר בנושא. "יש בירוקרטיה ואני מעדיפה לא להיכנס לזה".

פניתי לדוברות העירייה להבין את הצד שלהם וגם שם לא התקבלו תשובות מפורטות. "טופס 4 זה הליך סטנדרטי. כל מבנה חייב לקבל טופס כזה כדי להתגורר או לעשות בו מסחר. הוא כולל הרבה דברים: היתר כיבוי אש, אישור ביטחון ואישורי עירייה. יש בו הרבה פרמטרים. צריך להשלים לא מעט פרוצדורות אבל בסופו של דבר זה נועד להבטיח את הבטיחות של המבנה". 

עם זאת, מהשיחות עולה כי יש רצון שדברים ינועו קדימה. יכול להיות שכבר אחרי החגים. הבעיה היא לא משהו בלתי פתיר והמקום כבר בנוי ומחכה לתפעול. 

עוד ב-נדלן

סוף רוטשילד הריסה קטה גרופ

סוף רוטשילד פתח תקווה: אירוע של קטה גרופ הסתיים בהריסת 6 מבנים (וידאו)

עשרות רבות של אנשים הגיעו לאירוע הריסה נוצץ של חברת הנדל"ן הכי מוכרת בעיר. במסגרת הפרויקט, הורסים 6 בניינים ישנים ומוזנחים ברחוב רוטשילד 156 ו-158, אלונים 4 ו-6 ויהוד 4 ו-6 ומקימים במקומם 4 בנייני מגורים חדשים ומודרנים. באירוע נכחו אנשי החברה בראשות היזם גיל קטה, דוד חג'ג' ממנהלת כרמים להתחדשות עירונית ודיירים הגרים במבנים שנהרסו. צפי אכלוס: 2026.

המשך קריאה »

משמרים ומקימים ברח' חובבי ציון פתח תקווה: אושרה להפקדה תכנית "בית הדפוס"

הרחוב המרכזי במרכז העיר הישן צפוי לעבור בקרוב מתיחת פנים במספרים 12 ו-14. במסגרת הפרויקט, גם יוקם בשטח התכנית בניין מגורים חדש בשטח של כ-900 מ"ר בן 6 קומות עם 30 יחידות דיור, שיכלול גם חניון תת קרקעי. בנוסף, יבוצעו עבודות שימור במבנה בית הדפוס ההיסטורי ובשני מבנים הסטוריים נוספים: בית חלבנה ניידיץ ובית פישצנר. התכנית תשמר גם את עצי האקליפטוס הוותיקים שנמצאים בסמוך לבית הדפוס.

המשך קריאה »
כאן הוקם לאונג' עופר פתח תקווה

270 מיליון ש"ח: מליסרון דיווחה על 4 חוזי ענק של השכרת משרדים בפתח תקווה

קבוצת הנדל"ן המסחרי הציבורית, שבבעלותה פארקי ההייטק, עופר EAST & WEST, סגרה עם פתיחת 2024 על המשך חוזי השכרה של כ-30 אלף מ"ר שטחי משרדים מול החברות Nanox ,Kyndryl, פלאפון ו-Marvell. מליסרון הצליחה לשמר את החברות במתחם שלה, זאת למרות התחרות ההולכת והגוברת בשוק נדל"ן המשרדים בפתח תקווה. החוזים כוללים גם תקופות אופציות להמשך.

המשך קריאה »
אורלוב 31 פתח תקווה - לפני אחרי

צפו: אורלוב 31 פתח תקווה של קטה גרופ אחרי שלב ההריסה. מה יהיה בבניין החדש?

חברת הנדל"ן, לה יש כיום תשעה פרויקטים משווקים בעיר, מעלה הילוך עם פרויקט התחדשות עירונית נוסף, לאחר שנהרס הבניין הישן והמוזנח בן ה-60 בשכונת קרול, כשבמקומו צפוי לקום בעוד כ-3-4 שנים, בניין מגורים חדש ומודרני בן 9 קומות עם 36 יחידות דיור. האטרקטיביות של הפרויקט נשענת על הלוקיישן – מרחק הליכה של דקה מתחנת הרכבת הקלה של פינסקר.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading